2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

meltem satlarımız aynı senlen galiba..ben de perş.gidiyorum kontole..çanağa bakacak ona göre karar verilcek..
hadi kolay gele
şu zor şeye TUŞE deniyormuş geçen gittiğimde öğrendim

herkese iyi gecelerrrrrrrrrrrr. ben kaçar:)
yarın doktora gidecekler umarım hayırlı haberleler gelirler..ben dahil

tatlı rüyalar

tüm yapımlar bana aittir kızlar kimseden heçç yardım almadımmm bilesinizzz sengözlerimebaksanab

maşallah esracım pek hamaratsın
lohusa şerbet takımı ne zaman kullanılıyor

esracım cok guzel olmus hepsi ellerine saglık. dogursanda kullanılsa malzemeler biran once:)

pinkym bende varım yarın tohtora gidecekler arasında :)

helinin kendini goremedik ama yakısıklı oflunu gordum cok tatlı masallah. buarada biz neva sandık ya bizimkilere gosterdim simsiyah ya saclar annem dedi seninkide ole olcak k.valdem dedi hayır seninki sarı olcak . ins annemin dedigi tutar :)

yav kızlar çok sağolun ben de ağlatabildim birilerini:))

eveeet, mesela beni :gitme: :gitme:

canım gozun aydın cok sevindim . seninki temizlendi benimki battı tadilattan dolayı. annemle kardesim temizlediler kvaldem pek bi is yapmıo hic pratik deil ben yapıorum onun yerine onu beklersem aksam olur.Allahtan annem burda. annemlerden 1 hafta gec gidecek ama hicbi isime yarayacagını sanmıorum .emrahın utulerini bile kardesim yapıo utu yapamıomus megersem. aynı evde yasamayınca insan anlamıo iste .sinirlerim gergin geziorum bu iş konularında yani ona karsı. herseyede annemle kardesim yetisemezki ortada 9 aylık bir bebek var.oteki kardesim zaten 10 yasında ben karnım burnumda banyoyu temizledim azonce. sonrada camasırları astım ben astıktan sonra geldi . kardesim utu yapıo annem dolapları topluo .birileri ogluyla mac seyredio. gerginimmm

Totosunun büyüklüğünü merak ettim kayınvalidenin. Aynı benimkini anlatıyorsun, o da cuma geliyor. :KK43:((((((((

lohusa şerbet takımımızzz
sürahiyi çekmeyi unutmuşum kızlar idare ediverinn

Very nice çingenem... en kısa zamanda kullanın inşallah =)

ESRAKO VE EVRıM;

Benim daha 1 haftadan fazla sürem olmasına rağmen sizi çok iyi anlıyorum. Bır kaç gündür karnıma daha fazla ilgi gösteriyorum. Hem seviniyorum, hem üzülüyorum. Hamilelik sürecini sağ salim atlattık sayılır, buna şükrediyorum. Ama insan gerçekten hüzünleniyor, çünkü tek vücut olmak da çok güzel... Yazık ki, süresi var ve biz bu süreyi en güzel şekilde değerlendirdik diye düşünüyorum.

ınşallah hepimiz sağ salim kavuşacağız sıpalarımıza...

selam kızlar bizden başka dogum yapanlar olmuş allah analı babalı büyütsün bebeklerinizi
ben fazla giremiyorum burçine annem bkıyor allahtan ama 2 gündür kakamızı yapamıyoruz yavrum çok acı çekiyor çok aglıyor dün akşam annem kıyafetlerini almaya evine çıktı 5 dk ligina bizimki bir feryat figan susturamadım annem nasıl indigini anlamamış yavrum aglamaktan göbegi kanamış bir gördüm dünyam karardı sanki aglamaya başladım annem yok birşeyi dedi

kızlar bu satırları yazarken kızım uyandı ve emzirmek içim kalktım pc başından anca küçük hanımın karnı doydu ve yatırdım tabiki annemin yardımıyla

NAZO gelmişşşşş !! naBER KIZ ARTıST? Dergiyi ben de aldım. Çok hoş yaa :) Gerçekten haftada 1-2 defa zor yağlanan birini "hamilelikte bakımını aksatmıyor" şeklinde okudum yaaa :))) Çok hoş çıkmışsın ama !

DıDE, kızına maşallah. çok çok tatlı. analı babalı büyüsün inşalah. doğum hikayeni de çok güzel anlatmışsın canım. hiçbir ayrıntıyı atlamamışsın. ben de böle anlatacağım inşallah.
GYPSY, kız sen hala doğurmadın mı? ben 2 gündür giremiyorum ya , en çok senin doğurup doğurmadığını merak ettim. buarada harbi o şeyleri sen mi yaptın? kim kıyıp da yiyebilir kuzum allah aşkına? çok cici olmuşlar. ellerine sağlık. bir ara anlatırsın nasıl yaptığını
.
ıKı GÜNDÜR EVDE TRAFıK VAR. DAHA DOĞRUSU ıKı GÜNDÜR BıZ GEZıYORUZ. EVDE DEĞıLıZ. BENıM KIZ KENDıLıĞıNDEN GıRSıN ŞU KANALA DıYE YERıMDE DURDUĞUM YOK, DIŞARLARDAYIM. AMA YOK YANı, CEREN HANIM ÇIKIŞI ŞAŞIRMIŞ OLMALI Kı TEPEYE DOĞRU KAYKILIP DURUYOR. ELLERıMLE POPOSUNDAN AŞAĞI DOĞRU BASTIRIYORUM AMA YOK BANA MISIN DEMıYOR. HALA ALT TARAFIMDA BASKI HıSSETMıYORUM. SANCI MANCI DA YOK. BUDURUMDA YARIN AKŞAM BANA SEZERYAN YOLLARI GÖRÜNÜYOR. ÖNCE SUNı SANCI DENEYELıM DEDı DOKTOR , AMA BEN BıLMıYORUM, BELKı O KISMI ES GEÇERıM. SONUÇTA SUNı SANCI ıLE DOĞAL DOĞUM YAPMIŞ OLMAYACAĞIM. O HALDE NEDEN SEZERYAN OLMAYAYIM Kı? SONUÇTA SUNı SANCI ıŞE YARAMAYABıLıYOR, APAR TOPAR SEZERYANA ALABıLıYORLARMIŞ. O KARMAŞAYI KALDIRABıLECEĞıMı SANMIYORUM. KEŞKE KIZIM YARIN SABAH ıTTıRSE ŞU KAFASINI ÇIKIŞA DOĞRU. KEŞKE NST DE SANCIM ÇIKSA. O ZAMAN DOĞAL DOĞUMU BEKLERıZ DEDı DOKTORUM.
.

ben de söz verdiğim ayrıntıları içeren bir doğum öyküsü yazacaüım.diğer tarfa yazmıyorum çünkü çok fazla duygusal boyut içermeyecek benim öyküm.Duygusal boyutu bana göre çok karmaşık ve benzer yönleri olsa da herkese göre değişik bir yaşam olayı.ben kendi adıma duyulardan çok teknik boyutları merak ederdim.çünkü duygular ifade edilemz gerçekten..............

Didocum bebişine kavuşmuşsun. Allah analı babalı, sağlıkla büyütsün.

sorma TAZE,
ben de çok güldüm. bi kere en kötü fotoları koymuşlar bence. o şiş ayaklarla zor bela yoga yapar gibi pozlar vermiştim hiç onları koymamışlar. benim en beğenmediğim pozlarımı basmışlar. keşke kendim seçebilseydim basılacak olanları. bi de gerçekten komik olmuş, 9 ay boyunca ruj dışında bişey sürmemiş (nadiren makyaj yapmış), saç boyatmamış, oje sürmemiş, manikür pedikür yaptırmamış, hatta göbeğini bile yağlamamış biri için çok komik bir konu olmuş di mi?

buarada haftada bir iki defa da yağlanmadım ben. 1/4 şişe bebeyağı bile kullanmadım ben hamileliğim boyunca. çatlakları iki hafta sonra kontrol eder yazarım size. bakalım çaktırmadan çatlamış mıyım?
ama bir haftadır hiç aksatmadan her sbaah lansinoh göğüs kremimi sürüyorum.

Evriş kapı süsü harika olmuş ellerinize sağlık

saat 8:30'da hastanedeydik.sevk almayı unuttuğumuzdan salifo sevk alıp geldi.sevkimizi hasta kabulde işletip doktorumuzu beklemeye başladık.Doktorumuz geldi ve güleryüzünü görmek beni çok rahatlattı.işin ilginç yanı heycen duymuyordum hala.gideceğim kesecekler çıkacağm neva yanımda diye düşünüyordum.Bir an önce ameliyathaneye alsınlar istiyordum ....
hepinizin bu güzelliği yaşamanızı yürekten dilerim.

Dido çok teknik anlamışsın yinee gözleirm doldu ... maşallah size negüzel sütün bol
:nazar: şişliğinde üstesinden gelirsin

Esrako, eşin çok düşünceliymiş tebrik ederiz :)

Esra kurabileyer ne sevimli olmuş öyle ellerine sağlık, anneme gösterdim bizde yapalım diyor çok beğendi

kızlar epidural anestezi ile dıogum gerçekten çok rahatmış sonrasındada agrı kesiciyi epiduralden yaptırdım ve oldukça rahat geçirdim kanamamda hastanede güzeldi ama eve gelince azaldı ve sonrasında kesildi kesi yerim bandajlıydı hastaneden çıkarken dr pansuman yaptı ve bandajladı ama halen eşim açtırmıyor bandajı korkuyor çarşamba kontrolümde açtırıcakmış korkak eşim.
sizlere tavsiyem derya arkadaşımızda bana tavsiye etmişti kayısı kompostosu yaptım bir gün öncesinden blendrdan gaeçirdim posasıyla içtim zaten aç gitmiştim dr saat 2 den sonra su içebilirsin dedi ben dayndım kompostoya valla yattıgım yerde birkaç saat sonra gazman gibi gaz çıkartmaya başladım önemle duyurulur

.
İKİ GÜNDÜR EVDE TRAFİK VAR. DAHA DOĞRUSU İKİ GÜNDÜR BİZ GEZİYORUZ. EVDE DEĞİLİZ. BENİM KIZ KENDİLİĞİNDEN GİRSİN ŞU KANALA DİYE YERİMDE DURDUĞUM YOK, DIŞARLARDAYIM. AMA YOK YANİ, CEREN HANIM ÇIKIŞI ŞAŞIRMIŞ OLMALI Kİ TEPEYE DOĞRU KAYKILIP DURUYOR. ELLERİMLE POPOSUNDAN AŞAĞI DOĞRU BASTIRIYORUM AMA YOK BANA MISIN DEMİYOR. HALA ALT TARAFIMDA BASKI HİSSETMİYORUM. SANCI MANCI DA YOK. BUDURUMDA YARIN AKŞAM BANA SEZERYAN YOLLARI GÖRÜNÜYOR. ÖNCE SUNİ SANCI DENEYELİM DEDİ DOKTOR , AMA BEN BİLMİYORUM, BELKİ O KISMI ES GEÇERİM. SONUÇTA SUNİ SANCI İLE DOĞAL DOĞUM YAPMIŞ OLMAYACAĞIM. O HALDE NEDEN SEZERYAN OLMAYAYIM Kİ? SONUÇTA SUNİ SANCI İŞE YARAMAYABİLİYOR, APAR TOPAR SEZERYANA ALABİLİYORLARMIŞ. O KARMAŞAYI KALDIRABİLECEĞİMİ SANMIYORUM. KEŞKE KIZIM YARIN SABAH İTTİRSE ŞU KAFASINI ÇIKIŞA DOĞRU. KEŞKE NST DE SANCIM ÇIKSA. O ZAMAN DOĞAL DOĞUMU BEKLERİZ DEDİ DOKTORUM.
.

Canım senin dergide de yazıyordu zaten. Suni sancıdansa sezeryan daha mantıklı geldi bana da. Normal doğumda vücut endorfin salgılıyormuş ve o da doğumun daha rahat olmasını sağlıyormuş. Suni sancıyla endorfin salgılanması engellendiğinden doğallığı ortadan kalkıyormuş. Normal doğumun avantajları yaşanmıyormuş yani

kızlar 2 gündür feci kasık ağrısı çekiyorum
cuma akşamından beri yatarak dinleniyorum, öyle bir ağrıki zor yürüyordum
oturamıyordum bile
şimdi geçti çok şükür oğlum halen yukarıda aşağı inmedi inse hissederdim

nazan bana da suni sancı mantıksız geliyor sezaryen yapılır ne olacak canım hayırlısı artık

nesrin döner oğluşun takma kafana
benimkinin kafa aşağıda zor yürüyorum ördek gibiyim gülünecek haldeyim
millet bana bakıp vah vah burda doğurur diyorlardır

kızlar epidural anestezi ile dıogum gerçekten çok rahatmış sonrasındada agrı kesiciyi epiduralden yaptırdım ve oldukça rahat geçirdim kanamamda hastanede güzeldi ama eve gelince azaldı ve sonrasında kesildi kesi yerim bandajlıydı hastaneden çıkarken dr pansuman yaptı ve bandajladı ama halen eşim açtırmıyor bandajı korkuyor çarşamba kontrolümde açtırıcakmış korkak eşim.
sizlere tavsiyem derya arkadaşımızda bana tavsiye etmişti kayısı kompostosu yaptım bir gün öncesinden blendrdan gaeçirdim posasıyla içtim zaten aç gitmiştim dr saat 2 den sonra su içebilirsin dedi ben dayndım kompostoya valla yattıgım yerde birkaç saat sonra gazman gibi gaz çıkartmaya başladım önemle duyurulur

Çok teşekkürler Kadriye! Bİz de bugün annemle bunu konuştuk. Annem dedi ki; "ya kayısı aşırı gaz yaparsa, rahatsız olursan??" benim de kafama takıldı ama sağol, cevaplamışsın. Demek epidural de ayrıca rahatlattı, çok iyi.. Bu arada Burçin çok şeker maşallah, hiç de çirkin ördek yavrusu falan değil =) Başak'la ikisinin fotosunu bekliyorum :)

X