2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

gel mısır yiyelim..haşlanıyo şu an..:))
mmmm bayilirimmm...

dün düşünüyordum sonra seni kıskandım biliyo musun..canı sıkılsa annesine gider en azından diye..bak yazmışsın şimdi..

ben uzakta olmaktan hep çok memnundum ama hamilelikte keşke memlekette olsaydım diyorum hep..bütün akrabalar, annem kayınvalidem hepsini dolaşırdım..

git git..kısır var mıdır ya da patates salatası..mmmmmm
sen kisir mi dedin:KK43:(off bide patates salatasi mii; aksama patates salatasi yapayim bari..

sen nerel,sin çaç aça çaça AYÇA nerde siiznkiler yani..bana gel yafrum ben sana kısırda yaprım patate salatasıda kekde kurabişyede ne istersen. ciddiyim bak. hiç ölee dilimin ucundan bi teklif değil...atla gel :eek:
banada yapar misiiinnnn???

evet maviş gerçekten öyle okadar masum ve okadar tatlıki insan kıyamıyor ALLAH 'ım bu benim içimdemiydi diyorsun
allah nazarlardan saklasin ya sen yazdikca ben agliyorum:KK43:((

Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..

masallah kuzey pasaya, ben bu tahir amcayi cok sevdimopuyorumnanaktan
Canım tekrardan hayırlı uğurlu olsun bebeğin, Allah nazarlardan saklasın,hep iyi günlerini gör inşallah.

Evrimim sanada geçmiş olsun inşallah hayırlı haberlerle geliceksin dr dan.

Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

hayirli ugurlu olsun hatira, musaitbi zamanda girde detaylari anlat, nasilsin??

BURCUUU masallah doruk beye, cok guzel herseyii...4 agustos gec degilmi biraz tarih kararlastirmak icin, o zman gittiginde 2-3 gun sonra aliyoruz dermis, senide heyecan basar, keske onceden kararlastirsaydi..yada 1 hafta 10 gun sonraya tarih vericek

HSATIRA HATIRA HATIRA

kız yazsana bişiler aktif görunuyosun ama yokmusun acaba. çok meraklandık yahu. bişiler yazsaydın barii..

bu arda ben ne kadar oricinalim ya. tazefasülyeyi güveçte pişirdim.hehe.güzel bi lezzeet.:)tavsiye ederim

TAZEFASULYE, sizin de gözünüz aydın. enfeksiyonun da tez vakitte geçsin inşallah. aman ne güzel yaaaa herkesten güzel haberler geliyor.
JENNY nasıl acaba? ona hiç denk gelmedim.

buarada disari cikacagima bin pisman oldum 1 saat dolanamadim ki kapali alisveris mekezine gittim serin olsun diye, basim donmeye basladi, metroda gitgel yordu, bi daha zorunlu kalmadikca evden cikmam heralde...cikarsamda arabayla ancak..

nurdaaaaan gel canıım gel sanada yaparım. bende sayenizde yemiş olurum..gel atla gel.hatta smile de oldugu gibi sopana bin gel...:eek:

nazan jenny anan dun akşam aklıma geldi. yoksa bu kız dogummu yaptı diye valla. haber yopk kaç gundur.

Ya hakikaten canan hic girmedi bugun,aksatmazdi kotu dusunmek istemiyorum ama insallah aklimdan gecenler cikmaz..

5 kişi doğum yaptı bile. HATIRA seninki kaçıncı haftanda doğmuş oldu? neyse ki çok erken doğum yapanımız olmadı hiç. allaha emanet tabi kuzucuklar.... sinerjimizle getirdik bugünlere, çoooook şükür.

HATIRA çıkmış bile. eee tabi o artık lohusa. öle saatlerce kalamaz. bu kadar girip haber vermesi bile çok güzel.

kızlar, hani şu karyalo çevresine serilen şeyler var ya, bebek kafasını çarpmasın diye, sünger gibi hani... ne deniyor onlara? uyku setini yıkayacağım ama o beşiği çevreleyen şeyi yıkamasam ne olur ki? ona değmeyecek ki bebek. siz hep yıkadınız mı? belki kolay kurumaz ya da ne biliim şekli şemali bozulur diye endişe ediyorum da... şart değilse onu yıkamayım.

kızlar, hani şu karyalo çevresine serilen şeyler var ya, bebek kafasını çarpmasın diye, sünger gibi hani... ne deniyor onlara? uyku setini yıkayacağım ama o beşiği çevreleyen şeyi yıkamasam ne olur ki? ona değmeyecek ki bebek. siz hep yıkadınız mı? belki kolay kurumaz ya da ne biliim şekli şemali bozulur diye endişe ediyorum da... şart değilse onu yıkamayım.

Yıkaman da fayda var.. onları dıkıp dıkıp yerlere attıklarına gore.. ya da dıken ellerın ne kadar temız oldugunu hayal edersen!!.. bence yıkarsın :)) hiç biri el degmeden yapılamayacagına gore,belkı Naz degmeyecek ama onun cok yakınında teneffus edecek.. en azından 30 derecede bı sudan gecse fena olmaz.. benım park yatagım var ama.. olsaydı yıkardım.

selam kızlar ya ben paso uyuyorum sizce bu halim normalmi?
bu arada bir bebişimiz daha olmuş süpeeer
fasulyeko canım kilosunu kaça aldın seyrandan?
canım sonayımızda olabılır sanırım.bendede hep bi ouyku hali var ama daha kafayı vurup uyuyamadım gündüz.ama hep uyku halındeyım.birde cok uyku bastırdıgında sekerın yada tansıyonun yükselmıs olmasın sakın.sankı öle bişemi okumustum yanlısmı hatırlıyorum bılemedım
nazan doğumum epiduralden genele dönünce çok üzüldüm akşam 5 e kadar beklettiler.nstden bi ara kaltım lavaboya gitmek için 5 10 dk gezindim.sonra tekrar yatağıma döndüm ve nstye bağladılar sadec 1 dk geçti ki doktor geldi bi baktı ortalık birbirine karıştı yine koluma serum burnuma oksijen ve bebeğin kalp atışları duyulmuyor kendmi apar topar ameliyat hanede buldum.doğum hikayemi detaylı yazacağım ama biraz üzüldüm kafamda toparlayarak yazacağım çünkü çok karmaşık ve stersli oldu herşey canım
canımm bıraz fazla sancılı bi dogum gerceklestı galıba.neysekı sagsaglım bebegını kucagına alabıldın.artık gerisibnı bosver.yavas yavas dikiş yerlerınde iyileşir inşallah.neyse kendını toparla tekrar aramıza dön.sana sorcak okadar cook sorun varkii kaydirigubbakcemile2 yusufunuu öpüyorumm kocaman
Doktordan geldık;

Oğlumun suyu cok ıyı.. kılosu da cok cok ıyıymıs.. ama şu kadar bu kadar demedı.. saglıgımız yerınde.. tarıhımız aynı..

Tahır beyle sohbet ederken.. dedım ki.. cok kılolu olsa ıdı.. erkenden alırdınız dı mı?? Dedı kesınlıkle hayır.. bır bebegın kılolu olması onun kronolojık gelısımını tamamlamıs olması anlamına gelmez dedı.. eger bır ınsan yavrusunun 40 haftalık gelısım suresı varsa,bunu 37 lerde falan sadece kılolu, demekkı gelısmıs dıye almak cok cok tehlıkelıdır dedı.. sadece suyu azalırsa ya da saglık sebeplerı geregı cerrahı mudahele yapılabılır dedı.

Eger bebek kendılıgınden 37. haftada geldı dıyelım dedı.. demek kı o gelısımını erken tamamlamıs ve de ondan dogmak ıstemıstır dedı.. onu da tıbben acıklayamıyoruz dedı.. o yuzden senı her sezeryan hastası gıbı.. o zamana kadar kendı gelmek ıstemezse.. normal dogum tarıhınden 3-5 gun once alarak hamılelıgını sonlandıracagız dedı.

Bilginize efendim..
ohh ohh maşşşalah hersey yolunda cok şükür.buarada meme usg sındede bişe cımıycaktır sakın takma kafaya
ayrıca şu son paragrafına %100 olarak katılıyorum.bunu bende merak edıp sormustum doktora ve makalelerdede cok denk geldım.sezeryan eger bı aciliyetı yoksa saglık problemı yoksa 39.haftada alınması uygunmus.ama normal dogumla 36.hafta ve sonrasında süpriz bı sekılde gelırse gelısmını tamamlamıs ve dısarıda daha iyi olacagı için dogarmıs.Allah vergısı bıyerde.buyüzden 36.haftadan sonra dogan bebekleri erken dogum katogarısıne koymuyorlarmıs.
Gelelim bana 20.07.2009 saat 11:30 da anne oldum, hala şaşkınım , bebeğim yanımda bakıyorum inanamıyorum. Şükür iyiyiz, evimizdeyiz. Gündüz gayet güzel uyuyor , gece mesaisi yapıyo bıcırık .Şimdilik bu kadar. Allah hayırlısıyla hepinize yavruları sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.
yok artıkkk tam 3 kere okudum msjını bı yalnıslık olmasın yalnısmı anladım dieee :1shok: :1shok: :1shok: eylem kuzu pat die bıanda anlatıvermıssın.hadı hayırlı olsun kuzun.müsait olup girdiginde anlat bıraz nasıl oldu.normalmı sezeryanmı,suyunmu geldı sancınmı vardı.ayyyy inanamıyorummm yaaa.şok oldummm.
Doktordan geldim. 2750 gr olmuşuz. Biraz akıntım vardı, muayene etti, enfeksiyon varmış, fitil verdi. Kalp atışını istedi gene, düzgün buldu. Suyumuz, yağımız hepsi iyiymiş :)) 4 Ağustos'ta tekrar gidicem, kesin tarihi o gün alabilicez :KK43:
.

hadı gözünaydın canım.hersey yolunda maşşalah oğlusunaaa

Tesekkur ederım Kelebekım guzel dıleklerın ıcın.. ıyı moral oluyor bunları duymak.. Allah razı olsun..

nazan yikamanda fayda var venim hem besik hemde karyolada var ondan 30 derece narin yikamada yikadim hepsini, kaldirim, doguma yakin sericem..

kızlar canan bugun ugramıs ama bıse yazmadan cıkmıs 15.40da.enson 2gun önce msj yazmnıs.sanırım iyidir çünkü foruma girdigine göre.ama yınede merak ettım evrim ulasamıyorum dedıgın için

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kız insn yavaş yavaş yazar öle okurken birden aaaaaaa diye bagırdım valla. hayırlı ugurlu olsun. gözun aydın ayyh ne guzel ya.. peki nasıl oldu dogum normal sezeryan. bebeiş ne kadar kilo boy? ismini ne koydunuz ayy resm falan.. aaaaaa heycan yaptım ne çok soru sordum yahuu

Inanamıyorumm Eylemmmmmmmmmm sana, bı haber verseydın be yavrum.. ay cok sasırdım.. :1shok: bırden lank dıye okuyunca.. Ay Allahım yaa.. şaka gıbı.. hayırlı ugurlu olsun kuzum..

banada oyle gelio 8 agustosu beklemiycek sanırsam

hatıraaa nası yanii.... cabuk anlat vur kac yapma gozun aydınn

sakaleyn canım kotu bisiler oldugunu dunku yazından anlamıstım ama neyseki atlattınız ve iisiniz canım.toparlan bebisine bak biz burdayız okuruz acelemiz yok. giden kilolarada masallah canım

aaaaaa şok oldum valla hayırlısı olsun güzelim allah analı babalı büyütsün anlatsana biraz nsl oldu

hatıraa en son senin kukucu şerifeye gititğin haberini almıştık mercimekden..hehehe ayyy bi tuhaf oldum ya anlatsaan biraz

:))

hayırlı olsun eylemm şok olduk gerçekten.klosu boyu ne peki hemen kaçma.yawf bizde böyle kaçacakmıyız hemen bebişlerimiz olunca?????

Allah hepinizden razı olsun darısı hayırlısıyla hepinizin başına. Doğumum normal oldu arkadaşlar. Nasıl oldu inanın bilmiyorum :) Sata göre 18 gün vardı galiba. Yani sata fazla güvenmemek lazım herhalde Allahın işi işte. Benimkinin geceleri hareketleri fazlalaşmıştı kaşıntılarda vardı pek uyuyamıyodum zaten. Kandil akşamı işte namaz kılmadım malesef ama dua ettim, tv deki hocalara eşlik edip artık hurma yemeyede başlıyım filan diyede aklımdan geçirdim. Eşim vardiyalı çalışıyo evde değil sabah 8 de gelicek . Uzatmıyım uyuyamadım yine saatı 5 yaptım eşimi aradım ya uyuyamıyorum ben diye. Konuştuk kapattık. Saat sabah 7:00 civarı karnımın içindeki bıcırık tekme attı sanki ve ben altıma kaçırdım sandım . Kalktım bi baktım evet ıslanmışım ama idrar değil bu tuvalete gidene kadar epey kaçırdım bi baktım peçetede kan var korktum, biraz şaşırdım ne ağrı var ne sancı. Bekledim biraz devam edicekmi diye baktım durdukça su devam ediyo. Eşimi aradım 7:30 gibi herhalde doğurucam benim suyum geldi dedim. 8 e doğru geldi. hastaneye gittik takside ufaktan bi ağrı girdi belime ve geçti. Hastaneye vardık doğumhane katına çıktık kayınvelidemi aradım o geldi sağolsun başıma drun biri geldi bilgilerimi almaya sorular soruyo ben o arada anlıyorum işin ciddiye bindiğini normalmi sezeryanmı dedi normal olursa normal olsun dedim drun ne dedi dei bu hafta muayene edicekti dedim. Neyse önlük verildi giydim yattım yatağa biraz biraz arada bi acı yokluyo beni geçiyo nst ye bağladılar saat 8:40. İnanın o saatler nasıl geçti çok hatırlayamıyorum ebeler geldi alttan baktı dr geldi baktı iyi gayet güzel kolay doğuracaksın filan diyolar yok diyorum ben doğuramıycam bunlar beni mecbur sezeryana alcak. Sancılar 15 dk ya düştü sonra 10 dk ya sonra 5 sonra 2 galiba. Regl dönemlerimde hastanelik olurdum o günleri filan getirdim aklıma dayan hatıra diye ve inanın regl dönemimde çektiğim sancıların yanında hafifti doğum sancısı ebeler geldi saçını görüyoz bebeğin ıkınmayı biliyomusun filan dedi bunlar benle kafa buluyo diyorum ya ne saçı ne başı vallahi bak saçını görüyorum sancı geldikçe ıkın dedi öyle yapmaya çalıştım beni doğumhaneye aldılar sancın geldikçe ıkınıyosun 2-3 kere ıkınsan tamam dediler oturdum yatağa sancı bekliyorum yok sancı güldüm hatta geçti diye. Allahım yardım et dedim, bebeğimle konuştum o arada hiç üzmedin beni şimdide üzme nolur diye. Ardından geldi sancım ıkınmaya çabaladım başarılı oldumda ebelerinde yardımıyla bi ara bi bebek sesi geldi hadi dedi dr ıkınmaya devam eşide gelsin tamamdır. Ben inanamıyorum. Sağlıkjlımı dedim duymuyomusun sesini dedi. Duyuyorumda nasıl bi ruh halindeyim anlatamamki ben sana be ebe o sesten fazlasını istiyorum görmek istiyorum onu. Eşide geldi dikiş atıldı kaç dikişim var inanın bilmiyorum dr söylemiyim dedi bende ısrarcı olmadım. Bebeğimin sesini duydukça ağladım işlemler bitti giyindim kalktım ve bebeğimi gördüm anlatamam arkadaşlar tarifi yok inşallah hepiniz yaşayıp görüceksiniz. Sandalyeye oturdum odama doğru yol alıyodum eşimide ağlarken gördüm pilimin bittiği an yani.
Kemal Çağanımın 2.990 gr, boyunu söylemiyolar cuma kontrolü var o zaman söyleyeceklermiş evde ölçüyüm dedim yok bacakları filan hep anne karnındaki gibi olduğundan yanlış olcek bulaşmadım hiç. Sütünün azlığından sarılık olabilir bebek başlangıç mamaları alın dedi dr. üzüldüm tabi alırsam alışıcak ve belkide emmez diye düşünerekten almadım eve çıktığımda bakarım gidişata dedim. Şükür geliyo sütümde foşu foşur olmasada emdikçe çoğalıyomuş zaten. Cuma gittiğimde olumsuz bi şey söylerse mama alırım tabi.
Doğum hikayemide özellikle anlattım uzunca normal doğum isteyipte benim gibi korkan arkadaşlar için ,hakkımızda hangisi hayırlısıysa o olsun tabi ama normal isteyen arkadaşlar valla yaparsınız ben yaptım ya herkes yapabilir diyorum :)))

ayy hüngür foşurt ağlıyorum valla.. ne diyim çok şükür saglıkla kavuşmuşsun bebişine...darısı başımıza inş. ama kolay bi dogum olmuş ne güzel yaaa.yani sadece 3-4 saatlik bi sancı çekmişsin bu çok harika..yürekden tebrik ediyorum seni. oglununda kilosuda çok guzel maşallah. bi ara resim koyarsan seviniriz

X