2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

folic aside devam edioruz daha kaç ay daha sürecek bilmiorum. ama zaten artık bi faydası yokmuş die okudum netten (6-7. haftadan sonra) ama herhalde önlem için mi devam edioruz bilmiorum

arkadaşlar doktorum bir seminere gitmiş yurt dışında, seminerde 5mg folik asitin çok fazla olduğunu ve düşüğe neden olabileceğini söylemişler. Doktor folbiolu yarıya hatta sonra da çeyreğe indirdi. İsterseniz siz de doktorunuza danışın. özellikle de folbiol için...

arkadaşlar doktorum bir seminere gitmiş yurt dışında, seminerde 5mg folik asitin çok fazla olduğunu ve düşüğe neden olabileceğini söylemişler. Doktor folbiolu yarıya hatta sonra da çeyreğe indirdi. İsterseniz siz de doktorunuza danışın. özellikle de folbiol için...

ama genelde 5 mg nı veriyolar benim kullandıgımda 5 mg allah allahh bi sormak lazımm dr bunu :uhm:hatta yakında gidecek varsa sorsun bence

selam kızlar nasılsınız?ya bugünlerde kaç hamile gördüysem hep kız.diğer topiklerde cinsiyet öğrenen arkadaşlarında kız sadece bir erkek oldu.sizlerin tahmini varmı?

Kıslar selam benim özelime bir arkadaş bi msj atmıştı yanlışlıkla sildim tekrar atabilirmi ?
Tşkler

selam kızlar nasılsınız?ya bugünlerde kaç hamile gördüysem hep kız.diğer topiklerde cinsiyet öğrenen arkadaşlarında kız sadece bir erkek oldu.sizlerin tahmini varmı?

aynen canım, benim de çevremdekiler hep kız bebek bekliyorlar.bakalım bizimkiler ne olcak ama bana da kızın olcak diyorlar genelde..:CüvCüv:

aynen canım, benim de çevremdekiler hep kız bebek bekliyorlar.bakalım bizimkiler ne olcak ama bana da kızın olcak diyorlar genelde..:CüvCüv:

zaten ikli testte sana söylerim dedi doktorum.yarın ve cumartesi randevum var hayırlısıyla.cumartesi ikli testim var 11+6 olacağız inşallah.banada erkek diyorlar ama sanki kız hissediyorum.
sağlıkla zamanında özürsüz kusursuz gelsinlerde önemli değil.iyisin değil mi canım?

Merhaba arkadaşlar ben aranıza bugün katıldım biraz geç oldu ama ilk kontrolümden sonra muhtemel doğum tarihimin eylül yerine Ağustos 27 olarak öğrendim.
Senin düştüğün hataya bende düştüm ve gittiğim ilk kontrolde de doktora sormayı unuttum. Bende adet sancısı olduğunu düşünerek hamileliğin başlarında 5 haftalıkken falan bir yada emin değilim ama iki tane Apol fort 500mg içtim. İnşallah bebeğime bir sakıncası olmamıştır ve ben bu konuda çok endişeliyim. İlk kontrolde doktor herşeyin yolunda olduğunu söyledi ama ben sormayı unuttuğum için çok endişeliyim.

Dilek.. içini rahatlatacak bir kaç bişey yazayım.. doğa, anneye adet günün geçip olman gereken kanaman olana kadar bebeğin bana emanet, aldığın ağrı kesiciler, içtiğin içkiler, yada maruz kaldığın sigara ortamları bebeğini etkilemez dermiş.. annenin sorumluluğuna giren adet günün gectiği halde hala daha bu zararlı şeyleri yapmaya devam edeceklermiş.. o yüzden için rahat olsun derim.. ama yine de en doğrusu doktoruna danışman.

kızlar ses verin ya geçmişimi okuyorsunuz başka forumlarımı?nasılsınız dedim ama tık yok sağolun senağlama.valla kırılıyorum ama size...

prebiyortik yoğurt yemeye izin var mı arkadaşlar? ben bugün bir tane yemeyi düşünüyorum. normalde de hiç yemezdim ama böyle de gazım olmazdı hep çok rahattım sindirim sistemile aram çok iyiydi. acaba gaza iyi gelir mi diye aldım o yoğurtlardan bi denesem mi?

Aftabru, ben gazdan sıkıntı yaşadığım zamanlarda rezene çayı içiyorum.. bu sıkıntısını en yakın arkadaşım hamileliği sırasında içerek atlatmıştı.. bebeklere de gazı olunca içirilirmiş ya.. ama çok sık olmamak kaydıyla sadece gazdan sıkıntı yaşadığında bir bardak rezene çayı seni çok rahatlatacaktır.. yine de doktoruna sor.. ondan sonra kullan olur mu?

BEN GUNDE 1 ADET folik iciorum . drum 4.aya kadar devam dedi. materna multivitamin ise son aya kadar insallah

bende bulantı icin ahududu cayı duymustum ama nederece dogru bilinmez bir drun sitesinde yazıodu

ne kızım var ne de oğlum, o yüzden hiiiiç farketmez. yeter ki sağlıklı olsun. 9 ay bile öğrenmesem olur. hem insan bilmeyince daha hoş oluyor, kah kız bebek canlandırıyorsun gözünde kah erkek bebek.... cinsiyet belli olunca bir seçenek elenmiş oluyor, çok da cazip değil. ama eşim çok merak ediyor

ne kızım var ne de oğlum, o yüzden hiiiiç farketmez. yeter ki sağlıklı olsun. 9 ay bile öğrenmesem olur. hem insan bilmeyince daha hoş oluyor, kah kız bebek canlandırıyorsun gözünde kah erkek bebek.... cinsiyet belli olunca bir seçenek elenmiş oluyor, çok da cazip değil. ama eşim çok merak ediyor

deli gibi kız istiyorum tek kız olduğum için arkadaş olur gibime geliyor ama tabiki rabbim hayırlı ve sağlıklı versin ikiside yok.benim eşimde iki haftaya bir soruyor doktor gülüyor bazen kızdırıyor bi erkek diyor bi kız.yeterki zamanında kollarımda olsun kuzum hiç farketmez ama herkesin ki kız olunca tuhaf geldi 2008 dede hep erkekti.

bende melek gibi goruyorum cinsiyesiz bir bebek sadece bebek canlanıo gozumde :) su saatten sonra tek dilegim saglıkla dunyaya getirmek ve kucagıma almak ins hepimiz o sekilde devam ederiz

kayra bulantılar azaldımı 10.haftadan itibaren azalmaya basliomus ya sen ne durumdasın bende yarın 10 olucam 9+6 cıktık usgde takvimi sabah erken guncelliycem cunku hangi saatte yaparsan hergun o saatte guncel oluyo takvim

Selam herkese. kayracım noldu, kimse merhaba demedi mi sana? kızma, herkes kendi derdinde, olur arada öyle. Aynı şekilde benim de defalarca yazısına yanıt verdiğim, ama bana yanıt vermeyen arkadaşlar var.. Napalım...

Ben de çarşamba günü haftalık rutin kontrolüme gidiyorum kızlar. Bakalım bebiş ne alemde.. Folbiol konusuna çok şaşırdım. Yarıya mı indirsek acaba?

kayra bulantılar azaldımı 10.haftadan itibaren azalmaya basliomus ya sen ne durumdasın bende yarın 10 olucam 9+6 cıktık usgde takvimi sabah erken guncelliycem cunku hangi saatte yaparsan hergun o saatte guncel oluyo takvim

canım bugün 11+1 olduk evet bulantı falan kalmadı çok şükür ama bel ağrısı ve mide yanması mahvetti.hayırlı olsun bitanem.

tskler kayracım. cok sevindim bulantıların gecmesine canım gozun aydın nekadar dogru bilmiorum ama yine diger topiklerde mide yanmasını turk kahvesinin gecirdigini okumustum. bir cay kasıgı turk kahvesi yutulacakmıs o geciriomus kimdi bilmiorum yazan

zaten ikli testte sana söylerim dedi doktorum.yarın ve cumartesi randevum var hayırlısıyla.cumartesi ikli testim var 11+6 olacağız inşallah.banada erkek diyorlar ama sanki kız hissediyorum.
sağlıkla zamanında özürsüz kusursuz gelsinlerde önemli değil.iyisin değil mi canım?

iyiyim çok şükür.midem felan da bulanmıyor artık.güzel geçiyor hamileliğim:nazar:
sen de iyisindir inşallah.bebişin de iyidir umarım.:1hug:

X