2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım birşey olmaz allaha emanet onlar yani yiyecek ekmekleri yaşayacakları varsa zaten birşekilde gelirler dünyaya rabbim korusun onları....

benimde 2 tane kocaman kistim var hamile kaldığım ilk günden beri hatta vajinal yaramda var dr. kistler birkaç ay içinde kaybolur önemli birşey değil dedi oyüzden rahat olun hiçbirşey olmaz onlara rabbimin bir bildiği vardır.... iyi düşünelim iyi olsun olumsuz olumsuz nereye kadar..... bende hep tedirginim aman şu keseyi görelim ben daha önce dış gebelik geçirdiğim için, keseyi gördük kalp atışın görelim boş gebelik olmasın onu gördük, lekeler başladı aman düştü düşecek, onuda atlattık şükür şimdi ense ölçümü nasıl çıkacak dedim şükür oda iyi çıktı şimdi ikili teste taktım sonuçlar nasıl gelecek acaba onu atlatsak bunu atlatsak derken bebek doğacak nerdeyse.....ben artık takmamaya karar verdim hayırlısı allahtan mevlam neylerse güzel eylermiş.....

dide korkma doktorun ne söyledi? takip eder kontrol altında olur
bende de yumurtalık kisti var 3 cm hemde doktorum zararı olmaz dedi ama insanın akılında şüphe kalıyor

Gebelik te yumurtalık kistleri
Hamileliğinizde oluşan kistlerin pek çoğu fonksiyonel kist olarak tanımlanan kistlerdir ve bunlar, plasentanızın ürettiği bir maddenin etkisi ile meydana gelebilir. Bu kistlerin tümör olduğunu düşünmemelisiniz. Çoğu zaman kendiliğinden kaybolurlar ve tedavi gerektirmezler. Uzmanlar; “İyi ve kötü huylu tümörlerin oluşumunda rol oynayan belli bir neden yoktur. Bunlar birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yumurtalık kanserlerinin %5-10′u aileden gelen bazı genetik kusurlar sonrasında ortaya çıkar. Bu nedenle ailenizde, birinci derece yakınlarınızın iki veya daha fazlasında meme ya da yumurtalık kanseri varsa, hamileliğiniz sırasında mutlaka yumurtalık hastalıklarınız yönünden, kontrollerinizi yaptırmalısınız.” diyor.
Kistlerin hamileliğinize etkisi
Hamileliğinizde var olan 6-7cm’in altında ki kistinizin, genellikle sağlığınız açısından bir zararı yoktur, ancak kistiniz büyüdükçe çevre organlarınıza baskı yaparak, ağrı hissetmenize neden olabilirler. Nadiren dönerek veya patlayarak sizi tehlikeye sokabilir, fakat gene de anne karnındaki bebeğinize bu durum zarar vermez.

saol figen araştırman için a.s.
ekim ayında doktora gitmiştim kistin var dedi, adet bitiminde gel geçmezse ilaç vericem dedi
kasımda bebişim geldi : ) kistim duruyo rahim ağzın da da ufak bi yara var
bebeğim büyüdükte kist küçülürmüş, yarada normal doğumda geçermiş geçmezse donduruyorlar

günaydın kıslar,

şu tişort meselesini ben de araştırıp duruyodum.hatta en son gidip o pahalı siteden alıcaktım.içimde kalmasın diye..ama verdiğiniz fikirler daha uygun olcak sanırım..

başakcım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

kızlar şu malum meyva antalyada da yok merak etmeyin.ben de nasıl oldu da canım çekmedi diye düşünüyodum.normalde bayılırım..ama buralarda şubat sonu gibi çıkıyor...o zaman yardımcı olmaya çalışırım.

helin hivda teşekkür ederim.bugün geliyo canım kocam...

bitanem korkma sonuçta dr. biliyo ve bebeğine zarar vermelerıne izin vermez araştırdım şimdi biraz kist miyom olabılıyomus ama dr. kontrolüyle hiç bir zararı olmıcak bebişine 15 haftada gıtmesı beklenır gıtmezse eger ona göre hamılelık takıple ılerletılır dıyo biraz içini rahatlatabildiysem ne mutlu bana ya bnm canım ya kokareç ya döner ya köfte hep bunları istyo ve tatlıııııııııııııııııııııııııııııııııııı ımmmmıhhh ekşi sadece turşu yıyebılıyorum.

gizze
benim ikili test sonucum 1/10 bindi canım.doktor gayet iyi dedi.1/200 ve altında olanlara ileri tetkik isteniyor.binli rakamlar çok iyi.senin riskin daha düşük.doktorum ikili yüzde yüz sağlıklı olduğunu göstermez içimizi rahatlatır dedi.yani senin gibi hamile 31 bin kadından birinin çocuğu sorunlu olabilir demek.sonucun çok iyi.boşver başkalarınkiyle kıyaslama.bu sadece risk düzeyidir.kafan rahat olsun canım.başkasına bakıp benimki niye daha düşük deme.doktorun iyi dediyse ona güven ve gerçekten çok iyi sonucun

iki üç tane ağaç var burda tespit ettiğim ve hasretle beklediğim, mart gibi oluyormuş o zaman ulaşamamış olursanız hepinize memnuniyetle yollarım

ayyy saol arkadaşım, çok düşüncelisin. Bizim sitenin bahçesinde de var erik ağacı, ben de heyecanla onu bekliyorum şimdi.

kıslar 12.haftayı devirdim.13.teyim.bebişimi görmeme 1 hafta kaldı....gün sayıyorum resmen yaa..çok uzun geldi bana bu süre.en son 6 haftalıklı gördüğümde.o da sedece kalp atışı.

ah ah kisten bende çektim daha doğrusu densiz bi dr yüzünden kist var doplere gir...ya niye giriyom kist normaldir hiç korkamdım kendi dr gittim ne edim madem istemiş gir bakalım ama normaldir dedi..girdim normal herşey... kist olabilir yani cnm eğer dr bişi olmas diyosa sorun etme sende..relaxxx bebişini düşün

günaydın :) nasıl hesaplıyorsunuz dün 10. haftadaydım bugün 10+1 mi 10+2 mi olcak? :) paylaşalım tabi mis gibi olur bu yüzden geldim bu siteye ben.çevremde ben gibi olan yok yaşayan daha iyi bilir dumanı üstünde bilgilerimizi paylaşalım tabi:)
şimdiye kadar kaç kez gittiniz doktora neler yaptırdınız?? ben 2 .ilkinde sadece ultrasona bakıp folikplusa başladılar 10 ocaktı. 2.sinede 24 ocakta gittim kan idrar tahlilleri yapıldı

doktorun sana söyler zaten. şöyle düşün 9+7 oluyorsun ya bir sonraki gün +1 diye başlıyorsun. dediğin gibi hesaplamıyor doktorlar. benim mesela pazar günleri haftam bitiyor. p.tesi +1 olarak başlaıyorum.

doktora en son 23 ü cuma günü gittim geçen hafta. 3. gidişimdi.
ilk gittiğimde (18 Aralık) folıcasit kullanmamı söyledi. beslenme konusunu söyledi, yapmam, yapmamam gerekenleri anlattı. hatta benim sat göre bebek küçük çıktı. geç döllenmiş oyüzden.
ikinci gidişimde (2 Ocak) ultrasonda baktı. tam olarak haftası ve gününü söyledi. kilomu ölçtü. yaptırmam gereken kan ve idrar tahlillerinden bahsetti.
üçüncü gidişimde (23 Ocak) ultrasonda baktı ve bebeğin elini yüzüne götürdüğünü, elini idirip kaldırdığını gördük.. çok güzel birşeydi. yerinde hareket ediyordu. ağladım inan. yaptırdığım tahlillere baktı. sorun yoktu çok şükür. Takviye ilaç vermeye gerek yok dedi. bebeğimde gayet iyiydi.iki hafta sonra yie çağırdı bu sefer ense kalınlığına bakacağını ve kan alacağını söyledi. Allah korusun down sendromu olup olmadığına. olabilecekleri anlattı.
Bİrdaha 6 Şubatta gidicem. kan alıp ölçümünü yapacak. umarım herşey yolunda gider.

Senin tahliller geç kalmış sanırım biraz. Ne zaman çağırdı canım seni bir daha?

ahhh ahhh benim burda olmasını bekleyebileceğim bir ağacım bile yoksenağlama benim durumum dahada vahim:çok üzgünüm:

ikili test sonucu hakkında yorum yapamıcam benim sonucum daha çıkmadı inşallah bende sizler gibi inşallah güzel sonuçlar alırım dua edin kızlar bana..... gözünüz aydın güzel sonuç çıkan arkadaşlar darısı benim başımaa.s.

ya kızlar benim kafama takılan birşey var:kızgın:

ben en son geçen cumartesi gittim dr.a işte ikili test için kan falan verdik sonucumu bu cumartesi saat 14.00 de dediler ama benim dr. özel hastanede olduğu için o gün yarım gün çalışıyor 12.00 den sonra yok malesef hastaneyi aradım sordum hani daha erken çıkarmı diye anca o sabah 9.00 da söyleyebiliriz dediler erken çıkıp çıkmayacağını.....

ama benim dr.da sonuçları almaya siz gelin dedi niye bizide çağırdı anlamadım kafam karıştıCADIARZU yani birçok arkadaşımız telefonla öğrenmiş....birde benim dr.um şehir dışında ben ilçede oturuyorum dr. için ile gidiyorum yaklaşık 45. dk lık yol gidip geliyorum...anlamış değilim randevuda almadım nasıl gideceğimi bilmiyorum....

hoşgeldin sefa geldin
bize neşe getirdin
cennet kokar teninde
kıkırdarsın düşünde meleklere

el bebek gül bebek
gel bizi de güldür bebek

ellerin yumuk yumuk
esnerken alnını tut
altını açmak mı
sakın ha bunu unut

el bebek gül bebek
gel bizi de güldür bebek

müjde annenden geldi
abin beşiğini verdi
9 ay ah! ne zor geçti
rabbim seni bize gönderdi

el bebek gül bebek
gel bizi de güldür bebek

Mehmed Arif

günaydın arkadaşlar bende 9+2 yim ben halen folık asıt kullanıyorum en son doktora 16 ocak da gıttım ve şimdi şubatın 15 gıbı gıdıcem ıkılı test yapacakmış

ben ilk ay regl oldum biliyormusun:) o yüzden bilemedik 2. ay eşim ssoruyodu bittimi bittimi dedim başlamadıki bitsin:)) 1 ocakta evde test yaptık çift çizgi çıkınca doktora gittik sonrası dediğim gibi işte zaten ben geç gitmişim kadın beni taa bilmem nezamana çağırıyor şimdi 2 kez gittik ya 3. gidisim 1 ay sonra olucakmış işte yani 21 ocakta dedi ayrıca okadar detaylı anlatmıyor hiçbirseyi inanılmaz yoğun aynı anda 2 3 odayı idare ediyor hiç memnun kalmadım tahlillere baktı iyi iyi iyi yazıyordu ama idrar sedimentim normal değil bakteri görüldü vs yazıyor işte bebeğe sakıncası olmazmı doğumu etkilermi o olurmu bu olurmu hiç bir acıklaması olmuyor onu geç sormasam nekadarlık olduğunu bile söylemiodu ilk gittiğimde..başka ilaç kullanmicammı dedim folik e devam dedi.ben birde düşün özel hastasıyım ve sanırım ahmet bey 80 alıyormuş bu 100 alıyor.kesinlikle değiştirmeyi düşünüyorum doktorumu

milkshake dr.una durumunu izah etmedinmi??normalde fax ta çekebilirler.telefonlada sonuçları dr.unla tartışabilirsiniz aslında.

kistler daha iyi anladığım kadarıyla..inşallh hepimiz yola devam ederiz..ama çok rahattım bu hamileliğimde.çok mutluydum ama gölge düşürdü biraz bu miyom işi..Allah'a emanet artık.çok sağolun arkadaşlar paylaştıkça azalıyor insanın derdi,korkusu

ne bilim anlamadımki dr.um biliyor şehir dışından geldiğimizi o anda anlamadım ama kaç gündür kafama takıldı? yeniden ultrasona falanmı sokacakki

selamlar tüm annelere bende ağustos annesi olucam inşallah. daha önce yazdıklarınızı okudum ama çok kanamalı ve mide bulantılı dönemler geçirdiğim için yazamadımm. şimdi hepsi geçti artık yatmak zorunda değilim.. hepinize rahat huzurlu hamilelikler diliyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

X