2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

didoo sikma canini tatlim, her iste bir hayir vardir..moralini bozma sakin, sutune yansimasin aman..

dogumlar çogaldıkça topiğimiz sessizleşcek galiba. dogum yapan anneler paylaşım alanı diye başlık açın bence gaz sorunu süt artırıcı yöntemler ,göğüs ucu yaraları gibi gibi konuları paylaşmaya başlayın bence......

nazan tlf. cvp vermedi kızlar epey çaldırdım müsait değildir belki. mj atıcam şimdide..

anladım canım,iyi olur msj atman.görünce cvp yazar illakı.inşallah hersey ylundadır ve tlfnunun sesını kısmıstır rahatsız olmamak için.ee kolay degıl önce yok yere sancı cekıp sonra sezeryana girmek.yenı yenı toparlıyordur kendını muhtemelen

arkadaşlar bugün moralim bozuldu biraz.paylaşayım isterim.malum evi taşıdım tayinim çıkacak diye ama çıkmadı:KK43:( evin tam dibinde okul.ne hayaller kurmuştum.eski görev yerim çok uzak.süt iznine bile gelemem..gerçi 6 ay çalşmayacağım inşallah ama çok tuhaf bu Batmanda işler okulda ilk sıradayım kadro boş ve çıkmamış..Koca Batman'da sadece bir kişinin tayini çıkmış..

Berat Kandili'nin güzelliğine sığındım kızımın nasibine güvendim iyi oldum biraz

hepinizin kandili mübarek olsun.
seninde kandilin mübarek olsun tayin işinin olmaması üzücü aynı durum bi<zim içinde geçerli bizm işimizde olmadı kaç gündür bende üzülüyorum ama nasip canım ya üzme kendini
opuyorumnanaktan canııım kıyamam sana ya. annesi stress yapma. ya humana diye çay varya onu denedinmi.süt artıyormuş birde haşlanmış ısıır herkes bundan çok çok bahsetmiş bi denen istersen Deryam. Yusuf paşa açdır ondan hep meme istiyordur annesi. ama sen dirayetli ol onun sana ihtiyacı var annesi olur inşallah sütünde artar oglunda doyar.sen ğüstesinden gelirsin. sen 2 çocuklu bi annesin ya.

içiyorum dedm ya içmediğim kalmadı hatta eşim aktrdan özel karışım aldı etkiside var gibi ama kuzum doymuyor ya mam yedi uyudu şimdi ondan önce tam bir saat iki göğsümdede emzirdim ama peşine mama verdim yedi uyudu çoğalacak inşallah içim sızlıyor resmen

aa pervininde bebeğini göremedık henüz.onuda merak ettım,maşallah ece kızımızda tosuncuk dogmustu 4 kılo kadar :)) ayy nasıl tatalıdır kimbilirr.çatlıycam meraktan şu doguranların bebiklerini göremedım die

nazanı bende merak ettim
pervinin ve seernininde bebekleri hayırlı olsun güle güle büyütsünler kuzularını

dogumlar çogaldıkça topiğimiz sessizleşcek galiba. dogum yapan anneler paylaşım alanı diye başlık açın bence gaz sorunu süt artırıcı yöntemler ,göğüs ucu yaraları gibi gibi konuları paylaşmaya başlayın bence......

bencede artık ortak sorunlar değişti ama kim açacak ben açmayı bilemiyorum iyide olur

esrako burda görünüyor nasılsın esra bebeğin çok tatlı maşallah sende iyisin sanırım ağrın filan varmı

geldim tekrar ziyarete arkadaslar geldi giremedim o yuzden yoksa saatlerdir yazıyor olurdum vala kızım uyuyuor s u anda kendimide çokçok iyi hissediyorum allaha bin kere sukurler ediyorum bugunlere geldigim izçin atlattım çok sukur

nazanı dun aksam aradım esi çıktı simdisezaryana alındı dedi daha bebek bile çıkmamıstı sonra aradı nazan beni dogum yapmısssss epidural sezaryan olmus daha uyusuktu ayaga kalkmadım dedi biraz biraz agrı var dedi sesi iyi idi ben emziriyorum biryandan diyince ay kızım konusma telde bebek kucagnıdayken hadi kapattıyorum dedi kapattı kızdı bana konustum bebekle diye:)))yani ikisidesaglıklı iyiler merak etmeyinnn[/COLOR][/B]

belliolsun diye takrar yazıyorum renk ayarınıyapamadım demin

NAZANDA DUN AKSAM KIZINA KAVUSTUUU kendisi aradı beni epidural sezayan olmus saatlerce suni sancaı ile denemis olmamıs asagı inmemisbebek ve sonunda sezaryan olmuslar bebekde iyi idi 2900 gr dedigini hatırlıyorum nazanında sesi iyi dii korkums son andanst de kalp atısları duzensizlesmis ceren imizin bennapıyorum demis nazan normal dogumsevdasına birsey olcak falandiye paniklemis epey vesezaryan iste su an iyilerdir eminim bugun hiçkonusmadım çok gelen giden var hastaneye musaitolunca hemen arayacagım

geldim tekrar ziyarete arkadaslar geldi giremedim o yuzden yoksa saatlerdir yazıyor olurdum vala kızım uyuyuor s u anda kendimide çokçok iyi hissediyorum allaha bin kere sukurler ediyorum bugunlere geldigim izçin atlattım çok sukur

nazanı dun aksam aradım esi çıktı simdisezaryana alındı dedi daha bebek bile çıkmamıstı sonra aradı nazan beni dogum yapmısssss epidural sezaryan olmus daha uyusuktu ayaga kalkmadım dedi biraz biraz agrı var dedi sesi iyi idi ben emziriyorum biryandan diyince ay kızım konusma telde bebek kucagnıdayken hadi kapattıyorum dedi kapattı kızdı bana konustum bebekle diye:)))yani ikisidesaglıklı iyiler merak etmeyinnn[/COLOR][/B]

hoş geldin canım iyi olmana sevindim hem geçmiş olsun hemd egözün aydın olsun
ayrıca nazan haberleir için teşekkür ederiz bebeğinide senide kocamn öpüyorum Şeniz

allahım kendime nazar degdircem diye korkuyorum
turp gibiyim turp turp diye ajdarın sarkası varya onu soyluyorum surekli birsey gelcek basıma:)
ben dunde yazardım didecim ama yazamam diye almamıstım laptopu niye bu kadar ayık im niye bu kadar agrı hissetmiyrum bilmyorum
çok mutluyum belki ondan çok istemisim bu bebegi ozellikel kizim oldugnuu aklıma getirdikce mutluluktan çıldırcak gibi oluyorum çokozlemisim çok guzelmisss ikinci kez anne olmak çok baska imsi
oglumu emzirmeye usenirdim hemen bitsin alsınlarkuçagımndanisterdtim buna bakmaya doyamıyroumm emzirmeye doyamıyroumsu anyuyuorsaatlerdir uyanmasını sabırsızılkla bekliyorum

hastaneype getirdigmiiz kayısı hosaflarımı iseyaradı bilmem çok kolay tuvalete falan çıktım gaz sorunum hiç olmadı surekli gazç çıkardım ama dirayetli olgdugm için sıkca kalkıp yurudugum içinde olabilir burahatlık

damar yolunu falanda çıkardılar tuvalete çıktım diyince yoksa ordanilac verceklerdi sanırım

dr umgeldi sabah aksamustu dus aldırcaklarını soledi bana pek sevnidim malum hava çok sıcakk

nesrinim sekerimi olctum çok iyi degil çokkotu de dgil 155 cıktı normalb ir kahvlatı sonrası normal insanların sekeri bu kadar çıkmaz ancakmı hormon azalıyor ne oluyor bilmem dr u arayıp sorcam

az evel solmesei ayıp profiteterol yedim tum hamimilekte aserdigim tattılıy yani birsatasonucunda sekerkime bakıp dr la konuscma içhast uzmanıyla yani bakalmıne diycek sekerin dususu i.le ilgi i

sutum dun yetti iyi dii emip uyuyrodu bugun oglen yarımsaatyarım saat 4 kez emzirdim yaklasık 2 saat kucagmıda kaldı ama uyumadı doyamadı birazmama verdiler ikinci gun yetmemesi normalmis sut ancak çogalcakmıs
xzaten dun ben tum gun potubor biskivu ve çay yedim yani adam akılı yemek bugun basladık dunde dedigim aksamustu basladıksutum olmaması normaldir die dusunuyorum yani

bolca suiçiyorum lohusaserbeti içiyorkum gorumcemin yapıp getirdiklerini

yenidogumyapan arkadasım ısırgan otundan bahsetti fiskirdi resmen sut diyor onu hemen aktardan alıp kaynatcam yarın hastanedne çıkınca aldırcam yani iboya

bu arada nesrincim pinar kızlık soyadım
asıl ismim tam olarak ayse esra pinar odabas
ayse gobek adım esra normal adım pinar eski soyad odabasyeni soyad çok uzund imi:)))))

fasulyem ya niye yogun bakımdakalıyormussun orayı anlamadım yani e bebege kim bakcak o damı yogun bakımda kalcakk

NAZANDA DUN AKSAM KIZINA KAVUSTUUU kendisi aradı beni epidural sezayan olmus saatlerce suni sancaı ile denemis olmamıs asagı inmemisbebek ve sonunda sezaryan olmuslar bebekde iyi idi 2900 gr dedigini hatırlıyorum nazanında sesi iyi dii korkums son andanst de kalp atısları duzensizlesmis ceren imizin bennapıyorum demis nazan normal dogumsevdasına birsey olcak falandiye paniklemis epey vesezaryan iste su an iyilerdir eminim bugun hiçkonusmadım çok gelen giden var hastaneye musaitolunca hemen arayacagım

ayy buhaber cok iyi geldı valla.artık iyice meraklanmıstık.birde acıbadem has. bugun doganları bıle eklemısler nazanınkını göremeıyınce panıkledık hepimiz.gercı müsait olamıyacagını tahmın edıyor insan ama yınede merak işte.ohh nazanda aldı kuzusunu kucagına hayırlısıyla.nazancımda baya cekmıs bellı bosubosuna sunı sancı yedı işte.valla benım hıc sancım olmazsa banada sezeryan yolu gözükecek gıbı.sunı sancı hiç istemıyorum çünkü,ayrıca benım bebekimde hala yukarıda inmedı asagıya falan.artık hayırlısı olsun ne dıyım

fasulyeko meltemmm

blebeginiz massalah çokg uzel babayamı benziyor nee

esramm ne çabuk koydun kız resimleri senden nce davrancaktım bak olmadı ama:=))) çokg uzelll oglusun yaaaaa favorilirem arasındasimdilik haberin olsun:)))
ydaha guelleri dgarsa arıtk bilemem )

ya arkadaslar kaız aglaması bile farkıl imis tiz sesle cirtlak ciyaklıyor oglum kart kart bagırırırdı bu oyle tatli geliyorki edtepsiz kiz diye seviyorum surekli
kiz cinsel organi hiç gormemistim oyle garpi geliyorik temizleeme isinibabası yapyıoraltını hep o temizledi simdiye dek aksam kaçkez kaka yaptı seviniyorkuz tabi ilkkakayı yaptı diye ama 7 kezde yapılmaskı bir gecedeB))) babasına fenalık geldikizinin kakasını temizlemekten

isin ilginc yanı kaka altında aglamıyor piskizim ustunde bir guzel uyuyor biz bakıyoruzdag oruyoruzB))

ben de düşündüm sizi dışlamak istemedim he he
seninde kandilin mübarek olsun tayin işinin olmaması üzücü aynı durum bi<zim içinde geçerli bizm işimizde olmadı kaç gündür bende üzülüyorum ama nasip canım ya üzme kendini

içiyorum dedm ya içmediğim kalmadı hatta eşim aktrdan özel karışım aldı etkiside var gibi ama kuzum doymuyor ya mam yedi uyudu şimdi ondan önce tam bir saat iki göğsümdede emzirdim ama peşine mama verdim yedi uyudu çoğalacak inşallah içim sızlıyor resmen
inşallah vardır bir hayır derya..
bencede artık ortak sorunlar değişti ama kim açacak ben açmayı bilemiyorum iyide olur
ben yaparım..
deryacim sana bisi sorcam, yusufu nasil yatiriyorsun, yan mi sirt ustu mu??
ben kendi adıma genelde sağa yatırıyorum.ama kendieri dönemediğinden sola ve sırtüstü de yatırıyorum.ama geceleri sırtüstü yatırmıyorum.kusar falan diye.

iyi olmana çok sevindim.kafana taktın boşuna genel anesteziyi.ben iyi hissedeceğini biliyordum

X