2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Babymom, kabuslar sacma sapan alakasız ruyalar zaten gani.. onu geçtım çoktan da.. ama bu uykusuzluk sonradan uyumaya çalışmak, sonra da sersem bir vazıyette uyanmak iyice salak etti beni.. her ıdrarım.. sankı saatlerce tutmusum gibi uzun uzun suruyor.. eşim çok takılıyor bana.. bu sefer 3dk dan kısa surdu tebrıkler falan dıyor bazen.. Hakkımızda hayırlısı dıyecegız.. yolumuza devam edeceğiz.. başka da yapılabılecek bısı yok.

Tazefasulye, uzun suredır ben sütümü lıght ıctıgımden dolayı bende hıc sıkıntı yaratmadı süt içme olayı ama bildiğim ilginç bir seyi sizinlede paylaşmak ıstıyorum.. dereotundaki ( hanı su ıncecık tel tel tuy gıbı yaprakları olan) calsiyum sütttekinden gani gani fazladır.. salatalarınıza felan bol bol dograyın derım.

evet canım peyniri az yağlı yememiz gerekiyomuş.tatsız tuzsuz oluyo ama napalım idare etcez.yanında bişeylerle destekliyorum ceviz vs.güzel oluyo.bu arada arkadaşlar beyaz leblebi de mide bulantısına iyi geliyor.mideyi bastırıyor.güzel anne adaylarına duyrulur......:lepi:

evet beyaz leblebi bulantıya iyi geliyor. ama gaza da epey gibi geliyor. geçenlerde bir paket yedim bulantım anca geçti. akşam gazdan çıldırıyordum.

tazefasulye, süperdi verdiğin bilgiler. tahin helvasını ve dereotunu çok severim. iyi bari azcık da olsa helva yerim o zaman. şekerden uzak durmaya çalışıyorum da... hamilelikte şeker filan çıkabiliyormuş. o zaman diyet veriyorlarmış. o duruma düşmek istemem. en dikkat ettiğim şey sabah meyve ve ceviz yemek, haftada 2 - 3 gün balık yemek. gerisine çok da dikkat etmiyorum. ben zaten dengeli ve sağlıklı beslenen birisiyimdir çünkü. hızlı kilo değişimin bugüne kadar hiç olmamıştır ki ben 36 ıma gireceğim martta. 16 senede 48 den 52 ye çıktım. o yüzden çok kasmıyorum. sadece et yemek zor geliyor.
pınarın yağsız sütünü bilmem ama ben bikere hangisini almışsam dupduruydu. içemedim valla. ben süt ürünlerinin en yağlılarını severim. ekstra ezine (koyun) mesela

Ben de diyet yaptığım bir ara, müsliyi yağsız sütle içiyordum. Aynen su gibi geliyordu. Bir arkadaşım ( yeni doğum yaptı) o dedi, hepsini denedim, pınarınki güzel diye.. Ben de denedim, evet güzel.. Hem de % sıfır yağ! Tahsildaroğlu ezine koyun, vakumlu paket olacak ama, açık değil! Tek geçerim!!

eşim de dün pekmez aldı şimdi kalsiyum varmış diyince sırıttı pis pis.hiç sevmem ben pekmezi.yiyeceğiz artık.bu gün çok fena midem,yorgunum halsizim ağlamak istiyorum yaaa.bir de kayınvalidemler geliyor yarın şehir dışından akşamdan yapmam lazım yemekleri bu mideyle nasıl yapacaksam.daha üç saat var işten çıkmama.keşke bize izin verseler ilk üç ay.yada 6. haftadan sonra.başka biri için dayanmazdım sırf meleğim için hepsi

Ya sizin bu büyükler ne kadar anlayışsızmıs.. tazefasulyenın öyle.. senın oyle dide.. zaten kendınıze halınız yok,evinize halınız yok, bir de ne diye kendılerı yük olup geliyorlar.. hiç mi insan halinden anlamıyorlar.. yazıyorsunuz ben sinir oluyorum resmen.. anlayışsızlarrr!!!!!

bu akşam doktora gidiyorum arkadaşlar. bakalım neye benziyor çok merak ediyorum. herhalde şimdi yarısı kafadan ibaret yaratık gibi bişeydir. acaba kollarını filan ayırtedebilecek miyim? çok heyecanlıyım. kötü birşey duymam inşallah. yarın sabah fırsat bulursam sizlerle de paylaşırım.

kızlar yardım edın nefes alamıyorum 5 dk bı lavoboda öğürmekten mahfoldum ağzıma zorla su dökmezsem nefes alamıyorum cok fena ne yapim yardım acıl bulantım nasıl gecerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

geçmiş olsun.biraz daha iyi olmuşsun okuduğum kadarıyla bu gün brn de çok fenayım.haftalar ilerledikçe düzeleceğime daha bir fena oluyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

Ya sizin bu büyükler ne kadar anlayışsızmıs.. tazefasulyenın öyle.. senın oyle dide.. zaten kendınıze halınız yok,evinize halınız yok, bir de ne diye kendılerı yük olup geliyorlar.. hiç mi insan halinden anlamıyorlar.. yazıyorsunuz ben sinir oluyorum resmen.. anlayışsızlarrr!!!!!

bari yemek beklemesinler. bence beklemiyorlardır da... midenin çok bulandığını söyle onlar hazırlasınlar bişeyler. ya da eşin yardım etsin.

arkadaşlar gelgit in durumunu nasıl öğrenebiliriz? ben hiç özel mesaj filan denemedim. nerden bakabilirim, hiç kurcalamadım bu siteyi.

Hayır gelsin gelsin de, yeni gelin gibi süzülüp oturuyorlar ana-kız. Ona gıcık oluyorum. Annem geliyo mesela arada, hamile olmasam da bana tek bir iş yaptırmıyor. Kayınvalidem annemden, görümcem de benden küçük. Hiiiç valla, uyduruktan yemekler yapıp koycam önlerine. Çok istiyorlarsa kendileri yapsınlar...

bu akşam doktora gidiyorum arkadaşlar. bakalım neye benziyor çok merak ediyorum. herhalde şimdi yarısı kafadan ibaret yaratık gibi bişeydir. acaba kollarını filan ayırtedebilecek miyim? çok heyecanlıyım. kötü birşey duymam inşallah. yarın sabah fırsat bulursam sizlerle de paylaşırım.

Ay ben de çok merak ettim aftabru. Lütfen hemen yaz. Bayağı insana benzemiştir o artık..

Bu arada ben kabızlığın çaresini buldum. Bol bol doktora gideceğim. kaydirigubbakcemile3 Şöyle, şimdi ben ne zaman bebişimi görmeye gitsem, af edersniz heyecandan nasıl tuvaletim geliyor anlatamam.. Resmen lavman etkisi yapıyor. BÖylece 1-2 gün rahat ediyorum :)

Hayır gelsin gelsin de, yeni gelin gibi süzülüp oturuyorlar ana-kız. Ona gıcık oluyorum. Annem geliyo mesela arada, hamile olmasam da bana tek bir iş yaptırmıyor. Kayınvalidem annemden, görümcem de benden küçük. Hiiiç valla, uyduruktan yemekler yapıp koycam önlerine. Çok istiyorlarsa kendileri yapsınlar...

Ay ben de çok merak ettim aftabru. Lütfen hemen yaz. Bayağı insana benzemiştir o artık..

Bu arada ben kabızlığın çaresini buldum. Bol bol doktora gideceğim. kaydirigubbakcemile3 Şöyle, şimdi ben ne zaman bebişimi görmeye gitsem, af edersniz heyecandan nasıl tuvaletim geliyor anlatamam.. Resmen lavman etkisi yapıyor. BÖylece 1-2 gün rahat ediyorum :)

alemsin valla... bu fırlamalıkla içerde bebişin çok eğleniyordur:teytey:

haberleri yok hamile olduğumdan.olsa da gelirler.beni gern yanı azcık kötü olsam naz yapıyorum sanarlar falan.gerçi görümcem hamileyken ortalığı birbirine katıyordu.şimdi dedikoduya girecek ama kimseyle paylaşmadığım şeyler bunlar ilk hamileliğimde çok sorun yaşamıştım sürekli kanamam vardı çok ağrılarım vardı her gün başka bir yere yemek davetine götürüyorlardı zorla....bir gün çok ağrım vardı yatıyordu kayınvalidem bana şaka yollu oğluma naz mı yapıyorsun dedi..öyle şaşırdım ki.bir kaç gün sonra bebişim öldü ve kürtajla aldılar.sonra iki tane parça kalmıştı onlar da çok acı verdi.yaaa böyle işte evrişçiğim şimdi de bir şey der canımı sıkar diye geriliyorum.yoksa çok severim misafiri.eşim üzülmesin diye çok rahatsız olsam da dayanmaya çalışıyorum bir de çalışma hayatı yoruyor tabi...
biraz empatik olmalı insanlar değil mi? başkasına gelince naz senin kızına gelince vah vah çok hasta,yazık bir şey yiyemiyor deyip ne yapacağını şaşırmalar..neyse şimdi buraya benim kaynanam şöyle iyidir böyle iyidir diye yazanlar olacaktır.ben de her şeye rağmen seviyorum kadını.bir şey demeyeyim kırmayayım diyorum.amma dedikodu yaptım.dolmuşum demek ki:çok üzgünüm:

hayırlı haberlerle gelirsin inşallah :emir_bebek:

bari yemek beklemesinler. bence beklemiyorlardır da... midenin çok bulandığını söyle onlar hazırlasınlar bişeyler. ya da eşin yardım etsin.

bacağı kolu belli olur bence.ben de 12.haftada gideceğim.en son 7. haftada gittim.sen ikili test için ne zaman gidiyorsun? sanırım ben de önce gidersin.zahmet olmazsa neler yapıldığını.ense kalınlığına nasıl bakıldığını yazar mısın?a.s.

KIZLAR GUNLERDİR CANIM bi borek cesidini cekiyor ilk aksam kendim yapacaktım eve gidince gecti sonra ertesi gun tekrara basladi yine eve gidince aksam gecti o gece ruyamda gordum ertesi aksam yapmaya karar verdim tekrar gecmemis demekki diye sonra bebegi olan bir arkadasim dediki sen yapma baskasina yaptır yaptıgın kokar yiyemezsin doyasıya dedi sonra bende burdaki bir turk arkadasi aradim bu aksam yemege gidiorum cok sukur bu gece bile ruyamda gordum hayatımda ilk defa eseriorum sanirim :))

bacağı kolu belli olur bence.ben de 12.haftada gideceğim.en son 7. haftada gittim.sen ikili test için ne zaman gidiyorsun? sanırım ben de önce gidersin.zahmet olmazsa neler yapıldığını.ense kalınlığına nasıl bakıldığını yazar mısın?a.s.

ben ikili test ve 4d ultrason için 23 ocağa randevu aldım. tabi yazarım nelere bakıldığını. inşallah sonuçlarım iyi çıkar da amniyosentez filan istemez doktor. gerçi yaşım itibarıyle ölçümler iyi bile olsa ister gibi geliyor. şimdilik bunları düşünmemeye çalışıyorum. bugün göreceklerim karşısında çok heyecanlıyım ama anlatamam

KIZLAR GUNLERDİR CANIM bi borek cesidini cekiyor ilk aksam kendim yapacaktım eve gidince gecti sonra ertesi gun tekrara basladi yine eve gidince aksam gecti o gece ruyamda gordum ertesi aksam yapmaya karar verdim tekrar gecmemis demekki diye sonra bebegi olan bir arkadasim dediki sen yapma baskasina yaptır yaptıgın kokar yiyemezsin doyasıya dedi sonra bende burdaki bir turk arkadasi aradim bu aksam yemege gidiorum cok sukur bu gece bile ruyamda gordum hayatımda ilk defa eseriorum sanirim :))

Yahu babymom n'olursun nokta ve virgül kullan. şu paragfarı anlayabilmek için 3-4 defa okumak gerekmesin. Kızma bana, n'olur kullan. Büyük harften falan geçtim.

kızlar meraktan ve anılarımı tazelenemk amacıyla şöyle bir bakayım dedim sodadan bahsetmişsiniz.valla haileyken hergün soda içtim midem asırı derecede yanıyordu birazda olsa o ii geliyodu.bulantım için çubuk kraker çok yedim.poğaça simit midemi en kötü yapan seyler arasındaydı.
birde bu gece tuvalete gitmeleri yazmıssınız :)) valla ben 9 ay her gece sonlara doğru nerdeyse gece 4 5 kere kalkar hale gelmiştim:) doğumdan sonraya hazırlık oluyor fenamı
ayrıca ikili testte ense kalınlığını normal ultrasona bakar gibi bakarak ölçüyorlar 2li testte heryeri belli oluyor bebeklerin heryerini tam olarak görebilirsiniz.nasılda çırpınıyorlar küçücük bişey halbuki.
ahhh o günler.herkes tadını çıkarsın hamileliğin sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah.

ha asıl bunu yazmak için girmiştim unutmusum yazmıski bir arkadasımız soda içince bebek sarılık olmazmış benden çok soda içen yoktur hamileliğinde ama bebeğim yinede sarılık oldu hemde 3 ayda anca geçti.sarılık olursa korkmayın ben çok korkmustum:)

X