2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

mucizem ben de yarın tatlı matlı yemek memek yapıcam bissürüsünden..annem de gelse misafir ilk gün.temizlik tamam halılar perdeler duvarlar tamam,süpürme silme de öyle.zaten bir iki komşu gelir başka ne temizlik yapoyorsunuz siz ben kendimi pis hissediyom sizin yanınızda

Ben geldiiim...

Yarın temizlik var... Sabah 8 gibi çalar kapı din don diye... Ben de uykudan fırlayamam,yavaş yavaş ağır ağır kalkmaya çalışırım, sonra ayaklarımın üstüne basınca hemen hareket edemem, penguen gibi bir süre beklerim, paytak paytak kapıyı açarım... falan... rutine bağladık gene...

burko ve tazenin de temizlik var yarın...

ya sizde calan telefona yaa kapiya yetisemiyorsunuz dimii:KK43:(hele telefonlara hic yetisemiorum oadan salona paytak paytak gidene kadar..

ya sizde calan telefona yaa kapiya yetisemiyorsunuz dimii:KK43:(hele telefonlara hic yetisemiorum oadan salona paytak paytak gidene kadar..

Doğumdan sonra en çok ayaklarımın sızlaması geçecek diye seviniyorum. yatarken birden çalan kapı ya da telefona yetişmeye çalışmak zulüm. Ayaklarımın üstüne basamıyorum.

Ben de üşendim. Zaten film de bitmiştir. :umursamaz:

bitmiştir bence de

mucizem ben de yarın tatlı matlı yemek memek yapıcam bissürüsünden..annem de gelse misafir ilk gün.temizlik tamam halılar perdeler duvarlar tamam,süpürme silme de öyle.zaten bir iki komşu gelir başka ne temizlik yapoyorsunuz siz ben kendimi pis hissediyom sizin yanınızda

yok be didom ben öyle zihninde canlandırabileceğin temizlik delisi bir insan değilim, ama mecbur bebişten önce evin elden geçmesi lazım.. belki ben de doğururum bu hafta belli mi olur...

yok canım tel içerki odadaysa yetişemiyorum, bazı akıllılar da 3-4 kere çaldırıp kapayınca olmuyor tabi... sinir oluyorum o zaman tam gidiyorum tel susuyor :eek:klava:

Dün tv.de bir kanalda "anne olunca anladım" diye bir program vardı. Oradaki uzman lohusalık depresyonunu anlatıyordu. Ve şu cümlesi hala kulaklarımda, "hamileler 9 ay boyunca bir progesteron havuzunda yüzerken, doğumdan sonra birden bire bu kaynak kesiliyor. ve progesteronun birden düşmesi anneleri ruhsal olarak daha hassaslaştırıyor." Gözümün önünde progesteron havuzunda yüzen halim canlanıyor hep. (denize girememek başıma vurdu laelaelaelaelae )

Eşim Çağan'ın odasına not yazmış :)

"anne yakında geliyorum yatağımı hazırla Çağan :)"

çok tatlı benim sefgilim

Evet valla, çok tatlıymış :) Ne hoş...

Görüşlerinizi alayım;

Bu terlıgı ben yaptım.. elımde otellerın terlıklerı var.. bazılarının da kalıtelerı cok cok ıyı.. onlardan bırını bu sekılde susledım.. nası olmus??

s7301458.jpg

:lepi: muhteşem olmuş, annemden kalır yanın yok =) tbr

didooo ben de tuhaf psikoloji icineyim, cikinca hep karnima bakarim, o sikinti veren kipirtilari baskilari tekmeleri ararim gibi geliyor, dogum sonrasi nasil bi psikolojide olurum hic bilmiyorum??yani etten kemikten biri olucak karsimda, ama suan hayalimde...bende aynene bi seviniyorum, bi huznleniyorum, yani aslinda ne kadar sacma sanki onu icimden cikarinca onu kaybedicekmisim gibi, ama asil ona kvusucam, anlatabildimmi...

Evet canım, harika anlattın. Çok iyi anlıyorum seni :)

ya kızlar bugün oğlum hareketsiz normal mi şeker yedim çikolata yedim ama tık yok

Geçen hafta içinde 2 gün o kadar az oynadı ki Doruk, aklım çıktı. Sanırım kanala yerleşmeye çalışıyorlar. Dert etme, derim. Şimdi iyi !

Selam kızlar doktordan geldik:emir_bebek:
Kuzucuğum gayet iyiyimiş. Önceki doktor kilosunu fazla ölçmüş:eek:lmaz:Şimdi 2600 grammış kızım. Herşeyi haftasıyla uyumlu. 1 aya kadar doğar dedi doktor. Yani muhtemelen 40. haftayı bulmayacak. Hayırlısı, iyi olsun da. Kilosunun normal olmasına sevindim yalnız. Tosuncuk olursa nasıl çıkarırım diye korkuyordum:kedi:

Maşallah Buse'ye :nazar: Hayırlsı olsun adaşcım a.s.

ben de 3. gün yaptırıcam ama süper zekalı görümcem başka işi yokmuş gibi kocamı arayıp pipisinle ilgilenio bebeğimin. daha bugüne kadar doktora gittin mi ii mi bebek die sormadı bile. fahri sünnetçiyi taktı peşimize. oğluşum pipiisiz kalcak:eek:lmaz: yani fahri sünnetçi yaaa olmass kiiiii

Yahu bırak ! Yok, ben buldum, kafama yattı de, kestir at!!Alla allaaaa... Hasta etmesinler adamı :umursamaz:

Doğumdan sonra en çok ayaklarımın sızlaması geçecek diye seviniyorum. yatarken birden çalan kapı ya da telefona yetişmeye çalışmak zulüm. Ayaklarımın üstüne basamıyorum.

alkisalkisalkis Derin duygular besliyorum sana karşı ...

Dün tv.de bir kanalda "anne olunca anladım" diye bir program vardı. Oradaki uzman lohusalık depresyonunu anlatıyordu. Ve şu cümlesi hala kulaklarımda, "hamileler 9 ay boyunca bir progesteron havuzunda yüzerken, doğumdan sonra birden bire bu kaynak kesiliyor. ve progesteronun birden düşmesi anneleri ruhsal olarak daha hassaslaştırıyor." Gözümün önünde progesteron havuzunda yüzen halim canlanıyor hep. (denize girememek başıma vurdu laelaelaelaelae )

ben neden o progesteron havuzunda gibi hissetmiyorum kendimi... bende ters sanırım... ben doğurunca lohusalık depresyonu değil, lohusalık çılgınlığı yaşayabilirim :))

Ben yatıyom herkese iyi geceleeer

iyi geceler...

Selam kıslar, ben geldim. Bugün denize girdim, yüzdüm, hatta mokunu çıkardım, dibe daldım... Çok güzel bi gün geçirdim. Bize kahvaltıya gelen arkadaşlar İstanbul'dan arkadaşlarımız. Kahvaltı sonrası bizi de aldılar, onlarla birlikte gittik denize. Şezlongta yatarken "çay getir, suyu götür, tost getir, ayran götür..." biçimnde emirler yağdırmayı da çok seven bi insanım. Tabii eskiden içecekler arasında bira da yer alırdı ya, neyse artık... Onu da yaptım bugün. opuyorumnanaktan

Sonra annem aradı, "naber, günün nasıl geçiyor" diye. "Denize girdim" diyince cinnet geçirdi hafiften ama sonra kendine geldi kaydirigubbakcemile3 . Babamı aramış, biz bununla napıcaz, demiş :)) Doruk bi büyüsün, bu yaptıklarını anlatıcam, diyor :) Şezlongta oturmaktan - yatmaktan belim ağrıdı accık, onun dışında bi komplikasyon yok, devrilicem birazdan.

Hepinizi öpenzi...

çlgın mucize bence sen depresyonu tüketeceksin kalmayacak gerye birşey.aidaa tadlu rüyalar

Taze hanım;senın o mantar portlesın.. o zaman konusuruzz senınle bu konuyu.. o sezlonga Sefa ya senı gomdurtmezzsemm... ahan da yazıyorumm!!

çlgın mucize bence sen depresyonu tüketeceksin kalmayacak gerye birşey.aidaa tadlu rüyalar

doğurunca tükenecek sanki... ama bebeği kucağıma bir hayırlısıyla alırsam herhalde şakır şakır ağlayacağım... bugün de çok ağladım.. yarın da ağlarsam şaşırmam... eşlim etraftakiler falan da alıştı zaten... gözümde hep bir damla var... o yüzden diyorum lohusalık bence güzel geçecek... yani bu kadar ağlak durumdan sonra :)

Taze hanım;senın o mantar portlesın.. o zaman konusuruzz senınle bu konuyu.. o sezlonga Sefa ya senı gomdurtmezzsemm... ahan da yazıyorumm!!

Hehehehe, sazan seni :)

1 adet bikiniye ilave olarak eski bikininin altı alınır, denize girdikten sonra tatlı su ile duş alınıp altı hemen değiştirilir ve ıslak olanı güneşe serilerek kurutulur :) Yaaa yerimseniben

Bir de tansiyon aleti götürülür, saat başı tansiyon ölçülür. Asayiş kontrol altında tutulur zemuszemus

gypsy, sancılar ne alemde? nasıl bişey şu sancı bi tarif ediver... mesela serin sulardan kızgın tantunilere atlarcasına bri his mi? ya da böyle dürüm lavaşının içine konmuşsunda sarılıyorsun gibi bir his mi? nedir içeriği :)

-Ben de yatıyorum arz ederim...
+ıyi geceler mucize
-ıyi geceler koca göbekler... Sabah babym monologu devralır nasılsa... Gece nöbetçi üye kalmıyor değil mi forumda?
+Yok canım, gece nöbetimiz yok.
-Gece nöbetini görecez bebekler doğunca. Neyse, öptüm herkesi..

X