2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Evrişşşş, hastane içinde yaptın demek..Bravo çok cici olmuş..

Ben bu ülkede kordon kanını bile becerip saklayacaklarına inanmıyorum ya neyse.. Ben organlarımı bağışladım ama oğluşun kordon kanını saklamayı düşünmüyorum. Bikaç dr. gerek olmadığını söyleyince fazlaca araştırmadan vazgeçtim..

ben doktoruma soralı 3 ayı geçti belki de, onu sonra konuşuruz demişti, sonra da ne dr.un ne de bizim aklımza gelmedi bir daha. Demek ki cidden doktorlar da biz de önemsemiyoruz. Yani topikten 2-3 kişi çıksa dese ki aa ben saklatacağım, işte dr.la konuştuk o da iyi olur dedi falan dese ben de araştırmaları derinleştireceğim ama ben de dahil hepimiz için şekerler ve süsler daha öncelikli bir konu şu anda. :ecrin_bebek: ve sanırım yine böyle kapanacak bu konu, kimse de kan saklatmayacak... :emir_bebek:

kasılma nasıl bişey bi bilsem, belkim ben de yaşıyorumdur...Zaman zaman karnımda sertleşme oluyor, eğer bu kasılmaysa ok.

Henüz fotosunu çekebileceğim bir şeker fotom yok ama, malzemelerini aldım (şeker hariç)... Bu keseler var ya kurdelesi üzerinde olanlardan, onlardan aldım. 1 pakette 100 tane satılıyordu. Zaman yaklaşınca şu içi bademli dışı güzel renk renk olan şekerlerden alıp hemen ağzını balayacağım keselerin. Benimki biraz daha tembel işi olacak sanırım :kedi:

Vallahi bugun kahvaltı ıle bırlıkte bende de sancılar cok oldu.. ne yalan soyleyeyım zorlandım resmen.. uzansam da fayda etmedı.. magnezyum dayadım hemen.. dua ettımm bol bol ıcımden.. bır sure daha devam ettı.. sonra kesıldı.. sonra yıne devam ettı... bu kadar guclu hıc olmamıstı acıkcası..
geçmiş olsun tatlım az kaldı artık sona iyice yaklaştık
Veeeeeeeeee.. hastane sekerlerimin kutuları da bitmiştir,üzerine hoşgeldin kuzey yazısınıda yapıstırıcagım bu hafta.. Bu halini İftiharla sunarımmm siseeeee :)))

Bır hafta kala bebek sekerlerini de alıp ıcıne koydum mu tamamdır..

s7301427.jpg

ayy gerçekten çok tatlı olmuş evriş bu arada ben illede sekeri kendim yapcam derken epey kazıklandım şimdilik sadece sekeri alıp yapmak kaldı hazırı belki daha ucuza gelcekti ama malzeme satan tek yer olunca yapcak bişey kalmıyo

öncelıkle herkeze kocaman bır merhaba..cok mutluyum doktora gittik sabah Allah ıma şükür bende güzel haberlerle döndüm.bebegım iyi,kılosu 2900 gr boyu 49 cm.ama doktorumuz üzerine basa basa ölçümlerın artık kesın degıl bellı aralık içinde oldugunu söledi.yanı şimdilik bı hafta kadar önce cıktı kılosu.başı asagıda kedine yer acıyor kuzum.NTS sonuclarımda normal cıktı,10 gun nsonra tekrar gıdıcem.kasıklarımındakı baskının artmasının normal olsugunu çünkü bebegın basının asagıda oldugmnu söledı.bel agrısıda aynı sekılde,bebegın kılosu arttıgı için bel agrısı normal dedı.ayaklarımdakı şişlikte normalmıs.aşırı şiş degıl dedı.dogumdan sonra inicek nasılsa dedı
öle yanı bana gelınce bu ay ipin ucunu fazla kacırmısım ve 3 kılo almısım :mymeka: barı doguma kadar daha fazla almasam ,iyi olcak.totelde 10 kılo almıs bulunuyorum :kedi:

herkez iyidir umarım,amma sayfa ucurmussunuz hee,ne kaynattınız okadar.okumamın imkanı yok tam 14 sayfa ve hersayfada 20 msj var kafamçokkarıştı
maşallah bebeğine tatlım
buarada yavas yavas son eksıklerımızde bıtmeye basladı kızımın uyku setını aldık,cookk güzel cok içime sindi hemen sizede gösteriyim bu polar battanıyesı
http://www.funnababy.com/images/urunler/larges/POK01BTR01.jpg

buda uyku setımız
http://www.funnababy.com/images/urunler/larges/Butterfly - Uyku Seti.jpg

uyku setınde bırtek yastıgımız daha degısık biz çilek ten aldık ama gerısı aynı
ikiside çok çok güzel güle güle kullansın bebeğin

Sağolun kızlar çok güzel moral veriyorsunuz opuyorumnanaktan
bebeğimin kilosu çok iyi neden kafaya takıyorumki :1rolleyes:

hoşbuldum
Ayça çok güzel olmuş eline sağlık, hadi patikleride yap ne renk yapacaksın?
çok kolay onlar 2 günde biter

petrik takma milletin dediklerini
bu arada o konvers patik yapmayı çok istedim ama heç bişey anlamadıgım için yapamadım ben nası 2 gün ya kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

arkadaşlar hepinize merhabalar... bizde kızımla dr dan geldik ve nihayet iznimizi açtırdık bugün . pazartesiden itibaren izinliyim... dinlenicem kızımla bi güzel...

dr a gittik demiştim ya... herşey normalmiş. dr eğer sen sezeryan istemiyosAN normal doğum olacak dedi bende kesinlikle normal doğum istiyorum dedim...kızım artık dönmüş ve doğum kanalına girmeye beşlamış... boyu yaklaşık 50cm(49,7mm)olmuş klomuz da 3 kg olmuş. suyumuz falan da iyiymiş. bundan sonra her hafta gidicez dr a bizden şimdilik bu kadar.. sizinle de paylaşmak istedimm...

en çok da normal doğum olduğuna sevindim.. haaa korkmuyomuyum korkuyorum ama:sinifsinif:ama gene de normal doğum istiyorum.

gözün aydın canım izin çok iyi geliyo insana maşallah bebeğinede :nazar:

çok güzel telkırma eli,ne sağlık
biraz uyku bastırıo benim gidim yerime 1-2 sayfa kitap okursam iice gelir. siz takılın sabah okurum opldunuss guzeller

ii geceler canım
bende yatıyorum kızlar byeee :gitme: uyuyabilirsem tabe mafoldumbenmafoldumben

ben de tam tarif edemiyorum telkırma kasılmaları, yani bazen karnımın bir yanı toplaşıyor o zaman diyorum oğlumun totosu bu. Bazen böyle toplaşma harici bir gerilme gibi birşey oluyor, o sanırım kasılma, bazen kasıklarıma bıçak saplanıyor hani geçti,ğimiz aylardaki rahim büyümesinde yaşadıklarımız gibi, bazen de regl ağrısı gibi hafif hafif yokluyor. O zamanlar hatta bazen boş bulunup regl olacağım sanıyorum, sonra toparlıyorum kendimi, ne regli hamileyim ben diye :)

lal için bi girip bakiim dedm ama gelmemiş umarım herşey yolundadır. ben kaçar iyi geceer tatlı rüyalar..:)

kocişim yok geç gelecek 2 gundur de kayınvalidem vardı bende kalıyordu gitti bugun pazartesi salı yıne gelir perşembeye kadar bende kalacak.girmediğim su 2 gunde eşimde yokken güzelce okuyayım birsürü alıntı yaparak bugune geleyım dedim ama yok çooooookkkkkkkkkk sıcakkk ve sanki gözlerim görmüyor.bulanık mı görüyor desem ne desem siz de oluyor mu?? ha birde bundan sonra artık olmaz dediğim ve olan çatlaklarım kırmızı kırmızı ya sanki elimi gezdirince onları hissediyorum ve sanki o sinir bozucu çatlalarım acıyor yada yanıyor yani yanarak acıyor mu desem anlamadım ki sizde de oluyor mu diye merak ettim.ha birde ben bende kalça kısmımda çatlak var sanırdım.yokmuş meğer ben hayatımda ilk kez 10 gun önce çatlakla tanıştım..

buarada dudakalrın şişmesı dogumun yakınlastıgına işaret die annem ve ablam sölemıstı.böle artık dogum baya yaklastıkca dudukalrın tersıne dönmüş gıbı gelcek sana dedı.benımkılerde hafıf etlendı gıbı geldı sankı bana.ee son ayımızdayız artık normal bunlar

delikafadulden YAŞASIIIN doğum yaklaştı. Ağustosun ilk haftası ya da Temmuzun son haftası doğurmayı çok istiyorum. alkisalkisalkis

minik kelebek, sarmaşık, evriş, gypsyesra, sakaleynmaster, norra adını takip edemediklerim olduysa özür dilerim, cevaplarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Evrişcim aslında çatlaklar için bir tarif uygulayacaktın, hani şu kahveli mahveli bir tarifti. Uyguladın mı, memnun kaldın mı onu sormuştum. Benim de göbüşün altında ince ince birkaç çatlak oldu da fisfisfis

ben katı olandan almıştım, benmari usulü eritiyosun..içinde balmumu var sanırım.. katı olan daha iyiymiş duyduğuma göre..Bir de diğeri gibi iğrenç kokmuyo...Norra katı kakao yağını çöpe attıydı bilmeden ama:))
mafoldumben:kedi: unutmamismiydiniz siz onu, cahillik iste, kinamayin:kedi:
Her tarafın ağrıyur, eve yorgun argın geliyorsun. Hep dışardan sipariş verip, erkenden uyuyorsun. Kayınpederin de kaçıyor. Nasıl? Tabi sürekli şikayet etmeyi de unutmuyorsun.

.
iyimiss:)) uyguliyayim

arkadaşlar hepinize merhabalar... bizde kızımla dr dan geldik ve nihayet iznimizi açtırdık bugün . pazartesiden itibaren izinliyim... dinlenicem kızımla bi güzel...

dr a gittik demiştim ya... herşey normalmiş. dr eğer sen sezeryan istemiyosAN normal doğum olacak dedi bende kesinlikle normal doğum istiyorum dedim...kızım artık dönmüş ve doğum kanalına girmeye beşlamış... boyu yaklaşık 50cm(49,7mm)olmuş klomuz da 3 kg olmuş. suyumuz falan da iyiymiş. bundan sonra her hafta gidicez dr a bizden şimdilik bu kadar.. sizinle de paylaşmak istedimm...

en çok da normal doğum olduğuna sevindim.. haaa korkmuyomuyum korkuyorum ama:sinifsinif:ama gene de normal doğum istiyorum.
masallah bebisine...
amin canım. birde bana burda biri dedi nekadar dogru bilmioyırum tam dogun anında melek gorunuyormus gozune egerki aklına getirirsen iste o sırada ne dilersen oluyormus bilmiorum nekadar dogrudur. bol dua meryem suresi insikak suresi okumak lazım
sezeryan olucaklar icin durum nasildir???

sorma Mucize adam benden heyecanlı..
bizimki ogrendiinden beri her hafta baba olmma su kadar hafta kaldi diye yaziyor...

öncelıkle herkeze kocaman bır merhaba..cok mutluyum doktora gittik sabah Allah ıma şükür bende güzel haberlerle döndüm.bebegım iyi,kılosu 2900 gr boyu 49 cm.ama doktorumuz üzerine basa basa ölçümlerın artık kesın degıl bellı aralık içinde oldugunu söledi.yanı şimdilik bı hafta kadar önce cıktı kılosu.başı asagıda kedine yer acıyor kuzum.NTS sonuclarımda normal cıktı,10 gun nsonra tekrar gıdıcem.kasıklarımındakı baskının artmasının normal olsugunu çünkü bebegın basının asagıda oldugmnu söledı.bel agrısıda aynı sekılde,bebegın kılosu arttıgı için bel agrısı normal dedı.ayaklarımdakı şişlikte normalmıs.aşırı şiş degıl dedı.dogumdan sonra inicek nasılsa dedı
öle yanı bana gelınce bu ay ipin ucunu fazla kacırmısım ve 3 kılo almısım :mymeka: barı doguma kadar daha fazla almasam ,iyi olcak.totelde 10 kılo almıs bulunuyorum :kedi:

herkez iyidir umarım,amma sayfa ucurmussunuz hee,ne kaynattınız okadar.okumamın imkanı yok tam 14 sayfa ve hersayfada 20 msj var kafamçokkarıştı

masallah tatlim, buarada cicilerde cok guzellll...

Veeeeeeeeee.. hastane sekerlerimin kutuları da bitmiştir,üzerine hoşgeldin kuzey yazısınıda yapıstırıcagım bu hafta.. Bu halini İftiharla sunarımmm siseeeee :)))

Bır hafta kala bebek sekerlerini de alıp ıcıne koydum mu tamamdır..

s7301427.jpg
evris bayildim, zevkli hatunsun, ellerine saglik...

Kızlar aramızda kordon kanı saklatacak kimse yok sanırım, doğru mudur? Doktorlar da sanırım bahsetmiyor böyle bir uygulama var ister misiniz diye sormuyorlar. Yani sebebi nedir onu merak ettim de? Acaba verim alınamıyor mu? Ya da pahalı mı geliyor insanlara. Ama bildiğim kadarıyla devlet saklarsa falan ücrete tabi değil. Açıkçası nereye başvurulur işlemler nasıldır konularında kamuoyu da fazla bilgilendirilmiyor. Mesela ben bilmiyorum nereye başvvurmalıyız bunun için.
burda prosedur soyle, kordon kanini bir arastirma hastanesinde depoliyorlar, ve ulkedeki losemili cocuklar icin kullaniyorlar, belki benim oglum baska bir cocugun hayatini kurtaricak, ben vermeyi dusunuyorum...

AYCAA ellerine saglik cok guzel olmuss

PETRIKK bilgisayarin hayirli olsun...

ESRAKOO berkeye nice mutlu yillar..

GÜNAYYYDIIN
herkese ii pazaralar ben buaralar tavuklar gb erkenden uykum gelipp yatıyorum 11-12 gb siz kaynatmışsınız gene....

Kızlar aramızda kordon kanı saklatacak kimse yok sanırım, doğru mudur? Doktorlar da sanırım bahsetmiyor böyle bir uygulama var ister misiniz diye sormuyorlar. Yani sebebi nedir onu merak ettim de? Acaba verim alınamıyor mu? Ya da pahalı mı geliyor insanlara. Ama bildiğim kadarıyla devlet saklarsa falan ücrete tabi değil. Açıkçası nereye başvurulur işlemler nasıldır konularında kamuoyu da fazla bilgilendirilmiyor. Mesela ben bilmiyorum nereye başvvurmalıyız bunun için.
canım gecen gun tv izlerken denk geldım kızlarada sordum bukonuda ne düşiündüklerını ama kımse düşünmüyo sanırım cvp gelmemıstı,konusmacıyı dinledim ama sonuna yaklastım konusmasının oyüzden vakfın adını alamadım.sanırım bu devlete baglı bı kurumdu,çünkü kanı hastaneye kadar gelıp alıyorlarmıs ve tüm ücretler onlar tarafından karsılanıyormus.aslında yayagınlasması için bu sene düğmeye basılmıs konusmacılar konferans falan veriyorlarmıs artık daha yaygınlasır heralde.yurt dısında aylık ortalama bın kısı kordon kanı verırken türkiyede yılda 1000 kişi olsa onada şükredicez diodu.ama özeli arastırmıstım biraz ve özelde saklatmak istersen bıraz pahalıya geıyor ve sadece senın cocugun için kullnaılıyor.baslangıcda 2500 lira ödenıyor ve heryıl kasa kırası 500 lira ödüyorsun.bu dedıgım yer ücretsız aldıkları için bı maliyetı yok ama aynı organ bagısi gibi kimin ihtiyacına cvp veriyorsa kullanılıyormus.tabı prosedürü ayrıntılı okumak lazım ama bız gec kaldık sanırım.çünkü konusmacı kadın,7.aylarında basvururlarsa cok daha iyi demıstı.son ayda hep sıkısıklık oluyor ama yınede yetıstırmeye calısıyoruz gereklı işlemlerı dedı.ayyhh amma uzun yazmısım kurdeşann dökecem sıcaktaa beaaahh kafamçokkarıştı
masallah tatlim, buarada cicilerde cok guzellll.....
saol canımm :1hug:

buarada sizin ordakı prosedürün aynısı burdada uygulanmaya baslanmıs.bır devlet vakfı sanırım topluyor hem senın cocugun yada uyarsa baska kanserlı cocuklar için kullanılıyormus.yenı bı uygulama oldugu için pek fazla bılgı yok.ben bunu daha önce duymus olsaydım daha ayrıntılı arastırıp saklatmayı düşünürdüm muhtemelen
maşallah bebeğine tatlım

ikiside çok çok güzel güle güle kullansın bebeğin

saol canım :1hug:

evet canım kimseler yoookkk biz artık 36.yı bitirdik 37. haftaya başladıkk ne güzell dimii alkisalkisalkis

delikafadulden delikafadulden delikafadulden evet yaaa acayıpppp heycanlı bıdurummm.kossskoca 36 hafta gerıde kaldııı hala inanamıyorummmmm.hayırlısıyla kucagımıza alalım buseferde önce kac haftalık sonra kac aylık oduklarını saycaz inşallah:sm_cool:

günaydın...........kabus gibi bir rüyayla uyandım....vücudumda çatlamamış yerim kalmamıştı..ama nasıl çatlama derin derin kalın kalın..tam kabustu...bilinçaltı sanırım..

Topik ahalisi herkese selam...
Şöyle bir geçmişi toparlayayım dönüyorum hemen...

ah bilseler kız evlat ne kıymetli ne değerli, kız da erkek de çok güzel, ama önce kız zikredilir, bunu da bilmezler...
oyyyy mucizem gelmiş.öperim seni heryerlerinden.kız evlada dinimizce de çok değer verilir.hadisi şerifler de vardır.
Esranın hayvanlarının intikamı didodan çıkmış... ah esra ah esra, benim kedoşumu da verdik bi ara sessiz sedasız yazmıştım, muhtemelen gözden kaçmıştır, hatta gözden kaçsın diye de epey bi cümle arasında yazdım. mafoldumben Ama olmadı, kedime iyi bakmalarına rağmen (merhametli bir aileydi) kedoş bunalıma girdi 1-2 beden küçüldü prenses kızım :KK43: Bi ziyaret ettik ki huyu suyu değişmiş, hemen aldık tabi geri, ama eve değil, başka bir ara çözüm bulduk, ama hala tam bir evi yok kedoşun.

gypsy 3-5 aylık olnca yahya alacam yazmış, isterse veririm gibi düşündüm ama sonra o intihar eden hayvancağızları düşünüp vazgeçtim. İyi bakarsan vereyim esram sana ama sende gezentisin yav, hayvanı evde aç susuz bırakırsın güvenemedim şimdi sana :mymeka:
kaydirigubbakcemile3 hayvanceizler kendilerini imha ediyorlar mucizem doğru düşünmüşsün.bizi de yer felen diye de olabilir hani
ben de başlık atacam
bu sefer durum ciddi:

ÇATLADIM

onca ay yağlan pehlivan gibi ve en sonunda göbek altından başlayan ve göbek etrafına kadar çıkan bir şekilde çatla mafoldumben mafoldumben mafoldumben

ben kılcal damar falan sandım başta o kırmızılıkları tabi göbek altını çok iyi göremiyorum, dr. kontrolümde sordum dr a dedim bunlar damar değil mi? bunlar has çatlak dedi dr. hass.. mı dedim ama, iş işten geçmişti.. bir de ayrıntılı inceledim ki of of çatlamışım epey ne ara oldu nasıl oldu bilmiyorum.

mafoldumben mafoldumben mafoldumben

şimdi bi de bebek alta inince iyice mi çatlayacağız ne olacak, artar mı bunlar mafoldumben
sen de son dakka kazığı yedin demek.hayırlı uğurlu olsun.daha yenilerde üst bacağım da çatladı.püfüf
epidural olcek benimde ilki geneldi onun için istemiyorum geneli ayılamıyorsun zor oluyor

pek bi yayaılmışmısın ne

kızımın en sevdiği çizgi film siz ana olceniz daha onlaramı takılıyonuz :mymeka:

benim kayınvalide kzım doğana kadar inatla yok bu oğlan dedi kızm doğduğunda ağzından oğlum kaçıyordu hep sonra düzeltiyordu
dahası bebeğin 40 çıktı mevlüt okutuyoruz karşı komşumunda 6 aylık oğlu vardı eve geçmesi gerekti oğlunu kaynan aldı tutmak için okadar kişini içinde şöyle bir oğlan veremedin kucağımıza dedi nasıl kızlar şimdide elitmin ikinci bebeği kız onada ben bu kızı hiç sevmiyorum diyormuş bana göre bu tür zihniyetler yorumsuz hem cinsin düşmanı Çok üzgünüm çoook
kızımla izleriz artık sünger bopu olmaz mı derya? kaynana Allah hidayet akıl,fikir versin.tüüüü
APARTMANDA SİGARA İÇEN AYILAR ve TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YER VERMEYEN VARYASYONLARI

Apartmanda tespit edemediğim birileri leş gibi sigara içiyor, kapıyı kilitleyip çıkana kadar leş gibi zehirli hava ciğerime doluyor. Topiğin huzurunda kendilerine tüpürüyorum. Toplu taşımadaki ayakta durmakta zorlanan 9 aylık hamile bir kadına yer vermeye tenezzül etmeyen ayılara da "siz de erkek misiniz? ama ben erkek doğuracağım inşallah" diyesim geliyor yaf.
Başka bir versiyonu için bakınız:İŞYERİNİN KORİDORUNDA TOPLU HALDE SİGARA İÇEN YARATIKLAR
dediklerine katılmamak elde değil...
az önce sinemanın içinde cafede hamile bi bayan oturuyodu.7 aylık felan...biz de seansı bekliyoduk..kadın kalktı bi tane kültabağı aldı..ben de ''yok artık içmiyodur herhalde'' dedim..neyse bi baktım, kadına 1 koca bardak dolusu süt getirdiler..''aferim kadına'' dedim içimden..sonra ne yapsa, yaktı sigarayı fosur fosur içiyor ama ne içme burnundan çıkarıyor dumanları...aynı anda sütü de içiyor...eşime dedim gidicem 2 laf edicem..zor tuttu beni adam..sabır dedim ya sabır..allah o yavrucağızı korusun ne diyim artık..:kızgın:
bin kere yazıklar olsun.sigara içme bir insanın seçimidir ona lafımız yok.ama ikisi aynı anda olmaz birinden vazgeçeceksin.ben sigara kokusu aldığım zaman nefesimi tutyorum.nefessizlikten boğulacak gibi oluyorum.duman bebişime gitmesin diye..anlamıyorum bu insanları anlamak istemiyorum.
Vicdan mı kaydirigubbakcemile3 ya cocugunu dogustan astım hastası yapacak olan bır kadında ne sızlaması, ne vıcdanı varmıs.. bır de derler ki.. falanca da ıctı.. saglıklı bı cocugu oldu.. bu kadar salak kadınlar ıste.. ole goruntu ıyı yaa.. bıttı ıste.. onların aklı o kadar calısıyor.. bu kadar acık yazıyorum.. HAMILELIGINDE SIGARA KULLANAN KADIN İNSAN DEĞİLDİR!!! sıkıysa bırısı ıtıraz etsın!!!
HAYVAN DA DEĞİLDİR:HAYVANLARA HAKARET OLUR

İk cümleyi tekrar okur musun? :)) Dedim noliiyyyy kafamçokkarıştı

Yaşanmış bir olay:
500 T (cevizlibağ - tuzla otobüsü) cumartesi öğleden sonra en arkada oturuyorum. Otobüse karnı burnunda bir kadın giriyor ve abartısız tıklım tıklım. Kimse yer vermiyor kadına. Göz göze geliyoruz, elimle "gel" diyorum kadına. Kadın orta kapının orada. Yanıma gelene kadar biraz süre geçiyor, ben kadına yer vermek üzere kalkacakken 3 tane hanzo yeri kapmaya çalışıyor. "Hamile kadın var, onun için kalkıyorum" diyorum. "Ona yer verdiler, istemedi o" diyorlar yüzsüzlüğe bak!!!! "Ben çağırdım, geliyor" diyorum. Kadınla et ete olana kadar yeri kaptırmıyorum ve kadıncağız binbir teşekkür ediyor. Adamlarsa pis pis suratıma bakıyor. Allah kolaylık versin. O şehirden kurtulduğuma çok memnunum.

O - HA!
Allah korusun gülistan doğurmuş gibi de mi? bir de ares koymuş adını yazık olurdu m.akif'e.
yer verme olayına gelince Batman'da bırak hamile olmayı kadın olmak yeterli hemen yer varir yaşlı amcalar bile.
ESRAKO ay ne güzel tarihin, saatin belli. Haydi hayırlısı olsun arkadaşım.

CİNSİYET KONUSUNDA, erkek doğuracağım için gururlanmıyorum. Bunun nasıl bir şey olduğunu asla anlamadım. Anlamayacağım da... Hemcinslerimden çok mu memnunum? Hayır! Hemcinslerimle kurduğum arkadaşlıklarımda hep anlayamadığım problemler çıktı. Sanırım erkeklerle daha iyi geçinmemin bir sonucu da bu oldu. Senelerimi yan yana geçirdiğim, her türlü sorununa ortak olduğum ve özel sorunlarımı açtığım, hiç bir şeyimi sakınmadığım, kendimden ayrı tutmadığım kız arkadaşlarım tarafından gayet yağlı kazıklar yedim. Tuhaf, anlayamadım hiç. Anlamlandıramadım, çözemedim. Yeniden yapmaya, onarmaya (kıran ben olmadığım halde) çok çabaladım, olmadı.

Gerçi erkek arkadaşlarım bana hep "sende bir yerlerde yanlışlık var" ya da "sana mavi bir nüfus cüzdanı almamız lazım, tek eksiğin bu" diye takılırlar. Ruhum erkekmiş benim :)) Ama gene de -Allah içimi biliyor- sizden saklayacak değilim, bir kızım olmasını çok isterdim. Hem de çok daha fazla isterdim. Zaten uzunca bir süre "oğlum olacak" fikri çok tuhaf geldi bana :) Biraz zor alıştım diyebilirim. Tabii ki en büyük dileğim sağlıklı ve hayırlı olması. Her şey allahtan. Vardır bir hayır, diyorum. Ama anne - kız ilişkisini bir de diğer yönden (anne olarak) yaşamayı çok isterdim. Belli mi olur, bakarsınız 2.si kız olur :) Hayırlısı diyelim...

İyi geceler.
taze ben çıcukluğumda hep erkeklerle oynardım.futbol,misket artık ne oyun varsa.okulda çalıştığım dönemde hep erkek öğretmenlerle takılırdım.kadınalrın bu kıskançlıkları,herşeyden başka bir şy çıkarmaları beni geriyor.ailemde hiç kısıtlamadı beni.salihin arkadaşları benim de arkadaşlarım oldular hep.hatta bir öğretmen arkadaş vardı 45 yaşlarında sen erkek olsan,bir de içki içsen ne alem adamı olursun derdi bana.hala arayıp sorarlar eski çalıştığım okuldaki erkek arkadaşlar.hiç saygı sınırını aşmazlar bana karşı.androjen kişiliğim işte böyle..
günaydınnnlar

topuğum ağrıyor bütün gece ağrıdı topallama derecesine geldimmm
sizce ne iştir hatunlar yani herkesin ağrıdığı yerler niye ağrımaz bende yok kalça yok göbek deliği felannn
benimde topuğum ağrıyorrr
yani resmen artık yatma zamanı der gibi yerimden kıpırdayamıyorum yaa sıyırıcammmm mafoldumben
aşağıda vermiş evrim cevabını senin..açık kapı arsızı gezenti seni.
Bismillahirrahmanirrahiym;

Senın yazdıgın saatte ınsanların kalkmasına 2-3 saat kalmıs oluyor anam.. suyunu cıkarmıssın sende hee.. saat dörde gelıyor neredeyse... o saatte
nereden deprestı bu kompozısyon?

Erkeklerin seni kendıne yakın bulması bence gayet normal baba,bunda enteresan bı durum yok.. sende tüm sözler sevısmeye gelıyor.. ıspanagı bile sevısmeye baglayabılme yeteneği var sende,kız ıs yerınden cıkıyorum,gorusuruz yazıyor,sen sevısın de cıkın dıosun.. e bu tür manyakca düşünce sekli, bi önünde fazlalık olan yaratıklara mahsustur.. E Rabbim de işini biliyor ki sana erkek evlat vermiş... nereye kadar baş edilir ki seninle.. peahhhhh

Hem Sefa tek cocuk ıstıyor.. kadının goruslerıne saygı duy bıras.. ne enteresan kadınsın.. al oglunu kucagına kır kıçını.. halla halllaaaaaaaaaaa

Şincik; güsel bacım..

9 ay boyunca.. onunde bılmem kac kılo ile deli danalar gibi yasarsan.. şu kıçını kırıp her normal hamıle gıbı dınlene dınlene bır hamılelık gecırmezsen.. köprü altı serserileri gibi gece yarılarına kadar dısarılarda yaşarsan.. haliyle dötünde cıkmadı bişi,ona şükret... seni bizden ayıran oseellıkk,helbette bu sekılde kendini pörtletecektir bacı kardes.. sesını cıkarma, sükunla acını çek...muck.
brravooooooooo
Biz de akşam doktora gittik. Ve sonuçlar:
-Bebek 2800 olmuş
-Bebek hala dönmemiş, inatçılığını sürdürüyor.
-Plesantada erken yaşlanma belirtileri var. Magnezyum faydalı olabilir dedi, başlıyorum bugün.
-Suyu azalmış. (Oysa o kadar su içiyorum)
-Hemen NST istedi. Gecenin 11inde oflaya puflaya yeniden NST girdim. Olumsuz bi şey çıkmadı.

Haftaya mutlaka görmeliyim dedi dr..
maşallah ayçacım.herşey çok iyi görüküyor.
Bu didokız nerelerde yav, tosun, dana falan kovalamış olmasın sakın kızcağızı.
seni didolar kovalasın e mi
geçmedi mucizemmm
evrimde kırkyılda bi sabah erken kalktı gitti geri yattı heralde
didoda nerdeki bu sıcakta oralarda gezicek hali yok heraldeee
evdeydim kalça ağrılarımla debeleniyordum.

minikim maşallah..getirdiğin haberler en çok bana yaradı.ortak şikayetlerimiz vardı ya seninle.ben de rahatladım.
Tesekkur ederım yavrular.. :)) didim hastane ıcın ozel bısı olsun dıye..

Mevlut ıcın lavanta koyup hazırlamıstım ya.. hastane ıcınde ıcıne bebek sekerı ve badem sekerı koyuyorum.. mıllete lavanta mı yedıreceksın dıyen düdük makarnalarına duyurulur zemuszemus
o mavi pöti kareleri nazar moncuğunu içindeki şekerleri yerim ben yerim...lavantayı da sen yersin artık.süt yapıyomuş he he
bilmem ki minişim ??

hangi düdük makarnası dedi onu :roflol:

Fırın makarnası kalınlıgında olan bu.. sen bılmıyorsun tabe.. Dıdo.. düdük makarnalıgı derecesı olarak fırın makarnalıgına terfi etti bır sure once..
nesin sen yavrum benim?
Çok tesekkur ederım.. saolasın kuzum.

Valla dı mı.. Bende bugun Ozy ye dedım.. ama ben sezeryan olacagım.. gerek yok kı bu sancılara.. bı anlatsak olma mıı dedım.. Gülüyo bana bakıp bakıp :))

Batman da, ne kadar tükkan varsa oralarda da düdüklendiği için bu terfıyı aldı bısden zaten..
seni de düdükleyecekler bir gün evrim.unutma bunu.dediydi dersin.aklına gelicem ağlayacaksın.

X