2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaşlar ben hiç yürüyüşe çıkamıyorum.hamilelikten önce 1-1,5 saat yürürdüm.hava çok pis hem de her yer buz.düşerim de bebişime bir şey olur diye çok korkuyorum.siz neler yapıyorsunuz egzersiz adına?

ben doktoruma sordum spor yapabilirmiyim diye, bana evet yap hatta dedi unutma sen hasta degilsin sadece hamilesin dedi, bende evde kondisyon bisikletim var onu yapiyorum dedim, devam et dedi

Günaydın kızlar.. Valla benim 3-4 günde bir bulantım oluyor. O da kokulara karşı daha çok.. Bu arada yürüyüşle ilgili geçen gün Ebru Şallı bir açıklama yaptı, ilk 3 ay SPORUN HER ÇEŞİDİ YASAKmış.

Ama bugun doktorumla konustum bana devam edebilirsin kendini asiri zorlamamk sartiyla dedi:bbo:ben napicam simdi anlamadim???

Ama bugun doktorumla konustum bana devam edebilirsin kendini asiri zorlamamk sartiyla dedi:bbo:ben napicam simdi anlamadim???

Valla eminim doktorun Ebru Şallı'ya göre daha geçerli bir otoritedir sırnaşık şey Benim düşük riskim olduğundan her türlü aktivite yasak da, riskin yoksa, kendini zorlamadan yap sporunu.

Valla eminim doktorun Ebru Şallı'ya göre daha geçerli bir otoritedir sırnaşık şey Benim düşük riskim olduğundan her türlü aktivite yasak da, riskin yoksa, kendini zorlamadan yap sporunu.

Sporda yap dedi, iliskiyi de yasaklamadi rahat rahat problem yok dedi.Şeniz-tatlicadiarzu-
Lekelenmeme yok, risk de yok yani dr tam olarak sole dedi simdilik risk yok ama hic risk yok diye biseyde yok yani yatarken kolunu kldirincada bebisini dusurebilirsin, bu bebgin gelisim ve tutulumuna bagli dedi.Gunluk yasamini kisitlama, sadece asiriya kacma dedi...
Ama aklima tek takilan kilomu hic kalee almamasi, ki cok da iyi ve taninmis bir doktor ama acaba 3.aydan itibaren mi duzenli bakicak??? kere gittim hic kilo bakmadi, ben evde kontrol ediyorum hep....8 haftada 2.5 kilo almisim:eek:tabi bunun bi kismi gaz bence, cunku davul gibi sisim...CADIARZU

Sporda yap dedi, iliskiyi de yasaklamadi rahat rahat problem yok dedi.Şeniz-tatlicadiarzu-
Lekelenmeme yok, risk de yok yani dr tam olarak sole dedi simdilik risk yok ama hic risk yok diye biseyde yok yani yatarken kolunu kldirincada bebisini dusurebilirsin, bu bebgin gelisim ve tutulumuna bagli dedi.Gunluk yasamini kisitlama, sadece asiriya kacma dedi...
Ama aklima tek takilan kilomu hic kalee almamasi, ki cok da iyi ve taninmis bir doktor ama acaba 3.aydan itibaren mi duzenli bakicak??? kere gittim hic kilo bakmadi, ben evde kontrol ediyorum hep....8 haftada 2.5 kilo almisim:eek:tabi bunun bi kismi gaz bence, cunku davul gibi sisim...CADIARZU

Ne güzel işte.. Ben özledim valla kocamı. Sanırım 13 hafta geçmeden bize serbest olmayacak. :a015: En son bayram öncesiydi.. Riskin yoksa ne güzel rahat rahat sürdür işte hayatını.. Abartmadan.. Her şey bebişler için. Umarım problem çıkmaz da, ben 1-2 ay kocamı özlemeye razıyım.

günaydın kızlar...ya ben ne tesr bi insanım herkesin sabah midesi bulanıyo benim öğleden sonra...dün çok fenaydım akşam yemeğinde hiç yemediğim kadar yedim yeterki midemi bastırsın diye yok banamısın demiyo...en son salatanın suyunu ve soda ile rahatladım ama çok kötü bişi ya bulantıda diil sdce ağzımda hep bi kötü tat ne yarsem yiyim öle sanki bişiden mideniz bulanırda ağızda tükürük birikir hepo tükürmek istersniz aynen öelyim ben...ha şikayetci diilim bebişim sağlıkla gelsinde merak ettim sizde de varmı böle bişi..

Günaydın kızlar
Benim bugün midem fenakafamçokkarıştı6. hafta beni bayağı oynatacak gibi görünüyor. Olsun varsın, bebişim iyi olsun da. Dün doktora gittim ilk randevum için. Haftasıyla uyumlu, hatta 1 gün önden gidiyormuş kesemiz. Gayet düzgün dedi. Rahmin tam ortasında dedi. Ben seni hiç düşük yapmamış kabul ediyorum, hiç stres yapmana gerek yok dedi. En çok içimi rahatlatan da, kadınların %85i hayatlarında bir kez düşük yaşarlar, ben bile yaşadım demesiydi. Kendimi eksik hissediyordum ben biraz da:eek:Sanki içime doğmuş gibi, lekelenmem olusa ne yapayım dedim, kahverengi olursa hiç korkma, çok büyük bir ihtimalle hiçbir şey olmaz ama sen progestana başlarsın dedi ve progestan yazdı bana. Şimdi başlamana gerek yok, lekelenme olursa dedi. Sabah kalktığımda mercimek kadar kahverengi lekem vardı. Bir daha gelirse başlamayı düşünüyorum ama umarım gelmezfisfisfis

kızlar selam
yarın doktor kontrolüm var çok heyecanlıyım her kontrol öncesi endişeleniyorum daha önceki hamileliklerimde doktorlar kötü haber verdiğinden hala olumsuz etkileri sürüyor
yarın 9+5 olucam ama bakalım ultrason ne diyecek inşallah bebek iyidir gelişmiştir prognexy kestim artık çünkü iyiyim zaten bu haftadan sonra işe yaramıyor dedi doktorum
58 ile hamile kaldım bir hafta önce 56 idim bakalım yarın kaç çıkacak kilom
artık iştahım açıldı mide bulantılarım azaldı gibi
yarın için baa dua edin ancak akşam sonucu bildiririm

allah yardımcın olsun canım.. İyi haberlerle geleceksin...

kızlar selam
yarın doktor kontrolüm var çok heyecanlıyım her kontrol öncesi endişeleniyorum daha önceki hamileliklerimde doktorlar kötü haber verdiğinden hala olumsuz etkileri sürüyor
yarın 9+5 olucam ama bakalım ultrason ne diyecek inşallah bebek iyidir gelişmiştir prognexy kestim artık çünkü iyiyim zaten bu haftadan sonra işe yaramıyor dedi doktorum
58 ile hamile kaldım bir hafta önce 56 idim bakalım yarın kaç çıkacak kilom
artık iştahım açıldı mide bulantılarım azaldı gibi
yarın için baa dua edin ancak akşam sonucu bildiririm

Hiç moralini bozma canım, sen gereken herşeyi yapıyorsun, niye kötü birşey desin ki doktorun. Bebişin sağ salim büyümüştür, kıpır kıpırdır şimdi inşallah. Dualarımız seninlea.s.

günaydınnnnnnnnnnnn nasılsınız güzel hamişler bnm midem yanıyo yaaaaaaaa :çok üzgünüm: napcam bölee ya:uhm: işallah siz isinizdirr:

kızlar selam.nasılsınız?doktordan geldim.çok enterasan şeyler oldu.benim satımla bebişimin zamanı uyumsuzdu bebişim 4 gün geriden geliyordu.ve bugün 9+2 olmamız gerekirken 9+5 çıktık.bebişim çok iyiymiş maşallah.ultrasonda artık resmen bebek görüntüsü vardı.eli kolu ayakları kıpır kıpırdı.kafasını sağa sola salladı.progestanı bıraktırdı doktorum.kalbi gümbür gümbürdü maşallah.babamız sevinçten ağladı.o kadar hareketliydiki kuzum anlatamam.gelişimi çok iyi olduğu için satı geçmiş dedi.iki hafta sonra ikili testimiz var inşallah.artık kemik yapacak bol bol kalsiyum tüket dedi.2,5 kilo almışım.
hareketlerine dikkat et ani hareketlerden ve kazara bile olsa düşmelerden sakın dedi.işte böyle darısı başınıza kızlar.rabbim zamanında kucağımıza versin kuzularımızı.

Kayra sevindim senin adına ne mutlu darısı hepimizin başına hep böyle devam eder inşallah hepimizin bebişleri sağlıklar büyür
bende p.tesi gidiyorum kalp atışlarını dinlemeye çok heyecanlıyım : )
dün yakın arkadaşımın hamile oldugunu öğrendim aramızda 2 hafta var, bebişime arkadaş geliyo keyfim gıcır : )

kızlar selam.nasılsınız?doktordan geldim.çok enterasan şeyler oldu.benim satımla bebişimin zamanı uyumsuzdu bebişim 4 gün geriden geliyordu.ve bugün 9+2 olmamız gerekirken 9+5 çıktık.bebişim çok iyiymiş maşallah.ultrasonda artık resmen bebek görüntüsü vardı.eli kolu ayakları kıpır kıpırdı.kafasını sağa sola salladı.progestanı bıraktırdı doktorum.kalbi gümbür gümbürdü maşallah.babamız sevinçten ağladı.o kadar hareketliydiki kuzum anlatamam.gelişimi çok iyi olduğu için satı geçmiş dedi.iki hafta sonra ikili testimiz var inşallah.artık kemik yapacak bol bol kalsiyum tüket dedi.2,5 kilo almışım.
hareketlerine dikkat et ani hareketlerden ve kazara bile olsa düşmelerden sakın dedi.işte böyle darısı başınıza kızlar.rabbim zamanında kucağımıza versin kuzularımızı.
:sm_cool::sm_cool::sm_cool: ayy cok sevındım canım yaaa hadı darısı bızım basımıza.benım bebişimde 1 hafta gerıden gelıyor cunku gec döllenme olmus.inşallah bızde yakalarız normal zamanımızıdelikafadulden sanıyorum bebegın ilk hareketlerını hisseden sensın aramıza.hadı bizde peşinden geliriz inşallah,pazartesı randevum coook heycanlıyım
Günaydın kızlar
Benim bugün midem fenakafamçokkarıştı6. hafta beni bayağı oynatacak gibi görünüyor. Olsun varsın, bebişim iyi olsun da. Dün doktora gittim ilk randevum için. Haftasıyla uyumlu, hatta 1 gün önden gidiyormuş kesemiz. Gayet düzgün dedi. Rahmin tam ortasında dedi. Ben seni hiç düşük yapmamış kabul ediyorum, hiç stres yapmana gerek yok dedi. En çok içimi rahatlatan da, kadınların %85i hayatlarında bir kez düşük yaşarlar, ben bile yaşadım demesiydi. Kendimi eksik hissediyordum ben biraz da:eek:Sanki içime doğmuş gibi, lekelenmem olusa ne yapayım dedim, kahverengi olursa hiç korkma, çok büyük bir ihtimalle hiçbir şey olmaz ama sen progestana başlarsın dedi ve progestan yazdı bana. Şimdi başlamana gerek yok, lekelenme olursa dedi. Sabah kalktığımda mercimek kadar kahverengi lekem vardı. Bir daha gelirse başlamayı düşünüyorum ama umarım gelmezfisfisfis

delikafaduldendelikafadulden ayyy cok sevındım hadı gözünaydın canım hadı hayırlısıyla kufcagınada almak nasip olsun inşallah.buarada benım doktorumda demıstıkı, "bir düşük hiç düşüktür ayrıcada her 100 hamıleden 20 mutlaka bır düşük yasar " dedı.ondan sonra kendımı tekrar hamıle kalmak için hazır hissetmıstım.şükür hamıleyım ve inşallah busefer bebeğim sımsıkı tutunacak bana....

Rabbim hepimize hayırlı saglıklı hamıleleık gecırmek nasip etsın ve saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almak inşallah......

burkocum, evet samimi arkadaşlar arasında da terbiyesiz, utanmaz olarak anılırım. İyi çözdün :KK66: "Burcu lütfen bu kadar açık konuşma" diye baştan uyarırlar, burda gene üstü kapalı söyledim bak :))

kayra çok sevindim canım yaa.. Maşallah ne güzel gelişmiş bebeğin, inşallah hep böyle gider. Ay darısı başımıza.. Benim eşim daha hiç görmedi canlı usg görüntüsünü, kalp atışını. Denk gelmedi, resimlerine bakıyo sadece. 2 hafta sonra randevumuz, inşallah biz de aynı duyguları yaşayacağız.. Off efkarlandım.

Şu yılbaşı partisinde gazdan zehirlenip ölen çocukları da izledim haberlerde, ay nasıl kötü oldum.. Hiç etkilenmezdim ben böyle haberlerden falan, ne olduysa ilk bebeğimi kaybettikten sonra oldu. Büyüyoruz sanırım..

yaa sorma.akşam haberlerde izlerken hüngür hüngür ağladım.daha önce böle bişey yaşamamıştım.allahım sen ailelerine sabır ver.senağlama

Arkadaşlar genel itibari ile okuduğum kadarıyla mide bulantılarımız dışında bebişlerimiz iyi. Burko haberlerine çok sevindim mümkün olduğu kadar hiç bişey stres yapmamaya çalış bana dr um öyle demişti hatta bugün git komedi dvd leri al izle:))
iyi haftasonları

selam kızlar,herkese iyi akşamlar,iyi haftasonları...
büyük ikramiye çıkmadı ki yılbaşında,gidip istifayı basalım.çok zor çalıştım bugün,bütün haftasonu yatmayı düşünüyorum.umarım siz iyisinizdir,görüşmek üzere... a.s.

ah ah ben de dua ettim.şöle bi ikramiye çıksa da bebişim krizden etkilenmese.ama nerdeeee.işe gelmek o kadar zor geliyoki bana.hamileliğimin tadını çıkarmak istiyorum şöle rahat rahat.:CüvCüv:

merhaba kızlar :) günaydın herkese. bugün doktora gidiorum ilk defa ultrasonla bakılcak.çok heycanlıyım.acaba napıo bizim nohut. benim haftamda doktora gidenler yazabilir mi noluo :)

merhaba kızlar :) günaydın herkese. bugün doktora gidiorum ilk defa ultrasonla bakılcak.çok heycanlıyım.acaba napıo bizim nohut. benim haftamda doktora gidenler yazabilir mi noluo :)

canım 6+3 sün sanıyorum suan.ben 5+4 de gıtmıstım ama 1 hafta gec döllenme oldugundan 4+5 falansın demıstı doktorum vajınal baktıgı halde toplu iğnbe ucu kadardı ama 12 gun donra tekrar gıttık ozaman 6+5 falandı karından baktı kesemız gözüktü bakalım pazartesı tekrar gıodıcem nekadar olmus kuzum.doktorun vajınal bakarsa belkı kalp atıslarını bıle duyarsın sen ama karından bakarsa sanıyorum sadece keseyı görürsün.inşallah hersey yolundadır hepimiz için.hayırlı haberlerle döneriz doktordan inşallah.
doktordan gelır gelmez hemen yaz sevıncten bıze yazmayı unutma :1rolleyes:

inşallah canım ya.meraktan çatlıcam.burda sadece karından bakılıor die bu kadar bekledim.inşallah görürüm bebişimmiiiii nohutum benimmm.... 2 saat sonra randevum var.gelir gelmez haber vereceğim. netten 6 haftalık bebek ultrasonlarına baktım ve ağladım.insan nasıl da duygusallaşıor.elleri bile var şu an minnacık :KK43: inşallah herşey yolunda gider hepimizin. gelecek sene bu zamanlarda nasıl büyüttüğümüzü konuşuruz :)

X