2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hihoyyyt:sm_cool:a.s.:teytey:Şeniz tesekkür ederım yaparmıyız cnm gercekten nasıl olucak pekım bıde çözemedım ya cnm herkez bana başk dıyo sence ne kadar bnm bebişim cmrtesı öğrencem ama en son kasım 6 da regly oldum

Gebelik (hamilelik) haftası ve muhtemel doğum tarihi hesaplayıcı - gebelik.org - Jinekolog Operatör Dr. Kağan Kocatepe buraya göre 8+5 günlük hamilesin.ama ultrason değerleri önemli.bebeğin boyutuna bakıp haftayı söylüyor doktorlar.muhtemel doğum tarihin de 13 ağustos galiba.bence kalp atışlarını görebilirsin.

babysfirstsite le anlaşmadık:) üye olmak mı gerekiyo?

evet üye olmak gerekiyor.ama çok kolay. yalnız türkiyenin saat dilimi olan UTC +2 seçtim ben ticker 1 gün ilerden gidiyor.farketmez belki erken belki geç doğuracağız zaten :sm_cool:

slmlar arkadaşlar,.şimdi doktordan geliyorum,.hep internetten bakıyodum muhtemel doğum tarihine,29 ağustos çıkıyodu,.vede 6 haftalık,.doktor beş haftalık olduğunu söylüyo.,şimdi ben eylül annesimi olacam,hımm:1closedeyes:

kızlar günaydın, bulantılı bir günden daha merhaba sizlere....
sanıyorum herkes ölçümlerini diğerleriyle kıyaslamak istiyor. aslında bu gereksiz. çünkü sata göre hesapladığımız haftada değiliz çoğumuz, ki bu da erken ya da geç döllenmiş olmaktan kaynaklanıyor. önemli olan bebeğin gelişiminin orantılı bir şekilde devam ediyor olması. ilk muayenede söylenen haftayla ikincide söylenen farklı çıkabiliyor çünkü bebeğin boyuna göre haftasını değiştiryor doktorlar. örneğin benimki 7+5 diye bilirken 8+4 çıkmıştı ama bakarsınız bu gidişimde de 10+5 beklerken 10+2 filan diyebilir. zaten bir hafat farkın çok önemli olduğunu sanmıyorum. yine de referans olabilir diye değerlerimi yazıyorum:
sat 1 kasım
24 kasımda bhcg 396
3 aralık kese 10mm
12 aralık bebek 7mm
25 aralık bebek 19mm

ama tekrar söylüyorum benim erken döllenme olmuş, sizinki farklı olabilir, çoğunuzun geç döllenme olmuş mesela. önemli olan bebeğin gelişiyor olması, ve haftasına göre normal değerler içinde olması. birkaç mm nin önemi yok.

canım inş duymuşsundur. ben de çok tediirginim valla ama sabretcem bebeğimi de özledim ama olsun 8 haftalık olsun öylee gitceem. minik kelebek çok sevindim valla hayırlısıyla biz de duyalım inşallah. sağsaliim de kucağımıza alalım. annem uykusuz geceler diyo hemen ama been olsun ben her şeye razıyım diyorum. Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eetsin...
ya ben hızla kilo alıyorum sanki. acaba çok mu yiyorum yoksa normal mi kocaman bi göbeğim oldu. siz de de öyle mi valla rejime gircem böyle giderse...[/

ben çok mutluyum dün bebeğimi ve kalp atışını gördüm kocaman bi kese ve içinde küçücük bi fasülye üzerinde de bişey pıt pıt ediyodu.allah hepinize nasip eder inşallah bu anı yaşamayı.benim de göbeğim çıktı bu arada normal demişti dr.kaydirigubbakcemile3

evet benimde ultrasona göre su an 7+6 3gün ileriden gidiyo.onu düzeltmem lazım.16 ağustos muhtemel doğum tarihi.bizim bide tüp bebek doktorum inşl o zamana kadar dayanır dedi :).allah hepimize sağlıklısıı neyse onu nasip etsin.

nasıl hesaplıyosunuz doğum tarihini benimkini de hesaplayın.dr a göre 6+3 bana göre 7+3.ağustosa mı denk geliyo eylüle mi?bi bakın kızlar

kızlar hepinizi seferber ettim diddecım cok tesekkür ederim bnm yapmaya çalıştığım olmadı malesef beceremedım coooooook tesekkür ederım hepinize ilginizden dolayı bılıyomusunuz ben hamılelıkten sonra herseye ağlar oldum zırzır ya bazende cok fazlahersey batıyo bana ne olucak bnm gıbı olan varmı aramızda başka ya

comely şu kodu hakkımda kısmındaki kilo doğum takip kısmına yapıştır inşallah beğenirsin
http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/133506.birthdue.png
1 gün ilerden gidiyor ama haberin olsun.seni üye yaptım.şifreni ve kullanıcı adını özelden göndereyim

ya cnm ben bu sıteyı tam çözmüş değilim ya sinir oldum bak ben sunu yapmaya calıstım hatayı bı türlü çıkartamadımmmsenağlama Pregnancy Ticker of bıde kılo doğum takip kısmı nerde yasenağlamasanırım hıc bısey bılmıyorum ve senı uğraştırdım bıtanem cok tesekkur ederım yaŞeniz

Son düzenleme:
çok feci kızlar, ben galiba balıktan da tiksindim. o kadar da severdim ki... düşünsenize , gıda yönünden elzem her ne varsa ben tiksindim et , balık ve su. hiçbirşey bunların yerine geçmiyor ve ben bunları tüketemiyorum. çok üzülüyorum. ne vardı cipsten ya da fastfood dan tiksinseydim.

ya cnm ben bu sıteyı tam çözmüş değilim ya sinir oldum bak ben sunu yapmaya calıstım hatayı bı türlü çıkartamadımmmsenağlama Pregnancy Ticker of bıde kılo doğum takip kısmı nerde yasenağlamasanırım hıc bısey bılmıyorum ve senı uğraştırdım bıtanem cok tesekkur ederım yaŞeniz

canım kullanıcı paneli var orda profili düzenleyi tıkla sonra en altta kilo doğum takip çizelgesinin altında boşyer var oraya yapıtırıyosun.

Merhaba herkese
dün doktora gittim, 7 haftalık sanyordum 5,5 -6 haftalık sın dedi doktorum galiba muhtemel doğum tarihi eylül olacak benimde ?
kalp atışlarını bende duyucam sanıyordum onu 3. ayda birlikte dinleriz şimdi gerek yok kalbi atıyor görünüyor dedi boyu 4 mm
testler yapıldı idrarda enfeksiyondan başka problem yok çok şükür,
tek kullanımlık bir ilaç verdi onun için
1 ay sonra tekrar gel dedi
ben hariç herkes dinledi kalp atışlarını bende duyucam sanıyordum doktorum sadece ultrasonla baktı
doktorumu değiştirmelimiyim ?

ya olmadı tıklayıp baksanıza ya of nebecerıksızım ben ya 10/13 falan yazıyo :KK43:

merhaba kızlar aftabruyla beraber alın bendende bir o kadar bulantılı günden günaydın ne zaman bitecek bilmiyorum bu durum bana son derece keyifsiz anlamsız hissettiriyor bebeğimin haftasıda 1 hafta geriden gidiyor boyunuda zaten doktor küçük olduğu için tam olarak göremeyiz dedi bende kalbinin atışını görüp bayılıyorum yetiyor

şu an öğle arası herkes yemeğe gitti benim midem bulandığı için burdayım hala.sabahta kahvaltı edemedim gaviskon içtim acayip midem bulandı geri çıkardım.ne yesem bilmiyorum.geçsin artık şu bulantılar.

canımcıgım senin kilo takip bölmen yok orda:1no2: bn yapıyodum sana ama olmuyo o bölmen olmadıgı içinkaydirigubbakcemile

evet ya.ben de ben mi göremiyorum dedim ama resmen yok.belki görünür hale getirmesi falan gerekiyordur.

ya nasıl yanı kızlar ya nerede bak ben yaptın dıde yapıştırdım ama çarpı cıkıyo :KK43:

canım inş duymuşsundur. ben de çok tediirginim valla ama sabretcem bebeğimi de özledim ama olsun 8 haftalık olsun öylee gitceem. minik kelebek çok sevindim valla hayırlısıyla biz de duyalım inşallah. sağsaliim de kucağımıza alalım. annem uykusuz geceler diyo hemen ama been olsun ben her şeye razıyım diyorum. Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eetsin...
ya ben hızla kilo alıyorum sanki. acaba çok mu yiyorum yoksa normal mi kocaman bi göbeğim oldu. siz de de öyle mi valla rejime gircem böyle giderse...[/

ben çok mutluyum dün bebeğimi ve kalp atışını gördüm kocaman bi kese ve içinde küçücük bi fasülye üzerinde de bişey pıt pıt ediyodu.allah hepinize nasip eder inşallah bu anı yaşamayı.benim de göbeğim çıktı bu arada normal demişti dr.kaydirigubbakcemile3

canım hayırlı olsun karından mı baktı?

X