2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

petrik mercimekim albumlerineze baktım çok hos canım grubumuzdakı hanımlar valla daha cirkin birinin resmini gormedim ben :)

nora album ekledim demissin ama ben goremedim profilinde bakamadım seninkine yani:KK43:

teşekkür ederim canım sen de çok güzelsin.maşallah maşallah....

cadu hoşgeldin canım oda önce söyledim mi hatırlamıyorum
calimero ve nicole sizlerde hoşgeldiniz
kızlar 13.haftadayım ama göbişim büyümedi doktorum 4.bitip 5.ayda büyüyecek dedi.bu arda hiç kilo omadım
akşamları karnım şişiyo bende göbiş sanıyorum ama sabahları fos diye iniyor.3.ay bitti 13.haftadayım hala sabahları midem bulanıyo bazen akşamlarıda
göğüslerim özellikle akşamları çok ağrıyo şiş ve uçları büyüdü.birde göğüslerim çok kaşınıyo.
geceler kabus oldu uyuyamıyorum belim çoook ağrıyo.bacaklarım ve tüm eklem yerlerim ağrıyo
bir yudum su içsem gece iki kez tuvalete gidiyorum
kim demiş 3.aydan sonra şikayetler biter diye

herkese iyi haftalar
ya calısmasak ne kadar harika olacakk allah yardım etsin calısan hamilelere vallahi ya . ilikindede calısıyordum ne kaderdir yine calısıyorum hala calısıyroum:)

ctesi dr kontrolum vardı 9+6 da yani bebis 37 mm olmus. ama su içmeyi unuttugum için giderken goruntu çok kotu idi çok net goremedim bir onceki muaynede bile daha ne t gormustum. iki hafta sonra ikili test var dedi dr um yani 31 ocak için randevu aldım. benim dr rahat bir tip toxo olayı için cig kofte yiyemiyoruz dimi dedim hayır ye dedi herzaman aldıgın hiyjenine inandıgın yerden ye dedi.
oyle ornekler saydıkı hamile ikenr etrafımızda olan birsuru bulasıcı hastalık tehlikesi bunların hiçbirini yapmıyorsan cig kofte de yeme tam korun anlamında dedi ama o dediklerini yapmamak ne mumkun. ise gelirken servis binmek otobiuse binmek hiç bir restoranta yemek yamemek bunları yapmamak mumkun değilse cig koftedenedne kendini kisitlama dedi.
kaldıkı bu yasıma kadar yemisim cig kofte toxo geçirmemiisim negatif çıktı demekki çok basit birsekilde geçmiyor diye dusunudm bende ve yiyorum. sokak satıcısından değil ama subeleri olan marka olmus cigkoftecilierden.

ikili test ten sonrada artık ayda bir goruseceğiz dedi .

h.buldum helin saol sende h.geldin .bel agrısı bende çok aşırı var şimdi işyerindeyim belimi dogrultup oturamıorum bile . önceden yoktu noldubende anlamadım..ama dogrulamıyorum bile sürekli oturuş pozisyonumu degişiyorum ama nafile((( doktora gidince sorarım bu defa

günaydın kızlar,
ikili testler merak ediliyor okuduğum kadarıyla. ben yaptırmıştım geçen hafta. sonucunu da bu cmts aldım. galiba sorun yok. "galiba" diyorum çünkü henüz doktorla konuşmadık. doktor kötü bir sonuç çıkmayacağını tahmin ediyordu. sonuçlar aşağıda
Trizomi 21 riski (Anne yasına göre) 1:217
Trizomi 21 riski (NT degerine göre) 1:1165
Trizomi 21 riski(Free beta HCG+PAPP-A) 1:1543
Trizomi 21 riski (Free beta
hCG+PAPP-A+NT degerine göre) 1:4318
Trizomi 13+18 riski (Anne yasına göre) 1:363
Trizomi 13+18 riski (NT degerine göre) 1:3396
Trizomi 13+18 riski(Free betaHCG+PAPP-A) 1:2590
Trizomi 13+18 riski(Free betaHCG+PAPP-A+NT) 1:7250

galiba bu sonuçlar kötü değildir, hı?

esrako bebek ultrasona göre 9+6 mı çıktı
37 mm ile daha büyük olması gerekir gibi geldi
ben 10+0 iken gittiğimde 30 mm idi ve 46mm olduğundada 11+3 dedi
yoksa 27 mm olmasın yada haftası daha büyük
her doktorda ölçüm farklımı oluyor ki

buarada dün akşam eşimle oturup natgeo nun "yaşama yolculuk" belgeselini izledik. ikimiz de ağladık. çok hoş bir belgesel. iki dvd 15tl civarındaydı. bence hepiniz alıp izleyin.

petrik mercimekim albumlerineze baktım çok hos canım grubumuzdakı hanımlar valla daha cirkin birinin resmini gormedim ben :)

nora album ekledim demissin ama ben goremedim profilinde bakamadım seninkine yani:KK43:

saol canım sende çok güzelsin :nazar: hepimize : ) noraa bende göremedim albümünü

aftabru sonuçların iyi gözüküyo.bir sorun yok gibi duruyo.gibi diyorum çünkü çevremdeki arkadaşlardan bildiğim kadarıyla yazıyorum ama iyi yani

helincim buarada senin bebişin usg görüntüsünü zor açabildim. ilk eklediğini defalarca denedim olmadı, ikinci eklediğini gördüm ama. allah bağışlasın, nazarlardan korusun. insanın sürekli bakası geliyor değil mi? sen bi de natgeo nun belgeselinde görsen.... nasıl güzel yapmışlar animasyonu anlatamam. gerçek gibi. izlemiş miydin daha önce?

minik kelebek, norraa, mercimekim , sizlerin de fotolarınıza baktım. ne iyi oldu foto eklemek. sanki tanıdık birisiyle yazışıyor gibi olacağız artık. ilerki günlerde göbeklerimizin fotosunu da ekleyelim.

günaydın kızlar,
ikili testler merak ediliyor okuduğum kadarıyla. ben yaptırmıştım geçen hafta. sonucunu da bu cmts aldım. galiba sorun yok. "galiba" diyorum çünkü henüz doktorla konuşmadık. doktor kötü bir sonuç çıkmayacağını tahmin ediyordu. sonuçlar aşağıda
Trizomi 21 riski (Anne yasına göre) 1:217
Trizomi 21 riski (NT degerine göre) 1:1165

galiba bu sonuçlar kötü değildir, hı?

bana gorede kotu gibi değil sonuçlar. tek tek bilmiyorum tabikide ama kendi zamanımda yapılan uçlu testten hatırlıorum sonuçlar 100/1 falan ise kotu olma iht imali var gibi bakılıyordu

esrako bebek ultrasona göre 9+6 mı çıktı
37 mm ile daha büyük olması gerekir gibi geldi
ben 10+0 iken gittiğimde 30 mm idi ve 46mm olduğundada 11+3 dedi
yoksa 27 mm olmasın yada haftası daha büyük
her doktorda ölçüm farklımı oluyor ki

hayır helin sat a gore 9+6 ultrasona gore 10+3 du bir iki gun ondan gidiyordu simdi o fark 4 gune çıktı.
benim erken dollenme birkaç gun erken
ayrıca oglumda da ileri gitmeye baslamıstı ve hep oyle surmustu doguma kadar 20 ugune çikmisti o onde gitme olayı. sanırım ailenin genetigi ile ilgil ibizim ailede kuçuk insan yok esimin aileside hep uzun e ben uzunum esim 190 cm ben 170 cm çocugun iri olması muhtemel.

helincim buarada senin bebişin usg görüntüsünü zor açabildim. ilk eklediğini defalarca denedim olmadı, ikinci eklediğini gördüm ama. allah bağışlasın, nazarlardan korusun. insanın sürekli bakası geliyor değil mi? sen bi de natgeo nun belgeselinde görsen.... nasıl güzel yapmışlar animasyonu anlatamam. gerçek gibi. izlemiş miydin daha önce?

gidip gelip ultrason görüntülerine bakıyorum
her hafta ittiğim için çok var.belgeseli izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum

esrako bebeği ilk gördüğümüzde 1 gün öndeydik şimdi ise 4 gün öndeyiz.ama son gidişimde ne olur bilmiyorum. bu hafta ikili test için gideceğim dua edin kızlar bebiş sağlıklı olsun

herkese iyi haftalar
ya calısmasak ne kadar harika olacakk allah yardım etsin calısan hamilelere vallahi ya . ilikindede calısıyordum ne kaderdir yine calısıyorum hala calısıyroum:)

ctesi dr kontrolum vardı 9+6 da yani bebis 37 mm olmus. ama su içmeyi unuttugum için giderken goruntu çok kotu idi çok net goremedim bir onceki muaynede bile daha ne t gormustum. iki hafta sonra ikili test var dedi dr um yani 31 ocak için randevu aldım. benim dr rahat bir tip toxo olayı için cig kofte yiyemiyoruz dimi dedim hayır ye dedi herzaman aldıgın hiyjenine inandıgın yerden ye dedi.
oyle ornekler saydıkı hamile ikenr etrafımızda olan birsuru bulasıcı hastalık tehlikesi bunların hiçbirini yapmıyorsan cig kofte de yeme tam korun anlamında dedi ama o dediklerini yapmamak ne mumkun. ise gelirken servis binmek otobiuse binmek hiç bir restoranta yemek yamemek bunları yapmamak mumkun değilse cig koftedenedne kendini kisitlama dedi.
kaldıkı bu yasıma kadar yemisim cig kofte toxo geçirmemiisim negatif çıktı demekki çok basit birsekilde geçmiyor diye dusunudm bende ve yiyorum. sokak satıcısından değil ama subeleri olan marka olmus cigkoftecilierden.

ikili test ten sonrada artık ayda bir goruseceğiz dedi .

dışarda satılan çiğköftelerin içinde et yok zaten
etli çiğköftenin hemen tüketilmesi gerekir yoksa bakteri üretir kötü kokar
içine patares ve ceviz koyuyorlar
emin olmak istiyorsanız alıken sorun satıcıya et yok dicektir
en güzeli benim gibi kendiniz yapın : ) etsiz yapıyorum yumurtalı

nora album ekledim demissin ama ben goremedim profilinde bakamadım seninkine yani:KK43:[/QUOTE]

Acaba sadece kontaklarim gorsun demistim o yuzden mi goremedin, olmazsa herkes gorsun diye duzelteyim...sonra bi daha dene bakalim girebilecekmisin

bende şuan 6 hafta 4 günlük hamileyim 5 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu bana doktor folik asit ve progesteron verdi ama kullanamıyorum mide bulantısı ve kusmalar yüzünden içtiğim ilaçlar anında çıkıyor 1 haftada 2 kilo vermişim bir tek serum yediğim zaman biraz olsun rahatlıyorum hiçbir ilaç fayda etmiyor ne kraker ne leblebi nede başka birşey herşeyi denedim

Kizlar yaridma ihtiyacim var ekledigim albumu nasil herkes gorsune cevirebilirim, bilen varmi??ben sadece kontaklarim gorsun demistim o yuzden kimse goremiyor arkadas olmadan sanirim...

kızlar bebeğime aldıklarıma bakın albüm yaptım yorumlarınızı bekliorum ağustos anneleri:))kaydirigubbakcemile5

X