2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

gülistanım evet çok dikkat ediyorum bebişede kendimedeee
kafamı bozmasınlarrr veririm cevabınııı sositososito
göğüslerimde yara olmadı ama sancı var çok ağırlaştıı

ayyh benm göğüslerim sızlıyor dün akşamdan beri. sanki ısırılmış gibi sızım sızım sızlıyor ya.nedendir acep*dogum habercisimi kızlar..

ayyh oglum az daha dursun içerde yarın kadın gelcek temizlik var sonra ne zaman istersen gel paşam ..

DÜNDEN HASTANE HABErleRıM...
dr.a haftalık kontrolümüze gittik bebişimiz gayet saglıklı teyzeleri cok şükür. geçen haftadan bu haftaya 100 gr.cık almış biraz az geldi bana ama haftasına gore ii gidiyor.3050 gr kilomuz olmuş,boyumuzda 49 cm.
GELELıM ÇATI MUAYENESıNE..
çatı muaynesi de okkalı bir muayneymiş yaneeee..
ama dr.um çatımın biraz dar oldugunu soyledi.normal de dogurabilirsin ama sezeryanda olabilir diye ekledi.başından beri normal istiyorum ama hayırlısı tabiiki.kafa capı bebişin 9.5 olursa sezeryan olabilir buyuk ihtimalle dedi catı dar oldugu içinmiş.şimdilik 9.1 cm miş capı.bu haftalarda size drunuz boyle bisey dedi mi?paylaşın lütfen..
Bu arada başka catı muaynesi olan var mı?

DÜNDEN HASTANE HABErleRİM...
dr.a haftalık kontrolümüze gittik bebişimiz gayet saglıklı teyzeleri cok şükür. geçen haftadan bu haftaya 100 gr.cık almış biraz az geldi bana ama haftasına gore ii gidiyor.3050 gr kilomuz olmuş,boyumuzda 49 cm.
GELELİM ÇATI MUAYENESİNE..
ama dr.um çatımın biraz dar oldugunu soyledi.normal de dogurabilirsin ama sezeryanda olabilir diye ekledi.başından beri normal istiyorum ama hayırlısı tabiiki.kafa capı bebişin 9.5 olursa sezeryan olabilir buyuk ihtimalle dedi catı dar oldugu içinmiş.şimdilik 9.1 cm miş capı.bu haftalarda size drunuz boyle bisey dedi mi?paylaşın lütfen..

ben dün oldum çatı muayenesi...benim dr.um 39. haftayı bekledi muayene etmek için..bana hiç öle bişi demedi..çatımın durumuyla ilgli olarak konuştuk sadece ve kanala girip girmediğine baktı..ben pek acı hissetmedim muayene sırasında..benim çatımın iç kısmı geniş fakat çıkış kısmı darmış..haftaya tekrar bakıcak ona göre karar verilcek..

esra senn tickerndaki saçlı başlı minik erkeki yerim ben ne kız öyle cılcıbıl..:)

ben dün oldum çatı muayenesi...benim dr.um 39. haftayı bekledi muayene etmek için..bana hiç öle bişi demedi..çatımın durumuyla ilgli olarak konuştuk sadece ve kanala girip girmediğine baktı..ben pek acı hissetmedim muayene sırasında..benim çatımın iç kısmı geniş fakat çıkış kısmı darmış..haftaya tekrar bakıcak ona göre karar verilcek..

ben biraz acı hissettim maalesef.
benim dr.da bu muayne 1 kere yapılacak bir daha olmayacak dedi....insanın kafası karısıyor.

Gözün aydın canım, güzel haberlerle dönmüşsün. Doktorn dediği mantıklı bence. Bebeğin kafa büyüklüğüne göre değişir çatının dar olup olmadığı. Çatın genele göre dardır ama bebişinin kafası minicik olursa rahatlıkla doğurursun. Hayırlısı ne ise o olsun

Ben de salı gideceğim çatı muayenesine. Bana adamakıllı bir çanak lazım çünkü kızımın kafası hep 3 hafta önde çıkıyorlaelaelaelaelae

Angeles gozun aydin, amsllah bebisine...

Taze benimde dunden beri midem bulaniyor...

Esram yerim ben o yahya yi, bende totosunu isiriyim bari:)))

Cambaz hayirlisi olsun, iyi kilosu boyu, masallah..cati muayenesi benimde acidi, adam 4 parmak girince, ciyak dedim...

Dünürüm nasıl oldun kuzuuum?

bilmiyorum tatlim ya, dunden beri cidden bi tuhafim...sicak basiyor, midem bulaniyor, adet agrisi var bide burnuma tuhaf kokuyomusum gibi geliyor..Nasil anlatsam, ben normalde cok az terlerim ve hic kokmam, sabahtan beri sanki bi tuhaf koku var burnumda, anneme soyledim, yoo hic kokmuyosun dedi, ki tazi gibidir..Ki sabah dus yaptim, hava sicak degil...sipamda cok az oynuyor bugun..

Ben de salı gideceğim çatı muayenesine. Bana adamakıllı bir çanak lazım çünkü kızımın kafası hep 3 hafta önde çıkıyorlaelaelaelaelae

bende çarşamba gidicem çatı muayenesine..etrafımdaki herkes eger kendini kasracan acır yoksa acımaz diyorlar.

birde ben düşük yaptıgımda ilk regly sonrası doktor beni alttan muayene etmişti. o çatal koltuga oturmuştum. rahim agzını açıcı bi alet koymuştu ama sonrasını hatırlamıyorum yani acı falan hissetmedim ama ozmana parmak yordamıyla bişeyler yaptımı hiç bilmiyorum.sadece bakmışda olabilir yada o rahim agzını açıcı şeyler rahatça açtıgı içinben bişey hissetmemiş olabilerem. kafam karışık ama stress yapmıcam kendimi kasarcam acırmış o yusden kasmıcam inş. şartlandırıyorum aman ne var ki alt tarafı bi kaç parmak...:lepi: ypsym esram kaç defa yaşadı parmak olayını...puhahhaaaaaakaydirigubbakcemile3

günaydın sekerım,sancın derken nerede sancın var.mesela bende sancı yoktu yanı ben öle dıodum en fazla arada alt karınımda adet olcakmısım agrı oluyodu okadar.ama nst ye gırdıgımde sadece kasılmalarım vardı.megerse benım sadece kasılma dedıgım sey sancıymıs.zaten ilk dogumlarda yukarıdan gelımıs sancı,benımde mıdemın alt tarafında kasılmalarım oluyodu.dünden berıde sıklastı.bnaya baya sertlesıyo karnım sonra düzelıyo.hayırlıara gıtsın artık

sancım aşağılarda değil kelebeğim, sırt ağrırı regl olmuş gibi ağrı hep var zaten
göbeeğim ağrıyor en çok midemin altı birden sancı giriyor 2 dk sürdü dün sonra olmadı ama iyice yamulttu.. benimde karnım kasılıyor çok sert oluyor, geceleride kasıklarıma sancı giriyor zor kalkıyorum yataktan
rahim kendini yavaş yavaş hazırlıyor işte

kizlar gunaydin herkese...
dun geceden beri bi tuhafim, cok midem bulaniyor, tuvalettede tum bagirsaklarim bosaldi, tuvaletimi yaptikca yapasim geldi,bi tuhaf hissediyorum, adet agrisi gibi agrilar var...
bu sabahta tuvalette mukusumsu bisey geldi ama akintidan baya fazla geldi, yani cok miktarda ama seffafrenkte idi yani kanli yada pembe renkli degil..tirstim biraz..ya bu mukus tikaci yada nisanin illa pembe yada kanlimi olmasi gerek ki, yani insallah nisan degildir..hayirdir insallah, ya doktorum yarin yada yarindan sonra geliyor 1-2 gun daha dayansa bizim sipa...

Korkma Nurdan mukus tikası pembe kırmızı renkte olurmuş senden akıntı gelmiştir
ihsal bende de var 2 haftadır ama ciddi boyutta değil..hemne hemen hepimiz aynı belirtileri yaşıyoruz..

selam kızlar burçin hanımdan fazla giremiyorum daha dogrusu hiç giremiyorum artık ilk dogdugunda sütüm gelmemişti mamayla besledik sonra sütüm geldi ama verilen ilaçlardan kokouyordu dr sagıp dökmemi istedi sonra süt rengini alınca burçini emzirmeye başladık ama sütüm yaramadı kızım ne zaman emzirsem hasta oluyor sabaha kadar aglıyor günlerdir uykusuz geçiriyoruz annemle geceleri böyle giderse meme vermeyi bile bırakırım çünki mama yiyince rahat ama anne sütünden hastalanıyor içtigim tansiyon ilaçlarıda süte geçiyor zannedersem dr kullanmamı söyledi şaşırdım ne yapacagımı

Allah yardımcın olsun Başak, dr a sorsanya bebeğim sütümden rahatsız diye belki ilacını değiştiriri bırakma sütünü annesi onunçok ihtiyacı var..

ANGELEYES BETÜL DEN HABER VARRRRR..

3500 52 cm İSMİ Yagız. Dün sezeryan olmuş. bende kendini toplasın diye bugun aradım. ikiside çok saglıklıymış. emmesinde bir sorun yokmuş çok çabuk adapte olduk diyor..:)
ablası henuz minik kardeşini görmemiş birazdan gelicekler diyor.dün çok agrıları varmış o yuzden beni o halde görmesini istemedim dedi.:) yarın sabah taburcu olucakmış. herkese çok çok selamı.

Maşalah Yağız'a sağlıkla büyüsün

Evroş'dan haber varmı gülistan

saolll cnmm anlaşılmak üzere senin kuzunda erkek allah bağışlasın cnm sağlıkla kucağına alırsın inşallah:ecrin_bebek:
Teşkekürler evet bizimde erkek :) hepimiz için sağlıkla gelsin kuzularımız

maşallah yavruna, bende haftaya çarşamba çatı muanesi olucam umarım çatım dar değildir... normal normal doğurayım sezeryanın sonra çok kötü :1shok:

bide burnuma tuhaf kokuyomusum gibi geliyor..Nasil anlatsam, ben normalde cok az terlerim ve hic kokmam, sabahtan beri sanki bi tuhaf koku var burnumda, anneme soyledim, yoo hic kokmuyosun dedi, ki tazi gibidir..Ki sabah dus yaptim, hava sicak degil...sipamda cok az oynuyor bugun..
evet bugun bende kendime kokuyorum ayhh böle çok tuhaf kızarmış tavuk gibimi desem öyle bi şekilde ama sadece benm burnuma geliyor bu koku bende kayınvalideme sordum anne çok terliyorum kusura bakma belki kokuyorumdur diye çaktırmadan sordum oda yooo kokmuyorsun dedi.. bende aynen daha sabah duş aldım.

Taze benimde her sabah midem bulanıyor
9 ay boyunca hiç bulanmadı şimdi başladı çok ilginç

evet bugun bende kendime kokuyorum ayhh böle çok tuhaf kızarmış tavuk gibimi desem öyle bi şekilde ama sadece benm burnuma geliyor bu koku bende kayınvalideme sordum anne çok terliyorum kusura bakma belki kokuyorumdur diye çaktırmadan sordum oda yooo kokmuyorsun dedi.. bende aynen daha sabah duş aldım.

hani sen demistin ya gecen sut kokusu aynen oyle bi koku geliyo burnuma, sanki sut sut kokuyorum, yada ne bilim bebek teri gibi bole..:bbo:

Korkma Nurdan mukus tikası pembe kırmızı renkte olurmuş senden akıntı gelmiştir
ihsal bende de var 2 haftadır ama ciddi boyutta değil..hemne hemen hepimiz aynı belirtileri yaşıyoruz..
:

insallah oyledir canim, sanki brda gittigim seminerde nisanin pembe olmasina gerek yok diye bisi hatirladim gibi geldi, yani dgumdan 1-2 hafta oncede gelebiliyormus, mukusumsu, sumuksu seffaf bisi..baya yogun yani jel gibi...ama baktim sabahtan beri hic sanci yok, kasilmada yok, sdece ayaga kalktikca agrim var okadar..

bende çarşamba gidicem çatı muayenesine..etrafımdaki herkes eger kendini kasracan acır yoksa acımaz diyorlar.

birde ben düşük yaptıgımda ilk regly sonrası doktor beni alttan muayene etmişti. o çatal koltuga oturmuştum. rahim agzını açıcı bi alet koymuştu ama sonrasını hatırlamıyorum yani acı falan hissetmedim ama ozmana parmak yordamıyla bişeyler yaptımı hiç bilmiyorum.sadece bakmışda olabilir yada o rahim agzını açıcı şeyler rahatça açtıgı içinben bişey hissetmemiş olabilerem. kafam karışık ama stress yapmıcam kendimi kasarcam acırmış o yusden kasmıcam inş. şartlandırıyorum aman ne var ki alt tarafı bi kaç parmak...:lepi: ypsym esram kaç defa yaşadı parmak olayını...puhahhaaaaaakaydirigubbakcemile3

Yok ben çatı muayenesinden hiç çekinmiyorum. Defalarca alttan muayene oldum. Kendini kasmazsan acı olmaz gerçekten. Hatta bir an önce olsun istiyorum çünkü nomal doğum yapıp yapamayacağımı öğrenmek istiyorum. Umarım koca popomun çatıma da bir katkısı olmuşturyerimseniben

selam kızlar nasılsınız - gerçi adetten olmuş sormak - okudum herkesin bir şikayeti var- e benimde var tabi - yine kabus gibi gece her tarafım ağırıyo özellikle bacak aram dövülmüş gibiyim - bir yanımdan diğer tarafıma dönmek için insan dışı acılar çekiyorum + regl sancıları Bunun üstüne de abuk subuk rüyalar gördükçe uyuynca hoşaf gibi uyanıyorum
Çok merak ediyorum sihirli değenekle kaldırılmış gibi mi yok olacak hayatmızdan tüm bu şikayetler???
Bunun üstüne sinir oldum ya - görümcem aradı az önce bana ne sordu biliyomusunuz - eksik bişeyin var mı alış verişe çıktım bebek için bişeyler almak istiyorum neyin eksik onları alayım - yaf doğumuma kalmış 7 gün nerdeyse 1-2 haftadır evden çıkmıyorum sence eksik bişeyi bırakmış olabilirmiyim?? Ve görümcem üst katımızda oturuyo hani beni her gün gören biri - şimdi mi gelmiş aklına eksik sormak - insanlar çok patavatsız ya - şunu beğendim bunu beğendim alim mi diye soruyo - ya ne soruyosun bana alacaksan al ben nasıl al diyebilirim ki - hayret bişey .........

X