2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

zuzum senide ekledim ::emir_bebek:ayrıca benımde kız cıkıyo ve ben kız eşim erkek istiyo 4 yasında futbol 6 yasında araba kullanması falan hayaller kuruyo kızda olsa gerci farketmez sağlıklı olsn dıyo ama ben içinden geçeni biliyorum
valla fark etmez sağlıklı olsun ama hani insanın içindende geçio bu olsun şu olsun die vama eşimde bende erkek istiyoruz allah herkesin kabine göre cersin cnmm

Kizlarr gunaydin hepinize bugun moralim cok bozuksenağlama:çok üzgünüm:dun kayinvalidemle tartistik, hic anlayis yok mu bu insanlarda, onlarda anne, bende bi annenin cocuguyum, ahtm var oglum yada kizim olsun hic ayirt etmiycem ileride ikisini ve gelinime kizim gibi davranicam, ya kadin dun resmen cildirtti beni ve bebisismi:çok üzgünüm:

ah canım benım sakın üzülme dıcem ama bende dertlıyım bu kı-onuda ama yınede benımkı destek oluyo bıde aynı evdeyım ben yanı düşün ama yınede üzüldüğünü belli etme sen bebişini üzme cabnım bende cok ağlıyorum vara yoğa ama ne yapalım ben inanmıyorumkı aynı evde cok ii geciniyoruz dıyenlere ben nelere göğüs gerdim bi bilsen haladaha da onun isteklerı olucakmısmısda ondan ızın alıcakmısmısımda gıdecegım yere bıle onun yuzune gıdemez oldum amaaaaaaan bak sımdı benimde morelım bozuldu bosver cnm ben hergun onun yuzunu cekmek zorundayım yaaaaaaaaaa neyse canım takma kafana ne olur yada en azından başka seylerle uğras falan kafanı dağıt

Eftelyacım beslenemiyorsan doktorlar serum veriyorlar belirli aralıklarla. doktorunla konuş bunu. Bir de aile meselelerine burnumu sokmak istemem ama senin sağlığın ve kendini iyi hissetmen çok önemli. Bebeğinin iyiliği için "hayır" diyebilmelisin. En azından doktorun yatak istirahati önerdiğini, işten gelince fazla hareket etmemen gerektiğini söyle. "sizinle gelmek isterdim ama yatmak zorundayım" falan... Doktoru devreye sokup bahane üret. Bu dönemde onların sana uyması gerek, senin onlara değil.
canım çalışmıyorum ama boyun 1.76 kilom 51 çok zayıfım doktor dediki bebeğin ii ama sen ii deilsin bak çok zayıflıorsun tükenirsin 3 aya girerken mudale ederiz yemen için dedi normal ev işini yap sonra bacaklarını havaya kaldır yat dedi ay gitmioz eşim bahane üreti ertesi gün birsürü laf yanımıza gelmionuz eve ne çok meraklımışınız diolar sonra anlar bize geliolar onlar gelmesin die ben gidiyorum çünkü geldilermi tam yemin ederim 18 kişi geliolar vee ben bitiyorum ozmzn yaa çok sıkıldım bi bitseydi bi bebeğim dosaydıı:çok üzgünüm:

Kizlarr gunaydin hepinize bugun moralim cok bozuksenağlama:çok üzgünüm:dun kayinvalidemle tartistik, hic anlayis yok mu bu insanlarda, onlarda anne, bende bi annenin cocuguyum, ahtm var oglum yada kizim olsun hic ayirt etmiycem ileride ikisini ve gelinime kizim gibi davranicam, ya kadin dun resmen cildirtti beni ve bebisismi:çok üzgünüm:

Canım sıkma canını diyeceğim ama sorsana sen ne kadar beceriyorsun diye... Benim de bozuluyor moralim. Böyleler işte. Ne yapsan yine de eksik birşey buluyorlar. Yaranamıyorsun. Adın "gelin" ya.. Hep bir kusurun olur. Ben olabildiğince az görüşmeye çalışıyorum (karşılıklı oturuyoruz bu arada laelaelaelaelae) .Bu dönemi olabildiğince rahat atlatmaya çalışmalıyız. Moralin bozulunca bebeğini doğurduğun günü düşün. Onu kucağına alışını, ilk meme emmesini, emeklemeye başlamasını. Bunları düşünmek beni rahatlatıyor.

kızlar ben çıkıyorum hepinizi öptüm hiç birşey için hiç kimse için moralinizi mozmaya değmaz takmayın kafanıza hadi sağlıcakla kalın..:1hug:

Annenler yakın mı sana? Biraz kaçsan. Eşin seni anlıyor ve durumunu biliyorsa gerisinden korkma. Bir akrabanın yanına kaç bir-iki hafta. Hatta annen müsaitse ona sığın. Doktor yatak istirahati verdi de. Bak böyle giderse ve bebeğine birşey olursa (sana olması demek bebeğine de olması demek) sonra suçluluk duygusunun altından kalkamazsın. Eşini ikna et ve o konuşsun kaynananla. Bir yolunu bulmaya çalış. Canım sıkıldı valla.

Eftelyacım beslenemiyorsan doktorlar serum veriyorlar belirli aralıklarla. doktorunla konuş bunu. Bir de aile meselelerine burnumu sokmak istemem ama senin sağlığın ve kendini iyi hissetmen çok önemli. Bebeğinin iyiliği için "hayır" diyebilmelisin. En azından doktorun yatak istirahati önerdiğini, işten gelince fazla hareket etmemen gerektiğini söyle. "sizinle gelmek isterdim ama yatmak zorundayım" falan... Doktoru devreye sokup bahane üret. Bu dönemde onların sana uyması gerek, senin onlara değil.

aidaya katılıyorum eftalyacım ama aidaa senın dediğin gibi inanki olmuyo bıde eşde biter birazda benım esım aman yavas yavas gıderız onların suratını çekmektense dıyo anası bı şey diyince asla hayır dıyemez dun değil evelsı gun ben yoktum öğleden sonra sız farketmedınız ama bıraz rahatsızlandım eve gıttım kayınvalıden 5 de gelıyo bende 6da cıkıp 6.30 da falan evde oluyorum evde yatıyodun geldı kaynımla kaynanam hadı gıdıyoruz dıye benı kaldırdılar ya bi sorun ya bu kızın bu saatte evde ne işi var falan yok bende kalktım gıttım esımı yoladan aldık ona surat ettım anlasın hasta hasata gıttım değerımı bılsın dıye bence ıkılı oynamak lazım bazen kötükedihüsokötükedihüso

zuzum senide ekledim ::emir_bebek:ayrıca benımde kız cıkıyo ve ben kız eşim erkek istiyo 4 yasında futbol 6 yasında araba kullanması falan hayaller kuruyo kızda olsa gerci farketmez sağlıklı olsn dıyo ama ben içinden geçeni biliyorum

:eek:klava: hani ben, hani ben. Aşkolsun comely. Nerden bakıyorsun, beni de eklesene :çok üzgünüm: (33 yaşındayım yaşa göre bakılıyor herhalde)

canlarım allahtan benim kayınvalidem çok ii dünde toplandılar yaa benim eşimin dedsi öldü 40na kadar evinde toplanacakmışız bende dün sabah annemlere gittim mevlüt vardı kayın valdemde geldi sonradan sonra gidelimmi dedi bende biraz daha bekleyelim dedim kadın benim için bekledi ordada eşimle kaynım hemen kalkarlar benim için yüzümden anlarla ama amcalar hep şurda ailece otursak fln die laf ediolara ama bu aralar fazla katılmıoz yani eşimde kayınvalidemde çok ii hele kaynımmmmm dahada ii hemen anlar beni daha 20 yaşında ama destek çıkar

canım bende bir tek sucuktan tiksinde bende çıkarmıyorum ama herkez çıkarsan rahatlarsın dio tek yedim halley günde 4 5 tane halley yiyorum cnm süt fln aklıma düşerse içim yoksa oda yok yaa bende memnun deilim bu halimden yaa evde kalksm belki bakacağım kendime ama eşim aile tarafı hep bi yerlere gidiolar bizide çağrıyorlar gitmezsen küsüyorlar mecbur gidiosun ordada yoruluorum hemen gelip yatıyorum kendime bakamıorum anlıyacağın bitanem yaa:çok üzgünüm:
Canım eskilerin bizi anlamasını bekleme hiç, anlamazlar çünkü :jeyyar: Sen tavrını koy, onlarda istemez herhalde torunlarının sağlığını riske atmayı.. gerekirse doktor yasakladı yerimden kalkmayı de yerimseniben
daha 2li test yaptırmadım ama kan testlerine 100 tl verdim, muaneside 10 tl
Medicana bahçelievlere gidiyorum
sen hangi hastaneye gidiyorsun
Çevre hastanesine gidiyorum canım ben
Canım sakın sakın üzülme.. kimse senden ve bebeğinden önemli değil, olamaz da zaten..! Bir kulağından girsin diğerinden çıksın dedikleri yada boşver en iyisi kulaklarını tıka hiç girmesin bile dedikleri yerimseniben

Canım eskilerin bizi anlamasını bekleme hiç, anlamazlar çünkü :jeyyar: Sen tavrını koy, onlarda istemez herhalde torunlarının sağlığını riske atmayı.. gerekirse doktor yasakladı yerimden kalkmayı de yerimseniben

cnm allahtan kayınvalidemle ayrı oturuyorum ben beraber deiliz ama biz gitmeyelim desem bişi demez ama kayınpederim vefat etmiş eşim küçükken onun için kayınvalidmde kayunlarıyla hep birlik olmuş şimidi beraber olalım diince oda gitmek zorunda oluyor dier amacasının çokcuklarıda gelio eşimin hemen bizide arıyorlar yani öle gidioz ama artık akşam 6 bucukta fln gidioz tekrar 8 bucuk 9 kalkıo hemen

artık çıkıyım kızlar evim ölece duruyor hepinizi öptüm grşrz..kaydirigubbakcemile2:1hug:a.s.

günaydın babymom.
ya bebeğini canlı olarak görüyorsan bu doktorların dediklerine kafanı takma. bak dün boşu boşuna üzüldün benim saf doktorum sonra diyo ki ben belki alabiliriz dedim sen niye üzüldün ki diyo. onlara göre bu kadar basit yani. o yüzden bu ikili test sonucuna falan pek güvenilmez ama mecbur yaptıracağız napalım. hayırlısı artık. çok dua etmek lazım. ben de bugün gitcem doktora bakalım bebeğim napıyomuş. inş herkes güzel haberlerle gelir.

hepinize merhaba kızlar.öncelikle babymom kac gündür giremiyorum neyin olduğunu tam bilmiyorum.geçmiş olsun canım.bebeğini göördüysen canını sıkma.ebrarcım seninde su alırız belki demişmiş.onlar oiçin o kadar kolay ki sölemesi sen kafana takma canım bebişini sağlıklı gördüysen.benimde dün ve ondan önceki gün kanamam oldu gittik bebişimi gördük cok hareketliydi ve rahatladık.şimdi dinleniyorum tekrar olursa kendi doktorum gel dedi.nolcak bilmiyorum.biraz endişeliyiz.

babymom ben sana darıldım çünkü küsmek yokya neyse nedenıde benım adım neden yok bebişim çine göre kızzzzzzzzzzz :) oysakı ben hepinizi cok seviyorum ve cooooookkkkkk duygusal oldum ya benı idare edın bıde sabah handa akrep e denk geldım millet çığlığıma geldı allah korusun herkez şokda hala az kalsın sokucaktı öldüm korkudan karnımı tutup dualar etmeye başladım koru bizi diye ya neden beni bulur böyle şeyler hep ya hemde bu mevsımde akrep olması istanbulda hemde garip değilmi ya rabbim benimi sınıyo ne

COMELY canım biz o takvimi yaptıgımızda sen daha uye deildin cok eski o 115.sayfalardaydık kusme bana sirinem

norracım deli olurum bu tip insanlara ya cok anlayıssızlar sen zaten hamilesin biliolarmı soyledinmi biara bilmiolardı ya. takma diycem ama elinde deil bende biara oyle olmustum herkese sinirlenesim geliodu. canım sakin olmaya calıs bebis icinç hernedense kaynananalar dunyadaki tek anne ve ogullarıda dunyadaki tek evlat baska kimsenin anası babası yok sanki oyle bir hal icindeler. allah bizleri o hale girmekten esirgesin tek korkum o.

canım çalışmıyorum ama boyun 1.76 kilom 51 çok zayıfım doktor dediki bebeğin ii ama sen ii deilsin bak çok zayıflıorsun tükenirsin 3 aya girerken mudale ederiz yemen için dedi normal ev işini yap sonra bacaklarını havaya kaldır yat dedi ay gitmioz eşim bahane üreti ertesi gün birsürü laf yanımıza gelmionuz eve ne çok meraklımışınız diolar sonra anlar bize geliolar onlar gelmesin die ben gidiyorum çünkü geldilermi tam yemin ederim 18 kişi geliolar vee ben bitiyorum ozmzn yaa çok sıkıldım bi bitseydi bi bebeğim dosaydıı:çok üzgünüm:

eftelyacım senin dinlenmen gereken bir donem. hersey batar yemekler kokar , insanlar gozune cok gelir, zaten beslenemiosun cocoukta tuketio senin stokları , hepten halsizlesiosun. durumu esine guzelce sakince acıkla canım bence. bu boyle gitmemeli

aidaya katılıyorum eftalyacım ama aidaa senın dediğin gibi inanki olmuyo bıde eşde biter birazda benım esım aman yavas yavas gıderız onların suratını çekmektense dıyo anası bı şey diyince asla hayır dıyemez dun değil evelsı gun ben yoktum öğleden sonra sız farketmedınız ama bıraz rahatsızlandım eve gıttım kayınvalıden 5 de gelıyo bende 6da cıkıp 6.30 da falan evde oluyorum evde yatıyodun geldı kaynımla kaynanam hadı gıdıyoruz dıye benı kaldırdılar ya bi sorun ya bu kızın bu saatte evde ne işi var falan yok bende kalktım gıttım esımı yoladan aldık ona surat ettım anlasın hasta hasata gıttım değerımı bılsın dıye bence ıkılı oynamak lazım bazen kötükedihüsokötükedihüso

Aslında benim demek istediğim şeyi sen ikili oynamak diye tanımlamışsın ama bence bu ikili oynamak değil. Kendini ve bebeğini korumak için önlem almak. Kendini korumak adına "hayır" diyebilmek önemli. Ama dediğin gibi yaşadığımız ortamlar bunu çok etkiliyor. Aynı evde yaşarken nereye kadar "hayır" diyeceksin. Önce sınırları ayırmak gerek. Durum böyle olunca arada yalan söylemek gerekebiliyor.

cnm allahtan kayınvalidemle ayrı oturuyorum ben beraber deiliz ama biz gitmeyelim desem bişi demez ama kayınpederim vefat etmiş eşim küçükken onun için kayınvalidmde kayunlarıyla hep birlik olmuş şimidi beraber olalım diince oda gitmek zorunda oluyor dier amacasının çokcuklarıda gelio eşimin hemen bizide arıyorlar yani öle gidioz ama artık akşam 6 bucukta fln gidioz tekrar 8 bucuk 9 kalkıo hemen
Anlıyorum Eftelyacım, aslında üç aşağı beş yukarı bu birçoğumuzun yaşadığı bir problem. İnsan bazı durumlarda arada kalıyor hep. Fakat gene de sen önceliği herzaman bebişinden yana kullan.. Biz ne desek boş buradan, o dengeyi sen ve eşin kurabilirsiniz ancak. Mesajlaşmıştık seninle, zorlu bi dönemden geçtin..Sıkıntılar üstüste geldi hep ama nolur sen dikkat et kendine, üzüldüm walla 4 kilo verdim deyince :teselli:

Anlıyorum Eftelyacım, aslında üç aşağı beş yukarı bu birçoğumuzun yaşadığı bir problem. İnsan bazı durumlarda arada kalıyor hep. Fakat gene de sen önceliği herzaman bebişinden yana kullan.. Biz ne desek boş buradan, o dengeyi sen ve eşin kurabilirsiniz ancak. Mesajlaşmıştık seninle, zorlu bi dönemden geçtin..Sıkıntılar üstüste geldi hep ama nolur sen dikkat et kendine, üzüldüm walla 4 kilo verdim deyince :teselli:
bakalım cnm bu ay doktor kilo almam için bşiler yapacak valla beni şu dönemde tek üzen dayımı kaybetmekti gerisini tamıyorum hayatım yaa taksamda kendime yapıyorum şimdi bi güzel un çorbası yapacağım hemen oturup içeceğim merak etme alırım artık kilo
:))))))))))))))))))99

bakalım cnm bu ay doktor kilo almam için bşiler yapacak valla beni şu dönemde tek üzen dayımı kaybetmekti gerisini tamıyorum hayatım yaa taksamda kendime yapıyorum şimdi bi güzel un çorbası yapacağım hemen oturup içeceğim merak etme alırım artık kilo:))))))))))))))))))99
Harikasıııınnnn, hadi bakalım afiyetle hihoyyythihoyyythihoyyyt

canlarım hepinize sabır diliyorum kayınvalide konularından solayı.üzüldüm şimdi.herşey anlayış işte olmadı mı olmuyo.nolursunuz en önemli olan sizsiniz.benim arkadasım bu konulardan dolayı son aylarda kilo verdi ve bebeği besleyememiş.eşinizle konuşun o idare etsin araryı.sonuçta onuda etkileyen bişey.

1,babymom........kız.............................. 1,dide ....................erkek
2,tuana3434.......kız............................. . 2,petrik..................erkek
3,aftabru..........kız............................ .. 3,başak3..................erkek
4,defnedamla...kız............................. 4,desdona..................erkek
5,perlin..............kız......................... .... 5,lalece...................erkek
6,gamze_hlm.....kız............................. 6,norraa...................erkek
7,comely_08......kız............................. 7,esrako...................erkek
8,eftalya66........kız............................ .. 8,nilüfersahh............erkek
............................................................9,aidaa……..…….….erkek

X