2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kaydirigubbakcemile3 Allah iyiliğin versin ya mucizem nerden aklına geldi bu tipleme ayhh ebnde hemen denedim ayhh koptum ya çok komik gerçekden...:roflol::roflol:

şimdi sahneyei anlatıyorum size..sabah uyandım tabi ben paytak paytak yürüyorum eşim iyi görunuyosun bi tek yürüyüşün penguen gibi dedi. bende ama ya napiim sen farklı bakmaya çalış dedim. seksi görunmuyomuyum dedim eşimin verdiği cvp ve ben dumur.......

"karnın burnunda aşkım ne seksiliği":gitme::gitme::gitme::gitme:

a.s :roflol: haklı adam, sen de bir penguensin artık... alış buna kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 Allah iyiliğin versin ya mucizem nerden aklına geldi bu tipleme ayhh ebnde hemen denedim ayhh koptum ya çok komik gerçekden...:roflol::roflol:

şimdi sahneyei anlatıyorum size..sabah uyandım tabi ben paytak paytak yürüyorum eşim iyi görunuyosun bi tek yürüyüşün penguen gibi dedi. bende ama ya napiim sen farklı bakmaya çalış dedim. seksi görunmuyomuyum dedim eşimin verdiği cvp ve ben dumur.......

"karnın burnunda aşkım ne seksiliği":gitme::gitme::gitme::gitme:

evelsi gunde bize oldu benzer bi durum, tibet saymaya basladi "sen cok tatli cok seker cok mincik mincik (liste uzuyor)..v.s. oldun", ama bunlarin hic birinde seksi yada cekici kelimesi yok, ne yani dedim beni artik hic begenmiyormusun, hic cekici bulmuyormusun, uzun bi sessizlik, hmm tabi yani sen artik anne oluyosun ama dogumdan sonra eski formuna kavusacagina inaniyorum gibi gecistirme bir cumlemafoldumben

işte buluşma fotoları geliyor sırayla
p1040720.jpg

veeee su faturamız geldi. sabah akşam aldıgım duşların etkisini faturaya yansımış olarak görüyorum.evlendiğimizden beri ilk defa bu rakamda bi su faturası ödices.. gerçi pek saolsunlar hükümetimizin zam zam zam haberleininde etkisi var. Allah sonumuzu hayr etsin. yahu işi olmayan ekmek parası bulamayan insanlar ne haldeler kimbilir.
acaba adam akıllı bi yönetimin bu ülkenin başına geçtiğini görecekmiyiz..

ulen pinkiiiiiiiiiiiiii, :mymeka:

suyum gelmiş anladım okurken... delü gadın, bi de başına veee koymuş... ulen doğuracak hatunlar forumunda fatura hiç aklıma gelmedi de suyum geldi anladım, i,çim pırpır oldu be :mymeka:

ya kızlar benim acayip başım ağrıo sinirden iki çatlıcam şimdi annemin teyzesigile gidicem gökhandan izin alamadım yaaa:jeyyar: yok hadi orda bişi olursa filanmış kendi akrabağsına gelince hiç bişi olmuo dün azcık soğuk davranıp surat asarak aldım izni hoş yürümicem bile araba gönderecek ama inat etti sinirden başım çatlıo parol alsammı acaba son günlere geldik yaa bişi olurmu ki
senin bu gökhan pek oricinal yahu...

bişey olacaksa evde tek başınada olur. sen eşine gitmek istediğini söyle tekrar. baktın olmuyor hala amaan boşver takma kafana yahu gezmeye gidemedin diye de canını sıkma be yafruum... baş agrısınıda geçirmek için olayı düşünme bebişini düşün pozitif bir enerji yay vucuduna...

ama parol içilebirlr bi ilaç yane..

NAZAN NAZAN hani kız resm eklicekdin sen...bi tek gypsymesram ekledi.. sizdede yokmu değişik pozlar...

ebruşka ebruuuu bende senn hep oglun olcakmış diye hatırlıyorum . heheheee

ismini ne koycanız yahu tickerina yazsana..

Kız deme öyle :) Son dakikada yapmasınlar bize öyle sürpriz.. Biz şimdi onu DEFNE kızımız diye aylardır seviyoruz, oğlan çıkarsa çocukcağızı da aylardır yanlış sevmiş oluruz kaydirigubbakcemile3

hey maşaşllah toipikimiz doldu taştı....
zaten ben bişeylere cvp veremye çalişirken sayfalar ilerlemiş oluyor.bugun çnemize vurdu belli...

NAZAN NAZAN ayyh aşk olsun gelin beklerim. ben sadece toplu taşıtlarala uzakalra gitmeyey guvenemiyorum eşimde beni heristediğim yere bırakam özelliği olmayan bi işe sahip.sizi beklerim herdaim. dun aklıma ne geldi. ayhh dogumdan sonra malum 6 ay emzirces inş. sütümüz olursa ve ebebkler emerse ya. hepberaber bizim evde olsak gun kıvamında ama her dakka birmizin bebişi acıkacak ve memeler fora oluruz artık aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. nerden aklıma geldiyse...delikafadulden

NAZAN NAZAN hani kız resm eklicekdin sen...bi tek gypsymesram ekledi.. sizdede yokmu değişik pozlar...

ebruşka ebruuuu bende senn hep oglun olcakmış diye hatırlıyorum . heheheee

ismini ne koycanız yahu tickerina yazsana..

valla benim için hava hoş. ben gelir açarım. ne de olsa kimse kimseye bakmayacaktır, herkes kendi sıpasının derdine düşecektir. yoksa aramızda sapık var mı?
.
işte de GYPSY nin mantı pozu
p1040722.jpg

ulen pinkiiiiiiiiiiiiii, :mymeka:

suyum gelmiş anladım okurken... delü gadın, bi de başına veee koymuş... ulen doğuracak hatunlar forumunda fatura hiç aklıma gelmedi de suyum geldi anladım, i,çim pırpır oldu be :mymeka:
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy nasıl güldüm anlatamma haaaaaaaaaaaaaaa koptum valla. heeeeeeeeeeeeeee

aman ne biliim ya bukadarda bğzüşük beyinli oldugumuzu unuttum birden napiim herşeyi paylaşıyorum ya sizinle zil çaldı faturA GELDİ FALAN YAZIYIM DEDİM AMA HİÇ AKLIMA BÖLE Bİ ŞEKİLDE OKUNABİLECEĞİ GELMEDİ...
ayrıca mucizem sence suyum gelse ben herşeyi bi kenara bırakıp sakin sakin ve uzun uzun forumamı yazarım delikafaduldendelikafadulden:roflol::roflol:

senin bu gökhan pek oricinal yahu...

bişey olacaksa evde tek başınada olur. sen eşine gitmek istediğini söyle tekrar. baktın olmuyor hala amaan boşver takma kafana yahu gezmeye gidemedin diye de canını sıkma be yafruum... baş agrısınıda geçirmek için olayı düşünme bebişini düşün pozitif bir enerji yay vucuduna...

ama parol içilebirlr bi ilaç yane..
aha bi anlasa nerde olacaksa olur keşke öle kolayca doğsa ama anlamıo ama sonkez soruom die msj attım oda ii arabayla bırakırlar ozmn dio yok yozgat avuç içi kadar bi yer zaten gezmeye gidemedimden deilde enson nişanlıyken gördüm milleti 1 sene oldu canım yaa allahtan 2 sene sürüomuş bi yerde okudum erkekn evliliğindeki kıskançlık
bölede annem yoruluo bir dolmuşluk annemle aramız beni gelip burdan alacak kuzum yaa yokta demio hemen geliom dedi şu sıcakta kadında sürüklenio buraya

Son düzenleme:
kizlar bende mi gypsy oldum yahuu, evde olmak bana yaramadi, benim kendimi disarilara atasim var, acaba bi carsiya inip gesemmi, indirimlerde var, dogum sonrasi icin bikac dana kiyafeti bakarim kendime...havada cok sicak degil, ben bi dolanip geleyim makindaki camasirim bitince..

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy nasıl güldüm anlatamma haaaaaaaaaaaaaaa koptum valla. heeeeeeeeeeeeeee

aman ne biliim ya bukadarda bğzüşük beyinli oldugumuzu unuttum birden napiim herşeyi paylaşıyorum ya sizinle zil çaldı faturA GELDİ FALAN YAZIYIM DEDİM AMA HİÇ AKLIMA BÖLE Bİ ŞEKİLDE OKUNABİLECEĞİ GELMEDİ...
ayrıca mucizem sence suyum gelse ben herşeyi bi kenara bırakıp sakin sakin ve uzun uzun forumamı yazarım delikafaduldendelikafadulden:roflol::roflol:

ne biliym işte beyin büzüşük zaten... sen de hamile olduğuna göre, su gelse haber veriym de öyle çıkayım diyebilirmişsin gibi geldi bi an... benim gelse suyum ve KK açık olsa, 1 cümle yazar ve öyle evden çıkardım, 30 saniyeden bişey olmaz nasılsa mantığıyla... tabi çok paniklemediysem.. ama size de haber vermek isterdim... kaydirigubbakcemile3

benle ESRAKOnun mantı pozu ile EBRUSKA nın mantı pozu arasında ne kadar fark var di mi? biz nasıl saldırmışız ama di mi?ben resmen kendimden geçmiş görünüyordum GYPSY mahsus öle mi çektin?

yavaşııın yahuu bu nehızzz yetişermıyorummm :eek: hangı msja ne yazacagıma karar veremedım enson sadece okumus olmakla yetıondım kaydirigubbakcemile3

ya hani son haftalar bebek asagı incekti mide sikayetleri gececekti son ongnudur sanki benim mide alev alev daha beteryanıyor su içip uzanıversem amanın hayatımın hatasınıy apmıs oluyorum hemen kalkamm gerekiyorof yaa nezaman midem rahatlayacakkk

aynen gecen ay mıde şikayetım azalmıstı ama bı haftadır cayır cayır yanıyoo yemek borum.gercı hergun degıl,sanırım yedıklerımle ve kızımın cok kıpırdamasıyla alakalı.hele gece uyanınca kana kana su içip yatmak yokmu.ölüyorum bazenlerı.gavıskon içmeye kalkıyorum tekrardan.dünden berı rahatım bakalım durum bugun ne olceeekkkk

YETTİM ULAN YETTİM NE OLDU SİZE BELE COŞUKLAR
Diorum kısım.. sen benım ruh ıkısımsın.. kurtulamassın ıstesen de artık benden Şeniz

kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Didom;
Sefa yapmıstı mamalar.. onları yedık..selamlarını ılettım, bol bol kulaklarınızı çınlattık, bana kapı tülerini almıstı,onları aldım.. sohbetı sahane bı yaratık zaten.. kıkır kıkır güldük.. anam bı baktımm saaat kac olmuş,anlamadım bile yaf :1shok: furcu muu... hmmmmmmm, vardı galıbaa.. tam hatırlayamıyorum kaydirigubbakcemile3
afiyet şeker olsun Allah muhabbetinizi arttırsın.furcu da annaesine çekmiş o zaman geyik hatun
Ay o kadar çok övdünüz ki şu mopu, gidip bir tane edinecem ben de neredeyse :)

Sağol Nurdan'cım.. Benim hala umudum var niyeyse :) Cumartesiye döner mi acep diye.. Bu gidişle ben salı akşamı şöyle bir silkelenirim, uyan kızım yarın sez.e gidiyon diye :)))

Oooh, mis gibi.. Açılış da yapılmış, güle güle yıkanın :))

Sendeki espri kabiliyeti şahsına münhasır cinsten Dido'm.. Beni koparttın gene.. :roflol:

Ellerinize sağlık.. Çok güzel olmuş.. Bol bol altınları olur Doruk'un inşallah yerimseniben

Ben Dr.Browns aldım biberonu. İçinde kullanım kılavuzu nevi birşey vardı. Orada kaynayan suda 5 dk bekletin diye yazmış, ben de öyle yaptım...

Canım benim, ne mutlu bana ki sizde olumlu bir izlenim bırakmışım.. Ama ben sizi okuyarak takip ettiğim sürece sizden aldığım elektrikle birden kaynaşabildim size.. burada kurulan dostluk beni de yüreklendirdi.

sırnaşık şey :1hug:

5. bebek Başak35'le ben olabilir miyim acep ? sositososito

Özel birşey almadım. Penye battaniyelerinden sererim diye düşündüm..
Portbebe almadım ben. Doğar doğmaz da ana kucağına koyabilir miyiz acaba? Hani hafif oturur pozisoynda olacak ya bebek içinde.. :uhm:

Evet evet, yelpaze iyi fikir bence de.. GYPSYYY, kız bugün pazardan iyiki almışız yelpazeleri bak yerimseniben

Albasma denilen şey nedir tam olarak? Doğum sonrası depresyonu gibi birşey mi??

Baby, ben hamileliğim süresince light süt tükettim. hem gereksiz yere yağ almayayım diye hem de içimi normal sütü içmekten daha kolay geldiği için. Light sütlerdeki yağ fiziksel yöntemle ayrıştırılıyor, yani sütün kimyasal yapısını bozacak bir işlem uygulanmıyor. O konuda için rahat olsun..
sağol canım ciğerim.mopu tavsiye ederim
ay tam benlikmiş bayılırım öyle hatunlaraaaa

kuzum içmezmiyim su aygırı gibi su içen tipimdir ben ama ne hikmetse bizşm veleti transit geçip aşağıya iniyo sanırım
gültepede doğurucam orayada gelirsin be yavru ne güzel olur sizleri görsemmm :CüvCüv:

ahhh ahhh keşkee pervinim sende olsaydınnnn
tek erkek bendimmm bu hatunlar üstüme çullandı tek erkekim diyeee
konuşun kızlarrr erkek analarııııı
ben dedimki erkek çocuk giydirillince daha bi karizma oluyo daha bi başka oluyo kız çocuklarına nazaran ama nazan hanım diretti yok illada kız çocuk daha hoş diyeee
bide destek istiyo ebru ile esradannn konuşunnn erkek analarııııı

sağolasın kuzummmmmm heyecanlanma hiççç doğurmucammm bu cumaaa

amin tatlım
sende güzel haberlerle gel yarın iyi açmalar mallarııı delikafadulden

ay evetttt biz bugün pazardan 1 tlye yelpazeee aldıkkk hemen çantaya atalım ebrum
didoooo sanada kargo yapalımmmı annen yellendikçe bizi hatırlarsınnn delikafadulden
salifoya sipariş verdim.şanıma uygun bulursa alacak
Kapıyı bıtırdık.. cok kolay gıbı gorunse de bıraz ana ağlatan cınsten oldu :)) ama değdi.. sahane oldu bıze gore.. pırıl pırıl parlıyor ısıgın altında :)) görmemişin oğlu olmuşşş, sonucta bu olmus ıste :)))))

s7301452j.jpg

s7301447a.jpg
vallahi de billahi çok güzel olmuş
selam kızlar ben geldim hemde doktordan çok yoğundu dedim ben bekleyemem evim yakın saat kaç uygunsa geleyım ddemezmi 22:30 gibi gelin diye eh dedim tmm madem.şimdi geldik eve heyecanlandım nasıl anlatamam.doğum tarihimizi aldık büyük gün 27 temmuz 2009
hayırlısı olsun.beni bir sıra alta ittin bu hamlenle
petrik nerelerden görülüyomuş acaba güneş tutulması biliyomusun??
ülkemizden izlenemeyecek
KABUS GİBİ GEÇEN DUN GECEM

herşey normal seyrinde devam ederken saat 10da sancım oldu guınduzde bi kaç kere oldugu için hemen saate baktım. bi anda ateş basıyor boncuk boncuk terliyorum hafif bir regly agrısı ve göbüşüm semsert. nefes egzerzislerini yapmaya başladım rahatlarım diye fayda etmedi. tabi ben öle derin nefes alıdkça eşim bana meraklı gözlerle bakıyor. neyhse 2 dk sonra geçti
saat 10-35 de bir daha oldu ben panik tabi evin içinde geziniyorum nefes alıp veriyorum derin deriin neyhse yine geçti. biraz uzanayım dedim ve 10-55 de bir dAHA OL DU yH BENİ PANİK SARDI ZATEN FELAKET Bİ ATEŞ BASIYOR NE BİÇİM TERLİYORUM Bİ GÖRSENİZ. SONRA UZANAYIM BELKİ GEÇER DEDİM.HAVA ÇOK GUZEL ESİYORDU YA BİR ANDA BEN Bİ ÜŞÜMEYE BAŞLADIM ANLATAMAM. kalın pijamalarımı giydim yataga yattımve üstümü örttüm ama nasıl üşümek ve aynı anda midem bulanmaya başladı hemen ateşimi ölçtük bu kadar üşümek telaşlandırdı ama ateşim yok
neyhse yatak odasının camını kapattırdım eşime içerisi hamam gibi olmuş onalragöre ama ben hala üşüyorum ve mide bulantım var.çok zaman geçmeden çıkardım tabi içimde ne varsa ama çokda korkuyorum aklıma forumda yazılan bu haftalarda mide bulantısının normal olmadıgı geldi.erken dogum senaryolarımı dersiniz aklımdan neler geçmediki. 10 dk da sırılsıklam oldum. doktorumu aradık haftamı söyledim ve durumu anlattım üşütmüş olabilecegimi mideme bişey dokunmuş olabailecegini söyled sancılar içinde her yarım saatte bir düzenli olursa mutlaka gel hastaneye dedi. ben tabi bi sonraki sancıyı ebklerken sızmışım.. gece bi kalktım oda hamam gibi olmuş tabi camlar kapalı bende kalın pijamalarla eşimde kalktı hemen bişey mi oldu diye. üstümü değiştirdik komple ateşimi ölçtük tekrar ve yine uyudum deliksiz bir uykuydu sabah a kadar uyudum. sancım bir daha olmadı. ama tüm gece rüyamda froumdakileri gördüm valla. diyorumki benm daha vaktim var benden önce şunlar şunlar dogurması lazım falan. ayyh kızlar ya aklım gitti varya erken dogum olcak diye..

şimdi iyiyim çok şükür..
aman çok şükür finky.heyecanla okudum
Arkadaslar;

Bi arkadasımız dogum yaptı.. bugun sabah 6 da.. ama ne telefonunu bana vermıs, ne de tlf lıstemde kaydı var.. aradım acan olmadı.. mesaj attım cvp beklıyorum.. içimizden biri bu sabah normal yolla dogum yaptı ama kim?? Gazetecilik günlerime ger dondum..
kayra mı diyecektim ki kayraymış.sezo dan normala nasıl bir geçiş oldu acaba? Allah sağlık versin.foto da gelmez şimdi

SELAM ARKADAŞLAR GÜNAYDIN HEPİNİZE.BENDE DÜN DOKTORA GİTTİM .38+2 İDİM DÜN DOKTOR GEL CUMA GÜNÜ ALALIM DEDİ.BENDE NORMAL DOĞURMA ŞANSIM YOKMU DEDİM Kİ VARMIŞ BENİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN SEZERYANLA ALAYIM DEMİŞ 2 DAKKADA SANCI ÇEKMEDEN.BEN BEKLEMEK İSTİYORUM DEDİM.EN AZINDAN 39+1 YANİ 27 TEMMUZU TAMAM DEDİ.OZAMANA KADAR SANCIM TUTTU TUTTU TUTMADI SEZERYAN OLUCAM ALLAH NASİP EDERSE.PAZARTESİ SABAH 07:45 TE HASTANEDEYİM.BEBİŞİM 3650 GR OLMUŞ.SUYUM BİRAZ AZALMIŞ.BAKALIM HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI DİYELİM.:kedi:
maşallah bebişine.hayırlısı artık bundan sonra.
Kızlar Dide nerede? Hala temizlik mi yapıyor bu hatun yoksa?

cidden dide nerelerde yahuu

na ni na Dido gelmiş, hoşgeldin kuzu..kahvaltını baptınmı?
gece karın kaşınmasından yuyamadım habire çiş de cabası.o geçti bu sefer bağırsak sancısı..zar zor uyudum ve saat 11.00 da kalktım kahvaltımı ettim.sporhaberlerini izledim.gazetelere baktım hızlıca..ve geldim.hava çoook sıcak.klima boğazımı burnumu mafetmiş yine.sprey yapıyorum anca kendime geldim
veeee su faturamız geldi. sabah akşam aldıgım duşların etkisini faturaya yansımış olarak görüyorum.evlendiğimizden beri ilk defa bu rakamda bi su faturası ödices.. gerçi pek saolsunlar hükümetimizin zam zam zam haberleininde etkisi var. Allah sonumuzu hayr etsin. yahu işi olmayan ekmek parası bulamayan insanlar ne haldeler kimbilir.
acaba adam akıllı bi yönetimin bu ülkenin başına geçtiğini görecekmiyiz..

buralarda kimse su-elektriködemiyor bizim dışımızda.belediye her sene değerli hemşerilerimiz birikmiş su faturalarınıza %80 indirim yaptık diyor tınlayan kim.evlerde 2-3 klima elektrik kaçak..hatta elektrikçi çağıracaktık eve bir sorun için kaçak dahil herşeyi yapıyoruz ağbi dedi..
devlet mecbur herşeyi bedava vermeye mantık bu.
geçen bir polis arkadaş şöyle birşey anlattı.bunlar göreve giderlerken bakmışlar yolda iki iki kişi el ediyor.şikayetleri var diye durmuşlar acele acele.meğer adamlar ekip otosuna otostop çekiyorlarmış.bunlar da siz kendinizde misiniz ekip otosuna ıtıstop çekilir mi demişler.cevap şu olmuş araba devletin değil mi? götğreceksiniz mecbursunuz.lanet olsun demiş çekmiş gitmişer.

Petrik canım, başka kadın bulunabilir elbet, yani bir sorup soruşturmam lazım arkadaşlarıma.. Üşeniyorum biraz da.. böyle beni bir afakanlar bastı, hiçbirşey için kılımı kıpırdatmak istemiyorum nedense.. Dolapta da kıyma var, onları köfte yapıp dondurucuaya atmam lazım, yufka aldım sarıp onu da dondurucuya atmak için.. ama burada oturuyorum öyle.. totomu kaldırıp işe girişmem gerek..

bende çok tembelim Ebru sadece uyumak istiyorum, birazdan yatışa geçerim öğle öğününe kadar uyurum :)

SELAM ARKADAŞLAR GÜNAYDIN HEPİNİZE.BENDE DÜN DOKTORA GİTTİM .38+2 İDİM DÜN DOKTOR GEL CUMA GÜNÜ ALALIM DEDİ.BENDE NORMAL DOĞURMA ŞANSIM YOKMU DEDİM Kİ VARMIŞ BENİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN SEZERYANLA ALAYIM DEMİŞ 2 DAKKADA SANCI ÇEKMEDEN.BEN BEKLEMEK İSTİYORUM DEDİM.EN AZINDAN 39+1 YANİ 27 TEMMUZU TAMAM DEDİ.OZAMANA KADAR SANCIM TUTTU TUTTU TUTMADI SEZERYAN OLUCAM ALLAH NASİP EDERSE.PAZARTESİ SABAH 07:45 TE HASTANEDEYİM.BEBİŞİM 3650 GR OLMUŞ.SUYUM BİRAZ AZALMIŞ.BAKALIM HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI DİYELİM.:kedi:

Maşallah kuzuna, gününüzde belli olmuş hayırlısı olsun

buralarda kimse su-elektriködemiyor bizim dışımızda.belediye her sene değerli hemşerilerimiz birikmiş su faturalarınıza %80 indirim yaptık diyor tınlayan kim.evlerde 2-3 klima elektrik kaçak..hatta elektrikçi çağıracaktık eve bir sorun için kaçak dahil herşeyi yapıyoruz ağbi dedi..
devlet mecbur herşeyi bedava vermeye mantık bu.
geçen bir polis arkadaş şöyle birşey anlattı.bunlar göreve giderlerken bakmışlar yolda iki iki kişi el ediyor.şikayetleri var diye durmuşlar acele acele.meğer adamlar ekip otosuna otostop çekiyorlarmış.bunlar da siz kendinizde misiniz ekip otosuna ıtıstop çekilir mi demişler.cevap şu olmuş araba devletin değil mi? götğreceksiniz mecbursunuz.lanet olsun demiş çekmiş gitmişer.
:1ninca:

bir sorum vaar
yan yatırma yastıgını ve boğulma önleyici yastıgı yıkadınız mı kızlar ?

X