2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Kızlar bugün annem, kociş ve ben doğum öncesi temizliğimizi yaptık.. Allah eşimden razı olsun bütün evi o temizledi diyebilirim.. Biz onun peşinde dolandık sadece.. Halılar yıkanmadan geldikten sonra hemen açıp sermemiştim. Temizlik sonrasında halıları da serdik, ev tekrar eve benzedi uzunca aradan sonra..Şimdi ev pislenecek diye aklım çıkıyor zemuszemus biraz psikopata bağladım sanırsam ... kaydirigubbakcemile3

ebruşka heyecan var mıııı

hem de nasıııııl mafoldumben Salı akşamı kendimi düşünemiyorum canım.. Gece kesin uyuyamam ben.. Salı sabahı kayınvalidemle görümcem de gelmiş olacak. Belki evi kalabalığı biraz oyalar beni diyorum kaydirigubbakcemile2

Sağolasın canım benim.. Valla "çok az"dan da az bir zaman kaldı.. Gerçekten çok heyecanlı.. Senin adın yoktu Burko'nun listesinde. Tarihiniz belli değil mi canım?

..

Canım bendeki listede aslında sürekli devam eden bütün arkadaşlar var ama printscreen yaptığım için listenin sadece bir kısmını alıyorum her seferinde. Tabii zaman ilerledikçe printscreen kurtarmayacak beni.yerimsenibenO zaman çaresine bakarız artık

ben de pervinin boşluğunu doldurayım topik öksüz kalmasın.

tam 5 günüm var..bir duygusuzluk,sakinlik çökmüştü ki üzerime şu yazdıkların heyecanlandırdı beni sağol.

güle güle kullan canım.5 gün sonra inşallah başka tickerlarla karşınızda olacağım:))

gözün aydın canım.rutin olsun herşey iyi ve yolunda olsun.

bana bıraktırdı doktorum çok önce..patır patır kilo aldırdı diye

5 gün kaldı di miiiiiiiii delikafadulden çoık heyecanlı dide'm
elevit için de hımm diyorum, iyi etmiş dr.un bence...
bizimkine kalsa ben dana ebatına ulaşınca bıraktıracaktı sanırım... ben kendi kararımla bıraktım, ebruska da öyle yapmış en son alıntıda sıra gelecek...

gözün aydın yorgun kedii..çanaktan yırttın demekki bu hafta, e süper..

sorma mercimekim, süper di mi :)) :lepi:

sabah monologunu ben devralmışım demekki

bi monologtur gidiyor, haydi hayırlısı vereliniortak

mercimekim burdayım hayatım bensiz olurmu topik hic

buarada hani pijama S idi ya cok guzel saten gibi hastanede giymiycem mevlutte giycem altına tuylu cok guzel terlik ve gullu tacta almıs k.valdem. cok guzeller

güle güle iyi günlerde giy baby'm...

kkliste2.png

sondan sığmışım listeye, heyecan bastı :nazar:

bende sevmezdim pembe mavi klisesini ogulmda hersey iyesilli sarılı y apmıstım mavi çok az giysisi vardı ama oglan ustune kız olunca hersey pespembeee hevess ozentilkibu olsa gerek :))

ben ediyorum dr uma sormadım biliyorsun malum on tane dkr değistim en son tek demir içmenyeter dedi içme bırak kes vs demedi benim evdeki elevit bitmek uzre bitene kadar devam ediyorum ama dogumdan altı aysonraya kadar bile içen tandııklarım var drları dedigi için yani multivitamın sonuçta
benhala balık hapı kalsiyum elevit ve demir dortlusunu içiyorum hepsi bitmek uzre bitince almayacam yenilerini artık kalsiyum son birtane var hele onu hevsele bitirmek istiyorum

yok kız nerden çıktı carsamba yapacak basakla aynı gunn

anladım esrakom... hadi bakalım bitir paketleri tek tek...

selamlarrrr

son aldıgım cicileri yikadım az evel utuledim dus aldım balkona serildimmm

aksamki havadan eser yok istanbul uçuyor yinefirtina ile sabaha karsı uyandım cam cerceve carpıyordu nası sevnidim bugun bulutlu hava tam gunes bile yok bugun yarın boyle imis yırttık iki gundaha

sabaph balkonda kahvaltı ettik ekmek kırıntıları heryereuçtu ama supurmeye razıyımm yeterki serin olsunn hava harika ben çok mutluyummm

ama ece nin odası korkunç sıcak utulediklerimi tam yerli yerine koymaki çin gece serinliugini bekliyorum

pazar gezmelermi gitti herkes kimseleryok topikte nerelerdesinizzz

hava süper esiyor gerçekten de maşallah...

ay cok tesekkur ederiz kayinvalidesi:)))oglusum cok mutlu oldu:))

be hic birakmadim bide ustune balik yagi basladim:))23 kilo olarak geri donusum aldim:)))ama sut verirkende devam edicem bi muddet, doktorum oyle dedi...

yoksa sen benim yillaronce kaybolan ikiz kardesimmizinkafamçokkarıştı ya da ikimize hamileyizkaydirigubbakcemile3

aaa benim annemde emekli hemsireeekaydirigubbakcemile3

her gün alıyuorsun yani öyle mi norraa, e maşallah ne diyeyim... ama senin başlangıç kilon daha müsaitti sanırım... olsun veririz doğum sonrası...

selamlar herkese,

akşam zor uyudum her yerim ağrıyor birden sağ kasıgıma ağrı saplandı, kasılmalarmı acaba ? hafiften sancımmı başladı bilmiyorum ama belim ağrıyor sürekli uzandıkça daha çok ağrım oluyor

Baby gözün aydın annenler gelmiş eviniz şenliktir şimdi : )

hadi bakalım hayırlı olsun kasılmaların sancıların petrikim, zamanı gelen geliyor... belki de vardır daha avkit, belli olmaz...

kızlar dünden beri moralim çok bozuk heleki dün ağlaya ağlaya içim dışıma çıktı desem neye üzüleceğimi şaşırdım hiç lohusa birni bu yapılırmı
problem ailem küsecek gün bulamdılar bu günü bekliyorlarmış çok kötüyüm ya sorunsa eşim iki gündür çok gergindi doğum iznini alamadı zoraki üç gün normal izninden alabildi e adamcağız izine ayrıldı ayrılalı hep koşuşturuyor dünde dışardan gergin geldi kzımda binanın içinde soru yağmuruna tutmuş eve girince kızına kızdı dışaıray çıkarmakta istemedi tabi çocuğuna kızıyor o arada bede mudahale ettim sakin ol öocuk ne yaptiki ama yok baya bi sesinide yükseltti neyse annemde bizde bana bakıyordu annem ne yapsa beğenirsiniz üstünü giymesiyle kapıyı çarparak evi terk temesi bir oldu ha çocuğa bağırmışız ha ona demezmi ben öylece kalakadım eşimde şok ve bize küsmüşler lohusa halimla yanlız başıma kalakaldım kızlar eşimde işte çok kötüyüm babam zaten hala görmeye bile gelmediyidi bahane aynı ilk gün kayınvalidem gitsin öyle gelecek dendi onunda yanında tubaya bağırmışız onun için gelmek istemiyormuş
asıl üzüldüğüm eşim zamanında yanlarında bir kaç kere benlende tartıştı ozaman neden böyle tepki göstermediniz hepiniz sustunuz hiç birşey olmamış gibi gittiniz geldiniz küsmek için bu günümü buldunuz zaten sütüm artmıyor birde bunların saçamalamaları tuzu biberi oldu

deryacım lütfen şu andan itibaren olanları düşünmeyi bırak... çünkü inan bu tarz durumlar oluyor her ailede... benim eltim de çocuğuna bapğırdığında kayın validem hep üstüne alınır, sanki ona git diyormuş gibi hisseder... ha ben görüşmüyorum şu an ikisiyle de, sadece bayramda seyranda işte, kafam rahat o yüzden...(maşallah diyeyim)... ama senin annen...
şimdilik unut, görmezden gel, olur bunlar, çok normal... onun da ters anına denk gelmiştir, üzülüyoırdur içten içe... sen yusufumuza bak yeter.. gerisi boş...

kızlar sağlıklı doğumlar diliorum,Allah analı babalı büyütsün melekleriniziopuyorumnanaktan

amin canım, teşekkür ederiz.. inşallah...

işte ruh halim ve ben

kimbilir biz lohusayken ne halde olacağız kafamçokkarıştı laelaelaelaelae lülülülülülü :1ninca: :nazar: delikafadulden :mymeka: senağlama kaydirigubbakcemile3 mafoldumben:tomato:

(bu arada deryanın ruh hallerini sildim zira böyle bir uyarı aldım :) :
Mesajınızda veya Kullanıcı imzanızda 68 adet Grafik kullandınız. Öngörülen Grafik sayısı ise 50 adettir. Lütfen geri giderek Grafik sayısını öngörülen adete indirin.

Sağolasın canım benim.. Valla "çok az"dan da az bir zaman kaldı.. Gerçekten çok heyecanlı.. Senin adın yoktu Burko'nun listesinde. Tarihiniz belli değil mi canım?

Çok tatlısınız kızlar.. İyi ki varsınız.. Dilerim hepimizin birbirinden güzel doğum hikayeleri olur, sağlıkla evlatlarımıza kavuşuruz..

Canım ben de almıyorum. Ama doktorum bırak demedi aslında, benim kendi ihmalkarlığım.. Doğum yaklaştı ya sanki ihtiyacım kalmadı gibi bir hissiyata kapıldım. Aslında mantığım "almalıyız" diyor :)

Bitecek olmasını ümit ediyorum. Zira hem emzirme, uykusuzluk, lohusalık psikolojisi üstüne doğum öncesi sıkıntıların da devam ediyor olmasını düşünmek dahi istemiyorum..

Yok canım, henüz doğum yapmadım ama yapmaya ramak kaldı diyebilirim :) Kısmetse çarşamba günü sezaryene giriyorum..

Derya, anlattıklarının üstüne kendini kötü hissediyor olmanda çok haklısın.. Ama Burko çok güzel açıklama yapmış, ben de ona katılıyorum.. Annenin kapris yapmak için böyle bir harekette bulunmuş olacağını zannetmiyorum. O da birşeylere kızmıştır ve kendine hakim olamayıp çekip gitmeyi çözüm olarak görmüştür. Yaptığı şey elbette en doğru hareket değil ama insanlar bir an aklı salim düşünmeyi bırakıp duygularıyla hareket edebiliyorlar.. Sinirine / alınganlığına yenik düşmüştür.. O da yaptığının farkına varacaktır. Sen yeterki bu durumdan etkilenmemeye çalış. Minik kuzunu düşün, kızçeni düşün.. Sen annesin, onların en çok sana ihtiyacı var.. Senin de onların sevgisiyle güç bulacağına eminim canım..

Bende mantık kalmadı ciğerim... Öyle takılıyoruz kafamıza göre, bi haller oldu bu son günlerde :) Neyse bakalım hayırlısıı... Heyecan, stres, değişlik hallerdeyim ben de... :uhm:

Kızlar bugün annem, kociş ve ben doğum öncesi temizliğimizi yaptık.. Allah eşimden razı olsun bütün evi o temizledi diyebilirim.. Biz onun peşinde dolandık sadece.. Halılar yıkanmadan geldikten sonra hemen açıp sermemiştim. Temizlik sonrasında halıları da serdik, ev tekrar eve benzedi uzunca aradan sonra..Şimdi ev pislenecek diye aklım çıkıyor zemuszemus biraz psikopata bağladım sanırsam ... kaydirigubbakcemile3

Salı temizlik var bizde de kısmetse... Dolayısıyla ben şu anda evi maksimum kirletme kapasiteme sahibim ve her anını değerlendiriyorum.. Çekirdek bile yedim, kimi kabuklar yere düştü hiç ellemedim, çok mutluyum bu durumdan :) Hatta 1-2 tane kabuk da kendim mi atsam yere ne :)
:lepi:

hem de nasıııııl mafoldumben Salı akşamı kendimi düşünemiyorum canım.. Gece kesin uyuyamam ben.. Salı sabahı kayınvalidemle görümcem de gelmiş olacak. Belki evi kalabalığı biraz oyalar beni diyorum kaydirigubbakcemile2

birileri tarafından oyalanmalısın bence de... ben de bu günlerde oyalanacak iş arıyorum ara ara... :nazar:

Salı temizlik var bizde de kısmetse... Dolayısıyla ben şu anda evi maksimum kirletme kapasiteme sahibim ve her anını değerlendiriyorum.. Çekirdek bile yedim, kimi kabuklar yere düştü hiç ellemedim, çok mutluyum bu durumdan :) Hatta 1-2 tane kabuk da kendim mi atsam yere ne :)

hahahahahahah geçen hafta sen beni görseydin :kedi:

Canım bendeki listede aslında sürekli devam eden bütün arkadaşlar var ama printscreen yaptığım için listenin sadece bir kısmını alıyorum her seferinde. Tabii zaman ilerledikçe printscreen kurtarmayacak beni.yerimsenibenO zaman çaresine bakarız artık

Hee, şincik çaktım durumu :) Sana da soracaktım zatii.. Hepimizi yazmışsın da kendin niye yoksun diye ama belki dedim senin için daha erkendir :)

MUCİZE'm, topikcene bir garip hal içindeyiz bence.. Candan Erçetin'den gelsin tüm topiğe :

İşte ben böyle bir hal içindeyim
Aslında derin keder içindeyim
Bazen bilmeyerek ne yaptığımı
İyi kötü güzel çirkin her biçimdeyim

Yine telepatik anlaşmışız topikcek kaydirigubbakcemile3Bana da salı günü kadın gelecekyerimseniben

burkom sana 37" monitör alırız rahat rahat printscreen yaparsın kuzum hatta eylül anneleri bile sığar naniknanik
bu arada listeye bende sığmamışım - hiç doğurmicam galiba :kahve:

esra iyi değilim oğluşum iyide göbeğimiz düştü rahatladık ama ben çok yanlız hissediyorum kendimi iyiki sizlerde varsınız
norra mercimek banada doktor ağrıları saynca ağrıların devam ediyor hamilelikte öyle demişti tek çözüm doğum demişti sabredin kızlar gerçekten ne şişlik ne ağrı hiçbirisi kalmıyor

ay kıyamam Derya üzme kendini oğlunu düşün sütün kaçmasın
annen belki başka bir şeye alınmıştır arayıp konuştunmu? belki onunda ters bi anına denk gelmiştir, düşünmemeye çalış sen Yusuf'una bak, düzelir herşey anneler kıyamaz evlatlarına :teselli:

Ümidini kaybetme burkom, sen de sığacaksın da print screen yapamazsan nasıl olacak liste acaba, hımm CADIARZUCADIARZU
İki ayrı dosya yapıp birbirine yapıştıracağım da, şu anda elzem olmadğı için üşeniyorum:eek:
Hee, şincik çaktım durumu :) Sana da soracaktım zatii.. Hepimizi yazmışsın da kendin niye yoksun diye ama belki dedim senin için daha erkendir :)

MUCİZE'm, topikcene bir garip hal içindeyiz bence.. Candan Erçetin'den gelsin tüm topiğe :

Aynen böyleyiz:lepi:

amanın ne zaman biter bu haller...
kafamçokkarıştı

Yine telepatik anlaşmışız topikcek kaydirigubbakcemile3Bana da salı günü kadın gelecekyerimseniben

başka var mı salı kadın gelecek ya da temzilik yaptıracak olannnn... dökülün bakalım...sositososito

eftelyaya sormuyorum o her gün kendisi temizliyor zaten :eek:klava:

Oooo çingenem çınçınım gelmiş:lepi:Naber kuzuuuumopuyorumnanaktan

birileri tarafından oyalanmalısın bence de... ben de bu günlerde oyalanacak iş arıyorum ara ara... :nazar:

Temizlik öncesi rahatlık süper oluyor valla.. Tadını çıkar arkadaşım, aynen devam.. hatta ben de gelip bir iki kabuk atabilir miyim? belkim biraz beni de rahatlatır :))) Ben tam psikopatım evde şuan.. Radar gibi dolanıyorum herkesin peşinde :)) herkes dediğim bir annem bir de kocam var zaten kaydirigubbakcemile3 Ha bir de, temizliği eşim yapmasına rağmen adamın peşinden dolanmaz mıyım.. çok edepsizim çooook şakkıdı kociş en sonunda dayanamadı "istersen ev kirlenmesin diye doğuma kadar sokakta yaşayalım ne dersin" dedi kaydirigubbakcemile3 hakkaten.. neden olmasın di mi, güzel fikir bence değerlendirilmeli delikafadulden

X