2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Geri dönüm aldım;

Defnedamlanın bebeği Denız, bugun dunyaya geldı.. emmeye baslamıs, 3050 gr dogmus.. dogmadan oncekı tahmın edılen kılosu 3 200 imiş.. espidurel sezeryan olmus.. bebek alındıktan sonra, belinde cıddı agrı hıssettmıs, bı sure uyutmuslar onu, su an daha ıyıyım dıyor.. bazen boyle komplikasyonlar olabılıyormus.. anne de bebek te mutlu.. hepinize cok cok selamlarımı var arkadasımızın,arz ederim efenim.. :))

haber verdiğin için teşekkürler evrişim... sen de olmasan...

haydi hayırlı olsun... kilo yanlış ölçülebiliyor işite bir örnek bize... bizden de selam kendilerine..

DRUMLA KONUSTUM COK SUKUR

aradım az once dedi bizde senden bahsedioduk. nst kagıda baktım sancılar cıkmıs dogum olabilir dedi (asistan kasılma demisti) demekki benim kasılma sandıklarım sancıymıs.

verdigim tum kan analizleri normal tabi kansızlık dısında. bu sefer 10.4 ten 9.8e dusmus gunde 2 icmeme ragmen. ferrotam al dedi ama ben anneme msj attım ferro gynol alsın die.

epuidral uzmanı 1 haftalık tatile cıkıomus onunla gorusmus ama oda bu isi ii bilen baska arkadasının numarasını vermis eger sancılara dayanamıycak gibi olursam diger uzmanı cagıracaklarmıs.

randevumuz haftaya . ozaman tekrar nst ve kontrol olacak bakalım hakkımızdan hayırlısı
hayirli olsun canim,haftya ne gun kontrolun??

Geri dönüm aldım;

Defnedamlanın bebeği Denız, bugun dunyaya geldı.. emmeye baslamıs, 3050 gr dogmus.. dogmadan oncekı tahmın edılen kılosu 3 200 imiş.. espidurel sezeryan olmus.. bebek alındıktan sonra, belinde cıddı agrı hıssettmıs, bı sure uyutmuslar onu, su an daha ıyıyım dıyor.. bazen boyle komplikasyonlar olabılıyormus.. anne de bebek te mutlu.. hepinize cok cok selamlarımı var arkadasımızın,arz ederim efenim.. :))

masallah bi kuzu daha dunyaya geldi. mms atsaymıs bari ya . ii olduklarına cok sevindim insallah sutude gelir.

bence sezercik olacak olan arkadaslar 3 gun onceden hic olmasa humaya yada sut arttıran diger bitki caylarına baslasınlar.

vede her emzirmeden once ve sonra memisler yıkanacak catlamaması icin buda onemli. bide 2 gun once filan soganı yapın bence.

haber verdiğin için teşekkürler evrişim... sen de olmasan...

haydi hayırlı olsun... kilo yanlış ölçülebiliyor işite bir örnek bize... bizden de selam kendilerine..

buarada bebekler dogduktan 1-2 gun sonra 100-150 gr kaybediyor, haberiniz olsun, sakin uzulmeyin kilosu azaldi diye, vucutlarindaki suyu atiyolar, sonra toparliyorlar..

aciktim ama yalniz bisi yiyesim yok yaww...
aynen

aradım az once dedi bizde senden bahsedioduk. nst kagıda baktım sancılar cıkmıs dogum olabilir dedi (asistan kasılma demisti) demekki benim kasılma sandıklarım sancıymıs.

verdigim tum kan analizleri normal tabi kansızlık dısında. bu sefer 10.4 ten 9.8e dusmus gunde 2 icmeme ragmen. ferrotam al dedi ama ben anneme msj attım ferro gynol alsın die.

epuidral uzmanı 1 haftalık tatile cıkıomus onunla gorusmus ama oda bu isi ii bilen baska arkadasının numarasını vermis eger sancılara dayanamıycak gibi olursam diger uzmanı cagıracaklarmıs.

randevumuz haftaya . ozaman tekrar nst ve kontrol olacak bakalım hakkımızdan hayırlısı
baby ben ferro sanol içmeye başlayınca kan değerlerim normale çıktı.diğer ilaçla hep düşüktü..hayırlısı olsun canım

Ece'mle hakkınızda hayırlısı olsun kuzum..

bebek gelince evet haklisin , iste tek sorun bebek gelene kadar sikintidan sarmayalimda birbirimize, hic kaldiramiycam.. annem cifte kavrulmus bir balik burcudur ve buluttan nem kapar, cok alingandir, ee benim diliminde kemigi yoktur, yada biseyi icimden geldigi gibi yapiveririrm..simdi ona alinicakmi buna alinicakmi diye dusunmk kasikcak beni...arti tam bir titizlik hastasi, tum evimin duzenini degistiricek, dunden beri basima gelebilecekleri kafamda siraliyorum:bbo:

Siz, resmen bulmuş.. bunuyorsunuz. Dıyecek sozum yok sıze.

cars yada persembe ama muhtemelen carsamba giderim canım nasipse. bana kalsa ptesi giderdim :)))

iyi haberler alirsin insallah benimde persembe kontrolum:))ama sanci basladiysa, haftaya hazirlikli olmanda fayda var, annenlerde geliyor nasils, bi sorun yok..

kızlar bu bebeğin dönmesi konusunda size bi şey smylicem benim çok erken döndü hiç ilgilenmemiştim o yüzden bu konuyla. ama kuzenimde haziran ayında doğum yaptı ondan biliyorum dr. son kontrolünde bebek hala dönmemiş sezaryana alıcaz demiş 37. haftalık falandı sanırım ozaman o gün akşam bebek dönmüş sancıları başlamış ve normal doğum yaptı. yani son gün bile dönebilir haberiniz olsun

şükür :))

Yok bende numaran senın.. bız senınle ruyalarda konsuuyorusss.. sarkılarda bulsuuyoruss Didocum..

benim tel mms de atmıyor kaliba.. ama eve geldiğim gibi ekleyeceğim.doğum hikayemde de..sonda,dikiş,lavman,ameliyat önlüğü hakkında bol bol bilgi vereceğim..bir doğum hikayesinden benim beklediğim bunlardır

benim tel mms de atmıyor kaliba.. ama eve geldiğim gibi ekleyeceğim.doğum hikayemde de..sonda,dikiş,lavman,ameliyat önlüğü hakkında bol bol bilgi vereceğim..bir doğum hikayesinden benim beklediğim bunlardır

supersin didom, en ince detayina kadar istiyorum...

kızlar bu bebeğin dönmesi konusunda size bi şey smylicem benim çok erken döndü hiç ilgilenmemiştim o yüzden bu konuyla. ama kuzenimde haziran ayında doğum yaptı ondan biliyorum dr. son kontrolünde bebek hala dönmemiş sezaryana alıcaz demiş 37. haftalık falandı sanırım ozaman o gün akşam bebek dönmüş sancıları başlamış ve normal doğum yaptı. yani son gün bile dönebilir haberiniz olsun

tabi canim %100 donmez diye bisi yok, az bi ihtimalde olsa donebilir...

selam millet,
yine duramadım girdim.
DEFNE nin de gözüaydın, DENıZimiz de doğmuş. allah analıbabalı büyütsün.
BABY, neler okudum? senin de mi sancıların başlamış? ben bugün pek sancı hissetmiyorum. kusma da olmadı. sabah denedim, tost yedim ve uzandım, bekledim ama kusmadım. çok şükür. heyecanla bekliyoruz. kapı süsü için tül almamıştım henüz. kapıya nasıl asacağız o taçı onu düşünüyorum şimdi. bir formül bulmam lazım.

EBRUSKA nın annesi geldi. dün tahtakaleye gideceklerdi süslemeler için. ondan girememiştir.

DıDE, ellerine sağlık, çok güzel düzenlemişsin. yakında bizim kızı da eklersin. ama hala adı yok.

AKŞAMKİ HASTANE MACERAM
kızlar dün evde annem ve ablam harıl harıl bebek odası hazırlıklarıyla uğraştılar. odanın eşyaların şeklini değiştirdiler, uyku setini serdik, yemekti ev temizliğiydi derken epey yoruldular. ben de yan gelip yatmak istemedim onlar çalışırken. iş yapmadım ama başlarında dolandım. dün bişey dikkatimi çekti; giydiğim kilot kasığımı sıktı sanki. "ayyy bu kilot çok sıkıymış, daha gevşek bişi giyeyim" ................

Allahım dedım.. sonu nereye gıdıyor bu yazının.. şükür ıyıymıssınız..

selam millet,
yine duramadım girdim.
DEFNE nin de gözüaydın, DENİZimiz de doğmuş. allah analıbabalı büyütsün.
BABY, neler okudum? senin de mi sancıların başlamış? ben bugün pek sancı hissetmiyorum. kusma da olmadı. sabah denedim, tost yedim ve uzandım, bekledim ama kusmadım. çok şükür. heyecanla bekliyoruz. kapı süsü için tül almamıştım henüz. kapıya nasıl asacağız o taçı onu düşünüyorum şimdi. bir formül bulmam lazım.

Nazan.. lavobolara asılan vantuslu havlu asacakları var.. seffaf olanlardan.. marketlerde falan satılıyor.. ablana sole.. bulur onu.. onunla tuturabılırsın.. ya da bır cıcekcıden.. balon asmak ıcın yapıskanlı apaaratlar var, mınık.. en kotu ıhtımal.. vantus bulamazsanız onunla da tutturabılırsın.

X