2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar cumartesinden beri kanamam vardı cumartesi gittiğim kendi doktorum myom var dedi ama meğerse alakası yokmuş bugünde başka doktora göründüm bebişim sağlıklı ama düşük tehlikesi varmış progesteranla bebe aspirini verdi ve yatacam kızlar bu aylardan sonra ilaçların pek faydası olmuyormuş bebişin tutunmasına bağlıymış bana dua edin gördüm yavrumu takla atıyor hıçkırıyor 12+2 günlük olmuşuz ense kalınlığınada bakıldı herşeyi normal RABBİM KUZULARIMIZI KORUSUN .DUALARINIZIDA EKSİK ETMEYİN BİZDEN:Saruboceq::Saruboceq::nazar::nazar:

allah inşl hepimizin bebişlerini meleklerini hayırlısıyla kucağımıza almamızı nasip etsin.geçmiş olsun.benin bir arkadasım da bebeğini hep cok aşağıda taşıdı düşük riski vardı şimdi bebişi doğdu ve altı aylık sağlıklı bir bebeği var.canını hiç sıkma moralini her zaman yüksek tut.bebişin seni hiç yanlız bırakmıcak inşl.dualarımız her zaman seninle:teselli::1hug:

beni rahatlattığın için sağol
aslında benim ilk haftalarda günlerce süren (hafta haftalarca) lekelenmelerim oldu
iki defada kanamam oldu ama 3 haftadır hiç bir şey yoktu
dünd sümüksü kahverengi yapışkan bir akıntı görünce korktum
bugün doktora randevu aldım.akşam gideceğim.gelince sizleri haberdar ederim

herşeyin yolunda olduğundan eminim helincim. ben de olsam evhamlanırdım ama gör bak güzel haberlerle döneceksin

petrik nasıl oldun insalah agrıların azalmıstır bobrek sıkınısı birde hamile iken çok çokzor olmalı allah yardımcın olsun

saol esra daha iyiyim az ağrıyor şimdi böbreğim, çarşamba gününde beri feci şekilde isal başladı kaç gündür haşlanmış pates, makarna lapa pilavla besleniyorum geçicek umarım
c.tesi doktora sordum yağsız şekersiz beslenirsen 2-3 güne geçer dedi, böbrek ağrısı içinde sabret dedi alıştım zaten

sen nasıl oldun geçtimi rahtsızlıgın ? tencerede su kaynat buharını yüzüne tut burnunu açar bebişine oksijen lazım : )

Ne demek arkadaşım hamile olsan da olmasan da aramızda olmak istiyorsan alırız biz seni.. yeter ki senin gönlün olsun, hamile olanlarla arkadaşlık edilir diye bir şart yok.

Sana tek tavsiyem sakın belirtilere takılı kalma. Bende hiç ne akıntı, ne bişi, hiç bir şey olmadı.Sadece adete 4 gün kala ciddi bir bel ağrısı oldu, dedim kesin adet olcam, bu ay da başaramadık, gece çok adet ağrım oldu, dedim sökülüyor galiba, gittim ağrı kesici aldım. Ertesi gün baktım gelen giden yok.. sabah kalktım ateş ciddi yüksek.. En iyi belirtli sabah ölçtüğün ateşindir, gerisi yalandır emin ol.

Adet olcaksan ateşin düşer.. o zaman anlıyorsun durumu.. Bu arada benim yaptığım hatayı yapıp ta ağrı kesici felan alma..

Merhaba arkadaşlar ben aranıza bugün katıldım biraz geç oldu ama ilk kontrolümden sonra muhtemel doğum tarihimin eylül yerine Ağustos 27 olarak öğrendim.
Senin düştüğün hataya bende düştüm ve gittiğim ilk kontrolde de doktora sormayı unuttum. Bende adet sancısı olduğunu düşünerek hamileliğin başlarında 5 haftalıkken falan bir yada emin değilim ama iki tane Apol fort 500mg içtim. İnşallah bebeğime bir sakıncası olmamıştır ve ben bu konuda çok endişeliyim. İlk kontrolde doktor herşeyin yolunda olduğunu söyledi ama ben sormayı unuttuğum için çok endişeliyim.

arkadaşlar çoğumuzun türlü türlü şikayetleri var. herkese acil şifalar ve sabır diliyorum. bende şimdilik sadece bulantı ve gaz problemi var. gündüzleri bulantı akşam belli bir saatten sonra da gaz öldürüyor beni. gece yatmadan önce ağzımdan bir canavar çıkarmaya çalışıyorum. eşim de "zorlama kendini kusacaksın" diyor. ama o gaz içimde kalınca allak bullak ediyor beni. herzaman değil ama bugüne kadar 3-4 akşam gazdan kıvrandım. sadece iki kere de başım ağrıdı. o yüzden allaha şükrediyorum. çok daha feci durumda olanlarımız var okuduğum kadarıyla.

benim de en büyük şikayetim gaz.özellikle geceleri başlıyor ve uyutmuyor..sabah da bu yüzden yataktan zor kalkıyorum ve işe gelmekten nefret ediyorum.umarım hepimizin şikayetleri geçer.ama bunları yaşamadan da olmuyor..

prebiyortik yoğurt yemeye izin var mı arkadaşlar? ben bugün bir tane yemeyi düşünüyorum. normalde de hiç yemezdim ama böyle de gazım olmazdı hep çok rahattım sindirim sistemile aram çok iyiydi. acaba gaza iyi gelir mi diye aldım o yoğurtlardan bi denesem mi?

kızlar dün banyoda bebişimi unuttum ve keselenirken üstünden baya bi şiddetli geçtim.birden midem bulandı onun ezilmesinden. kasığımın üstünde bebişimin yeri belli çünkü portakal kadar bi şişliği varorayı ezdim salladım .bişi olmas dimi bebişe.ya çok üzüldüm.sabah iğneler batıodu.

kızlar dün banyoda bebişimi unuttum ve keselenirken üstünden baya bi şiddetli geçtim.birden midem bulandı onun ezilmesinden. kasığımın üstünde bebişimin yeri belli çünkü portakal kadar bi şişliği varorayı ezdim salladım .bişi olmas dimi bebişe.ya çok üzüldüm.sabah iğneler batıodu.
merhaba canım.sanmıyorum bir şey olsun.onu koruyan 3 tabalka var diye biliyorum.anlayamadığım bir şey var nasıl oluyor da portakal büyüklüğünde bir şişlik oluyor? kaç haftalık ki? 7 değil mi?

merhaba canım.sanmıyorum bir şey olsun.onu koruyan 3 tabalka var diye biliyorum.anlayamadığım bir şey var nasıl oluyor da portakal büyüklüğünde bir şişlik oluyor? kaç haftalık ki? 7 değil mi?

bak canım sabah kalktığında daha yataktan kalkma.ve bacaklarını uzat.elini kasığının üstünde gezdir.yuvarlak gelicek eline.ben çok zayıfım ve karnımda yağ tabakasının y si yok o şişlik ayaktaykende belli bu yüzden .3-4 cm kadar şu an.ve o topu farkediorsun.inşallah bişi olmaz ya.

arkadaşlar herkese selamlar,.sizlere bişey soracam,doktorum bana progynex verdi,.acaba aramızda bu ilacı kullanan varmı,.akşamda kahverengi bi lekelenme oldu,.çok korktum.,ilaçtan olabilirmiki:nazar:

bak canım sabah kalktığında daha yataktan kalkma.ve bacaklarını uzat.elini kasığının üstünde gezdir.yuvarlak gelicek eline.ben çok zayıfım ve karnımda yağ tabakasının y si yok o şişlik ayaktaykende belli bu yüzden .3-4 cm kadar şu an.ve o topu farkediorsun.inşallah bişi olmaz ya.

inşallah bir şey olmaz.doktoruna sorsaydın için rahatlardı.rabbim korur inşallh bebişini.yaşadığın duyguları tahmin edebiliyorum.ama bence bir şey olmamıştır.

günaydın kızlar, ben ikili test randevumu 14 ocak çarşambaya çektim. çok heyecanlıyım. umarım moralimi bozacak bişeyler duymam. umarım sağlıklı bir bebektir

neden one cektin ? ilk kez sen yaptıracaksın sanırım aramızda insalah hayırlı sonuçlarla gelirsin canım.

kızlar ya uff kötüyüm midem bulanıyor hiç halim yok dişimde ağrıyo hepsi var yani bende bugün bebişimin kalp atışını dinlemeye gitcektim ama doktor yokmuş sanırım yarın gidicem uff ya hiç çalışmak istemiyorum şubatın sonunda çıkıcam işten o zamana kadar nsl sabredicem bilmiyorum

mavis ne guzel subat sonu isten çıkacam diyorsun surda ne kalmıs biz napalım haziran a kadar isteyiz yani genelde oyleyiz sanırım ben sahsen oyleyim hatta sonraya iznim kalsın diye uç hafta kalaya kadar bile calısabilirim yani.
subat sonu izne çıkcak olsam ne guzel olurdu valla
on gunluk rapordan dsonra çalısmak zaten bugun azap gibi.

beni rahatlattığın için sağol
aslında benim ilk haftalarda günlerce süren (hafta haftalarca) lekelenmelerim oldu
iki defada kanamam oldu ama 3 haftadır hiç bir şey yoktu
dünd sümüksü kahverengi yapışkan bir akıntı görünce korktum
bugün doktora randevu aldım.akşam gideceğim.gelince sizleri haberdar ederim
yapma ya demekki uç hafta suren sessizlikten sonra yinemi kanama olabliyor o f yaaa . tarih tekerrur ediyor desene rahat yok. aslında kalp atısından sonra bile dusuk ihtimali %10 lara iniyor hele ki 12. haftadan sonra dahada azalıyor ama bitmiyor iste. haberlerini bekliyouz canım

kızlar karnımda ağrılar var ufff

nası agrı mavis ??

saol esra daha iyiyim az ağrıyor şimdi böbreğim, çarşamba gününde beri feci şekilde isal başladı kaç gündür haşlanmış pates, makarna lapa pilavla içinde sabret dedi alıştım zaten

sen nasıl oldun geçtimi rahtsızlıgın ? tencerede su kaynat buharını yüzüne tut burnunu açar bebişine oksijen lazım : )

ben bugun biraz daha iyiyim diyorum ya arpa boyu ile iyilesmeye yaklasıyorum. basım agrıyordu yine biraz evel minoset içtim hamile iken içtigim 3, minoset bu. ama acil dr ud a kadın dogum dr umda gunde 3-4 tane içiebilirsin dedi rahat içiyorum haftada iki tane yi falan dusunmeden içiyorum su hasta donemimde en azından. bir baska hamile olup simdi dogum yapan arkadasımda grip olmus oda gunde 3 tane falan minoset içmis bas agrıları için saglıklı bir bebegi var su an ve onada dr u içebilirsin demisbu kadar içebilirsin uzerine artık içmemeyip diretmekte anlam yok değilmi yanlıs dusunmuyorum umarım kendime ieziyetde etmek istemiyorum.

arkadaşlar çoğumuzun türlü türlü şikayetleri var. herkese acil akşam gazdan kıvrandım. sadece iki kere de başım ağrıdı. o yüzden allaha şükrediyorum. çok daha feci durumda olanlarımız var okuduğum kadarıyla.

gercekten herkesin sikayetlri çok farklı farklı. bendede gaz pek yok yani bu derece yok. herkese etkisi farklı oluyor demekki. mesela dun acıktım dısardaydım eve gelmeme az vardı gidnce yerim hemen dedim ve çok acıktım eve varana kadar karnım midem tas gibi oldu bir gaz birikti. asla ac kalmamak gerekiyor bira nda kurt gibi acıkıyorum çok enteresan ya
resmen a ksam yemeklerimi ikiye bolup yemeye basladım pilav makarna vs yemegini en son yemekten birsaat sonra falan yiyorum çunuk ilk beasta yesemde acıkıyorum boyle bolerek çok yemekten kurtarmıs oluyorum.

lal nas ıunuttun yahuuu.. ayrıca nası sislik var yani ben epey bastırırsam falan altlarda gobekten epey altta bir sertlik az biraz hissediyorum.
ama sanmıyorum 6 haftalıkken dra gittimgidee ustenn bakmak için ultarsonu oyle bastırmıstıkı dedim bu bastırmaya biresy olmuyorsa demekki korkmaya gerek yok çok korunaklılar. yani oyle dusun sanmıyorum birsey olusn

nilufiercim ilacı bilmiyorum ama kahverengi leke konusunda uzmanım :)
fasulye ve milksahake de aynı benim gibi ustadlar bu konuda ne yazıkkı.
ama çok duyar olduk kahverengi lekeyi arıtk kokmuyorum artamıdkca kırmızıya donmedkce insanı çok korkutuyor ilk olunca hele biliyorum ama kokma diyeceğim bir hafta on ugun ol du benim ve geçti

kızlar bende drdan geldim bugun cok sukur melegimi gordum buyumus :) cok sevindim 9+6 cıktık yeni usg sonucumuza gore gec dollenen haftayı kapatıyoruz cok sukur. 2li test icin 3 hafta sonrasına cagırdı. bugun bebisi gorcem die sevinctenmidir nedir bulantım yok bide progestan fitili almadım vaginal bakıo diye belki orahatlatmıstır beni. aksamları 1 adet alıcam artık ins su 3 haftayıda atlatırsak 12yi tamamladıgımızda rahatlıycaz.

aftabru bendede gaz ve bulantı var bide dunn basagrısı eklendi.

:) inşallah bişi olmas. insan çok evhamlanıor.diorum bazen şimdiden böyleysem ilerde büyüyünce nassı olucam.anneme hak veriorum artık gerçekten doğruymuş.kalp sesini dinledikten sonra sanki deişio herşey

nilufiercim ilacı bilmiyorum ama kahverengi leke konusunda uzmanım :)
fasulye ve milksahake de aynı benim gibi ustadlar bu konuda ne yazıkkı.
ama çok duyar olduk kahverengi lekeyi arıtk kokmuyorum artamıdkca kırmızıya donmedkce insanı çok korkutuyor ilk olunca hele biliyorum ama kokma diyeceğim bir hafta on ugun ol du benim ve geçti

içimi rahatlattın esrako,ÇOK ÇOK TEŞKÜRRa.s.hihoyyyt

Nilüfersahh canım korkma biliyosun bende de oldu 5. Haftada iken olmuştu 2 gün sürmüştü kahverengi leke doktor endişelenme demişti bende yerleşme kanaması olmadı sende olmuşmuydu bu onun belirtiside olabilirmiş

Nilüfersahh canım korkma biliyosun bende de oldu 5. Haftada iken olmuştu 2 gün sürmüştü kahverengi leke doktor endişelenme demişti bende yerleşme kanaması olmadı sende olmuşmuydu bu onun belirtiside olabilirmiş

yerleşme kanaması olmuştu,.ama bu kahverengi leke acayip moralimi bozdu,.benneyaptımki

milkshake ve gelgitten haberi olan var mı arkadaşlar? ne zamandır okumuyorum sanki onları. iyiler mi?

X