2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar dünden beri moralim çok bozuk heleki dün ağlaya ağlaya içim dışıma çıktı desem neye üzüleceğimi şaşırdım hiç lohusa birni bu yapılırmı
problem ailem küsecek gün bulamdılar bu günü bekliyorlarmış çok kötüyüm ya sorunsa eşim iki gündür çok gergindi doğum iznini alamadı zoraki üç gün normal izninden alabildi e adamcağız izine ayrıldı ayrılalı hep koşuşturuyor dünde dışardan gergin geldi kzımda binanın içinde soru yağmuruna tutmuş eve girince kızına kızdı dışaıray çıkarmakta istemedi tabi çocuğuna kızıyor o arada bede mudahale ettim sakin ol öocuk ne yaptiki ama yok baya bi sesinide yükseltti neyse annemde bizde bana bakıyordu annem ne yapsa beğenirsiniz üstünü giymesiyle kapıyı çarparak evi terk temesi bir oldu ha çocuğa bağırmışız ha ona demezmi ben öylece kalakadım eşimde şok ve bize küsmüşler lohusa halimla yanlız başıma kalakaldım kızlar eşimde işte çok kötüyüm babam zaten hala görmeye bile gelmediyidi bahane aynı ilk gün kayınvalidem gitsin öyle gelecek dendi onunda yanında tubaya bağırmışız onun için gelmek istemiyormuş
asıl üzüldüğüm eşim zamanında yanlarında bir kaç kere benlende tartıştı ozaman neden böyle tepki göstermediniz hepiniz sustunuz hiç birşey olmamış gibi gittiniz geldiniz küsmek için bu günümü buldunuz zaten sütüm artmıyor birde bunların saçamalamaları tuzu biberi oldu

canim benim kiyamam sana, uzulme desemde suan hassas oldugun icin uzuleceksin, ama oglunu dusun, sutunu dusun..insanlarin hepsini idare edmezsin, eminim hatalarini anliyacaklardir, anne yuregi seni yalniz birakmaya yuregi el vermez, arra bi iki gune, gelir, uzulme..

canım yaa senin için çok kötü olmuş ama bence bunları düşünmede sütünü iice etkilemesin zor herkesi idare etmek kadar zor bi durum yok napacaksınki atsan atamazsın satsan satamazsın biri annen biri eşin sen hiç karışma oğluna bak sen ağlamada en güsel günlerin

zaten ağlalamak için sütümü bebeğimi düşünüyorum yoksa gerçekten saçamalıyorlar ya annem o niye daha mantıklı olamıyorki anlamadım kızım yeni doğum yapmış ben ne yapıyorum demiyor eşim işte diye bu sabah geldi benelen bile doğru düzgün konuşmuoyor bize tubayı azarlıyorsunuz diyen çocuğa kızıyor bende deimki gelemek bukadar zorluyoırsa gelmeyin ben başımın çaresine bakarım ne yapayım strese gelecek durumum yokki benim boşuna gittin 15 dk içinde herşey normale döndü sen nşye gittin dedim bal benmi suçlu oldum diyor ya inanamıyorum

kızlar dünden beri moralim çok bozuk heleki dün ağlaya ağlaya içim dışıma çıktı desem neye üzüleceğimi şaşırdım hiç lohusa birni bu yapılırmı
problem ailem küsecek gün bulamdılar bu günü bekliyorlarmış çok kötüyüm ya sorunsa eşim iki gündür çok gergindi doğum iznini alamadı zoraki üç gün normal izninden alabildi e adamcağız izine ayrıldı ayrılalı hep koşuşturuyor dünde dışardan gergin geldi kzımda binanın içinde soru yağmuruna tutmuş eve girince kızına kızdı dışaıray çıkarmakta istemedi tabi çocuğuna kızıyor o arada bede mudahale ettim sakin ol öocuk ne yaptiki ama yok baya bi sesinide yükseltti neyse annemde bizde bana bakıyordu annem ne yapsa beğenirsiniz üstünü giymesiyle kapıyı çarparak evi terk temesi bir oldu ha çocuğa bağırmışız ha ona demezmi ben öylece kalakadım eşimde şok ve bize küsmüşler lohusa halimla yanlız başıma kalakaldım kızlar eşimde işte çok kötüyüm babam zaten hala görmeye bile gelmediyidi bahane aynı ilk gün kayınvalidem gitsin öyle gelecek dendi onunda yanında tubaya bağırmışız onun için gelmek istemiyormuş
asıl üzüldüğüm eşim zamanında yanlarında bir kaç kere benlende tartıştı ozaman neden böyle tepki göstermediniz hepiniz sustunuz hiç birşey olmamış gibi gittiniz geldiniz küsmek için bu günümü buldunuz zaten sütüm artmıyor birde bunların saçamalamaları tuzu biberi oldu

canım yaa gerçekten zor bir dönem senin için allah sabır versin.. eftelyanında dediği gibi oğlunu düşün.anne yüreğidir dayanamaz gelir o sıkma canını sen.

YA inanmıyorum derya ya bugunum bulmuslar annen hep boyle anikizginliklatepkvi veren birimiydi bugunu mu buldu bilmiyorum amaçok ayıp etmis sonuçta sensu an lohusasın esinneyaparsa yapsın annenin kalkıp gitmesiçouk sacma senin ne suçun varki insanlar niye byole anlayıssız off
isdegin zaman yaz bizlerhep buralardayız malum bekliyoruz vaktimiz bol ama yapacakkeske birseylerimiz olsa sıkıntını azaltacak allah yardımcın olsun canım bebeginede kendinede kizinada iyi bak

YA inanmıyorum derya ya bugunum bulmuslar annen hep boyle anikizginliklatepkvi veren birimiydi bugunu mu buldu bilmiyorum amaçok ayıp etmis sonuçta sensu an lohusasın esinneyaparsa yapsın annenin kalkıp gitmesiçouk sacma senin ne suçun varki insanlar niye byole anlayıssız off
isdegin zaman yaz bizlerhep buralardayız malum bekliyoruz vaktimiz bol ama yapacakkeske birseylerimiz olsa sıkıntını azaltacak allah yardımcın olsun canım bebeginede kendinede kizinada iyi bak

aksine annem çok sakin birisidir hatta biraz abartı olcak ama duyarsız ama gerçekten en duyarlı günün bulmuş çok kırıldım içim sızlıyor kızlar haketmedim iyiki varsınız kuzum uyuyorda sizlerle detleşebiliyorum yoksa o ağlar ben ağalrım çok kötüyüm ya:çok üzgünüm:senağlama

canım ya kıyamam, cok arada bir durum acaba annen damadının onu istemediği için huzursuzluk ccıkarttığını düşünmüş olabilir mi? zorla depresyona sokacaklar insanı gerçekten cok zor. üstünde durma sen sütünü etkilenmesin

çok ayıp etmişler ama işin ilginç tarafı annenin bunu yapması.. sen daha lohusasın ya, el üstünde tutmaları gerekir.. üzmesinler seni, sütün kesilir.. neyse belki anneciğin de gergin bi günündeydi, hatasını affeder, kıyamaz sana..

slm kızlar eşimin halası geldı aynı zamandada ebesi dr. yanı az önce benı muayıne ettı kuzum tam yerleşmiş kafası kemıkte dedı 1 hafta en fazla 8 gunde gelır bebiş dedi cok mutluyum cok normal doğumda yapman kolay olur yola gırmıs dedi yupyyyyyyyyyyyyyy

deryacım annene kırılma onunda acıklaması vardır mutlaka senın uzulmenı ıstermı hıc bak sütüne yansır cnm üzülme tamam sen artık annesın bebeğini düşün

canım ya kıyamam, cok arada bir durum acaba annen damadının onu istemediği için huzursuzluk ccıkarttığını düşünmüş olabilir mi? zorla depresyona sokacaklar insanı gerçekten cok zor. üstünde durma sen sütünü etkilenmesin

Aynı şeyi ben düşündüm okuyunca Deryacığım. Şimdi eşin iş nedeniyle yaşadığı stresi eve yansıtınca annen "biz buradayız diye strese giriyor" diye düşünmüş olabilir. Kızgınlığını da kızından çıkardı diye yorumlamıştır muhtemelen. O da strestedir şimdi zaten. Yumuşak bir dille derdini sorsan, "niye böyle yaptın anne" desen? Eminim o da yelkenleri suya indirecektir bu durumda. Birbirinize kırılmanızın herkesten çok minicik yavruna zararı var şimdi.

Dunurum ya ben senin gobus fotonu daha yeni gordum, masalllah ne kadar guzel cikmissiniz..yalniz hamilelik sana cok yakismis, yuzun piril piril..masallah Buseme....

O senin güzelliğin tatlıma.s.Kızım üzmüyor beni çok şüküropuyorumnanaktan

çok ayıp etmişler ama işin ilginç tarafı annenin bunu yapması.. sen daha lohusasın ya, el üstünde tutmaları gerekir.. üzmesinler seni, sütün kesilir.. neyse belki anneciğin de gergin bi günündeydi, hatasını affeder, kıyamaz sana..
el üstündemi o nedemekkki beni kızımdada böyle ilk bir haftamdada yanlız bırakmışlardı güya bu sefer aynı hatayı yapmayacaklardı
slm kızlar eşimin halası geldı aynı zamandada ebesi dr. yanı az önce benı muayıne ettı kuzum tam yerleşmiş kafası kemıkte dedı 1 hafta en fazla 8 gunde gelır bebiş dedi cok mutluyum cok normal doğumda yapman kolay olur yola gırmıs dedi yupyyyyyyyyyyyyyy
hadi gözün aydın ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN
deryacım annene kırılma onunda acıklaması vardır mutlaka senın uzulmenı ıstermı hıc bak sütüne yansır cnm üzülme tamam sen artık annesın bebeğini düşün

sizlerin sayesinde kafam dağıldı ama beynim uyuşuk gibi ağlamamk için zorladım kendimi bu seferde başım dönüyor bir bebeğe bakıyorum bir buraya bakıyorum kafam dağılsın diye

Aynı şeyi ben düşündüm okuyunca Deryacığım. Şimdi eşin iş nedeniyle yaşadığı stresi eve yansıtınca annen "biz buradayız diye strese giriyor" diye düşünmüş olabilir. Kızgınlığını da kızından çıkardı diye yorumlamıştır muhtemelen. O da strestedir şimdi zaten. Yumuşak bir dille derdini sorsan, "niye böyle yaptın anne" desen? Eminim o da yelkenleri suya indirecektir bu durumda. Birbirinize kırılmanızın herkesten çok minicik yavruna zararı var şimdi.

canım yanlız eşim dün telefon etti yanına gitti ama annem yüzüne bile bakmamış ya abarttıda abarttılar eşimede bişey diyemem artık ne yapalım

işte ruh halim ve ben

:ecrin_bebek::emir_bebek::eek:lmaz::kedi::umursamaz::umursamaz:zemuszemusopuyorumnanaktabbakcemile:gitme::sinifsinif::Saruboceq::lepi::sırnaşık şeymirmirmirmirfisfisfisgamyoncuiremsugamyoncuiremsubenneyaptımkifisfisfisbenneyaptımki:1no2::kızgın::1closedeyes:buyrunnnnnnnnnşutarafagittiturkbayragiturkbayragiturkbayragisenağlama-tatlicadiarzu-senağlamavereliniortakkötükedihüsosengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabalkisalkisalkisÇok üzgünüm çoook:nazar:::dilcikar::smiley-cool::teytey::hooray::dance::tomato::icecream::eek:klava::asigim::1hug:a.s.:nazar::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::nazar::nazar:

Son düzenleme:
Derya çok üzüldüm duruma- basit şeyleri nasılda abartmayı seviyolar aileler
Ama boşver kimseye ihtiyacı yok senin -eşinle iyi ol o sana fazlasıyla yardım eder - üzülmemek elde değildir ama sen güçlü olmaya çalış bebişin için - elbet saçmaladıklarını anlayacaklar ama işte kırgınlık kalır içinde
Bunlar da geçecek çok lüzumsuz ama işte hayat oluyo böyle şeyler

işte ruh halim ve ben

:ecrin_bebek::emir_bebek::eek:lmaz::kedi::umursamaz::umursamaz:zemuszemusopuyorumnanaktabbakcemile:gitme::sinifsinif::Saruboceq::lepi::sırnaşık şeymirmirmirmirfisfisfisgamyoncuiremsugamyoncuiremsubenneyaptımkifisfisfisbenneyaptımki:1no2::kızgın::1closedeyes:buyrunnnnnnnnnşutarafagittiturkbayragiturkbayragiturkbayragisenağlama-tatlicadiarzu-senağlamavereliniortakkötükedihüsosengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabalkisalkisalkisÇok üzgünüm çoook:nazar:::dilcikar::smiley-cool::teytey::hooray::dance::tomato::icecream::eek:klava::asigim::1hug:a.s.:nazar::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk::nazar::nazar:

amannnnnnnn kız delü duyguların süpermiş:roflol::roflol:

canım yanlız eşim dün telefon etti yanına gitti ama annem yüzüne bile bakmamış ya abarttıda abarttılar eşimede bişey diyemem artık ne yapalım

Hmmm, o zaman biraz kendi halinde bırakın bari. Çok zor bir durum canım ya. Allah sabır versin:1no2:

EBRUUUU, canım tarihin hayırlı olsun, yüreklerimiz seninle atacak. 3 günün mü kaldı :) İnanılır gibi değil. 3 gün öncesindeki psikolojimi çok merak ediyorum :) Acaba ruh halim nasıl olacak :)
Sağolasın canım benim.. Valla "çok az"dan da az bir zaman kaldı.. Gerçekten çok heyecanlı.. Senin adın yoktu Burko'nun listesinde. Tarihiniz belli değil mi canım?

ay ne güzel yaa..gözün aydın babyim..bi ece eksik o da geldimi ortalık daha bi şenlenir artık..

Ebru ve Kadriye...çarşamba günü kalbim sizlere...inşallah sağ salim kucaklarınıza alıcaksınız evlatlarınızı..ne heycanlı yaa..çok az kaldı..:))

ebruuuuu günün kesinleşti demekkkkk
hadi gözünaydınn rabbim sağlıkla kurtarsın defnemizide senideee
doğurmadan seni tanımak çok güzel olduuu
ne heyecan verici yaaa son 3 günnn oyy oyyy

Ebru, Kadriye aynı güne denk gelmiş bebişlerin doğum tarihleri... Sağlıkla kucaklarınıza alırsınız inşallah yavrularınızı... Heyecan artmış olsa gerek...

Çok tatlısınız kızlar.. İyi ki varsınız.. Dilerim hepimizin birbirinden güzel doğum hikayeleri olur, sağlıkla evlatlarımıza kavuşuruz..

Kızlar elevite devam eden var mı? Varsa haftada kaç gün? Ya da her gün 1 tane mi??
Ben almıyorum artık...
Canım ben de almıyorum. Ama doktorum bırak demedi aslında, benim kendi ihmalkarlığım.. Doğum yaklaştı ya sanki ihtiyacım kalmadı gibi bir hissiyata kapıldım. Aslında mantığım "almalıyız" diyor :)

merak ediyorum...pırtlatır pırtlatmaz tüm bu vücudumuzla iilgili yaşadığımız sıkıntılar bıçak gibi kesilecek mi?
- 2 kaval kemiğim tüm gece sızlıyor....:KK43:((
-kuku ağrısı...üüüüüü
-ellerimi yumruk yapamıyorum sabah kalkınca ..böööööööööööö
-tuvalete gitmek için yataktan kalkma çabalarım
-göbekten ve nefes alamamaktan dolayı uyuyamama
-yüzüstüü yatamama
-ayak tabanlarımın tüm gece sıcak demir üzerinde yürümüş gibi alevv alevv yanması

çok merak ediyorrumm..çoooookk
Bitecek olmasını ümit ediyorum. Zira hem emzirme, uykusuzluk, lohusalık psikolojisi üstüne doğum öncesi sıkıntıların da devam ediyor olmasını düşünmek dahi istemiyorum..

ebruskadamı doğum yaptı:uhm:

Yok canım, henüz doğum yapmadım ama yapmaya ramak kaldı diyebilirim :) Kısmetse çarşamba günü sezaryene giriyorum..

Derya, anlattıklarının üstüne kendini kötü hissediyor olmanda çok haklısın.. Ama Burko çok güzel açıklama yapmış, ben de ona katılıyorum.. Annenin kapris yapmak için böyle bir harekette bulunmuş olacağını zannetmiyorum. O da birşeylere kızmıştır ve kendine hakim olamayıp çekip gitmeyi çözüm olarak görmüştür. Yaptığı şey elbette en doğru hareket değil ama insanlar bir an aklı salim düşünmeyi bırakıp duygularıyla hareket edebiliyorlar.. Sinirine / alınganlığına yenik düşmüştür.. O da yaptığının farkına varacaktır. Sen yeterki bu durumdan etkilenmemeye çalış. Minik kuzunu düşün, kızçeni düşün.. Sen annesin, onların en çok sana ihtiyacı var.. Senin de onların sevgisiyle güç bulacağına eminim canım..

deryacım bence artık takmamalısın canım, akışına bırak o halde. onun yüreği dayanmayacak bence yarın çıkıp gelicek. sen eşine iyi davran onun da psikolojisi bozulmuştur belki strese girmiştir. sen yusufumuzdan bahset, çok yakışıklı maaşallah...

X