2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benimde 2lim haftaya bugun meraktan catlıorum resmen ya bebisi gormek icin. gordugum zaman bayram oluyo gunum resmen. suan hayatımda ondan daha onemli hicbisi yokk

benimde öyle bakın ben cok duygusalım ama ya herkes bırbırıne güzel diyo :kızgın:ben çirkinmiyim bide sağlıklı bi kız bebişim olsa nasıl olurdu acepsenağlama

benimde öyle bakın ben cok duygusalım ama ya herkes bırbırıne güzel diyo :kızgın:ben çirkinmiyim bide sağlıklı bi kız bebişim olsa nasıl olurdu acepsenağlama

Kiyamam ben sana, senin albumunu gormemistim, sende cok guzelsin, ve bebisinde cok seker olucak eminimyerimsenibenbuarada buradaki her annenin hamileleikten beri dahada guzellestigine inaniyorum, esim gecen gun bana yuzune bi tatlilik geldi, daha bi seker oldun dedi, cok mutlu oldum:eek:Yasasin hormonlar...:içelim:

eftalya çok güzelmiş bebişinin cicileri.allah mutlu bir şekilde giydirmeyi nasip etsin.ben henüz almıyorum.cinsiyetini bekliycem.şu an sadece 1 tane nevresim takımı var yavrumun.ama sabırsızlanıyorum almak için.

Kiyamam ben sana, senin albumunu gormemistim, sende cok guzelsin, ve bebisinde cok seker olucak eminimyerimsenibenbuarada buradaki her annenin hamileleikten beri dahada guzellestigine inaniyorum, esim gecen gun bana yuzune bi tatlilik geldi, daha bi seker oldun dedi, cok mutlu oldum:eek:Yasasin hormonlar...:içelim:

canım benım sağol bak hemen mutlu oldum sımdı :dance:sositosositohihoyyytve zuzumda mutlu oldu zaten hiç durmadan oynuyo ben hıssetmesemde kramp girmesın e sebep oluyo muzur bebiş ne olucak:emir_bebek:

kızlar bi fikrim var
cizelgesinde 12+0 yazanlar gobus resimlerini koysunlar artık
allahın izniyle 12yi doldurmus olcaz ya biraz rahatlayalım odullendirelim
renk katalım topigimize

tabi hemen çekip bi tane koyayım ama pek bişey belli olmuyor şimdilik.

ahh canıııımm.bu anne adayı da ne güzelmiş öyle.allahın izniyle sağlıklı bir de bebişin olcak.:1hug: norracım sen de çok güzelsin canım...

Son düzenleme:
COMELY, çoook şirinsin. senin bebiş kız olursa pek bi zilli olur. yanlış anlama da hani şu kendini çok sevdiren şirinlik abidesin bebişler var ya cilveli milveli onlardan olur demek istiyorum.

ben de gelin fotomu ve hamile kalmadan 1 ay önceki fotomu koydum. yakında da göbekten bi foto çekip eklerim.

COMELY, çoook şirinsin. senin bebiş kız olursa pek bi zilli olur. yanlış anlama da hani şu kendini çok sevdiren şirinlik abidesin bebişler var ya cilveli milveli onlardan olur demek istiyorum.

valla keşke öyle olsa bıdew kız olsa burnu baba tarafına cekm esınde gözler çekebilir benım tarafım ela yeşil onun tarafı komple mavi yupyyy ne güzel olur allahım cok merak edıyorum neye benzıcek bıde netten dogum vodeosu ızledım cok korkmaya başladım pisikilojım bozuldu sanırım :çok üzgünüm:

aftabru bakırcılar carsısındaki ve gelinlikli resmine bayıldım canım ya. bizim donem cocuklar afet olcak die bosuna demioz :)))

merak edcek kadar bişey yok be COMELY. sabahları iyice inik, akşamları şişiyor sadece. alışık değil tabi benim midem suya. günde bir bardak içilen su iki şişeye çıkınca mide de öne doğru fırlıyor akşamları.

en son ilk bebegimde girdim ultrasona ve ondada onu kaybettigimi ögrenmiştim ondan çok korkuyorumm

korkma canım aklına kötü şeyler getirme olumlu düşün olumlu olsun dimi yerimseniben
dua et rabbim hepimizi sağlıklı hayırlı evlatlar versin
dogumun kolay olması için dua varmış, yazıyorum birazdan

bende şuan 6 hafta 4 günlük hamileyim 5 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu bana doktor folik asit ve progesteron verdi ama kullanamıyorum mide bulantısı ve kusmalar yüzünden içtiğim ilaçlar anında çıkıyor 1 haftada 2 kilo vermişim bir tek serum yediğim zaman biraz olsun rahatlıyorum hiçbir ilaç fayda etmiyor ne kraker ne leblebi nede başka birşey herşeyi denedim

nasıl bir durumdur bu ya şaşırdım ben 8.deyim ne bas dönmem ne bulantım hiç bişiiim yok allaha şükür. bebek saçlı olursa bulantı çok olur denilir dicem de daha ne saçı organları yeni yeni oluusuyorken:) allah yardımcın olsun benneyaptımkibenneyaptımki

benim göğüslerimdede ağrı yok canım ama ucları çıkıomuş ondan sadece uçları acıo bende senin gibi bişi olsa acaba bebeğemi bişi oldu diyorum mesela bende hiç mide bulantısı yokttu acaba dedim bebeğemi bişi oldu ama doktor ne güsel zaten çok zayıfsın inş bulanmaz miden dedi sen içini rahat tut canım benima.s.

ben de tam bu konuya değinen var mı diye bakıyordum..benim de göğüs uçlarım acıyor..krem sürdüm,kakao yağı sürdüm banamısın demiyor.şu an işteyim ovalamamak için zor zaptediyorum kendimi kafamçokkarıştı

bende hemen hemen hepsi negativ çıkmıştı..dikkatli olmak lazım diye baya paniktim. ama sanırım toksoplazma konusunda çok rahat geçen bir enfeksiyon değil demiş bir arkadaşın doktoru. gerçi ben baya dikkat ettim. meyve sebzeyi sirkeli suda bekletiyorum falan. zaten malum üzeri ilaçlı normalde bile koymak şart aslında.

Doğum sırasında okunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"(A'raf suresi 54. ayet) Meali :
Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'raf suresi, 54)
Ve devamın da şu satırlar var:
Not 1: Hamile bayanlar, ellerini bebeğin üzerine koyarak el-Musavvir (cc) zikrine devam ederlerse inşallah-ü teala doğacak çocuk da bu esma-i ilahi ile güzel ve sağlıklı olur.
Not 2: Kolay doğum yapmanın (ve diğer işleri de kolaylaştırmanın) bir güzel yolu da İnşikak Sûresini çok okumaktır.
Dr. Ahmed Müslüm
ebeciğim doğum yaptırırken Yasin-i Şerif okurmuş. Doğum yapan hanımlara da okumalarını söylermiş. Hatta, ilk sütlerini de bu Sure ile vermelerini tavsiye edermiş. Tabii diyeceksin ki o anda kadın o acıyla nasıl okusun. Veya o durumdayken okunmaz. Ama ben ikisinde de, sancım başladığı anda okumaya başladım ve çok şükür Rabbime, ikisinde de çok rahat ve temiz doğum yaptım.. Bir de Ayetel Kürsi'yi okumak çok fayda verir. Doğum anında da bağırıp çağırmak yerine, kolaylık dilemek için dua etmek en doğrusu. Rabbim tüm hamile arkadaşlara kolaylıklar versin.
Ve Muzaffer Ozak Hocaya ait "İrşat" kitabı Esma-ul Hüsna bölümünden:
["YA BEDİ'U"(c.c) ismi celilini "Ya Bedi'us-semavati" şeklinde 70 kere okuyanların bütün zor işleri kolaylaşır.]
Bunu da ekleyeyim aynı kitaptan,konuya uygun olarak başkalarına da işe yarayabilir:
"YA MÜBDİ'U(c.c) ismi celili ,çocuğunu düşürmesinden korkulan bir kadına okunursa,her türlü gebelik tehlikelerinden kurtulur."
Esmaü'l-Hüsna
sümme sebile yesserahu) Abese suresi-20. Sonra ona yolu kolaylaştırdı. (okunması gereken ayet)

arkadaşlar, hiç fast food çekiyor mu canınız? benim bazen çok fena burger menü çekiyor canım. hele de patates kızartmaları oluyor ya..... yiyor musunuz hiç? ayda bir yesek ne olur ki? ben genelde dikkatli besleniyorum ama arada bir de şımartmak istiyorum kendimi. kızartma türü şeyler yemek istiyorum. çok boğazlıydım ben, sağlıklı sağlıksız herşeye bayılır sürekli yemek yerdim. şimdi sürekli sağlıklı yeme mecburiyeti beni yemekten soğuttu. artık iştahım yerinde değil, zorlanarak yiyorum çoğu kez.

X