2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaşlar günaydın ben bu sabah doğum yapıcaktım ama 24 ü gecesi sancım tuttu.ve sezeryan ile doğum yaptım.allah hepinizi sağ sağlim kurtarsın.3850 gr bebeğim. opuyorumnanaktan

burkoya söylerseniz 25/07/2009 bebişimin adı çınar kilosu 3850 .doğum hikayemi daha sonra yazıcam.bebeğim şimdi doktorda enfeksiyon kapmış iğne vurdurmaya götürdü eşim.5 gün sabah akşam antibiyotik vurulacak.hepinizin dualarını bekliyorum
gözünüzaydın canım. allah analı babalı büyütsün. fotosunu da eklersin fırsat bulunca.
kızlar bişi sorucam. görümcem tutturdu bebeğin sünnetini tanıdık bir fahri sünnetçi varmış. ona yaptırın diye. eşimde etki altında kalır onların laflarının. ben ise bebek cerrahisinde bebek sünneti üstüne uzmanlaşmışi bir cerraha yaptrımayı planlıordum. napim. fahri sünnetçi dönemi kapandı ama kafam karıştıı
bence hastanede yaptır. gerçi eskiden sünnetçiler yaparmış hep, bişey de olmazmış herhalde ama olsun sen yine de imkanın varken hastanede daha steril ortamda yaptır.

Sahsen ben gormeyı cok ıstıyorum... gunduz terlık yaptım koydum ben bak mesela :)
şimdi gördüm, tüm geçmiş sayfaları yeni bitirdim. çok hoş olmuş. çok iyi akıl etmişsin. elindekileri değerlendirmeyi biliyorsun. ben de biraz öyleyimdir. hazırını almayı pek tercih etmem. güle güle giy canım.
iyi ben de gece eklerim fotosunu lavanta torbalarımın. şimdi bi korku filmi başladı onu izliyorum biryandan.

slm kızlar napıyosunuz valla takip edemiyorum bebişimle uğraşmaktan darısı sizin başınıza biz cok iyiyiz ben düzeldim sayılır kızımda allahtan emiyo yarın çocuk druna gidip muayene olucaz bakalım ve sağlıkocağında topuk kanı alıcaklar canımbenim nasıl kıyıcaklar bilmem.
bu arada kızımın resimleri var aşağıdaki sitede bakmak isterseniz bu aile sitemiz bizim kızımın resminin üstüne tıklayınca diğer bikaç resmi daha cıkıyo

HACIFAIKOGULLARI - ANA SAYFA

Allah bağışlasın canım çoook tatlı bir kız. Şapkası da çok yakışmış. Maşallah :nazar: :nazar:

selam güzel hamileler... nasılsınız bakalım son sayılı zamanlar nasıl geçiyor....benim annelik çok zorlu geçiyor.... dünyanın en güzel şeyi olduğu kadar bir insanı büyütmek bi okadar zor.... o ağlıyor benim içim kopuyor çok üzülüyorum.... çocuk bu tabi ağlayarak büyüyecek ama anne olmak kolay birşey değilmiş..... stresli şeyler doğumdan sonrada devam ediyor.... yok işitme testi yok topuk kanı 2kere kan alınıyor yok sarılık vs... bugün yine dr. daydık sağlık ocağında kontrolümüz vardı kızım selin 7 gündür hiç kilo almamış üstüne 90gr vermiş dr. a götürdük aydınlatıcı bir bilgi vermedi emzirin diyor biz ne yapıyoruz acaba zar zor emzirmeye çalışıyoruz silikon uçla ama demekki yeterli gelmiyor bugün ona çok üzüldüm niye hiç kilo almadı diye içimin yağları eriyor inanın hani annelerimiz hep derlerdi ya sana birşey olmasın ben olayım senin hastalığın yerine ben hasta olayım diye annen öyle daha önce kimse iç in hiçbirşey için içim böyle yanmamıştı böyle üzülmemiştim....bakalım bu hafta içi daha iyi bir çocuk dr. u bulup götüreceğiz şükür sağlığında birşey yok ama daha çok küçük doğduğu için bebeğim zorlanıyor emmekte bile birde silikon uç olunca dahada zorlaşıyorherşey... kolay kolay çocuğu tutamıyorum hem uç hem bebek... birde öyle paniğimki sormayın emerken falan boğazına kaçıyor yada bazen tükürüğü falan kaçıyor hık hık diye ses çıkıyo aman allahım elim ayağım titriyor boğuluyor diye biraz soğuk kanlı olmak lazım ama sanırım zamanla olacak bu durum..... yarın yine hastaneye gideceğiz sarılık için kan tahlili vereceğiz bakalım inşallah herşey yolundadır sarılık falan çıkmaz yada en azından küveze koyacak kadar yüksek değildir... bizden haberler bu kadar zorlu geçiyor ama herşeye herşeye değer evladım sağlıkla kucağımda allahıma binlerce şükür.... dualarım sizinle hepinize hayırlı doğumlar sağlıklı evlatlar diyorum....

İnşallah hayırlı haberlerle gelirsiniz. Benim de en çok tereddüt ettiğim noktalardan biri bebek beslenirken kusarsa paniğe kapılmadan nasıl durumu kotarırım. Zamanla alışacağız inşallah. (Hele bir doğsunda) :Saruboceq:
Benim hem annem hem kayınvalidem yanımda olacak. Düşündükçe geriliyorum. Her kafadan bir ses çıkmaz inşallah. kontrolü bana bırakıp ihtiyacım olduğunda yardım ederlerse sorun çıkmaz ama Herkes kendine göre beni yönlendirmeye kalkarsa ayvayı yedim demektir.

Selam kızlar doktordan geldik:emir_bebek:
Kuzucuğum gayet iyiyimiş. Önceki doktor kilosunu fazla ölçmüş:eek:lmaz:Şimdi 2600 grammış kızım. Herşeyi haftasıyla uyumlu. 1 aya kadar doğar dedi doktor. Yani muhtemelen 40. haftayı bulmayacak. Hayırlısı, iyi olsun da. Kilosunun normal olmasına sevindim yalnız. Tosuncuk olursa nasıl çıkarırım diye korkuyordum:kedi:
burko maşallah kuzuna
aynı şey bende de var doktorum beni yarı yolda bıraktı resmen, bu haftadan sonra kime gideyim kime güveneyim bilmiyorum bende sancı gelince paşa paşa git doğur kızım doğumevinde diyorum kendime.. o zaman kadarda gidicem doğumevinin doktoruna artık. içine sinmediyse bu ultrasonu çektirmeden başka bi doktora görünseydin. maddi çıkarlarına alet etmesinler..
glz bilmiyorum ordaki doğumevi nasıldır ama ben ilk bebeğimi düşük yaptığımda burdaki doğum evine gitmiştim.hayatımda hiç bu kadar aşağılandığımı hissetmemiştim ayrıca aşırı derecede pisti aman arkadaşım iyice araştır öyle git.eğer burdaki gibi bi yerse şahsen ben gitmemeni daha hayırlı buluyorum.önünden geçerken bile tüylerim diken diken oluyo

KIZLAR hepinize teşekkür ediyorum bi yere gitmedim azda olsa hareket etti şimdi düne göre yavaş ama çok şükür hareket ediyo oğlum.sanırım ben doğurana kadar bu stres beni öldürecek.sağlığı yerinde olsunda başka bişey istemiyorum

BURKOcum maşallah BUSE kızımıza.... daha doğumuna bir ay var ve 2600 olmuş.... oyyyy yerim ben lokum gibi doğacak.....şimdiye kadar doğan kız bebeklerimizin hepsi de çitlembikti. bi de tombik görelim bakalım.

EVROŞ, bebeğinin belki de yeri daraldığı için hareketlerini çok keskin hissetmiyorsundur. az da olsa kıpırdanıyor değil mi? yani çok hareketsizse mutlaka doktorunu araman gerek canım. bi nst ye bağlarlar balki. sen takipte ol da hareketlerini....

EVROŞ, bebeğinin belki de yeri daraldığı için hareketlerini çok keskin hissetmiyorsundur. az da olsa kıpırdanıyor değil mi? yani çok hareketsizse mutlaka doktorunu araman gerek canım. bi nst ye bağlarlar balki. sen takipte ol da hareketlerini....

evet canım az da olsa hareket ediyo çok şükür gene de takipteyim olmazsa gitcem dra saol canım

busedilara.jpg

Allah'ım bu masum yavrular sana emanet sen koru esirge onları. Maşallah, bakmaya kıyamıyor insan :nazar: :nazar:

iç kısmı kaşınıyor..evet normal doğumda pamukçuk olabiliyormuş bebekler..acaba habire tuvaletteyim çiş sebebiyle tahriş mi oldu? akıntıda da farklılık yok.ama mantar sinsi bişey.kokusuz renksiz oluyomuş akıntı..geçmezse doktora gideceğim mecbur

Aynısı bende de oldu, doktorum sıcak havalar hamilelerde mantarı tetikliyor dedi. Hamİşlerde bu şikayetler çok artmış. Bir fitil verdi bir de krem. Kremi kaşınan bölgeye sürüyorsun, fitili de içine koyuyorsun. Doktoruna danış bence bekleme canım.

evriş şu göğüs masajı yapıyorum diyodun ya linki atar mısın uzman tvde buldum bitane acaba sen de mi onu yapıyosun sen güzel araştırmışsındırda o yüzden a.s.

okudum geçmişii...
emrem doğurmuş. hayırlı olsun bebişine. tosun da olmuş maşallah.

serap beben nassı güsel uyuo öle kendinden geçmiş koca insan gibi eller yanaklarının altında. maşallah bebişee.

milkshake canım doktor ekten bişi demedi mi. normal miymiş kilo almaması. her bebek doğumdan sonra kilo verirmiş 150 gram kadar. belki senin ki verdiğini aldığı için kilo almamış duruordur.

esraaa sancın başlamış. hayırlı olsun. devamı gelirse inşallah bir avazda kurtulursun inşallah.

pervin ve nurdan valla ne güsel ailecek zaman geçiriosunuz. tüm sevdikleriniz yanınızda. allah bozmasın.

dide senin ailen nerde. yalnız mıısn sen orda
fiziksel ,zihinsel ve ruhsal olarak evet:)
Aynısı bende de oldu, doktorum sıcak havalar hamilelerde mantarı tetikliyor dedi. Hamİşlerde bu şikayetler çok artmış. Bir fitil verdi bir de krem. Kremi kaşınan bölgeye sürüyorsun, fitili de içine koyuyorsun. Doktoruna danış bence bekleme canım.
bugün geceki tüm şikayetlerim yok oldu.Sanırım 2 dkda bir çişe gidip yıkanmaktan kurulanmaktan tahriş oldu.bir dah olursa gideceğim..

evriş şu göğüs masajı yapıyorum diyodun ya linki atar mısın uzman tvde buldum bitane acaba sen de mi onu yapıyosun sen güzel araştırmışsındırda o yüzden a.s.

Yavrusumm ya.. baya bısı okudum.. ama hangısınde ıdı bılmıyorum, elımden geldıgınce anlatmaya calısayım;

gogus ucunun kenarlarını,hanı sıyah cember kısımlarını, saat seklınde 12-6 , 3-9 yonunde gereceksın.. bunu gunde üç-bes kere yapman yeterli imiş.. su an cok da mudahele edemıosun goguslere Evrosum.. rahım kasılmasını tetıklemesın dıye.. bu kadarı bıle yeterli su an esnetmek adına dıye okudum.

Dıdo, o kaşınmayı ole gecıstırme.. aman haa.. muhakkak doktora gorun, bilsin.. tehlıkelı bısı.. ciddiye almak lazım.

Ben geldiiim...

Yarın temizlik var... Sabah 8 gibi çalar kapı din don diye... Ben de uykudan fırlayamam,yavaş yavaş ağır ağır kalkmaya çalışırım, sonra ayaklarımın üstüne basınca hemen hareket edemem, penguen gibi bir süre beklerim, paytak paytak kapıyı açarım... falan... rutine bağladık gene...

burko ve tazenin de temizlik var yarın...

Arkadaşlar bugun son doktor kontrolüm vardı Geçen hafta gittigimde 3 Agustosa doktorum gün vermişti bugun gittigimde nst sonucu iyi çıktı ama ultrasyonda bebeğin suyu azalmış çarşamba tekra gel olmazsa cuma günü alırız dedi :KK43: bebeğin hareketleri nasıl dedi .. çok hareketli bir bebek değil akşamları hareketleniyor karnımın içinde kabarıp duruyor dedım .. bebek hareketlerinde yavaşlama hissedersen hiç beklemeden gel dedi ... suanda sanki oynamıyor gibi ruhen çökmüş durumdayım ... aynı durumda olan arkadaşlar lütfen bişeyler yazın içim içimi yiyor .. Bu zamana kadar geldik Allahım neolur sağlıklıca kucagımıza da almayı nasip et :KK43:

canım bence sen kendini gerdikçe o da hissediyor... çikolata falan yiyip bir dinlesen kendini... belki oynar o zaman...

Teeesüfff ederim fallla :umursamaz: Allah korkusu olan ınsanım ben nan!! ne yürütmesi.. onlar otellerde sana verilen seyler.. kullanırsın kullanmazsın,alırsın almazsın.. resillllllllll,gelir yolarımm senı haaa :eek:lmaz: haberı yok dübükünn daa naniknanik

Nası yapıldıgını annattım bacım Güliz e,bul onu :mymeka: .. tek tek boncuk yapıstıracak döt mü kaldı bende..

Gittiğin yerleri haber vererekk gitsene sen be kadın.. millet telefonlara saldırdı senı goremeyınce :eek:klava:

:roflol: kaydirigubbakcemile3

X