2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

oyy oy neva da dogdu allaha sukur dide de kurtuldu darısı kalan bizlerin basınaa

eminim kendine gelir gelmez arar evrim detay anlatır sozu varrrr çunku:)
massallah nevanın kilosu iyi imis en son kontrollerde falan kaç çıkıyordu kilosu hatırlayanınız varmı hep soylenenden az çıkıyor kilolarçunku asıl dogum sonrası tartıda

valla ben sonra çıkamam alamam korkusundan yenidoan giysileri almıstım baktım bebek iri 3-6 aylık body ler tulumlar falan aldım iste pazarlarda onundernideydim esracım hatırlarsan

sonra 9 ay tulumları body leri almaya basladım kıslık tam kıs donemi olcakdiye çıkmamam bakamam guzelbulamam diye bakınır oldum indirimlenrden falan simdi yasına kadar nerdeyse tulum body vs si var kızımınn hattabiryas guzel yazlık elbiseleri falan bile var geçeng uniki tane keten ayakkabı aldım indirimden oyleguzelerdiki iki ayrınumara aldım çok da ucuz giyemesse giyemez yani

istanbullu hatunlar ne sanslıyızy a son iuç haftadır farkındamısınız havalar serin ruzgarli firtinali su andada yagmur basladı burda nası serin havaaa inanılmazzzz mutluyum ohh

evet evet süper hava..pöfür pöfür esiyor...

bu arada Ceren güzel isim evet..

kkliste2a.png

Neva bebişimiz de sağ salim gelmiş çok şükür. Darısı bekleyenlerin başına:Saruboceq:

Dideciğim gözün aydın ve geçmiş olsun canım. Allah uzun ve sağlıklı ömür versin yavruna

merhaba kızlar.ben geldim ama hemen çıkacağım.bildiğiniz üzere pazartesi günü doğum yaptım.3kg 52cm.biraz sıkıntılı geçti benim için tansiyonum çıktı doktrum sakinleşmemi bekledi konuştu epey benimle.g.anestezi ile oldu.sonrasındada cok zor kendime geldim kasılmam çok olmuş başıma toplanmışlar falan ama şimdi iyiyiz herşeye değer.resmini koymak isterdim ama bir türlü beceremiyorum bu işleri daha öncede denemiştim yapamamıştım.

canım hayırlısıyla olmuş bitmiş, darısı başımıza. genel anesteziyi sen mi tercih ettin?

Monologu devralıyorum..

Kendimden utanıyorum.. Hani kayınvalidem hiç arayıp sormuyo bişey ihtiyacınız var mı demiyor demiştim ya.. Az önce süpriz bir kargo geldi.. Battaniyeler, zıbınlar, ayakkabılar, bir sürü örgü yelek hırka, uyku tulumu falan falan çıktı içinden. Çok mutlu oldum.. Zaten anlam veremiyordum ilgilenmemelerine.. Akşam arayıp teşekkür edicem..

kargonun sürpriz olması cok hoş, ama bu kadar gecikmesi hiç hoş değil, esra nında dediği gibi suçlama kendini... cok daha önce yapmalıydılar bunu... hoş bunu da yapmayanlar var cook yakından tanıyorum kendilerini :)

nie ayça ben yerim valla dayanamaz
ne yani sembolik zaten öyle şeyler tutmam evde yer kaplar şekerini yer gerisi çöpeeee

NEVA BEBEK oksijenli yaşama hoşgeldin..

gelgit, baby doğurmadı henüz...onu bırak bizim gyps doğurmadı dahaaaa.. senin bebişin nasıl??

nie ayça ben yerim valla dayanamaz
ne yani sembolik zaten öyle şeyler tutmam evde yer kaplar şekerini yer gerisi çöpeeee

gerçekten miiiiiiiiii... e yesinler napıyım..benim şekerlerden bazılarını çıkarmak zor olabilir ama cokacimcoook

Rabbime şükürler olsun nihayet ben de bebeğimi sağsalim kucağıma aldım.darısı bekleyen tüm anne adaylarına...

Monologu devralıyorum..

Kendimden utanıyorum.. Hani kayınvalidem hiç arayıp sormuyo bişey ihtiyacınız var mı demiyor demiştim ya.. Az önce süpriz bir kargo geldi.. Battaniyeler, zıbınlar, ayakkabılar, bir sürü örgü yelek hırka, uyku tulumu falan falan çıktı içinden. Çok mutlu oldum.. Zaten anlam veremiyordum ilgilenmemelerine.. Akşam arayıp teşekkür edicem..

süper yaa..geç olsun yapmayabilirdi de..

yani 40+5 im umarım haftasonunuda geçmez çünkü aklımda hep kakasını yapar yer felan saçma sapan korku dolu düşünceler geliyor mafoldumben

düşünme böle yaa..hiç bişi olmıycak..kontrol altındasın sürekli..

biz birazdan doktora gidiyoruz arkadaşlar. gidip saçımı başımı toplayayım. 3-4 saat giremem herhalde. sağlıcakla kalın.

bakalım ne diycek dr.un..

istanbullu hatunlar ne sanslıyızy a son iuç haftadır farkındamısınız havalar serin ruzgarli firtinali su andada yagmur basladı burda nası serin havaaa inanılmazzzz mutluyum ohh

burası da inadına aşırı nemli..yapış yapış..

Arkadaslarım.. Dıdodan haber geldı.. Salıfonun kısa ve oz anlatımı ıle aktarıyorum;

Kılo 3300 gr.. boy 49 cm.. Buradan Neva nın ıyı oldugunu anlıyorumm :))

Dıdo, daha kendıne gelememıstı emınım.. o yuzden hıc gerı donus yapmadım.. ıkı saat sonra falan arar, Dıdodan da haber ılerıtımm sıse.. Neva cıgımızda aramızda çok şükür..

Hoşgeldin Neva bebek..allah nazarlardan saklasın..Dido da iyidir inşallah..çok şükür..

ARDAAAAAAA tipiğimizin kurucusu gözun aydın Allah analı abablı büyütsn. anlatsana biraz nasıl oldu hatta neyiniz oldu kızmı oglanmı. ne zman oldu kilosu saglıgı nasıl sen nasılsın

NEVA aramıza hoşgeldin :) Çok şükür Dideciğim de kurtulmuş. İnşallah en kısa zamanda kendisini pistlerde de görürüz.

yahu hediye değil hediyeyi akıl etmişde çiçek kısmında dumur oldum adamın aklına bilem gelmemiş. yuhh dedim ya 60 yaşındaki babm bile annem ameliyat oldugunda almıştı .bu bir incelikdir.bence bu kadar odun olmasınlar bi zahmet.

Ohoooo, ben çiçek hiç beklemiyorum Onur'dan :) 10 yıldır birlikteyiz 1 kere gül alayım demiş, onda da solmuş bir gül vermiş kadın buna, anlamamış bile =)) Aldı geldi =)

Bizimki özel günlerde pasta ya da sevdiğim, pahalı bir içkiyle gelir eve :) Ama bu sefer ikisi de olamayacak tabii :))

Ben bir arkadaşımda isim yazılı zincirlerden gömüştüm. Minicik harflerle ve atıyorum 5'er cm aralıklarla Onur - Doruk - Burcu yazıyor zincirde. Çok hoşuma gitmişti aile fertlerinin orada yazılı olması. Çok yakından okunuyor sadece. Başkasında hoşuma gitti ama, kendim takar mıyım, bilmiyorum. Ben de NAZAN gibi çok hoşlanmıyorum altından, taştan falan... Bİr tane tek taşım var, 6 yıldır 6 kere takmamışımdır :))

Nazan çok ahım şahım değiller ama keyifle yaptım.. Bir tanesi Jenny Canan'ın yaptığının aynısı, mavi kelebek olmayınca beyazdan yaptım.. Diğerlerini de uydurdum öyle.. İçine renkli badem şekerlerinden serpiştirdim. Renk kattı iyi oldu..

Bu arada cep telefonuyla çektim çok net olmadılar malesef..

Gayet şeker olmuşlar Ayçacım. Ayrıca sen bakma bu çingeneye! Ben olsam yemez, hatıra olarak saklardım onları :)

kızımın yatağını hazırladık, sadece cibinliği kaldı... sadece o çubuk yatağın başına asılacak... ama eşimin o kadar gözünde büyüdü ki o iş... bi türlü içinden gelip de asmadı. daha doğrusu yatağımızın tipine mi uymadı acaba o takılacak çubuk anlayamadık, bi türlü takamadık. sinirlendi bıraktı. başka zaman başka şeyler için uğraşır da uğraşır... kafaya taktığını yapar. becerikli adamdır. ama cibinlik olayına o kadar isteksiz yaklaştı ki sanki zorla taktırıyormuşum gibi söylene söylene.... ben de çok kırıldım, "iyi tamam bırak olmuyor demek ki, boşver cibinlik şart değil" dedim, ütülenmiş şeyi tıktım bi torbanın içine kaldırdım. olmasa vallahi sorun değil ama cibinliği olduğu halde yatağının öle tülsüz filan olması da üzüyor beni. bugün eşime çok kırgınım. bakalım anlayacak mı? başkalarının işine koşa koşa gider. en yapılmayacak şeyleri yapar. geçenlerde bir arkadaş kedisi için pencerelerine sineklik yaptıracağını söylemişti, b,z,mki parçaldı kendisini nalbur nalbur dolaştı malzeme aldır, kendisi yaptı çıtalardan sineklikleri taktı menteşeli filan. iki gününü harcadı o iş için. ne kadar zor olabilir ki bi cibinliği takmak? uğraşmak istemedi işte budur zoruma giden. valla dokunsalar ağlayacağım.

Gerçi Esra tespitte bulunmuş, sen de doğrulamışsın ama, ben de şunu belirtmek istiyorum; Onur şimdiye kadar her seslendiğimde hazır asker gibi dikiliyordu karşımda. Malum, eğilemiyorum, kalkamıyorum falan... Dün, şu fişi prizden çıkarıver, dedim diye bir küfretmediği kaldı. Sanırım zaman yaklaştıkça onlar da geriliyor. Sonradan yaptığını farketti, kuyruğunu kıstırıp geldi ama, ben de keyfimden iş buyurmuyorum yani ! Ben de memnun değilim böyle kısıtlı yaşamaktan. Az kaldı, sabır !

kızlar bu arada bizim kızın adı CEREN olacak galiba

Çok güzel! Senin verdiğin isimlerin içinde en çok bunu beğenmiştim. Ben de çiçek adlarından pak hoşlanmam da :kedi:

akşama karaşimşek yapıyorum ne pişirsem diye düşünenelere bi fikir..:) yanınada erişte.. kayınvalidem yeni yaptı kendisi...

MAVıŞ MAVıŞ MAVıŞ. sen 2 gün önce nete baglanmışsın ve gidip temmuz bebeklerine bakmışsın kızım biz seni merak ediyoruz insan gelri ben iyiym diye bişey yazar dimeeeeeeeeee:eek:klava:

VEE MELEK MELEK MELEK aynısı sanada sende 27 temmuzda girmişsin vee gidip lkaradeniz turu hakkında yorum yapmışsın ayhh siz neden sizin bizde degerli oldugunuzu ve merak edildiğinizin farkında değilsiniz. ayol çatlıyoruz burda hergun biri geç gelse. şahsen ben sizi eshefle kınıyorum .insan bi haber veriri iyiyiz diye.:eek:klava:

Arkadaslarım.. Dıdodan haber geldı.. Salıfonun kısa ve oz anlatımı ıle aktarıyorum;

Kılo 3300 gr.. boy 49 cm.. Buradan Neva nın ıyı oldugunu anlıyorumm :))

Dıdo, daha kendıne gelememıstı emınım.. o yuzden hıc gerı donus yapmadım.. ıkı saat sonra falan arar, Dıdodan da haber ılerıtımm sıse.. Neva cıgımızda aramızda çok şükür..

cok sukur didomuzda anne oldu cok ama cok sevindimmm. hosgeldin neva bebek.. darısı basımıza insallah

dide doğum yapmış sanırım hayırlı olsun.
babymom ne yaptı doğm yaptımı.
evrişim hakkın ödenmez canım çok sağol.

canım ben hala beklemedeyim bakalım haftaya netlescek ama sezercik olma ihtimali yuksek

VEE MELEK MELEK MELEK aynısı sanada sende 27 temmuzda girmişsin vee gidip lkaradeniz turu hakkında yorum yapmışsın ayhh siz neden sizin bizde degerli oldugunuzu ve merak edildiğinizin farkında değilsiniz. ayol çatlıyoruz burda hergun biri geç gelse. şahsen ben sizi eshefle kınıyorum .insan bi haber veriri iyiyiz diye.:eek:klava:
ay karadeniz turu hakkında yorummu yapmışşş
ay ne alem gadınsınnn gülistanım
msnyede girmiyo hiç farkındamısın

arda hayırlı olsun bebişin sağlıkla büyüsün inşallah

ay karadeniz turu hakkında yorummu yapmışşş
ay ne alem gadınsınnn gülistanım
msnyede girmiyo hiç farkındamısın

hee ya sorma.. casus gib hatunum ben kim nerde kiminle nerde ne zaman herbişeyden habarım olaaaaar....kaydirigubbakcemile3sositososito:smiley-cool:

didommmm sonunda doğum yapmsın hayırlı olsun bende sancılarda tık yok gece cok fena oldum 3 e kadar uyuyamadım kustum ıshal falan neysekı uyumusum sonra sabahtan berı bıseyım yok

X