2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

düngece heycandan hıc uyuyamadım.kzıımda sağolsun uyutmadı zaten.içerde yolunu bulma cabaları tamgaz devam edıyor.nasıl kıpır kıpır anlatamam size.bıara dedım acaba suyunumu patlatcak.hadı bakalım yarın sbaha kadar dayanırsa neler olcak,zaten yarınkı son kontrolde eger bası kanala gırmısse ve acıklık varsa normal denencek.tabı tansıyonumda normalse.hayrlısı olsun artık benım için.hangı dogum türü olursa olsun inşalah enaz acı ve sancıyla son bulur hamılelıgım ve saglıkla kızımı kucdagıma almak nasıp olur inşallah

İnşallah yüreğinden geçtiği gibi olur yarın herşey canım. Dediğin gibi en az ağrıyla atlatırsın:Saruboceq:Gel Şevval geeel geeel geeeel gel:emir_bebek:

İnşallah yüreğinden geçtiği gibi olur yarın herşey canım. Dediğin gibi en az ağrıyla atlatırsın:Saruboceq:Gel Şevval geeel geeel geeeel gel:emir_bebek:

inşallah canım hepimiz için en hayırlı hangısıyse öle olur inşallah.valla hala ınanamıyorum belkıde yarın kolarımda olcak kızım.cok heycanlıyım.tabı kızım kıpır kıpır dıyorum ama sancıdan eser yok bende.o adet olcakmısım gıbı olan karın agrımda kalmadı bugun.olurda yarın sezeryan olursam bunun dogru bı karar oldugunu düşünecem artık.çünkü normal yolla gelecek olsa illa sancılarımın baslamıs olması gerekırdı sanırım.çünkü cumartesı gunu 42.haftaya girmiş olucam dogurmassam ve bende sancıdan eser yok nişanım bıle gelmedı.kısmet dıyorum artık.hayırlısıyla saglıkla kucagıma alayımda kızımı.şuan sadece onu düşünür oldumdelikafadulden

ayy ebrar bıurdamsıj yaz bıselr.ne yaptın dogurdunmu sen,uzun zamandır ugramıyorsun gecenlerde aklıma gelmıstın nasılsın

KIZLAARR açıklığın artması için yapılacak bişeyler varmı ne biliim yürüyüş falan gibi normal doğurmak istiyorum ben suni sancısızz çatır çatır kendim yapiim istiyorum ama daha 2 cm. açıklık var yarın sabaha kadar artması gerek yoksa önce suni sancı olmadı sezercik :KK43:(( hiç istemiyorum.. açıklığın artması için yapılacak bişiyler varsa bildiğinizz söyleyin lütfen... :sinifsinif:

KIZLAARR açıklığın artması için yapılacak bişeyler varmı ne biliim yürüyüş falan gibi normal doğurmak istiyorum ben suni sancısızz çatır çatır kendim yapiim istiyorum ama daha 2 cm. açıklık var yarın sabaha kadar artması gerek yoksa önce suni sancı olmadı sezercik :KK43:(( hiç istemiyorum.. açıklığın artması için yapılacak bişiyler varsa bildiğinizz söyleyin lütfen... :sinifsinif:

valla yürüyüşi iyi gelıyo die bulıyorum ama 1 gunde etkı edermı bılemıycem.yalnız sıcak dus iyi gelebılır.ozaman kolay acılırmıs rahım.hatta genelde küvetı doldurup içine yatıp bekle derler.ama yınede bunlar sadece bı tavsıye.aksı bı etkısı olurmu valla bılmıycem.sadece bildiklerimi paylasıyorum enıyısını doktor bilir yıne.yada yakınında ebe varsa ona danısabılırsın

ben geldim doktordan

önce nst herzamanki gibi. oglum usluydu bu defa akıllıca durdu. sancılar çıkıyor ama şiddetli değil.kalp atışları normal.

am benim sıpam bana son dakika golu yaptı kızlar. şuanda ters.kafası yukarda. doktor bile bu niye döndüki falan dedi. ayy ne biliyim dedim sabah arabada gelirken zaten çok yuvarlandı içerde anladım çok fazla oynadıgını dedim ama meger ters dönmüş. dolayısıyla çatı muayenem olmadı bebeğin kafası yukardayken yapmanın bi manası yok dedi. vee pazartesi tekrar gidicem eger hala dönememişse ve doğrumamışsam sezeryan olucam mecburen. hakkımızda hayırlısı napalım. hep normal dogum istedim ama hayırlısı bilemeyez bakalım nasip kısmet. ama epey moralim bozuldu...

aynı kilodayım ben peki ebebk ALIYOKEN ben nasıl aynı k,lodayım dedim oda sen kilo kaybetmişsindir dedi. sabah akşam yürüyüşlerim işe yarıyır demekki.15 gubdur kilom hiç artmadı. bebişim 3100 gr. çok iri bir bebek değil normal dogum olursa zorlamaz dedi.valla yatar yatamaz aaa bu bebek ters dönmüş deyince moralim alt üst oldu bıyunu falan sormadım doktorda söyledimi hatırlamıyorum.zaten usg kagıdınıdavermed b u defa..suyum iyi plesantagayte iyi deid.

dönmesi için dua etmekden başka yapacak bir şeyimiz yok bakalım nasip kısmet..:) vee ekledi doktoru ayakalr aşagıda olursa suyunu patlatma ihtimali daha yuksek dedi. herhangibir şikyette hemen gel dedi. öyle yani benden haberler...dua edelimde hakkımızda hayırlısı olsun.
25.ci haftadan beri kafa aşagıda durupda bugun döndüğüne göre vardır bir hayır. Nazanın Ceren de hep tersdi sonra döndü ama normal dogum olmadı. kısmet işte hakkımızda hayırlısı bakalım...

didom emziğe alıştır aynı sıkıntıyı başlarda bende çektim ama zorla emziğe alıştırdım sende öyle yap zorla tıka ağzına başlarda beğenmiyo ama alışıyo

slm kızlar dr geldim yok bizim oğlan gelmio sırf ben normal doğumu istediğim için bekledi dr ama artık bekliyemem dedi ve cuma sezeryan olacağım 3500 gm olmuş yakında dişleri çıkmış bi şekilde doğrurum heraldekaydirigubbakcemile3az daha durursakaydirigubbakcemile3

arkadaşlar anneler topiğine yazacaktım ama oraya bakmmıyrsunuz.dünden beri yani şu iki saatte bir uyandırp emzirme işine başlayalı kızım sapıttı..1 saate yakın emiyor ama aslında emmiyor doğru tutuyor fakat ağzının içinde memmemi geveliyrmeme başlarım perişan oldu acıdan ağlaya ağlaya bi hal oldum.üstüne üstelik bu velet tam emmediği için doymuyor ve sürekli ağlıyor.memede uyuyor yatağına koyuyoruz ağlıyor ellerini emmeye başlıyor tekrar meme veriyorum tekrar aynı şeyler.en son baktık olmayacak süt sağıp kaşıkla verdik.kesin doydu eminim ama bir sürü ağladı beşikte yine..o ağladı ben ağladım ama almadım kucağıma dayandım sonunda sızdı..1 saat emmek mi olur.sabahın köründen beri araştırıyorum 1 meme en fazla 20 dk emilebilirmiş.makale okudum bir sürü..süt var doğruda tutuyor ama ağzının içinde ne yapıyrsa emmiyor meme uçlarımın içine etti..
nasıl olsa her ağladığımda veriyor diye emzik niyetine kullanıyor beni galiba.Ama ne kadar içim acısa da müsaade etmeyeceğim buna.ikimizin iyiliği için. aynı sorunu yaşayan var mı?

didomdidem emzik denesen. sürekli memede kalmak isteyen ebebkler genelde emzik ile durduruluyor...:ecrin_bebek:

selamlarrr

korkunç geçen bir dun un ardından bugun daha iyiyimm
dun tum gun hemen hemen hiç uyumadı bizim cadı ece ve esir etti beni kucagımdan memeden hiç ayrılmadı artık uyustu goügus uclarım gece emzik verdik hemen aldı alıstı berkeye çok ugrasmıstıkagzından atıp duruyordu

vermek istemeimilk bir ay vermeyin diye okumustum anne sutu almazmemeyi istemezv s diye ama mecbur verdik dun aklımı oynatıyorudm tum aksamı aglayarak geçirdim gozlerim sissis bugun

amaa sabah dr a gittik hastaneden çıkarken 220 gr vermisti 6.gun gidisimizde 50 gr daha vermisti bugun gittik ve 1,5 gunde tam 100 gr almıss 3730 gr olmus dogum kilosuna yaklastıçok mutlu oldumm

sarılgıı biaz da olsa gerilemis muhtemelen gerileycek belirginbirsarılık olmazsa tekrar kan almaya gerek yok tdendi onada ayrı bir sevindim hastanenin cafesinde tost yedim cay içtim acık alanda insan içinde allahım ne guzelmis yaaaa :KK66:) simdi bir saattir uyuyuor daha ne isteyeyimm bizden son haberler boyle

mucize dogurmuss gozu aydın olsun normal sancı çekip arkasından sezaryan olanlarda daha çok agrı oluyomus rahimkasılmaları nedeni ile oyle duymustum allah yardımcısı losunsut icinde insalah enkısa zamanda gelir sutu bol bol benim uçuncug unden sonra adam gibi gelmeye basladı

tuana uzme kendini arkadasım tansiyon son donem odem vs oçok olagan seyler gerekirse sende sezaryan olursun allah saglıkla kucagına versin nesekil oldugu çok muhim degil arkadasım uzulme

adas gozun aydın olsun senin pasa da kilo almısss

gobisiniz dustu zaten konusmustuk bizimide muhtemelenbugun dusecek boynu biraz isilik gibi oldu sıcaktan allahım dussede yıkasak rahatlasa minik kusum yaaa siz yikamıs olmalısınız dimi suyu sevdimiii

didoooo

yanlız degilsin hayatım aynısorun bizde birg un var bir gun yok hep boyleyiz diyemem hakkıın yemeyeyim kizimin ama bir gun boyle hemsirede hastanede yirmi dk dedi fazlası tahris eder meme iucunu dedi
ama bir okadarda ne kadar isterse emzirin yazıyor ben akısına bıraktımbazen ikisaat uyuyor emip oh diyorum sutbirikcek acısı azalcak bazen yarım saattibir emiyoruz esim acıyor artıkbu kız napsın yazık diye bana acıyor:)

birde yeni huy edindi agzında meme varken kafasını geriye çekiyor sakız gibu uzatıyor meme ucunu babanın malımı birak mememi diyorum ama anlamıyor alıp gitcek imkani olsa:)))

adas ya ne guzel anlatmıssın duygularını serseri sen tam anne olmak için yaratılmıssın kızım keske daha evel dogursaymıssın hem yorgun acılı agrılı olup hem boyle yazman ne kadar hoss

deryacımm

aynı sorun bizdede varr ece uyanıkken berke tepesinde babasının oyun oynayalım diye anlasıldı yine ece musade etmeycek deyip dun gitti yatagına kuskun yattı orda uyyuakaldı iicim acıyor onada ilgilenemiyoruz diye ama gececek bu gunler abla kardes abi kardes oynadıklarını kucaklastıklarını gorecğimiz gunler gelecek

ben iki esra ve seda aynı srunu yaşıyormuşuz demek.yalnız olmadığımı bilmek güzel.bu sabah normale döndü neva hanım.inşallah böyle gider.çok zor bir durum cidden.hele göğüsucu ağrısı çok feci.ağla ağla helak oldum.sonra kızdım kendime güçlüsün sen kendine gel bre hatun dedim.iyi ki varsınız.büyük moral oluyor yalnız bir insana bu topik.

Gülistan dualarım seninle canım

dido bak esra da yazmıs bende dun gece emzige alıstırdım allahım biraz nefes aldı gogus uçlarım
mesela evden hastaneyeçıkcaz meme diye aglıyor emzik le kanıyor enazınan apartmandan sessiz sakin çikip biniyoruz arabaya orda emziriyorum yani

ay allahım dun hastane koridorlarında çıkardım emzirdim kendime inanamıyrum deli aglıyordu kan verme sonrasın napcagımı asısırdım esimde islem yaptırıyordu hani ona akıl danıscak durumumda yoksu napsam emzirsemmi diye ya allah bismillah banane bakmasınlar dedimçıkardımn veridim ortum vs de yoktu hos kimse bakmıyor emziren kadnada iste ne hallere dusurdu bu veletler bizleri yaa

allahtan artıkhastaneye gitmemize gerek kalmadı topuk kanı vs proseturler bitti bunna sonra muaynaneye gitcez oglumun çocuk dr una gideceğiz otam rahat orda emzirme yeri vs var ozel muaynane hastane gibi kalabalık degil vs

selam kızlar mucize arkadaşımızda bebişine kavuşmuş allah analı babalı büyütsün:nazar:
pinkyim valla canım her işte bir hayır vardır normal olmazsa artık sezeryan olursun kısmet bizim topiğin kaderi sanırım hep sezeryan aslında bende tırsmaya başladım şimdilik herşey normal benim ama kontrole gittiğimde ne olur bilemem
bu arada akşam karnıma adet sancısı gibi giren sancılar oldu ve birden sırtımda şiddetli ağrılar başladı heh şimdi taamam bebiş geliyor dedim ama 15 dakika içinde geçti sonrada uyumuşum bacaklarımda yani bacaklarımın tam kök kısımlarında müthiş derecede ağrılar var sanırım orası kasık bölgem oluyo oynatmakta bile zorlanıyorum bi yandan biran önce doğurmak istiyorum bi yandanda tırsıyorum:çok üzgünüm:delikafadulden

bu arada arkadaslar dogumy apacak olanların yazlarını okuyoürum ama sıklıkla yanıt yazamıyorum emzirirken okumaya alıstım ama tabi yazamıyorum
sadece okuyorum haberleriniz alıyorum allah kolaylıklar versin dogum için sizlere

onun harici dogum yapan arkadaslara yanıt yazıyroum sadece gibi algılanmasın onların destege yardıma fikre yanlız olmadıklarını bilmeyeçok ihtiycalırı oldugunu bildigim için ilk firsatta onlara yazıyroum

hatta az evel annem lohusa serbeti getirdi iç diye dedim dur emzirirken içerim surda ikisatır yazcaklarımı yazayım
yani okadar vakit darlıgı var dogum sonrası anlayacaksınız altta adım olsada emzirme anında oluyorum yani haberiniz ola yakında hepimiz emzirme beslenme vs sorunlarını yazısıyor olacagız insalah

esrakom biz dün yıkadık nevayı babası işten gelince..suyu hiç sevmedi.ağladı birsürü keza altnı değiştirirken ve üstünü değiştirirken de aynısını yapıyor..ben bu sabah toplam 40 dk emzirdim.uyudu velet.sabahtan beri nette araştırma yapıyorum 3 saatten fazla uyursa uyandırp emzirin yazıyordu.bzmayacağım uyku düzenini sapıtıyor sonra..sen ne yaptın?

sabah tartıldım 84 kilo çıktım allahım en guzel gelisme buydu bugunun sonra sarılık testi vs ece nin

97 ile doguma gittim 84 um bun çok alan çabuk veriyor sislik odem çok oluyor demistim ben sizlere çok alanlar takmayın diye benimde oyle olud allahım 74 ile hamile kalmıstım kaldı 10kilo ve 8,un itibari ile tabi boyle hizla inmez sonrasında ama olsunbunada sukur 7 li bir rakama az kaldıı

bu arada ayaklarım bugunnormal hallerine çeyrek varseklnide nasımutlu oldutm simdide ayaklarım gaip gğldi gozume somalili ayakları gibi kemik kemik geldi ne garip su insanoglu :)))))

maviş hakkında hayırlısı olsun canım..gözlerim apanıyor çok uykum var

ben geldim doktordan

önce nst herzamanki gibi. oglum usluydu bu defa akıllıca durdu. sancılar çıkıyor ama şiddetli değil.kalp atışları normal.

am benim sıpam bana son dakika golu yaptı kızlar. şuanda ters...................................
:1shok: aa şoktayım valla.koca bebek nasıda ters dönmüş ölee.valla kuzu hayırlısı hepimiz için.bılıyosun bende bekledımnormal dogumu ama olmayınca olmıycak galıba.bizimkıde 30.haftadan berı kafa asagıda ve kıloda baya olmasına ragmen "doktor bu agırlıga ragmen kanala gırmedıyse dogum zor gerceklesebılır zaten" dedı.buzamana kadar kanala gırecektıkı rahımı genısletecektı.olmadı işte kısmet.hepimiz için hayırlısı olsun demek sende pazartesı gunu kucagına alabılırsın kuzunu ölemıı.ayyy cook heycanlı yaahihoyyyt
slm kızlar dr geldim yok bizim oğlan gelmio sırf ben normal doğumu istediğim için bekledi dr ama artık bekliyemem dedi ve cuma sezeryan olacağım 3500 gm olmuş yakında dişleri çıkmış bi şekilde doğrurum heraldekaydirigubbakcemile3az daha durursakaydirigubbakcemile3

aman yarabbım hiçbirimize kısmet olmıycak şu normal dogum resmen.hadı bakalı senın içinde hayırlısı olsun canım.bak kac kısı arttık resmen normal dogumu bekleyıpte yapamıycak olan.işin tuhaf yanı benı kızın taa 30.haftadan berı bası asagıda ve kılosuda dun itibarıyle 3900grdı.bu agırlıga ragmen kanalı buluo kafayı yerlestıremedı,kı kafa capı hep haftasıyla uyumlu gıttı.hanı buyuk falan olsa anlıycam.kısmet işi bu saatten sonrada normal dogum die diretmenın anlamı kalmadı.muhtemelen bende yarın sezeryan olucam bu gece süpriz yapmazsa bızım kız zemuszemus

X