2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Arkadaslarım Selamlar..

3 600kg, 50cm boy adı:Servan;

Bu güzel cocugu doguran annenin adı da HELıN.. :)) bugun sabah 9 da sezeryana gırıp saat 10 da cıkmıss.. sesi cok dıngın, cok hoş geliyordu. Herkese cok cok selamı var.. benim gözler yine foşur foşur.. :)

bi uyu bi kalk serseme döndüm resmen
çok fenada ishalim düngecedemn beri
doğum başlangıcı belirtilerinden biride ishaldi değilmi
bakalım hayırlısı kaldğım yerden devam edeyim geçmiş okumaya

Arkadaslarım Selamlar..

Bu güzel cocugu doguran annenin adı da HELİN.. :)) bugun sabah 9 da sezeryana gırıp saat 10 da cıkmıss.. sesi cok dıngın, cok hoş geliyordu. Herkese cok cok selamı var.. benim gözler yine foşur foşur.. :)

kocaa bir maşşalah servan bebeğe :nazar: allah analı babalı büyütsün
oh ne güzel helindende aldık güzel haberleri darısı başımıza

geçmiş olsun evriş.Ama merak etme doktorlar herşeyi çok çok iyi anlıyor.kitlenin yapısı için iyi huylu dediyse öyledir.ben hersene kontrole gidiyorum benim kitlelerde bayağ büyük ama çok şükürki kötü birşey değil.umarım seninde cuma günü için rahat eder.

Tesekkur ederım Emrem.. Allah razı olsun..

herkezeee günaydııın.yıne uykusuz bır sabaha kocaman bır merhaba.12 ye gelıyodu yattıgımda ve yıne herzamankı gıbı sabah 4.5da namaz için uyandım ve bırdaha uyku hakgetıree sabah 6.5 a kadar.1 saat yıne dalmısım ve 7.5dan berı uyanıgımm.başım agrıyoo uykusuzluktan.ama yatıyorum yınede uyuyamıyorum mafoldumben

yaa buarada benım ayakalr artık fena şişmeye basladı.busabahta ilk defa ellerım parmaklarım şiş uyandım,artık yenı uyandıgımda göz kapaklarımda(kirpiklerımın tam dibi)hafif şiş oluyo bırde dudaklarım hafıf botoxlu tarzı.ayy dogum yaklasıyomun acaba.düngece yatarkende kocacım karnımı severken dedıkı "aa karnın nereye gıttı.aşaği inmiş gibi sankı" :1shok: ben indimi die düşünürken tescillenmiş oldu.bakalım bı aksılık olmazsa yarın doktora gıdıcez ne dıycek doktorumuz.cok heycanlıyım.artık başladı dogumlarrrrrr

Bugun hayatımda ılk kez ellerımı yumruk yaparken canım cok acıdı.. hayatımda ellerımı boyle gormemıstım.. ve evet, yüzümde de cıddı şişme var.. 30 senelık evrimlikten cıktım.. şükür ki az kaldı..

Bis de geldik dr.dan..herşey gayet iyi durumdaymış..3200 kg.olmuşuz..
dedim benim alt takımlarda acayip bi çalışma var, ne durumdayım bi bakın.usg den baktı, kanala girmemiş, çatı muayenesine gerek yok şu an dedi..kafası gayet hareketliymiş..39 a sancın felan olmazsa o zaman bakalım, hem kilosunu daha iyi görmüş oluruz, hem de şu an kurcalayıp da erken doğumu tetiklemeyelim dedi..hazırlık yapıyodur çatın, sancıların da bu yüzdendir dedi..içim rahatladı biraz..

Gözün aydın.. Masallahh...

gözümden uyku akıyo ama uyuyamıyorum..mafoldumben

Kıyamam sana yaa.. hepımıs topumus aynı be yavrum..

Pervinim, tesekkur ederim güzel dileklerin için..

Arkadaslarım Selamlar..

Bu güzel cocugu doguran annenin adı da HELİN.. :)) bugun sabah 9 da sezeryana gırıp saat 10 da cıkmıss.. sesi cok dıngın, cok hoş geliyordu. Herkese cok cok selamı var.. benim gözler yine foşur foşur.. :)

oy oy Maşallah hayırlı olsun kuzumuz sağlıklı, ne kadar çabuk bitmiş sezeryanı maşallah

bi uyu bi kalk serseme döndüm resmen
çok fenada ishalim düngecedemn beri
doğum başlangıcı belirtilerinden biride ishaldi değilmi
bakalım hayırlısı kaldğım yerden devam edeyim geçmiş okumaya

2-3 adet muz ye Esra iyi gelir, bol su iç susuz kalma halsiz düşersin

bugün yataktan kalkarken aklıma bişey geldi acaba doğuran anneler şimdi rahat yatıyomudur diye düşündüm aylarca yüz üstü yatamadıkya dün keşke sorsaydık. ama bu seferde bebişler uyutmuyodur dimi??

:))
Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını istiyorum görmek istiyorum onu. Eşide geldi dikiş atıldı kaç dikişim var inanın bilmiyorum dr söylemiyim dedi bende ısrarcı olmadım. Bebeğimin sesini duydukça ağladım işlemler bitti giyindim kalktım ve bebeğimi gördüm anlatamam arkadaşlar tarifi yok inşallah hepiniz yaşayıp görüceksiniz. Sandalyeye oturdum odama doğru yol alıyodum eşimide ağlarken gördüm pilimin bittiği an yani.
Kemal Çağanımın 2.990 gr, boyunu söylemiyolar cuma kontrolü var o zaman söyleyeceklermiş evde ölçüyüm dedim yok bacakları filan hep anne karnındaki gibi olduğundan yanlış olcek bulaşmadım hiç. Sütünün azlığından sarılık olabilir bebek başlangıç mamaları alın dedi dr. üzüldüm tabi alırsam alışıcak ve belkide emmez diye düşünerekten almadım eve çıktığımda bakarım gidişata dedim. Şükür geliyo sütümde foşu foşur olmasada emdikçe çoğalıyomuş zaten. Cuma gittiğimde olumsuz bi şey söylerse mama alırım tabi.
Doğum hikayemide özellikle anlattım uzunca normal doğum isteyipte benim gibi korkan arkadaşlar için ,hakkımızda hangisi hayırlısıysa o olsun tabi ama normal isteyen arkadaşlar valla yaparsınız ben yaptım ya herkes yapabilir diyorum :)))

bu an koptuğum andır geçmişi okumaya devam edeyim dedim ve senin yazın çıktı karşıma olduğu gibi alıntı yapıyorumki kaçıran olmuşsa okuyabilsinnn
Allahım ne güzel anlatmışsın nası bi duygudur bu ne kadar kolay olmuş bizede nasip et rabbim böyle doğumu bebişinin maşallahı var bu kadar erken olmasına rağmen kilosu ne kadar güzel
yani topiğimizin ikinci normal doğumu senden geldi demek
sağlık büyüsün hatıram
ayrıntılı yazdığın için ayrıca binlerce tşkkür çok ihtiyacım vardı böyle bir yazıya inan..

merhaba kızlar çok zor bir gece geçirdik yusufumla çok ağldı sabah sat 4.5 tu ancak uyutabildik çok yorgun vede uykusuzum şimdide emmiyor beni sol göğsümde iyi durumda
ağlıyor kızlar sonra görüşürüz

Ben geldiiiimzemuszemus
Sıcak mıcak ama evim evim güzel evim yavopuyorumnanaktanÇok özlemişim bilgisayarımı. Tabii kim bilir neler olmuştur. Ben birkaç saat geçmişi okurum artıkkafamçokkarıştı

bebişi annem tesilm aldı mecburen mama veriyorum ya sütümde geldi ama kuzum benim sanırım ilaç sütün tadını değiştirdi bi çekip bırakıyor yavrum

Slm kızlar ben gec katıldım aranıza, agustos dogumları baslamıs bile. Benim de sat a göre dogum tarihi 29 agustostu ama bebiş in gelişimi 3-4 gun onden gidiyordu.
Birkaç kişi suyunun azaldıgını yazmıs ben de merak ettim. ptesi dr a gittim suyum azalmıs, 17 gün önce 6 cm miş ptsi 3.5 cm çıktı su. dr acaba azar azar geliyo sen mi farketmiosun dedi yok dedim gelen bişey, alttan bakıyım dedi baktı yok gelen bişey, nst ye baglayalım dedi, bebeğin kalp atışları normal çıktı ve hiç sancı yok. şimdilik bi problem yok ama daha da azalırsa erken alamk zorunda kalabiliriz dedi :1shok: bebeğin hareketlerine dikkat et azalırsa haberim olsun, 3-4 gunde bi kontrol edelim dedi. bugun kontrole gidiyorum stres oldum 3 gndür. Suyu azalanlar var mı benm gibi? dr lar ne dedi?

helinde doğurmuş gözümüz aydın olsun maşallah kuzuya da
bu arada doğum hikayelri topiğimiz hayırlı olsun bende en kısa zamanda ekleyeceğim
ben bebişime bakayım sanırım mama mücadeleside veriliyor of ne oldu yavruma yediremiyoruz emmiyorda

merhaba kızlar çok zor bir gece geçirdik yusufumla çok ağldı sabah sat 4.5 tu ancak uyutabildik çok yorgun vede uykusuzum şimdide emmiyor beni sol göğsümde iyi durumda
ağlıyor kızlar sonra görüşürüz

ay yavrum kıyamam gazdanmı ağlıyor acaba
Allah kolaylık versin Derya, sen tecrübelisin bizler ne yapıcaz acaba.. galiba bende oğlumla birlikte ağlarım : )

slm ben geldim zannetmeyinki uyudum. sabahdan idrar tahlii vermeye gittim. malum yarın randevum varya elimde hazır olsun asiyeciğime hemencik vereyim..henuz sonucunu almadım umarım herşey normal çıkar.

çamaşır yıkadım yine.saolsun kayınvalideciğim astı..malum uzanmamalıyız.bişeyler yedim şimdide sütümü içicem.

helinde doğurmuş gözümüz aydın olsun maşallah kuzuya da
bu arada doğum hikayelri topiğimiz hayırlı olsun bende en kısa zamanda ekleyeceğim
ben bebişime bakayım sanırım mama mücadeleside veriliyor of ne oldu yavruma yediremiyoruz emmiyorda

Kıyamam kıyamam,içim burkuldu yaa.. Allah yardımcın olsun be yavrum.. tez zamanda duzelır ınsallah.

ay yavrum kıyamam gazdanmı ağlıyor acaba
Allah kolaylık versin Derya, sen tecrübelisin bizler ne yapıcaz acaba.. galiba bende oğlumla birlikte ağlarım : )

Sen bunu yazdın ben buna da agladım Petrik.. sonumuz hayrola ınsallah :))

Heryerım şiş, canım cok acıyor.. duşun altına gırıp bıraz durasım var.. sankı ılık su ıyı gelecekmıs gıbı hıssedıyorum..

azcık geçmişe baktım.

didom didom
huuuuu sen kime dion kız ben karnı burnunda derken hamile ddimek istedim bi kerem. bilios dimeeeeeeee....
ayrıca dün finali izledik ayhh 2 tane final vardı 2sinide izledik. sezon finali olan acıklı değildide diğer final break olanı içimi parçaladı ayhh hüngür foşurt aglaya aglaya isledim.. eee şimdi yeni bi dizi bulmak lazım. lost sarmadı biziz acaba supernaturelimi izlesek?karasız kaldık tavsiye ettiğiniz dizi varmı hatunkişilerrrrrrrrrrr???bu yaz geçmez böyle zaten tv islemioz.Mehmet Akif gelene kadar vaktimiz var sonra zaten oglumla ilgileniriz.o minik mucizeyi seyrederiz.:)

Esrako Esrako Esrako

ben bambu sepetin tüm örtülerini yıkadım. zaten bu sepetin orjinal örtüleri değil. orjinali pembeliymiş.eşimin amcakızı ilk bebeğinde almış 2.ci bebek erkek olunca bunukendileri dikmişler. o yusden öyle pamuklu falan değil.saten örtüden dikmişler sadece yatak kısmında kapitone kullanmışlar.ben herşeyini yıkadım.içindeki sunger yatak bize biraz ince geldi saolsun kayınvalidem tam o boyutlarda pamuk yatak yaptı Allah eksikliğini göstermesin..

Canan dan haber;

Ev cok dagınıkmıs.. cok perısan oldum dıyor ıkı gundur,temızlemeye calısıyorlarmıs... ıyıymıs, bebısı de ıyıymıs.. bugun nst ye gırmıs, sancııs falan yokmus.. gece ugramaya calısıcam dedı..

Bilginise :)) Asayiş berkemal..
sen olmasan nolurdu halimizzz çok merak ediyorum..
kızım için yorumlarınızı bekliyorummmmm DÜNÜRÜM nerdesin bak bakalım kızımı begendinmi kararından caymadın dimi:)))))
valla sibelcimm senin dünür vazgeçerse felann ilk talip benim bilesinnn
iyi bari merak etmiştim sağol arayıp haber verdiğin için
senin doğum yaptıgını kim haber verecek bize kimi arayacaksın ?
evrim foruma 12 saat süre içinde girmemiş olsun hemen üstüne çullanırz merak etme sennn ya ozy ya evrim illa arar ulaşırız bizzz :lepi:
benim yarın son günüm... giremeyebilirim. cuma sabahı erkenden hastanede olacağım. evrimim telefon numaranı bana gönderebilirsen telefonla haber verebilirim. internete girmem zaman alabilir.

artık foruma girmek o kadar heyecanlı ki ellerim titriyor...
güzel haberlerini bekliyoruz tatlımmm
herkese merhaba,
ebeğim hala ters ve doktorum 10 ağustosa sezeryan tarihi verdi,heyecanla bekliyorum.gelişimi hep ileri giderken bu kontrolde geri kaldığını görüp üzüldüm ama doktorum makat gelişli bebeklerde plesantanın bebeği besleme görevini tam olarak yerine getiremeyebildiğini söyledi,umarım teselli etme amaçlı beyaz bir yalan değildir.
sizden de iyi haberlerin devamını bekliyorum arkadaşlar,her konuda hakkımızda hayırlısının olması dileğiyle...
ooo sen uğrarmıydın buralara nevincimmm
tarihniz hayırlı olsun kuzuuu
bu arada bende bugun catı muayenesine girdim yandım anammmmmmm.kadın mahfetti beni.izne cıkcakmısta hanfendi seni sezeryan yapalım dedi hayır dedim 40 tane kusur buldu bana.çatım darmıs.nst ye soktu bebeğin kalp atısında sorun varmıs.cart curttt...yarın hemen alalım sezeryanla dedi.eve geldim napcam bilmiyom.galiba sancı beklicem ve normal doğurcamm.
bence başka bi doktorada git için rahat etsin benimde başıma aynı türde olay gelmişti

X