2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nerdesin tazeeeeeeeeeeee... salam sucuk dedin, bir gece aklımdan cıkmadı. ertesi gün dayanamadım yedim çok mu tuzlu geldi ne ayaklar fil ayağı, eller desen dolma parmak bükülmüyo bileee... :))) kızlar sirkeli soğuk suya mı koyacaktık???

jenyy kurabiyeler şahane :) ellerine sağlık kuzum çilekli puding değil de şu yeni çıkan karamelliler falan var ya onlar nasıl olur sence?? 5 dk da hazırlanan onlar diğer kaynatılanlardan farklı bi etki yapar mı acaba

jenyy kurabiyeler şahane :) ellerine sağlık kuzum çilekli puding değil de şu yeni çıkan karamelliler falan var ya onlar nasıl olur sence?? 5 dk da hazırlanan onlar diğer kaynatılanlardan farklı bi etki yapar mı acaba

bilmem ki - denemekte serbestsin
ama puding pudingtir yani sen onu hazırlayıp koymuyosun hamurun içine direk poşetinden toz halinde döküyosun - o yüzden hangi çeşidinden olduğu okadar da önemli değildir
bu benim fikrim tabi lülülülülülü

ben geldimmm dr dannn

daha dogrusu dr sonrası kayınvaldenin gunu vardı borek çorek soyle tuzlulardan biraz rahatca artık yiyim kilo alma sorununu dusunmeden dedim oraya ititm yeni eve geldimmm

sisko tombalak kızım 4100 gr olmus
Oy oy oy maşallah kuzuya. Hakkaten tombalak olmuş. Doğduğunda korkmadan kucaklayabileceksin demek kikaydirigubbakcemile3Sezeryan olacağına seviniyorsundur değil mi? Doktor bana da 4 kilo üzeri doğar der diye çok korkuyordum da ben:kedi:

Evet sezeryan doğum tarihim belliydi, listenin en sonunda ben vardım. Sonradan silinmiş bir şekilde, herhalde arkadaş kafasına göre düzenledi listeyi. Siteye giremediğim günlerde doktorum tarihi değiştirdi, daha erkene aldı doğumu, onu yazacaktım aa baktım listede yokum. Neyse önemli değil..
Aşkolsun, bu lafına darıldım açıkçasımafoldumbenEvrosun da dediği gibi listenin sadece üst kısmı var burada. Kafama göre yerleştirmiş değilim kimseyi. Tarih sırasına göre herkes var

selam aslan anneleri,
bugünkü doğum haberlerimizi almak üzere biraz geçmiş sayfalara göz atıp dönerim. bakalım EBRU ve BAŞAK ın melekleri nasılmış?

KEDıCı, arkadaşım, bir kere o listeyi düzenleyen arkadaşın kendi adı bile yok listede. ve internetsiz şartlarda bile bizler için internet kafeye gidip hazırlıyor o listeyi. lütfen "kafasına göre" gibi nahoş ifadeler kullanıp kimseyi şu hassas döneminde üzmeyelim.

ben geldimmm dr dannn

dr a epidural sıkıntzımı anlattım dedi ikinci uçuncu sezaryanlarda yapısıklık vs olma ihtimali dahada yuksek oyuzden dedi benim rahat calısmam için senin uyuyuor olmang erek dedi itme kakma hareketleri normaldan daha fazal olabilir dedi o esnada fena olabilirsin falan dedi
kesik daha buyuk olabilir dedi yapısıklık sebebi ile mantıklı uzun uzun anlattı busefer baktı benim surat asık endise içindeyim samimi soyluyorum ben esimide genel aneztezi ile sezaryan yaptım dedi eng uvenli yontemi su anda bu çunku dedi ayrıca bakınca bebek oldukca iri buda diger bir neden dedi genel olması için dedi emin ol 9 da ameliyattasın 10 da bebegini emziriyor olacaksın kendinde olarak ayık olcaksın hiç merak etme dedi oyle net konustuki,

Esracım maşallah tombiş bebişine.:nazar: Benim bundan önceki doktorum (yani şu anki doktorumun kocasıydı), sezeryanda genel anasteziden yanaydı. Lokal anestezi sırasında anne heyecanlanıyor, farkında olmadan kasılıyor, bağırsaklar dışarı fırlıyor onu toparlamaya uğraşıyorsun, genel anestezide daha rahat ve temiz çalışıyorsun diyordu. Korkma, güvenli ve rahat bir şekilde bebeğine kavuşacağını düşün.

BAŞAK ın bebek haberini aldım. gözüaydın olsun. allah kızlarına uzun ömür versin. EBRUnun haberine hala sıra gelmedi. yavaş yavaş okuyorum bakalım.

Furukomm.. üsülme sen, kıyamam.. o arkadasımız da uzun sure gıremedı, sanrıım ondan bılemedıgınden tepkı vermıs.. kıyamam sana.. hepımısın uzerınde degısık sorumluıluklar var.. arada zılgıt yemek kacınılmaz oluyor :))) bana da mesela, neden bebegın kılosu boyu yok dıye soruyorlar.. sırf eksık yazmayayım dıye.. yarı baygın yatan ınsanları mesaj cektıklerı halde konusturmaya calısıp bılgı almaya calsııyorum :))) ha bır de mesela;bana mesaj atılmıs, ne isim var, ne telefon numarası bende var.. :)) oluyor ıste, kotu nıyet yok ama yanlıs anlamalar oluyor :))

kızlar çatı muayenesi olan varmı varsa kaç defa yapıldıı acill nolurr

ben olmadım ama son zamanlara dogru doktorlar bakıyor dıye bılıyorum.. arkadaslarımız yazdılar, oyle korkulacak bır sey degıl.. eger korkun varsa, kımsenın canı falan acımadı sımdıye kadar..

BAŞAK ın bebek haberini aldım. gözüaydın olsun. allah kızlarına uzun ömür versin. EBRUnun haberine hala sıra gelmedi. yavaş yavaş okuyorum bakalım.

ben yazayım sana cıgerım, Esracıgımız aramıs sormus, hersey yolunda ıyıymıs.. ama ayrıntıları bılmıyorum bende..

EBRUnun çitlembik de iyiymiş, onun haberini de aldım. topiğin kız bebeklerinin hepsi de ne kadar narin minimini doğuyor di mi kızlar? ESRAKOnun ECEsini saymıyorum. ESRACIM maşallah senin tombiş yanak 4 kiloyu devirmiş. gerçi söylenenden hep daha zayıf doğuyorlar dikkat ettim de... kaç kilo doğarsa doğsunlar inşallah hepimizin bebişleri güzelce emerler de kısa sürede toparlanırlar.

çatı muyanesini soran arkadaşımızın gerçekten acelesi varmış galiba, şuan online değil... ben yine de cevap yazayım. tam 3 kere alttan muayene oldum. ilki 37.haftadaydı, çatı muayenesi diye.... pek acımadı ama tabi çok hoş bişey de değil. normal doğumun rahat olup olamayacağı konusunda ışık tutuyor.
iki kere de açıklık ne kadar diye muayene oldum. biraz can sıkıcı oluyor, çatala yatıyorsun filan, ama dedim ya büyütülecek bişey değil. doğumun yaklaşıp yaklaşmadığına bakıyorlar. benim eçıklık henüz 1cm civarında çıktığı için biraz canım yandı tabi ama açılma arttıkça daha az acıyor olabilir.
tüm bunlar normal doğum yapacaklar için geçerli muayeneler sanırım.

çatı muyanesini soran arkadaşımızın gerçekten acelesi varmış galiba, şuan online değil... ben yine de cevap yazayım. tam 3 kere alttan muayene oldum. ilki 37.haftadaydı, çatı muayenesi diye.... pek acımadı ama tabi çok hoş bişey de değil. normal doğumun rahat olup olamayacağı konusunda ışık tutuyor.
iki kere de açıklık ne kadar diye muayene oldum. biraz can sıkıcı oluyor, çatala yatıyorsun filan, ama dedim ya büyütülecek bişey değil. doğumun yaklaşıp yaklaşmadığına bakıyorlar. benim eçıklık henüz 1cm civarında çıktığı için biraz canım yandı tabi ama açılma arttıkça daha az acıyor olabilir.
tüm bunlar normal doğum yapacaklar için geçerli muayeneler sanırım.

acil - nolur falan deyınce bende sızden duyduklarımı yazayım dedım.. dedıgın gıbı baya acelesı varmıs demek kı..

X