2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:nazar: Heyy dostlar, bebişimi gördüm geldim ben :dance:

Herşey yolunda, çok şükür bir yaramazlık yok, neler yapmam gerektiğini, nelere dikkat etmem gerektiğini, herşeyi anlattı dr um..

:nazar:Mutluyum, huzurluyum, keyfim yerinde..:nazar: Allahım herkese nasip etsin inşallah bu duyguyu, nohut tanesi kadar bile olmasa da onu görmek,:nazar: varlığını bilmek muhteşem bir şey şükürler olsun :Saruboceq:

gözünaydın evriş. mercimek kadar mıydı? çok güzel bir duygu değil mi? darısı bizim başımıza? senin ilk bebeğin mi olacak?
buarada milkshake de gidecekti doktora, o yazamadı hala

Merhaba..Bende 5 haftalık hamileyim..İlk hamileliyim..biraz endişelerim var ilk bebek düşebilirmiş falan diyorlar cok korkuyorum dikkat ediyorum ve böyle şeyler düsünmemeye calısıyorum..Aşılama yoluyla hamile kaldım..Umarım Rabbimiz bize saglıklı ve rahat bir hamilelik süreci yasatır:))
Kendinize dikkat edin:)

Allah'ım seni bebeğine kavuşturacak inşallah.Dua et bol bol ...Geçen seneki halim geldi aklımaa...a.s.:nazar:

ya kime nasıl güveneceğimi şaşırdım.malatyadayım ben.bayram için izmire gideceğim.buradaki doktora sordum dün git dedi konyadaki doktorum asla otobüsle gidemezsin diyor.vtabiki konyadaki doktoruma güveniyorum.uçak bileti gidiş dönüş 540 ytl.delireceğim.kaynımın nişanı var.ya offfffffffffffffffffff

kayra çok i iyi yapmıssınız ucakta karar kılmakta arabayla olsa neyseama otubus yolculugu bencde iyi olmazdı

ya ödüm koptu bişey mi oldu diye.deli kız sende bi sorunun bu olsun.ay aman gitsen ne olur gtmesen ne olur bebişten önemli değil.kafana takma ve yolculuk uzun ben de gitme derim.bayramda beraber talılırız fena mı gel baklva da açarız ben bilmiyom ama olsun sen açarsın ben yerim nasıl iş bölümü ama.:jeyyar:.

aynen arda yabenimde odum koptu sinrini bozukolan sey bu olsun kayra korkuttun bizi

kızlar hepnize güzel hamilelik diliyorum tekrar.dra gidecekler de haber versinler merakla bekliyoruz,şüpheli olanlarda inşallah hamiledir canlarım.
esrakoooo cnm nasılsın?kayracım iyi yolculuklar cnm
ahh şu hamilelik cetvellerini görünce kendi zamanım aklıma geldi hergün bakardım kaç gün oldu ve kaldı diye :)

elvin sagol canım sen geçen yil in agustos annesiydin sanırım,bizlere gelip guzel dilekler iletmen çokince canım çcoksagol gule gule buyutsende bebegini

Merhaba..Bende 5 haftalık hamileyim..İlk hamileliyim..biraz endişelerim var ilk bebek düşebilirmiş falan diyorlar cok korkuyorum dikkat ediyorum ve böyle şeyler düsünmemeye calısıyorum..Aşılama yoluyla hamile kaldım..Umarım Rabbimiz bize saglıklı ve rahat bir hamilelik süreci yasatır:))
Kendinize dikkat edin:)

arkadasım oyle sey olurmu nerden duyuyorsunuz bunları bunlar binde birolan seyler benimde ilk bebegim su anda 8,5 yasında yanımda oturuyor oyle birsey nadir olan seyler sakın bunları dusunmee

:) son adet tarihimiz ve beklediğimiz tarihler aynı benim üç ay önce laparoskopiyle dermoit kistim alındı tüplerim açıktı ama 1 ay geçmeden idrar yolu iltihabı oldum hemen ardındanda geçmek bilmeyen mantarla uğraşıyorum adetimin 12. günü doktora muayne için gittim bana ilaç verdi korunmana gerek yok dedi ve ayrıca yumurtam 19 mm olmuştu o günlerde ilişki yaşandı ama kullandığım ilaçlar gebe kalmama izin vermemiş olabilir 2 günüm var ama umutluyum doktora kullandığım ilaçların bi etkisi olurmu diye sordum bu dönemde olmaz dedi adet olacakmış gibi kasık ağrılarım var bakalım ne olacak , bu arada gözün aydın canım Allah kavuştursun ...

ceren insallah en kısa surede tum hastalıklardan sorunlardna kurtulursun ve senide en azından eylul ekim annelerinde goruruz

gözünaydın evriş. mercimek kadar mıydı? çok güzel bir duygu değil mi? darısı bizim başımıza? senin ilk bebeğin mi olacak?
buarada milkshake de gidecekti doktora, o yazamadı hala

Çok teşekkür ederim arkadaşım, evet Allah nasip ederse ilk bebeğim olacak,inşallah hepimizin basına,işin açıkcası ona bakmak için girmiştim ama daha yazmamış, akşam misafirleri vardı bildiğim kadarıyla.

selam arkadaşlar eğer buraya geldiyseniz benim gibi muhtemelen 4 haftalık yeni anne adaylarısınız.Rabbim bi sıkıntı vermezse inşallah bebişlerimizi Ağustos ayında kucaklarımıza alıcaz.bu sürede sorunlarımızı mutluluklarımızı ilk kalp atış heyecanlarımızı burda paylaşalım.kaydirigubbakcemile5

ben 2 haftalık anne adayıyım. galiba ağustosta olacak doğum. henüz ultrasona girmedim bebek minik olduğu için. 12 sind egircem oz aman kesin tarihi belli olur.

merhaba kızlar evet akşam gittim dr. kusura bakmayın yazamadım......

ben malesef keseyi göremedim ama dr. kanda beta hcg yaptı sonucu sabah aldım 506 çıktı o yüzden mutlu oldum dr. çok iyi pozitif enerji veren biri.... bana sakın dün göremedik diye aklına kötü birşey getirme değerin gayet iyi bayramdan sonra cuma günü geldiğinde mutlaka inşallah görücez dedi..... bakalım hayırlısı hepimiz için dr. anca 1000 - 1500 den sonra görülür dedi sanırım o güne kadar da benim değer o kadar olur..........

evrişcim senin adına çok sevindim hayırlı uğurlu olsun inşallah kalp atışlarınıda tez zamanda duyarsın....

kızlar bayramda giremeyebilirim hepinize iyi bayramlar bebişlere iyi bakın öpüyorum hepinizi.....görüşmek üzere......

milkshake çok sevimdim cnm inşallah bayramdan sonra keseyide görüp dahada mutlu olur ve iyice rahatlarsın evrişcim senin içinde sevindim inşlh sağlıkla başlayıp sağlıkla biter ve bebeklerinizi kucağnıza alırsınız

merhaba kızlar evet akşam gittim dr. kusura bakmayın yazamadım......

ben malesef keseyi göremedim ama dr. kanda beta hcg yaptı sonucu sabah aldım 506 çıktı o yüzden mutlu oldum dr. çok iyi pozitif enerji veren biri.... bana sakın dün göremedik diye aklına kötü birşey getirme değerin gayet iyi bayramdan sonra cuma günü geldiğinde mutlaka inşallah görücez dedi..... bakalım hayırlısı hepimiz için dr. anca 1000 - 1500 den sonra görülür dedi sanırım o güne kadar da benim değer o kadar olur..........

evrişcim senin adına çok sevindim hayırlı uğurlu olsun inşallah kalp atışlarınıda tez zamanda duyarsın....

kızlar bayramda giremeyebilirim hepinize iyi bayramlar bebişlere iyi bakın öpüyorum hepinizi.....görüşmek üzere......

milkshake degerin gayet iyi benimde dun 3+5 iken 390 cıkmıstıaslına bakarsan bizsenle yakın gidiyor gibiyiz dollenme gunum benim erken oldugu için, bende dr a haftaya ctesi gideceğim5+0 iken bende kesin gorurum diyoru bu bir haftada 390 1500olur kesin diyorum
hadi bakalım insalah guzelhaberlerle

arkadaşlar dr.dan yeni geldik 4+6 günlükken keseyi görmüştük tek kese vardı. bugünde kalp atışını dinlemeye gittik bi de ne görelim keseler iki olmuş :) hepimiz şok olduk dr.da dahil. hemen ayrıntılı ultrasyona girdim emin olmak için bebeklerimin kalbide atıyordu çok şükür bebeklerden biri 6+3 diğeri 6+0 haftalık gözüküyor dr.um normal olduğunu söyledi diğerini yetişir merak etme dedi. ayy çok mutluyuz eşimle onca çektiğimiz sıkıntının ardından ikiz bebek sahibi olmak hala bize ütopik geliyor.

aslı ya saka gibii ilk kez duyuyorum genelde ilk muaynede iki kese var isegorunmesi gerek diye duymustum demek biri saklanmıs sizesupriz yapmıs
bu konuya sevinmenizde ayrıca guzel herkesin sartları vs nedeni ilesevinmesi mumkun olmayabilir allahgonlunuze gore vermis su drumda ne mutlu size tebrikler

dusunuyorum simdi mesajını okudum içim bir fena oldubenim bir oglum var su an 3+5 gunlukhamileyim haftaya keseyi gormeye gideceğzallah korusun benzer birtablo olsa kalakalarımı muayne masasında heralde sonuç 3 çocuk çunku bu devirde çok zor. amailk olacaklar için guzel birsey bence ikiz ,

peki birsey sormak istiyorum tedavi ile mihamile kaldın çokbektledik vs demissin sayet oyle ise buay iki yumurtan falanmı vardı ???
tek yumurta ile supriz sekildemi ikize hamile kaldın yazarsan çoksevinirim içim rahatlar biraz

canım tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım 2 yıl 3 aylık evliyiz ve yaklaşık iki yıldır uğraşıyorduk sorunlar vardı olmuyordu son çare tüp bebek denedik. 3 tane embriyo yerleştirdiler yani beklenen bişeydi ikiz yada üçüz olması ikinci bir çocuk düşünsek yine tüp bebek yaptıracaktık o yüzden bizim açımızdan çok iyi oldu. inş. Allah sağ salim kucağımıza da almayı nasip eder.

Ya Aslı şahane bir haber.. ne kadar güzel :) Vallahi nefis bir saklanma şekli :KK70: Gözün aydın arkadaşım..:nazar:

Esra bu arada küs müyüz? O kadar yazdım bebişi felan gördüm diye bir sen bana bişi dememişsin, uçan kuştan alınır oldum, gel beni bi öp gözünü seveyim senağlama

Sibelim iyi bayramlar, bayramdan sonra bebişinle kucaklaşacaksın ne de olsa, için rahat olsun.

Bu arada az önce keşfettiğim şeyi sizinle de paylaşmak istiyorum..

ailemiseviyorum.com da BEBEĞİMİN NİNNİSİ diye bir bölüm var, orada bebeğinize düşündüğünüz isimden size çok hoş bir ninni bestesi dinletiliyor, ben erkek olursa KUZEY, kız olursa ŞEBNEM istiyorum adlarını (inşallah)

Ya başladım dinlemeye, salya sümük durdurabilene aşkolsun beni..

ahhh kızlar ben haziran annesi olucam allah nasip ederse,
şimdi ilk zamanlarımı hatırladım,ilk 6haftam süperdi ama 5,5-6 haftada bi mide bulantısı başladı ama felaket,
hastanelik oldum,kaç şişe serum yedim ,6kilo verdim ,her yediğimi çıkardım çok kötüydü,

umarım sizler benim yaşadığımın 10da birini yaşamazsınız hepinize sağlıklı,keyifli hamilelikler inşallahhhhhhhhh

kızlar bu konuyu bende merak ediyorum,mide bulantılarınız ne alemde? benimki 6. haftaya bugün girdi.Sabahlar midem bulanıyor,bugünde biraz çıkardım ve acaip baş ağrısı oluyor.işallah sıkıntısız geçer,hele çalışanlar için,yoksa durmadan rapor almak gerekecek.

bir de bu beslenme hakkında konuşsanız,bi menünüz var mı ??
ilk 3 ay organ ve beyin gelişimini çok etkiliyormuş.

ahhh kızlar ben haziran annesi olucam allah nasip ederse,
şimdi ilk zamanlarımı hatırladım,ilk 6haftam süperdi ama 5,5-6 haftada bi mide bulantısı başladı ama felaket,
hastanelik oldum,kaç şişe serum yedim ,6kilo verdim ,her yediğimi çıkardım çok kötüydü,

umarım sizler benim yaşadığımın 10da birini yaşamazsınız hepinize sağlıklı,keyifli hamilelikler inşallahhhhhhhhh

benim de 3 gündür sabahları feci bulanıyor midem. istifra edeceğim diye korkudan markete girer girmez poşet istedim elimde poşetle dolaştım. arada bir kusacak gibi oldum reyon aralarına saklandım ama kusmadım. ne garip bişey. normalde midem bulanınca hep istifra ederim oysa. acaba diyorum psikolojik olarak mı bulanıyor? çok istiyordum çünkü bu hamileliğimde bulantım olmasını. ilk ikisinde olmamıştı ve bebek tutunamamıştı, bulantı varsa iyidir diye duyduğum için belki de şartlıyorumdur kendimi bulantıya...
iki gündür rahatsızım, ilaç kullanamıyorum ama sürekli istirahat ediyorum. ateşim vardı iki gündür 37.2 civarındaydı. bugün 37,5 olunca doktorumu aradım o da 38 e gelirse minoset iç dedi. ilaç içmem gerekmesin diye eşim soğuk nemli bezlerle ateşimi düşürmeye çalıştı. sizin de başınıza geldi mi? ne yapardınız? ilaç içer miydiniz?

esin123 e cevap veriyorum.

bol su içmek dışında çok iyi beslendiğimi düşünüyorum. benim zaten çay kahve kola sigara gibi alışkanlıklarım yoktu. aburcubura feci düşkündüm sadece onu azaltmak zorunda kaldım. onun dışında bol bol meyve sebze yiyorum, süt ve süt ürünlerini zaten severim, hergün bir bardak süt ve bol bol peynir yiyorum. ceviz fındık badem de arada sırada atıştırıyorum. salam sosis gibi şarküteri ürünlerinde uzak duruyorum. zaten sevmezdim. katkı maddeli hazır gıdaları minimuma indirmeye çalışıyorum ama tamamen mutfaktan çıkaramıyorum tabi ki.

Ya Aslı şahane bir haber.. ne kadar güzel :) Vallahi nefis bir saklanma şekli :KK70: Gözün aydın arkadaşım..:nazar:

Esra bu arada küs müyüz? O kadar yazdım bebişi felan gördüm diye bir sen bana bişi dememişsin, uçan kuştan alınır oldum, gel beni bi öp gözünü seveyim senağlama

Sibelim iyi bayramlar, bayramdan sonra bebişinle kucaklaşacaksın ne de olsa, için rahat olsun.

aaa askolsun evris ya kus olurmuyuz hiç nekadar guzel gozun aydın atlamısım okudugumu hatırlıyorum esim ve oglum basımda idi oglen saatlerinde onların yuzunden olsa gerek:) atlamısım vallahi kasti bir nedeni yok
hepimizalınganlık yaparsak yanmısız valla hiçburda sohbetfalan olmazherkes kuser hadi ben hamile olmayanlara yapıyorum bu ara bol bolda burda yapamayız birbirimize sartlar esit:))))))

canım tekrar gozun aydın olsun

kızlar bu konuyu bende merak ediyorum,mide bulantılarınız ne alemde? benimki 6. haftaya bugün girdi.Sabahlar midem bulanıyor,bugünde biraz çıkardım ve acaip baş ağrısı oluyor.işallah sıkıntısız geçer,hele çalışanlar için,yoksa durmadan rapor almak gerekecek.

bir de bu beslenme hakkında konuşsanız,bi menünüz var mı ??
ilk 3 ay organ ve beyin gelişimini çok etkiliyormuş.

benim oglumda da midem hiç bulanmamıstı gayet iyi idim son gune kadar araba bile kullandım turp gibiydim :) bakalımbunda ne olacak henuz mide bulandtım yokama çok erkensanırım hani her hamilelikfarkılı derler diye endiseyle bulanacak mı diyebekliyorum

bende bebegimi gormek istiyorum:KK43:(zaman gecmiooo

cemre senkac haftalıksın nezaman gorecksin

bende henuz enyenilerdenim grupta
haftaya ctüesi gunu goreceğim bayramgiriyor araya yoksabirkaç gune gorebilirdim sanıyorum
ama olsunbayram cabukgeçer diyorum tek tesellim bu.)

esin123 e cevap veriyorum.

bol su içmek dışında çok iyi beslendiğimi düşünüyorum. benim zaten çay kahve kola sigara gibi alışkanlıklarım yoktu. aburcubura feci düşkündüm sadece onu azaltmak zorunda kaldım. onun dışında bol bol meyve sebze yiyorum, süt ve süt ürünlerini zaten severim, hergün bir bardak süt ve bol bol peynir yiyorum. ceviz fındık badem de arada sırada atıştırıyorum. salam sosis gibi şarküteri ürünlerinde uzak duruyorum. zaten sevmezdim. katkı maddeli hazır gıdaları minimuma indirmeye çalışıyorum ama tamamen mutfaktan çıkaramıyorum tabi ki.

ben henuz dr a gidip keseyi falan gormedimtam hissedemiyorum sut urunlerine çok agırlık vermedim amabol suhep içerdim
bu su içmenin gebelikte ne yararı var bileniniz varmı

X