2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Kızlar elevite devam eden var mı? Varsa haftada kaç gün? Ya da her gün 1 tane mi??
Ben almıyorum artık...
ben hiç elevit içmedim desem?
buarada hani pijama S idi ya cok guzel saten gibi hastanede giymiycem mevlutte giycem altına tuylu cok guzel terlik ve gullu tacta almıs k.valdem. cok guzeller
yauw BABY sizinkilerin ilk torunu mu senin kız? bizimkiler de çok heyecanlı ve seferberler ama sizinkiler kadar çok özenmiyorlar. yani yok öle bana terlik gecelik filan almalar. hepsini ben kendim aldım. allah razı olsun bana göre herşeyi yeteri kadar yapıyorlar.... ama sizinkiler gibi değil yani.... kendini prenses gibi hissediyor olmalısın....
kızlar dünden beri moralim çok bozuk heleki dün ağlaya ağlaya içim dışıma çıktı desem neye üzüleceğimi şaşırdım hiç lohusa birni bu yapılırmı
problem ailem küsecek gün bulamdılar bu günü bekliyorlarmış çok kötüyüm ya sorunsa eşim iki gündür çok gergindi doğum iznini alamadı zoraki üç gün normal izninden alabildi e adamcağız izine ayrıldı ayrılalı hep koşuşturuyor dünde dışardan gergin geldi kzımda binanın içinde soru yağmuruna tutmuş eve girince kızına kızdı dışaıray çıkarmakta istemedi tabi çocuğuna kızıyor o arada bede mudahale ettim sakin ol öocuk ne yaptiki ama yok baya bi sesinide yükseltti neyse annemde bizde bana bakıyordu annem ne yapsa beğenirsiniz üstünü giymesiyle kapıyı çarparak evi terk temesi bir oldu ha çocuğa bağırmışız ha ona demezmi ben öylece kalakadım eşimde şok ve bize küsmüşler lohusa halimla yanlız başıma kalakaldım kızlar eşimde işte çok kötüyüm babam zaten hala görmeye bile gelmediyidi bahane aynı ilk gün kayınvalidem gitsin öyle gelecek dendi onunda yanında tubaya bağırmışız onun için gelmek istemiyormuş
asıl üzüldüğüm eşim zamanında yanlarında bir kaç kere benlende tartıştı ozaman neden böyle tepki göstermediniz hepiniz sustunuz hiç birşey olmamış gibi gittiniz geldiniz küsmek için bu günümü buldunuz zaten sütüm artmıyor birde bunların saçamalamaları tuzu biberi oldu
DERYAcım, anlattıkların beni de çok üzdü. ben de açıkçası doğum sonrası evde bu tarz depresif duygular yaşanabileceğinden korkuyorum. ya ben annemi kırarım ya annem beni, ya ben eşimi ya eşim beni... birileri birilerine muhakkak tahammül edemeyecek. ondan eminim inşallah eşimle annem arasında bir gerginlik olmaz. çünkü insan annesiyle ne yaşarsa yaşasın, aynı candır bence.... unutulur gider... ben annemi üzünce çok kötü vicdan azabı duyarım. aynen o da öle.... anne kız birbirine ne yapsa unutulur da işin içine el oğlu girince durum farklı olur gibi geliyor. şimdi eşim anneme ters bi laf etse annemin kırgınlığı hiç geçmeyebilir, ona bakışı değişebilir. o yüzden eşlerimizin de ailelerimize karşı çok dikkatli davranmaları lazım. keşke eşin de biraz kontrollü olsaymış. tabi bu asla annenin seni bu durumdayken bi başına bırakıp , ki en önemlisi moralini bozarak , küserek terketmesini hafifletmiyor.... ama onun da duyguları var canım, belki de içinde bişeyleri biriktirmiştir. eşinden de bu konuda destek iste bence....

PETRİK çim ben 75 adet yapmıştım. bana yetmez gibi geldi. artmadan yetmez mantığı ile 40 tane kadar daha yapayım diyorum. 45 tane çikolata aldım. bir kısmını da çikolatalı yapacağım. kapsüllere koyup yapacağım. kapsüle sardığım çikolatayı tüle koyacağım. inşallah siparişim doğru düzgün gelir de.... sen hazır model seçmişsin. kendin yapmayacak mısın? gerçi fiyatı çok uygun. bence uğraştığına değmez. ben bu hazır modelleri çok sonradan gördüm.bence gayet güzel.
evet iyi yapmışsın insanlar 2 tane almak ister elinde az kalır

hazır model seçtim çünkü fiyatı çok uygun ama kararsızım alsammı almasammı
senin siparişler gelsinde haber verirsin, internete göründüğü gibi gelir inş.

selam kızlar nasılsınız.son hazırlıklar annem geldi elim ayağıma dolaştı hala şaka gibi geliyor.doğum yapan var mı kızlar en son defnedamla ile serap doğum yapmıştı.

öğleden sonra uzandım 2 saat kadar uyumuşum, sol tarafıma yatmıştım uyandıgımda yerimden kalkamadım Çağan kafası aşağıda beli sol böbreğime dayamış dibine kadar ayaklarına sağ tarafta yukarıda öyle bir geriniyorki, uzandıgım yrden ayakarımı yere basamadım sancı girdi sol tarafıma
çok canım yandı çığlığı bastım eşimte uyuyordu fırladı yerinden, yanımda olmasa kesin kalkamazdım
iyice büyüdü oğlum kendine yer açıyor , canımı yakmasa daha iyi olacak tabi

kızlar bu hafta siz ve bebişleriniz için çok güzel olsun hayırlı haberlerinizi bekliyorum tabiki zamanı gelenlerin..

anlıyabiliyorum o durumu..kadın evi temizledikten sonra kapı pencereyi açmadım bi süre..halıları ben de sermedim..ev bomboş gözüküyo sanki..olsun en azından halılarım temiz beklemede...

oyalar oyalar iyi olur..ben de çok heyecanlı olurdum muhakkak..böle kös kös beklemek biraz tuhaf oluyo..şimdi de ne zaman gelcek acaba diye düşünüp duruyorum..benim de telaşım yalnız yakalanmak..inşallah eşim yanımda olur tek duam o..

delüsün sen biliyon dimi..:) at bence de..kaç defa böle bi fırsat geçer ki eline..rahat rahat pislet evi tadını çıkar.:)

ben de çekirdek yiyodum az önce..dido da almış yemiş..gene aynı şeyleri yapıyoz..:))
Aynen Mercimekim, annemle eşim pencere açıyor serinlemek için, ben diyorum "klima açsak? :eek:" onlar diyor, "hava o kadar bunaltıcı değil, iki taraftan açınca güzel esiyor".. ben: "ama ama... ya toz girerse... :kedi:" kaydirigubbakcemile3 işte böyle psikopata bağlamış durumdayım...

Halbüse, diyeceksin boşveeeeer, 3 gün sonra kucağında bebişin olacak nasipse, gelenler de senin evdeki toz zerreciklerini izleyecek adamlarsa bırak incelesinler... :dilcikar:
kuzum sen hangi hastanede doğuracaksın? bakarsın gelebiliriz ziyaretine. belli mi olur? bizim durum nasıl olacak o günlerde belli değil ama iyi olursak ve hastanede ters bi yerde değilse bizim için gelip yiğenden makas alırız.

Ayy gelirseniz nasıl mutlu olurum.. Ama psikolojik baskı olmasın şindi :) Hamile gadınlarsınız, yormiiim sizi.. Memorial'da olacak Nazan'cım, Perpa'nın ordaki..

KIZLAR BEN TAZE :)

Annemdeyim bugün, ona da bir hesap açmıştım, zor geldi şimdi tekrar kendi hesabıma dönmek, idare ediverin gari...

Kahvaltı diye geldik. Arkasından kahve içtik. Ne zamandır içmiyordum, sütü bol, kahvesi az bir kahve çok değişik bir şey oldu benim için. Sonra uyuyakaldım TV izlerken. Sancı ile uyandım resmen. Bu regl benzeri sancılar -çok kuvvetli değil ama- gene de canımı yakmaya başladı. Dün gece de yan yatarken bacağımı ayıramadım resmen. Allah hepimizin yardımcısı olsun, az kaldı :)

Şimdi de annem mama yapıyor, beni kovdu mutfaktan. Ziyafet var cokacimcoook

BURKO, MUCİZE salı günü bana da kadın geliyor =) Hakkaten enteresan :)

EBRU benim tarih 10 - 11 ağustos gibi olacak. 4 Ağustos'ta belli olacak kesin tarih.

DERYA, canım annenle konuşman en sağlıklısı olacak. Belli ki yanlış değerlendirmiş. Bİraz zaman tanı ona, sonra da ona ihtiyacın olduğunu belirt, o olmayınca üzüldüğünü, eksik hissettiğini belirt. Üzüldüm. Anneyle nane molla olmak feci halde can sıkıcı bir durum. Ama lütfen bak, senin iki tane pırıl pırıl evladın var, onlar için moralini yüksek tutmalısın. Kaldı ki kızın da üzülmüştür duruma. Bu arada o fotoğrafın güzelliği nedir yaa.. Maşallah ikisine de.

Hadi hayırlısı olsun Taze'cim..

lökositler fazla çıktı - antibyotik vermek istiyodu sonra vazgeçti son günlerde içme hadi suyla hallet dedi - suyun önemi işte.....
Geçmiş olsun Canan.. Su içmeye devam o zaman.. Doğurduktan sonra da çok su içmek gerekecek.. Zaten bir arkadaşım süt salgılaması başladığı zaman için yanıyor, kana kana su içmek istiyorsun dediydi..

kızlar bu hafta siz ve bebişleriniz için çok güzel olsun hayırlı haberlerinizi bekliyorum tabiki zamanı gelenlerin..

Merhaba Yeliiiiz, en son seni soru yağmuruna tutmuştuk... Bir daha gelmesen şaşırmazdım o kadar sorudan sonra :)) Teşekkürler güzel dileklerin için.. Bu hafta epey doğum olacağa benziyor.. En azından benim gibi planlı sezaryen olacakların sayısı listemize göre 5 kişiyi gösteriyor. Hayırlısı olsun bakalım..:dance:

bugun ayaklarım hic ama hic inmedi kutuk gibi oldu resmen. milleti gezmeye cıkardık cok yurudum manyak kuku agrısı cektim sonradan ama ayaklarım indi. tekrar sisecek kesin. bakayım gecmise goz atayım

aftabru bizim tarafftan 2.torun babası tarafından ilk torun olcak o yuzden k.valdem cok heycanlı annemde heycanlı ama ilk torunuda kucagında:) evet kendimi cok ii hissediorum megersem o pijamanın icinde delikleri varmıs meme cıkarmak emzirmek icin ozaman dedik ya emzirme yeri yok sıyırıp emziririzz die iceriden yapmıslar cok orjinal..

şnan tr de olsam herseyimi kendim secerdim ama burda olunca biraz öle oluyo

kızlar bişey okudum sizlede paylasıyım dedim

Bebeğinizi anlamak için 12 ipucu
Ne kadar çok kitap okuyup eğitim alsalar da anneler, bebekleri doğup öğrendiklerini pratiğe dökmeye kalkınca onlarca sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Bu tür durumlarda halk efsanesi haline gelmiş kanıların doğru olup olmadığını bilmek gerekiyor. ışte bunun için başvuru rehberi niteliğinde 12 ipucu…
Acıbadem Bakırköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. ıbrahim Çelik, annelerin bebek bakımında artık halk efsanesine dönüşmüş bilgilerin doğrularını anlatarak, annelere bir mini rehber oluşturdu…
Emziren anne üşütünce kendi karnı ağrır, bebeğe bir şey olmaz!
Anne üşütürse en fazla kendi karnı ağrır, zira soğukta bağırsak kasılma ve hareketleri hızlanır, bu da karın ağrısı olarak hissedilir. Ancak bu fiziksel durumun süt yoluyla bebeğe geçmesi söz konusu değildir.
Anne gazlı içecek tüketirse bebekte gaz olmaz
Gazlı içecekler, sıkıştırılmış karbondioksit içeren sıvılardır. Bunlar içildiğinde açığa çıkan serbest karbondioksit midede gaz baloncukları şeklinde şişkinliğe yol açar. Ancak bu gaz baloncuklarının süt yoluyla bebeğe geçmesi fiziksel olarak imkânsızdır.
Bebek yeşil kaka yapıyorsa araştırmak gerekir
Bebeğin kakasının yeşil olmasına neden olan çok sayıda sebep vardır. En temel neden bağırsak pasajının hızlanmasıdır. Bağırsak hareketini artıran her türlü fiziksel ve kimyasal etken bebeğin kakasının yeşil olmasına neden olur.
Tırnaklarını kesmek için kırkının çıkmasını beklemeyin
Bebeğin tırnakları, tırnak yatağını ne zaman geçerse o zaman kesilir, bunun için kırkını beklemeye gerek yoktur. Bazen bebek doğduğunda bile kesilebilecek kadar uzun olabilir.
Hava sıkışınca hıçkırık olur
Bebeğin hıçkırması temel nedeni midede sıkışıp kalan bir hava cebininin mideden dışarı diyafram kasına doğru bir baloncuk oluşturup bu kası uyarmasıdır. Sıkışan bu hava kitlesi geğirilip çıkıncaya kadar hıçkırık devam eder.
Ağlayan bebeği sık sık kucaklayın
Yenidoğan bebeğin, dünyada yapayalnız, savunmasız ve çaresiz olarak, kendini güvende ve huzurlu hissedeceği tek ortam olan anne kucağından şımaracağı gerekçesi ile mahrum kalması ne acı! Bebeklerinizi her ağladıklarında kucaklayın.
Şekerli suya alışınca memeyi reddeder
Günümüzde anne sütüne yakın formül mamalar varken şekerli suyla bebeğin beslenmesi gereksiz hatta zararlı bir davranış olabilir. Zira şekerli suyun tadına alışan bebek anne memesini reddedebilir.
ılk 3 ay bebeğe yalancı meme vermeyin
Anne-babaların en büyük isteği bebeklerinin bir an önce yalancı emziğe alıştırıp bebeğin ağlama krizlerinden kurtulmaktır. Ancak bebeğin yalancı emziği tutmak için yaptığı dil damak dudak hareketleri anne memesini emerken yaptığından çok farklıdır. ılk günlerde bebekler yalancı emziği tutmakta çok başarılı görünmezler. Ancak başardıklarında bu sefer de anne memesini kavramakta zorluk çekerler. Bu nedenle mümkünse ilk 3 ay bebeklere yalancı meme verilmemelidir.
Bebek annesinin memesini bulunca rahatlar
Tek bildiği sıcak anne kucağı ve anne memesidir. Ona kavuşunca doğru yerde olduğunu hisseder, rahatlar. Dolayısıyla karnı tok bile olsa yenidoğan bebek, sürekli doğru yeri bulana kadar aranmak durumundadır.
Bebeğin memesinde süt toplanırsa geçmesini bekleyin
Anneden gecen hormonların etkisiyle yenidoğan bebeğin memelerinde bazen süt toplana bilir, buna hiç el sürmemek en iyisidir. Bu, birkaç hafta içinde zaten kendiliğinden geçecektir. Masaj, memede enfeksiyon ve apseyle sonuçlanabildiğinden önerilmemektedir.
Bebeğin sık hapşırması reflekstir
Yenidoğan bebekler genellikle doğum sırasında burunlarında bulunan salgı ve mukusu atmak için sık sık hapşırırlar. Bu tamamen refleks bir olay olup üşütme ile ilgili değildir.
Göbeğinde fıtık varsa kendiliğinden geçer
Göbek fıtıkları, değil ceviz portakal büyüklüğünde bile olsa genellikle kendiliğinden geçen oluşumlardır. Üzerine bağlanacak cisimlerin bu sürece olumlu ya da olumsuz etkisi olmaz.

kızlar bugün bitti sayılır son 2 gün ay çok haycanlanıyorum düşündükçe kalbim yerinden çıkıcakmış gibi oluyor bu heycanımı nasıl bastırıcam bilmiyorum
yarın dişarı işlerimi bitirmem gerek yani agdaya gidicem evi temizliyicem salıda dinlenmem gerek şekelri ve lokumları ayarlıyıcam daha lohusa yatagımıda salıya bırakdım akşamı yapıcam yatgımı sabahta erkenden kızıma kavuşmaya gidicem nasipse ebruskayla ikimizin dogumu aynı acaba hangimiz önce doguma alınıcagız?ben erken olsun istiyorum yoksa beklerken bayılırım valla

Merhaba Yeliiiiz, en son seni soru yağmuruna tutmuştuk... Bir daha gelmesen şaşırmazdım o kadar sorudan sonra :)) Teşekkürler güzel dileklerin için.. Bu hafta epey doğum olacağa benziyor.. En azından benim gibi planlı sezaryen olacakların sayısı listemize göre 5 kişiyi gösteriyor. Hayırlısı olsun bakalım..:dance:

canım ben o günden sonra ara ara yine uğradım ama sana denk gelmedim galiba...yardımcı olayım diye geldim zaten canım niye uğramıyayım..

Kızlar bugün annem, kociş ve ben doğum öncesi temizliğimizi yaptık.. Allah eşimden razı olsun bütün evi o temizledi diyebilirim.. Biz onun peşinde dolandık sadece.. Halılar yıkanmadan geldikten sonra hemen açıp sermemiştim. Temizlik sonrasında halıları da serdik, ev tekrar eve benzedi uzunca aradan sonra..Şimdi ev pislenecek diye aklım çıkıyor zemuszemus biraz psikopata bağladım sanırsam ... kaydirigubbakcemile3

oyy gule gule kirletin ebrucummm halısız ev bir kotu oluyor yikamaya gidip gelinc ebende evimi ayrı birsevdimdi ne guzel olduboyle diye dee esinin pesindekosma bari adamcagız temizlemisheryer ibirak kirletsin uç gunde nekadar kirletebilirkii bebek dogunca ev temizligin falan gozun gormiycektek onla mesgul olcaksın tadını çıkarson gunlerinni
çok heyecnalıı yaa yuz yuze tanıstıgım istanbullu arkadaslarımdan ilki carsamba gunu doguruyoro arada obur iki tanesi beklenen iki tanesi dogurmassa tabi:)

Temizlik öncesi rahatlık süper oluyor valla.. Tadını çıkar arkadaşım, aynen devam.. hatta ben de gelip bir iki kabuk atabilir miyim? belkim biraz beni de rahatlatır :))) Ben tam psikopatım evde şuan.. Radar gibi dolanıyorum herkesin peşinde :)) herkes dediğim bir annem bir de kocam var zaten kaydirigubbakcemile3 Ha bir de, temizliği eşim yapmasına rağmen adamın peşinden dolanmaz mıyım.. çok edepsizim çooook şakkıdı kociş en sonunda dayanamadı "istersen ev kirlenmesin diye doğuma kadar sokakta yaşayalım ne dersin" dedi kaydirigubbakcemile3 hakkaten.. neden olmasın di mi, güzel fikir bence değerlendirilmeli delikafadulden

çok iyi yaa otele gidin bariev kirlenmesin:)))))))

KIZLAR BEN TAZE :)

Annemdeyim bugün, ona da bir hesap açmıştım, zor geldi şimdi tekrar kendi hesabıma dönmek, idare ediverin gari...

Kahvaltı diye geldik. Arkasından kahve içtik. Ne zamandır içmiyordum, sütü bol, kahvesi az bir kahve çok değişik bir şey oldu benim için. Sonra uyuyakaldım TV izlerken. Sancı ile uyandım resmen. Bu regl benzeri sancılar -çok kuvvetli değil ama- gene de canımı yakmaya başladı. Dün gece de yan yatarken bacağımı ayıramadım resmen. Allah hepimizin yardımcısı olsun, az kaldı :)

Şimdi de annem mama yapıyor, beni kovdu mutfaktan. Ziyafet var cokacimcoook

BURKO, MUCİZE salı günü bana da kadın geliyor =) Hakkaten enteresan :)

EBRU benim tarih 10 - 11 ağustos gibi olacak. 4 Ağustos'ta belli olacak kesin tarih.

DERYA, canım annenle konuşman en sağlıklısı olacak. Belli ki yanlış değerlendirmiş. Bİraz zaman tanı ona, sonra da ona ihtiyacın olduğunu belirt, o olmayınca üzüldüğünü, eksik hissettiğini belirt. Üzüldüm. Anneyle nane molla olmak feci halde can sıkıcı bir durum. Ama lütfen bak, senin iki tane pırıl pırıl evladın var, onlar için moralini yüksek tutmalısın. Kaldı ki kızın da üzülmüştür duruma. Bu arada o fotoğrafın güzelliği nedir yaa.. Maşallah ikisine de.

tazeeee4 agustosta kactarandevin seninn ben saat 9 da ameliyata girmis olcamdaaaaa
merak ettim aynı saatlermi
benim için dua edersin dtim hatırlarsın aynı tarihte dr da olunca

başakcım mrb benimde çarşamba olacak.çok heyecanlıyım bende ama siz benden önce kavuşcaksınız yavrularınıza benm ki 10 bulur.her gece rüyamda doğum yapmış olarak görüyorum:)geçsin şu iki günnn..

hava yine çok serinn balkon yine usutuyor gibi benii allahım sana sukurler olsunnn son 8 gunumde hep hava boyle serin olsun insallahhhh

benim de kasılmalar iyice sıklastılar karnımın içi agrıyor gibi oluyor sertlesiyor sertlesmese bile sancı oluyor karnımda ozellikle ust kısımda altta hiç bsirsey yok mide kismimnda tam bebegin en sivri bulundgu noktada gaz gibi oluyor bakıyroum gazfalan degil boyle sancıyıp geciyorr

kızlar inanılmaz kaşınıyorum heryerim aynı anda, ama sürekli yarım saattir neden olur bilen var mı?

zehra sanada iyi dogumlar insallyah saglıkla bebegini kucagna alırsın

gulizcim kasınmaya basladımı yani kasımaya birsekil basladımı uyuz olmus gibi benimde elim kolum heryerim kasınıyor hemen kalkıp soguk su tutuyorum ve kasımayı aklımdan atmayı deniyorum yoksa kasıdıkca yolaacam derilerimi yani oyle birsey kan dolasımımız la alakalı olsa gerek baska birsey olcagını sanmıam

esracım daha önce uyuz olmadım hiç ama cok fena bişey bu heryerim aynı anda deli gibi, bende soğuk su tuttum zor tutyorum kendimi özellikle göbeğim bacaklarım kollarım aslında heryerim :))

X