2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ayy evet nazan bende almamıştım ama bu hafta alayım onuda.1o ml. lik olanı yeterliymiş. forumd OKUMUŞTUM .. birde ben gögüs ucu masajına başladım ucu iye dışa çıkık olsun diye. çünkü ucu çıkık olmazsa bebek ememiyormuş link vereyim sizde bakın .ben çok faydasını gördüm valla gögus uçlarım biberon ucu gibi oldular.inş. Mehmet Akif de emerken böyle olurlarda zorluk çekmeyiz...http://www.uzmantv.com/annenin-meme-ucu-emzirmeye-uygun-degilse-ne-yapilabilir

ayyyyy çok sıcak ya...... bayılacağım şimdi. klimanın altında oturayım desem bu dizüstü bilgisayarı kullanmam gerek ki o da hoşuma gitmiyor, hiç rahat kullanamıyorum. resmen ensemden boncuk boncuk ter akıyor. buz gibi suyun altına gireceğim birazdan.

ayyy derya ya nasıl bi hayranlıkla ve yüzümde gülümseme ile okuyorum yazdıklarını kendimi hayal ediyorum senin yerinde. Allahım bizede göstersin o gunleri sagsalim inş.
amin inşallah göreceksiniz canım
ohh maşallah şimdiden 8 kiloo gitti demek ayyy harika bi haber bu ya...lanisoh krem demeke mucize diosun. ben henuz almadım hemen aldırayım bi küçük tüp yeter sanırım..aaa bak derya bide ayva çekirdeği dene istersen ama nerde bulcan bu mevsimde ayvayı..bulursan bi kaç tanesini bi kseyey üzerini geçecek kadar suya koy akşamdan sabah bekle jel kıvamına gelince sabaha sür üstelik emzirmeden önce silmene gerek yok ablam da denedik sabah sürdük akşmama iyileşti gögus ucu

evet 8 kilocuk 6 günde uçtu gitti ben sizlere takamayın diye boşuna demiyorum
aslında kışın biriktirmiştim ama bi bakayım unuttum onları ben sağol canım benim

SEERNİ ben hiç doğum geciktirici hap duymamıştım. içeni de ilk defa duyuyorum. yan tesiri filan yok di mi?

bende ilk defa doktorumdan duydum benden başka kullanan da olmayınca biraz tedirgin oldum. birazda keyfimi veriyo acaba diye düşündüm. yan tesiri olmadığı yazıyo kullanan hamilelerin doğan bebekleri 6 yaşına kadar gözlenmiş değişik bir bulgu tespit edilmemiştir yazıyo

Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..

ne biliym işte beyin büzüşük zaten... sen de hamile olduğuna göre, su gelse haber veriym de öyle çıkayım diyebilirmişsin gibi geldi bi an... benim gelse suyum ve KK açık olsa, 1 cümle yazar ve öyle evden çıkardım, 30 saniyeden bişey olmaz nasılsa mantığıyla... tabi çok paniklemediysem.. ama size de haber vermek isterdim... kaydirigubbakcemile3

sabah bende okudum suyum patladı hastaneye gidos yazmıs bi temmuz annesi. daha bakamadım ne olmus haberi gelmismi die. bende dedimki siteye yazamam ama evrise msj atarım :))

ayyy yok benim toto çok büyüdü, kolay olmuyor devirmesi. üstüne oturmuşken azcık daha nete takılayım. okuyamadığım sayfaları okurum siz toto devirirken.
bi de sivri göbek fotosu ekliyorum. çok taze, yeni çektim, az önce
gobusteki minis sivilceler bendede cıkıp duruo yaa sonrada catlak oluyo galiba

yarım litre ayran içtim az önce ondan mı böle oldum ya? valla narkoz almış gibiyim. yarım saat kestireyim bari.

bende nezaman ayran icsem gozlerim kapanıo. yogurt yiyince olmuo ama ayran icince gozlerim kayıyo

Canımın içi, İstanbul'a alışamadım ki hala..Keşke gelebilsem de gelsem..Bebeklerden sonra inşallah, sen, sizler de bana gelirsiniz..Bu arada Trabzonluyum..1 yıl balıkesir 3 yıl da İstanbuldayım..

istanbulun garip bi hali var hem alısamıosun hemde uzak kalamıosun. ben beyoglunda oturuyorum 1.leventte calısıodum yani en guzel mesafeyi gidip geliodum hergun hersey elimin altındaydı ama yinede kurtulmaya calısıodum. ne oldu puff baku :)) simdi manyak gibi ozluyorum. onu bırak 2-3 gunlugune istanbuldan ayrılsam geridonusumde cok ozlemis oldugumu dusunuyodum. yani ne onla ne onsuz

ayy derya tickerin daki resmine bayıldım ohhhhh mis kokulu nasılda guzel uyuyor yerim ben onu ya.dudakları çok güzel maşallah ne güzel yaratmış Rabbim kalemle çizilmiş gibi:nazar:

sağol PıNKY. pek bişey anlamadım kadının masaj tarifinden, sağa sola aşağı yukarı masaj yapın diyor. o kolay da bu nasıl işe yarıyor onu anlamadım. deneyeceğim tabi ki. inşallah kızım doğar doğmaz emmeyi öğrenir. bazı bebekler hemen cok cok cok sömürüyormuş memeyi. benim çitlembik ne yapacak inanın acayip merak ediyorum. en çok merak ettiğim ilk emme anı.... bi de ilk kucağıma verecekleri an tabi ki.... normal doğum yaparsam daha kanlı kanlıyken veriyorlar galiba kucağa di mi? yani hiç yıkamadan filan. uffff düşündükçe içim fena oluyor, ateş basıyor, öleceğim heyecandan sanki.... ben kesin gözyaşlarımı tutamam o an.... bi de bazen ben ağlamaya başlayınca 1 saat susmam, ben ağlayınca eşim de ağlar valla, kesin arkadaşlar bol bol salya sümük fotomuzu çekerler.

Bu arada.. sol gogsumun altında elıme gelen bı kıtle vardı son bır aydır.. Tahır bey e gosterdım.. hamılelıkte sık olan bısı.. yanıltabılıyor, kendılıgınden gecme olasılıgı da yukse dedı,düzgün bir kitle dedi.. ıyı huylu derız bız bunlara dedı.. ama adamın ıcı rahat etmedı.. haftaya cuma meme ultrasonuma alacak benı.. ıcımız rahat etsın dedı.. hakkımızda hayırlısı artık..

Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..

bende didim bu gadın nerelere kayboldu. meger ogluyla buluşmaya gitmiş. oh ohh maşallah kuzy e:) saglıkla kavuş inş. canım..zemuszemus

Doktordan geldık;

Bilginize efendim..

doktorun son derece sağ duyulu konuşmuş. ağzına sağlık. bu arada sizin de gözünüz aydın canım. demek 07.08.09 da doğum yapacaksın. ne hoş bir doğum tarihi....

selam kızlar anacım hastane işlerini hallettim bugün kuaförüme ugradım ama adam röflemi yapmıyor ya doguma kezban gibi gidicem neyse kaşlarımı aldırdım pazarteside son kez agdacıya giderim kukuyu ve göbegimi bir el attırırım gerçi tüy yok ama olsun gideyim genede.
kızlar son 6 güne girdim haftaya bu gün kızımı kucagıma almış olucam allahım nasıl heyacan bastı tahmin edemessiniz yemin ederim sanki ilk kez dogurucam

ay az kalmıs ne mutlu sana haftaya bugun bebisin kollarında. walla cok seviniorum artık gelen bebisleri duydukca

slm kızlarrr. herkes karabasanlar kabuslardan bahsetmiş. ben de aynı durumdayım. ne aldatılmadığım kaldı ne dayak yemediğim. bebeğimi bile dövmeye çalıştılar. korku dolu geceler geçior.

evriş kapı süsüne bayıldım canım güle güle kullanın. ben de dün kapı süüs aldım ve tülünü . ama nassı bağlayacağım bilgim yok kaydirigubbakcemile2 şöle madde madde sıralasana kaydirigubbakcemile2

başak çok az kalmışşş senin deeeeee... hadi hayırlısıı. allah sağ salim kavuştursunn..

kayra doğurmuş bebişini. gözümüz aydın bebişler artıorlar.darısı hepimizin başına. allah analı babalı büyütsün bebişini.

bana karabasan vs olmuo (masallah diyeyim) cunku yastıgımın altında dua var. ama korkulu ruya gormek normalmis buaralar

benim de doğum şekli belli değil ama nasıl korkuyorum normal doğumdan anlatamam
ama başa gelen çekilir diye de mantık yürütüyorum hayırlısı artık
yarın doktor randevum var ayrıntılı ultrasonla bebeğin suyuna vb bakacaklar sanırım bir de nst olayı var
haberdar ederim sizleri bir gelişme olursa

aynen benimde ayrıntılı usg ve nst yarın. ayrıca normal dogumdan korkmuorum diorum
yapanlar bilmiosunda ondan korkmuosun diolar. napayımki korkunun ecele faydası varmı.
ama epudrAli istiorum her halukarda..

kayarnın haberini bulamadım birisi bana detayını anlatırmı nasılmış ne zaman olmuş ne kadar güzel kuzusuna en sonunda istediği gibi kavuştu kayracım

kayra 1 haftadır hastanede yatıomus normal dogum yapmıs dun. 3400 52 cm eve cıkmıslar. saglıklılarmıs

PİNKY ayıptır söylemesi ben yine dayanamadım ve az önce bir kavanoz nutella yedim. durduramadım yine kendimi. ben bu iştahla devam edersem doğurduktan sonra kilo almaya devam ederim. hepiniz verirsiniz ben şişmeye devam ederim....

bende sabah kavanozoun dibini kasıklayıp bitirdim aferin dimi bana bide saglıklı beslenmeden bahsediom peh

Bu arada.. sol gogsumun altında elıme gelen bı kıtle vardı son bır aydır.. Tahır bey e gosterdım.. hamılelıkte sık olan bısı.. yanıltabılıyor, kendılıgınden gecme olasılıgı da yukse dedı,düzgün bir kitle dedi.. ıyı huylu derız bız bunlara dedı.. ama adamın ıcı rahat etmedı.. haftaya cuma meme ultrasonuma alacak benı.. ıcımız rahat etsın dedı.. hakkımızda hayırlısı artık..

aaa evet hatırladım. iyi olmuş gösterdiğin. inş. hayırlı sonuçlar alırsın...peki bu meme ultrasyonu nasıl bişi ya. mamaografi çekildiğimiz alet olamaz herhalde çünkü hamilelikde girilmiyor ona.. ee nasıl bişii acaba. benmde sag gögus ucumun hemen altında bi şişlik var yani 2 tane meme ucu gibi bişii bende bu cumartesi gittiğimde gösteryim Asiyeciğime..

bende didim bu gadın nerelere kayboldu. meger ogluyla buluşmaya gitmiş. oh ohh maşallah kuzy e:) saglıkla kavuş inş. canım..zemuszemus

doktorun son derece sağ duyulu konuşmuş. ağzına sağlık. bu arada sizin de gözünüz aydın canım. demek 07.08.09 da doğum yapacaksın. ne hoş bir doğum tarihi....

Tesekkur ederım arkadaslarım.. ınsallah oyle nasıp olur Nazanım.. bana gore ne kadar kalırsa o kadar ıyı bılıyorsun.. en basından berı bunu savunup duruyorum.. ıkı haftamız kaldı surada.. o da goz acıp kapayana kadar gececek..

oğluşum kalktı süt zamanı hepinizi öptük

Biz de sizi kuzum..

evrim gelmiş doktordan ne güzel haberlerle dönmüşsün canım ama bis çıkıyoruz kuzu şu anda kucağımda tek elle yazıyorum size

aaa evet hatırladım. iyi olmuş gösterdiğin. inş. hayırlı sonuçlar alırsın...peki bu meme ultrasyonu nasıl bişi ya. mamaografi çekildiğimiz alet olamaz herhalde çünkü hamilelikde girilmiyor ona.. ee nasıl bişii acaba. benmde sag gögus ucumun hemen altında bi şişlik var yani 2 tane meme ucu gibi bişii bende bu cumartesi gittiğimde gösteryim Asiyeciğime..

Ben de gıdınce ogrenecegım cıgerım.. ınan hıc bır fıkrım yok.. ama şişliği anlamak ıcın bastırınca ciddi agrıdı..

antibiyotiği yazarken emziriyormusun diye sordular ona göre verdiler şu an oturabilmek ne kadar güzlemiş diyorum çünkü çok canım yanıyordu oturamıyordum .yanlız hala başım dönüyor narkozun etkisndenmiş hala atamamışım kansızlık yaşıyorum

Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
evrim gelmiş doktordan ne güzel haberlerle dönmüşsün canım ama bis çıkıyoruz kuzu şu anda kucağımda tek elle yazıyorum size

Sen oglunla ılgılen canım benım.. bız hep buradayız.. fotografı cok gusel,Allahım nazarlardan saklasın sizi.. o bızım ilk gözagrımız sayılır.. benım ıcın bı koklayıver annesı..

X