2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

maslow'un ihtiyaçlar piramidini bilirsin değil mi??? önce birincil ihtiyaçalar sonra estetik değerler.
Bilmez miyimdelikafaduldenÖğle tatilinin hemen öncesinde sınav yapmıştım. "Her bir duyu organımızın ne işe yaptığını yazınız" demiştim. Bir öğrenci hepsine teker teker "yemek yemeye yarar" yazmıştı:roflol:Acıkmış garibim

Annecigim geldi, tesekkurler:))bana bi suru cicic mamalar ve ciicler getirmis, Teo'ya da:)) baya bi hasret giderdik, tabi o biyandan is yapmaya koyuldu, kendisi kurtlu oldugu ve is yapmadan 5 dk duramadigi icin:)) elektrik supurgesi, mutfak duzenlemesi,en son Tibetle elinden utuyu zor aldik:)) dedik anne dur, is cok, ben sana gunlere yayarim:)))komik kadin ya, atom karincam benim, cok ozlemisim:))
Gözün aydın canım. Benimki de geldi dün gece. Bugün ev resmen dandinikafamçokkarıştıBir taraftan çamaşır yıkanıyor, bir taraftan ütü yapılıyor, bir taraftan oda şekli değiştiriliyor ve bu kadar işi annem tek başına yapıyor:1shok:KK43:Oda düzenleme kısmında Semih yardım ediyor tabii). :1shok:Ben ne zaman böyle biri olacağım acabaCADIARZUKanımca, hiçbir zaman:kedi:
Ya sizin mesafenizi yiyeyimmm!! Hayatta hıc anneye sahıp olmayanlar ne yapsın.. Aslında bir düşünüp,şapkanızı önünüze koysanız.. düşünce biçiminiizn ne kadar yanlıs oldugunu cok ıyı anlardınız.Bır ınsan evladının anneye sahıp olması ÇOK BUYUK BIR ŞANSTIR,olagan bır sey degıldır.. yanlıs dusunuyorsunuz.. ne kadar üzücü..
Ah kuzum benim ya, içim bir tuhaf oldu:gitme::gitme:Allah hiçbir anayı evlatsız, hiçbir evladı anasız bırakmasın. Allah evladını sana, seni evladına bağışlasın:Saruboceq:
az önce Hatıra aradı..oğlunun sarılığı yükselmiş..hastaneye yatırmışlar, ışık altına...hepinize çok çok selamı var bu arada...
haftaiçi müsait bi zamanında arıycak, kısmetse o zaman gidebilcem..

Yazık kuzucuğa. Çok üzülüyorum bu sarılık haberlerine. Minicik bedenleriyle dayanmaya çalışıyor yavrucaklar. Allah yardım etsin

meltemle konuştummm
kayınvalidesinde olduğundan giremiyorrr
daha doğurmamışş
selamları var herkeseeee

Bebek kıyafeti yıkama faslı bitti diyordum ama annem iki valiz dolusu kıyafetle geldi. Kaçıncı posta bilmiyorum, sabahtan beri çalışıyor makine:1shok:

Park yatağımızı da kurdukalkisalkisalkisAyyy benim güzel kızım sağ salim bir gelse de yatsa o yatağın içinde, mışıl mışıl uyusa:Saruboceq:

Nazan.. lavobolara asılan vantuslu havlu asacakları var.. seffaf olanlardan.. marketlerde falan satılıyor.. ablana sole.. bulur onu.. onunla tuturabılırsın.. ya da bır cıcekcıden.. balon asmak ıcın yapıskanlı apaaratlar var, mınık.. en kotu ıhtımal.. vantus bulamazsanız onunla da tutturabılırsın.
teşekkürler canım, bak benim hiç aklıma gelmemişti. iyi fikir. aldırırım birilerine.
eksik bilgi istemiyoz..yazarım naz diye bana ne
yok yok NAZ yazma, galiba CEREN olacak. şimdilik en fazla onun üzerinde duruyoruz.
bi de şu BURKO nun tabloya,
alooooo BURKO
bana da bi sütün açıver, şöyle 28 temmuz civarı olabilir.... isme SÜPRİZ de, tarihe ve doğum şekline de KISMET yaz GYPSY ninki gibi. tamam mı şeker kız?
tul isinide birisi alsın ya kimseye aldıramazmısın 6-7 m. benim k.valdemde almamıstı sordum nasıl ascaz die bilmiom dedi ozaman al dedim tul. aldı getircek. tulsuz cok yavan olur kanımca
bence de tüllü daha güzel olur ama ben sandım ki hemen doğuracağım, tül aldıracak vakit kalmazsa diye bi çare aradım. o yüzden EVRİŞin dediği naneyi de alacağım, bu arada birilerine tül siparişi de vereceğim.
baby bişey sorucam nstdeyken ekrandan görmedinmi sancıların en fazla kaça çıktı diye benim en fazla 90lardaydı doğum hikayelerini okuyorum doğumda 100 e çıkıyomuş o yüzden bana benimkiler fazla gözüktü
benim ki 62 olmuştu en fazla. 1cm de açıklık. eeee iyi o zaman benim durumum pek vahim değilmiş. birkaç gün daha beklerim o halde... yaşasın.... ahhh bi 31 temmuzu beklese kızım ne iyi olurdu.
halohaaaaaaaaaa
ben geldim
tabeke doğuramadımmmm
haftaya perşembeye kaldııı
veletin suyu idare edermişşş yeride rahatmış bi hafta daha takılayım anne buralarda dedi bizde iyi bakalım öyle olsun dedikkk
GYPSY galiba galiba seninle ben 40.haftamızı bekleyeceğiz şeker. ben de geçen akşam heyecan yaşadım ama bak şimdi hiç sancım mancım yok. zaten doktorun dediğine göre sürekli kustuğum için sususuz kalmışımdır ve o yüzden sancım çıkmıştır. ben de şimdi bol bol su içiyorum. o halde biz ESRAKO ve senle lokalde bi mantı buluşması daha yapabiliriz.

Arkadaslarım.. yurttaslarım..

Serap Karakoylu arkadasımız dogum yapmıs.. bu sabah acil sezeryana alınmış, kızı ıyıymıs.. agrısı vardı, cok konusamadı.. bilginize ciğerlerim.. benım kalbım artık her telefon caldıgında, ya da mesaj geldıgınde kaldıramayacak gıbı oluyor.. bana da dua edin gözünüzü seveyim :)
haydaaaa...... SERAP da mı? hergün bir doğum haberi alır olduk.
allah analı babalı büyütsün, inşallah iyidirler.

ben ekranından bisey anlamıorumki sadece kalp atısını anlıorum alttakide sancımı ozaman. bidahakine dikkat ederim
benim sancı değeri normalde hep 20 civarında iken o gece arada bir 60 ları gördü. o an zaten karnımda sancı hissediyordum. şimdi de aynı tip sancıyı hissedince saatime filan bakıyorum, tetikte olmak için, ama çok nadir oluyor. düzenli değil yani henüz.
Bir de lısteye baktım.. daha 39 lara kımse ulasamamıs.. :KK43:( en azından Esra garantıde su an.. du bakalım.
ben de 39. haftamdayım. inşallah 40ları da görürüm. kısmet artık.... bekliyoruz eli kulağında....
selam arkadaşlar.maşşallah hergün 1-2 doğum haberleri alıyoruz.bende pazartesi günü doğuma gidecektim ama galiba benim sancım var.sabah 8 den beri kasılmam var ayağa kalkamıyorum.bugün çok fazla su içmememe rağmen dakkada bir wc deyim.galiba ishalde oldum.3-4 e kadar beklicem olmadı doktorumu arayıp gidicem belki normal doğururum.çok heycan bastı.bi istiyorum bi istemiyorum.kendimi pazartesiye ayarlamıştım.allah hepimizin yardımcısı olsun kafamçokkarıştı
bana sanki senin doğum yakın gibi geldi arkadaşım. hakkınızda hayırlısı olsun, allah bir avazda kurtarsın. mutlaka doktorunu ara....

nazan hoşgeldunnnn... merak ettik baya. naz bebek gebelik süresince kullanılan ismi olarak kalıcak hehehee. doğum sonrası cerene geçilcek demek. ama tam belli diel galiba.

ben de yemek yiorum duşa giriorum dolaşıp geliorum netim sayfam hep açık.dondurma sefasını bugün kestim. bağırsak sorunum bununla mı alaklı onu anlıcam zemuszemus

LALcim, hoşbulduk. evet NAZ benim kızın göbek ve topik adı olarak kalacak. yeğenlerim de hep NAZ diye sesleniyorlar. hayallerinde hep NAZ bebek var. galiba ismi ne olursa olsun bir müddet herkes NAZ demeye devam edecek.

geçmişi okuyorum da herkeste bi bağırsak problemi mi hortlamış? herkes ishalden şikayetçi gibi geldi.
seninki ishal mi yoksa kabızlık mı LALECE?

nesrinnnn
şeker hamuru yapmakkk zor zanaat şekerim bu yüzden haribo ile yapmak en mantıklısıııı
diğer türlü yok toz jelatin yok gıda boyası bilmemne uzun işşş

Bilmez miyimdelikafaduldenÖğle tatilinin hemen öncesinde sınav yapmıştım. "Her bir duyu organımızın ne işe yaptığını yazınız" demiştim. Bir öğrenci hepsine teker teker "yemek yemeye yarar" yazmıştı:roflol:Acıkmış garibim

Gözün aydın canım. Benimki de geldi dün gece. Bugün ev resmen dandinikafamçokkarıştıBir taraftan çamaşır yıkanıyor, bir taraftan ütü yapılıyor, bir taraftan oda şekli değiştiriliyor ve bu kadar işi annem tek başına yapıyor:1shok:KK43:Oda düzenleme kısmında Semih yardım ediyor tabii). :1shok:Ben ne zaman böyle biri olacağım acabaCADIARZUKanımca, hiçbir zaman:kedi:

Ah kuzum benim ya, içim bir tuhaf oldu:gitme::gitme:Allah hiçbir anayı evlatsız, hiçbir evladı anasız bırakmasın. Allah evladını sana, seni evladına bağışlasın:Saruboceq:

Yazık kuzucuğa. Çok üzülüyorum bu sarılık haberlerine. Minicik bedenleriyle dayanmaya çalışıyor yavrucaklar. Allah yardım etsin

eeee haklı çocuk.her duyu organıyla hissetmek lazım.afferin ona
Bebek kıyafeti yıkama faslı bitti diyordum ama annem iki valiz dolusu kıyafetle geldi. Kaçıncı posta bilmiyorum, sabahtan beri çalışıyor makine:1shok:

Park yatağımızı da kurdukalkisalkisalkisAyyy benim güzel kızım sağ salim bir gelse de yatsa o yatağın içinde, mışıl mışıl uyusa:Saruboceq:

hayırlı uğurlu olsun hepsi..benim annem de getiriyormuş.dayı,amca,teyze,anneanne gönderiyor birşeyler..meraktayım

nazooo yapalım bu hafta bi mantı günü dahaa bana uyarr
baksana doğuracağım felanda yok
yada kahvaltıda olabilerrr ya sabah saatleri olsun yada akşamüstü saatleri olsunn
doğuracağımız yok nasılsaa pöfff

nazan yok mu hala.

Aftabru nasılsın? bişeyler yazsana sonra okursun geçmişi
geçmişi okuyayım demiştim ama ne çok sayfa birikmiş , okunacak gibi değil, ben de geldim işte....

ahhhh aynı şeyleri ben de annem ve ablam için düşünüyorum. allah onlara nasıl bir güç ve beceri vermiş. anne olunca biz de böyle olacak mıyız acaba kendi adıma konuşayım en iyisi, sizin çoğunuz zaten çok hamaratsınız.. ben biraz beceriksizimdir de iyi ki ablam ve annem var, onlar olmasa biraz zor gelirdim ben bu kadar işin üstesinden.

nazooo yapalım bu hafta bi mantı günü dahaa bana uyarr
baksana doğuracağım felanda yok
yada kahvaltıda olabilerrr ya sabah saatleri olsun yada akşamüstü saatleri olsunn
doğuracağımız yok nasılsaa pöfff

GYPSYcim, benim pzts günü kontrolüm var, tekrar nst ye bağlayacaklar ve parmaklayacaklar... işte duruma göre ya mantı yiycez ya da lohusa şerbeti içcez.
valla ben hırs yaptım, senden önce doğurmayacağım kuzu... önce sen....

GYPSYcim, benim pzts günü kontrolüm var, tekrar nst ye bağlayacaklar ve parmaklayacaklar... işte duruma göre ya mantı yiycez ya da lohusa şerbeti içcez.
valla ben hırs yaptım, senden önce doğurmayacağım kuzu... önce sen....

mantıyı yiyin akşama doğurun..üstüne de lohusa şerbeti için soğuk soğuk..ohhh miss

yağmur yağıyor inanamıyorum..ama hemen geçer...olsun bu da iyi...

ben bu sabah çok enerjik kalktım. eşim de huylandı tabi. onu uyarmıştım "beni çok enerjik görürsen harcamama mani ol" diye, dedim "hadi alışverişe gidelim migrosa filan" tutturdu "ben giderim sen gelme, ne işin var, yat dinlen" ayyy ama ben onu hiç yalnız gönderemem mutfak alışverişine, nerde lüzumsuz lüks şey varsa toplar getirir, gerekli elzem şeyleri de ya unutur ya da farklı alır. o yüzden fırladık gittik markete ama ben nasıl enerjiğim görmelisiniz... ben bile şüphelendim valla....

gecen hemen gırdım cıktım cok yazamadım.
8agustosta dogması gerekıodu. 21 temmuz gecesı wc ye gittim. geldım yatacakken bı baktım altım ıslak. heralde uyku sersemıne şortu indirmeden yaptım dedım :kedi: sonra degıstırdım yatarken bı baktım gene ıslak. kokusuna baktım şekerli bişey. renksiz. aklınızda bulunsun. demekki suyum geldi dedım. annemde kalıodum. annemı babamı esımı kaldırdım. hastaneyı aradım gel dedıler. gece 3 te gıttık. benı once ultrasona aldılar. gelıo dedı doktor. sonra dogumhaneye ındım. ebe alttan muayene yapotı. çatı darmıs. suyumda bıtmıs. çok geldı cunku. nstye gırdım. kalp atısı yavastı. bebek açmış. sonra 3 saat felan sancı cektım ama yarım saatte bır felan gelıodu. adet sancısı gıbı.arada buyuk tuvaletıme cıktım. serumla bırlıkte gıttım. kımse yoktu tek basınaydım vallahı ınsan tırsıo. gece oldugu ıcın uykulu mıllet :) sonra gene nstye koydular. kalp atısları ııce azalmıs. acıl sezeryn dedıler. sonra sonda takıldı. bısey koklattılar. koluuma bıseyler taktılar. sonra gozlerımı actıggımda aglamaya basladım. odamdaydım. gerısı korkunctu. gaz cıkarmam gerekıodu. sancılı sancılı yuruttuler zorla. seze4ryanla dogum yapacaklara onerım yanınızda kayısı suyu goturun. gercek kayısıdan kendınız yapın. onu için vede bolbol yuruyun. dıger gun gazım cıktı. 1 gece daha kalamazdım cok sıcaktı. dılekce yazdım erken cıktım. anca oturmaya basladım cok zor yaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama
ama bebegım için herseye degermış cok tatlı :nazar:

gecen hemen gırdım cıktım cok yazamadım.
8agustosta dogması gerekıodu. 21 temmuz gecesı wc ye gittim. geldım yatacakken bı baktım altım ıslak. heralde uyku sersemıne şortu indirmeden yaptım dedım :kedi: sonra degıstırdım yatarken bı baktım gene ıslak. kokusuna baktım şekerli bişey. renksiz. aklınızda bulunsun. demekki suyum geldi dedım. annemde kalıodum. annemı babamı esımı kaldırdım. hastaneyı aradım gel dedıler. gece 3 te gıttık. benı once ultrasona aldılar. gelıo dedı doktor. sonra dogumhaneye ındım. ebe alttan muayene yapotı. çatı darmıs. suyumda bıtmıs. çok geldı cunku. nstye gırdım. kalp atısı yavastı. bebek açmış. sonra 3 saat felan sancı cektım ama yarım saatte bır felan gelıodu. adet sancısı gıbı.arada buyuk tuvaletıme cıktım. serumla bırlıkte gıttım. kımse yoktu tek basınaydım vallahı ınsan tırsıo. gece oldugu ıcın uykulu mıllet :) sonra gene nstye koydular. kalp atısları ııce azalmıs. acıl sezeryn dedıler. sonra sonda takıldı. bısey koklattılar. koluuma bıseyler taktılar. sonra gozlerımı actıggımda aglamaya basladım. odamdaydım. gerısı korkunctu. gaz cıkarmam gerekıodu. sancılı sancılı yuruttuler zorla. seze4ryanla dogum yapacaklara onerım yanınızda kayısı suyu goturun. gercek kayısıdan kendınız yapın. onu için vede bolbol yuruyun. dıger gun gazım cıktı. 1 gece daha kalamazdım cok sıcaktı. dılekce yazdım erken cıktım. anca oturmaya basladım cok zor yaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama
ama bebegım için herseye degermış cok tatlı :nazar:
gözünaydın arkadaşım. allah bebeğine uzun ve güzel bir ömür versin. sezeryan olanların bazıları çok rahat atlatıyorlar. bünyeden bünyeye değişiyor işte şikayetler. neyse ki sen de atlatmışsın işte.bebeğin nasıl şimdi?
demek suyu azalınca normal doğum olamıyor muymuş?ben normal olsun istiyorum da....
Tamamdır, yaptım bilezemuszemus
ellerine sağlık canım.

meltemle konuştummm
kayınvalidesinde olduğundan giremiyorrr
daha doğurmamışş
selamları var herkeseeee

iyi olmasına sevindim

nesrinnnn
şeker hamuru yapmakkk zor zanaat şekerim bu yüzden haribo ile yapmak en mantıklısıııı
diğer türlü yok toz jelatin yok gıda boyası bilmemne uzun işşş

hmm denemediğim için zormuş gibi geldi hariboyla uğraşmak
bitince resmini çek görelim

Aftabru iyi olmana sevindim, daha vakit var demekki

X