2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kizlar selam, isten vakit bulup ancak girebildim...
Comely cok gecmis olsun, bende gecenlerde isyerinde oyle oldum, tuvalete zor atiyordum kendimi, ama krakerle falan gecti, disari cikip temiz hava falan aldim..kafamçokkarıştı
Didecim kolay gelsin ve allah sabir versin seni cok iyi anliyorum, dedikodu degil yaptigin insan bazen cok doluyor, bendede var o anne-kiz ciftinden bi tane, yurtdisinda olmama bile bisi degistirmiyor, bikac ayda bir geliyorlar, hattta kayinvalidem sozde bana yardimci olmaya geldi, herseyi yine ben yapiyorum sadece 1 kere borek yapti okadar, ay sonunda gorumcem gelicek gezmeye, hizmet bekliyen bi kisi dahaÇok üzgünüm çoook:mymeka:ki bide onlar hamile oldugumu biliyorlar:mymeka:
napalim dayanicaz baska yapicak bisi yok, uzulmemek, stress olmamak gerek bebisler icin:ecrin_bebek::ecrin_bebek:
Evris sorma guzelim ya o gece kalkmalari ve sersem sersem kolumu bacagimi carpa carpa yataga donmeler cok fena...sonda falan mi baglasak yada bezkafamçokkarıştı

slm arkadaşlar bende 30 ağustosda doğum yapıcam inşallah.. aşırı mide bulantım var leblebiyle idare ettim bi süre ama onu bile yiyemiyorum artık.. kokuya hiç tahammülüm yok bide idrar yolu enfeksiyonu kaptım sanırım :KK43: ooff ya

slm arkadaşlar bende 30 ağustosda doğum yapıcam inşallah.. aşırı mide bulantım var leblebiyle idare ettim bi süre ama onu bile yiyemiyorum artık.. kokuya hiç tahammülüm yok bide idrar yolu enfeksiyonu kaptım sanırım :KK43: ooff ya

Hatirli olsun bebis ayrica gecmis olsun canim..Bol bol su ic ki mikroplar atilarak temizlensin idrar yolundan, ilac alamicagin icin en iyi cozum bu...Ben de onceden cok gecirdigim icin idrar yolu enfeksiyonu , su icip bol bol tuvaltet cikmak temizliyor, en iyi cozum...a.s.

ay o anne kızlardan herkeestee var demeek ki. ya ama ben annemi kaynana olsa bile o halde düşünemiyorum. eşimin amcasının çocukları var senin kaynanan gençken de ööyleydi oturduğu yerden kalkmazdı diyorlar. valla ne gelmelerini istiyorum ne de oraya gitmeyi ancak sinir oluyorum strese giriyorum. bebeğime zarar vercek diye şimdi onlarla ilgilii bişey konuşmuyorum eşimle. sanki yoklarmış gibi davranıyorum çok zevkli oluyor.

TAZEFASULYEM haklısın.
ben bile okurken sasırdım
konusur gibi dumduzz yazıyorum
hep msnden kaynaklanıo bu :)
tskler

ahtapot yemenin bir sakıncası yoktur değil mi arkdaşlar. bu konuda duyumu olan var mı? öğlen nerdeyse bir kolun tamamını yedim. bazı deniz ürünleri tavsiye edilmez ya, ahtapot onlardan biri değil di mi?

arkadaşlar doktordan geldim moralim çok bozuk. kese görünmüyor ve beklenenden çok daha küçük bir nokta var dedi. Yani düşük riski:KK43:((

arkadaşlar doktordan geldim moralim çok bozuk. kese görünmüyor ve beklenenden çok daha küçük bir nokta var dedi. Yani düşük riski:KK43:((

hemen moralini bozma bence. benimde doktorun haftasıyla sat tarihime göre hamilelik haftam tutmuyordu. gelişmemiş olabilir, yada geç döllenmiş olabilir dedi. geç döllenme olmuş oyüzdenmiş o. bende gerildim 2 haftayı nasıl geçirdim bilmiyorum. gittiğimde kalp atışlarını bile duyduk. içini ferah tut. bir daha gittiğinde büyümüş olur inş. stres yapmamaya çalış

ahtapot yemenin bir sakıncası yoktur değil mi arkdaşlar. bu konuda duyumu olan var mı? öğlen nerdeyse bir kolun tamamını yedim. bazı deniz ürünleri tavsiye edilmez ya, ahtapot onlardan biri değil di mi?

Fazla bi bilgim yok, tek bildigim salamura turu deniz urunlerinden kacinmak gerektigi, pismedikleri icin ama hamileligimi bilmeden once istiridye yemistim, cig yeniyor sonra doktora sordum ogrenince hamileligi zarari olmaz dedi ama yinede emin degilim biyerde okumustum cig deniz urunleri yememek gerek diye, kime inanaicaz sasirdim...kafamçokkarıştı
Burada benimde canim asiri derecede midye istiyor , tavasini falan yiyemezmiyim, cok mu zarali midye bilen varmi???cokacimcoook

Evet canim gecmis olsun ama moralini hemen bozma sat kacti??gec dollenme olabilir, bn ilk gittimde de cok kucuktu sat a gore gec dollenme dedi 1 hafta??

kızlar sağolun ilginiz için sat:3 aralık.... karından baktı sadece... olumsuz şeyler söyledi

kızlar sağolun ilginiz için sat:3 aralık.... karından baktı sadece... olumsuz şeyler söyledi

5 haftaliksin Sat a gore, yani gec dollenmede olduysa ve karindan baktiysa bisey gormemesi cok dogal..Genelde ilk 10-12 hafta bakiyi hep alttan vaginal yapiyorlar ki net gorulsun diye, benimde ilk gidisim sat a gore 5 haftaydi vaginal bakmasina ragmen 1.1mm gordu ve cok kucuk bi nokta dedi, kesede cok kucuk dedi.2 Hfta sonra gel dedi gittigimde kalp sesini dinleyip geldim...Sakin korkma 2. gidisindede vaginal baktir, hersey yolunda gider umarim...:ecrin_bebek::CüvCüv:

5 haftaliksin Sat a gore, yani gec dollenmede olduysa ve karindan baktiysa bisey gormemesi cok dogal..Genelde ilk 10-12 hafta bakiyi hep alttan vaginal yapiyorlar ki net gorulsun diye, benimde ilk gidisim sat a gore 5 haftaydi vaginal bakmasina ragmen 1.1mm gordu ve cok kucuk bi nokta dedi, kesede cok kucuk dedi.2 Hfta sonra gel dedi gittigimde kalp sesini dinleyip geldim...Sakin korkma 2. gidisindede vaginal baktir, hersey yolunda gider umarim...:ecrin_bebek::CüvCüv:

sağol canım ya... ne bilim doktor birinin ultrasonunu gösterdi bak dedi 5 haftalıkken böyle görünmesi gerekir ama seninki küçük dedi.. bir de ilk günler kanamam vardı zaten ... progestona devam edecekmişim... umarım dediğiniz gibidir:KK43:(

Bi daha ne zamana gel dedi peki deryadevrim?? dedim ya belki benimki gibi gec dolllenmedir, benim sat a gore 9 hafta olmam gerek ama 8 haftalik bebisim gelisimine gore, gec yumurtlamisim:)) insallah bidahaki gidisine iyi haberlerini alirsin canim...

iyi de görememesi çok normal eğer geç döllenme varsa. vajinadan bakınca bile görünmeyebiliyor 4 haftalıkken. sen hiiiç bozma moralini. düşük olacaksa da zaten en başta olması inan ki en hayırlısı.

bazı doktorların neden ille de karından baktıklarını hiç anlamıyorum. alttan bile net görünmüyor hiçbişey, karından nasıl görünüyor hiç bilmiyorum

sağolun arkadaşlar, 10 gün sonra gel dedi. bu bebek için neredeyse 2 yıl uğraştık...bu nedenle çok önemli benim için.. bir de duyurmadığımız kimse kalmadı.... aslına bakarsanız arkadaşlarınıza söyleyin gebelik kesinleşmeden kimseye söylemesinler benim gibi... hep onlar stres faktörü oldu bende... her kulaktan bir ses çıkıyor şunu yapma bunu yap.... dün de kaynanam aramış cinsel ilişkiye girmeyin diyor.... delirdim resmen sanki ben dağdayım da doktorluk da ona kaldı:KK43:(((((((

X