2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:roflol::roflol: güdürdün beni ya ..dr bana 15 gün sonra gel dedi okadar zor geliyoki nasıl geçcek bu günler evet bencede bahane bul..ama okadarda usg ii diilmiş biraz kaçınmak gerek :1ninca:

Usg manyetik alan yaratmıyor kızlar, hiç bir zararı yok. Ses dalgalarıyla çalışıyor, zararlı olan doppler usg. çünkü onda bebeğe biraz ısı veriliyor.

ayy bende 6 haftalık hamileyim kalp atışı için doktora gidicem ama korkuyorum çünkü diğer bebeğimin kalp atışı yoktu korkuyorumm

Hiç korkma, hemen hepimiz burada ilk bebeklerimizi kaybetmiş durumdayız. Herkes 2. yi bekliyor diyebilirim. Kalp atışını da duyacaksın, hareket ettiğini de göreceksin, kucağına da alacaksın inşallah...

ya kızlar aşk olsun ya hepinize senağlama bi soru sordum kimsecikler ilgilenmedi ya:1no2: benım bebişim ocak 17 de 10+3 olucak dr. randevum var o zaman test verıyomu 2 li 3 lü testler ne zamn yapılıyo bıde ne kadara yapıyolar kanlamı oluyo cok merak edıyorum

canım benim dr.um normalde 12.haftada çağırmıştı 2 li test için ama sonradan o hafta olamıyacağı için 13.haftada gel dedi.yani 2.li testi 11-14 haftalar arası, üçlü testi ise 16-18.haftalar arası yapıyorlar.açkarnına kan aldırıyorsun :CüvCüv:

saol cnm benim:1hug: Cadıarzu aslında birçok organın geliştiği hafta bu hafta o yüzden duyulur ama duyulmayabilirde çok kçük dedi zati karından üstelik cnm sıkıntı yapma 1 hafta sonra sende duyarsın sat ne senin

canım benim sat 22 kasım hesaplayıcılara hesaplatıyom 5 hafta 5 gün çıkıyo ama doktor 5 haftalık dedi çarşamba günü keseyi gördük 10 gün sonra kalp atışını duymak için çağırdı allahım inş. Herşey yolunda gider senin sat ne canım

sana ultrason kagıdı vermedimi mavis. orda yazar kac haftalık oldugu. otomatik cıkıo zaten ultrasonda

kilolar nassıııııı... şişen var mı benim gibii. neyim noldum anlamadım heheheheh anlatsanıza kızlar

ben 6 haftada 2 kilo almıştım, doktor "hoooop" deyince dizginledim kendimi. şimdi 52 ila 53 arsında gidip gidip geliyorum. şişliğe göre değişiyor günden güne. ben kontrolden çıkmamak için ajandama hedef kilolar not aldım arkadaşlar. her ayın ilk güne o tarih için hedeflediğim kiloyu yazdım. örneğin 1 ocak için 52 yazmıştım 52,2 çıktım tartıda. kendimi hedefi tutturdum olarak görüyorum. bu da motive ediyor beni. 4.aydan itibaren de her ay için 2 kilo hedefledim. böylece toplam 12 kiloyla (50 den 62 ye) hamileliğimi bitirmeyi hedeflemiş oldum ki bu 62 yi geçeceğimden nedense adım gibi eminim. ilk 3 ayda 2 kilo alan pek nadirdir herhalde. genelde kilo veriyor insanlar ilk aylarda.

selam kızlar ögleden sonra saglık ocagında ultrasonla bebegimin kalp atışının oldugu ve canlı oldugunu söyledi dr çok mutlu oldum inşallah saglıklı bir şekilde kucagımıza almayıda nasip eder allah inşallah sanki kuş gibi hafifledim gelirken kızımın sınıf arkadaşlarının hepsine kocaman çikolatalar aldım çocukları sevindiricegim allahım şükürler olsun rabbim sana

comelycim hicbirimiz okadar olmadıkki cevap verelim hep sitemkarsın gulum

ya sitemle ilgisi yok cnm cvp vermek istemiyorsan yazma ben nazım geçtiği için öyle dedım ayrıca bılgınız vardr belkı duymusunuzdur bırınden dıye sorayım dedım bak bı bılenı cıktı işde neyse cnm bnm yınede teşekkür ederim cvp yazdığın için

canım benim sat 22 kasım hesaplayıcılara hesaplatıyom 5 hafta 5 gün çıkıyo ama doktor 5 haftalık dedi çarşamba günü keseyi gördük 10 gün sonra kalp atışını duymak için çağırdı allahım inş. Herşey yolunda gider senin sat ne canım

cnm,, benim sat19 kasım ...sitres yapma dua et allahın izniyle sağlıkla hyırla kucağımıza alacağız bebişlerimizi:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::ecrin_bebek: :Saruboceq:

ben zaten çok su ien bi insanım hep.çay sevmem kola sprite türü şeyler de sevemedim.tek sıvı kaynağım su die herkesten daha çok tüketşorum.acaba sütten mi oluo bu gaz.şimdi aklıma geldi.1 lt ye yakın süt içiorum yağsız.süt gaz yapardı dimi kızlar.meyve hiç tüketmiorum artık.canım hiç mi hiç istemio.gene zorlaım kendimi.1 haftadır nefret ediorum yemekten. süt çorba yumurta yoğurt sadece. ve sütlü gıdalar da agz yapar :) yani ben şimdi ona yordum.ve daha şimdiden 2 kilo nassı şiştimmmmmmm ::KK43:
oh ohhh massalahh 1 litre sütmü :1shok: amanın ben daha bı bardak bıle içemiyorum :çok üzgünüm: buarada süt muhtemelen sana gaz yapıyodur,sanırım gaz yapmaması içn loktozsuz süt tüketilmesı gerekıyordu ama yalnıs olmasın sen yınede doktoruna danıs canım.
progestanı herkes kullanmalı mı.ben bilmiorum ve kullanmıorum.doktorlar biras cahil burda bölece ben de bilgilenemiorum. anlatır mısınız biraz
hayır canım pregestan genelde düşük tehlıkesı olanlara verılıyo yada herhangı bı risk varsa.benım ilk gebelıgım düşüktü ama doktor busefer gerek görmedı nasılsa içerde kanama falan yok dedı,bosuna ilaç almasın vücudun dedı.
slm kızlar ben dr dan şimdi geldim of soğuktan doncaktım...evet gelelim aslıl konuya...karından baktı dr bebeğin gelişiyo dedi ama kalp atışı için erken daha dedi 15 gün sonra gel dedi sonra ay dedi pıt pıt ediyo dedi tabiş ben göremedim uzaktı bana dr yakından baktı daha çok küçük dedi çok şükür ...kan ,idrar testi yaprıdım sonucu almadım 15 gün sonra göstercem dr progestan verdi ya neden dedim olsun dedi zararıu yoktur ...ilşki yasaktı belki bi umut serbest der veya bugüne özel eşimin doğum günü ondan dr söledim eşine güsel yemekler yap güselde bi masa hazırla okadar başka yohhh didi..olsun şikayetci diilim ..rabbim sana şükürler olsun bebğimi sağ salim hayırlısıyla kucağıma almayıda nasip et..hepimize inşallah....allahım tüm isteyenlerede bunları yaştsın inşallah.......hım bu arada 5 haflık daha sata göre hesp yapınca öle çıkıyo..zati bende biliyom ne zaman olduğunu...öhüöhü
ayy aayy yerım ben onun pıt pıt atan kalbını.ayy ınsallah banada nasıp olur pazartesı gunu bebegımın kalp atıslarını görmek.
tuanacım hadi gozun aydın sende atlattın pıtpıt devresini gulum.

aftabrucum ben genelde ayranı kendim yapıyorum evden getırmek enıyısı. ayvayıda tuzla yemek ayvanın bogazına takılmaasını engelliomus. bugun bende ayvaya baslıorum yarın sabahta limonlu tuz insallah simdiden agzim sulandı valla.
aaa bunu bende denıyım ozaman,ayvayı yerken bogazıma takılıyo yıyemıyorum bıde tuzla denıyım bakalım
Kızlar ya benden koyu sarı kahveye dönük bi akıntı geliyo çok değil az ama geliyo korkuyorum kızlar ya 5 haftalıkım daha keseyi yeni gördük inş.kalp atışını da duyarım ve hepimiz inş. Kucaklarımıza alırız sağlıklı bebişlerimizi
canım bendende gelıyo koyu sarı akıntı hatta bazen ıyıce dıkkatle bakıyorum acaba koyu kahvemı dıe ama koyu sarı.sanırım idrar iltihabımız var.bişe olmaz stres yapma.
ya kızlar aşk olsun ya hepinize senağlama bi soru sordum kimsecikler ilgilenmedi ya:1no2: benım bebişim ocak 17 de 10+3 olucak dr. randevum var o zaman test verıyomu 2 li 3 lü testler ne zamn yapılıyo bıde ne kadara yapıyolar kanlamı oluyo cok merak edıyorum

canım senın hamislik hormonların cok baskın sanıyorum herseye darılıyosun ama :teselli: daha hıcbırımız o haftalara gelmedıkkı nasıl cevaplayalım.ama internetten arastırsan daha cabuk bulursun.ben 10. haftayla 12.hafta arasında 2li test yapılıyo dıe bılıyorum ama doktorun senın durumunu daha ıyı bılır ve sana testı nezaman uygun görürse ozaman yapar.ücret konusunda herhastane farklı.devletse ücretsız yapar özel hastaneyse sigortasıyla olan anlasmaya bakar.fiyat heryerde farklıdır sanıyorum

kızlar bişi daha sorcam size...şimdi benim sol kasığımda şişlik vardı ya dr gösterdim fıtık olabilir dedi genel cerrahiye gözük dedi ama kötü bişi demdi şimdi bu fıtık nedir of ya ....aydınlatırmısınız beni ..haftaya dr cerrahiye gitcem

minik kelebekcnm benim çok teşekkür ederim ...allahın izniyle sende duyacaksın bebişinin pıt pıtlarını

sana ultrason kagıdı vermedimi mavis. Orda yazar kac haftalık oldugu. Otomatik cıkıo zaten ultrasonda

verdi canım yazıyo ama ben pek bişey anlamadım doktorda elle üzerine 5 haftalık diye yazmış hatta kaç mm olduğu felanda yazıyo ama tam hangisi bilmiyom

kızlar selam.nasılsınız?doktordan geldim.çok enterasan şeyler oldu.benim satımla bebişimin zamanı uyumsuzdu bebişim 4 gün geriden geliyordu.ve bugün 9+2 olmamız gerekirken 9+5 çıktık.bebişim çok iyiymiş maşallah.ultrasonda artık resmen bebek görüntüsü vardı.eli kolu ayakları kıpır kıpırdı.kafasını sağa sola salladı.progestanı bıraktırdı doktorum.kalbi gümbür gümbürdü maşallah.babamız sevinçten ağladı.o kadar hareketliydiki kuzum anlatamam.gelişimi çok iyi olduğu için satı geçmiş dedi.iki hafta sonra ikili testimiz var inşallah.artık kemik yapacak bol bol kalsiyum tüket dedi.2,5 kilo almışım.
hareketlerine dikkat et ani hareketlerden ve kazara bile olsa düşmelerden sakın dedi.işte böyle darısı başınıza kızlar.rabbim zamanında kucağımıza versin kuzularımızı.

kayracım maşşalah bebiş senin süper böyle giderse tosuncuk olur annesi bende 8 haftalık oldum ama ebe 7 haftalıksın dedi kafam karıştı en güzel dr bilr degilmi 1 cm olmuş vitaminlere devam edicekmişim ama bu sıralar migde bulantılarım fazlalaştı olmuyor diye seviniyordum çünki kızımda çok yıpranmıştım hiçbirşey yiyemiyordum

başakcım valla bulantı benimde hat safha ama resmen itiyorum.kiloymuş çatlakmış umrumda değil.doktorum böyle devam et dedi.canım bugüne kadar dedim ya hep 4 gün gerideydi ve ben çok üzülüyordum.ama bak iyi beslenmenin ödülü satı bile 1 gün geride bıraktım.sütümü içiyorum meyve suları aklına ne gelirse yiyor içiyorum.sen ebelere bakma doktorun ne derse o.her ultrasonda aynı olmuyor.eksik gösterebilir.bana sadece folk plusa devam dedi.vitamin falan vermedi.15 gün sonra ikili teste ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümü için çağırdı.rabbime emanet ettim arkadaşım ben elimden geleni yapıyorum.sende yemeye çalış ne olur bak biz bunları çok bekledik çok konuştuk seninle.sık dişini 9 ay değilmi ye lütfen....

hoşgeldin samyeli gözün aydın.ben de 59 kilo ile başladım hamileliğe şu an aynı kilodayım.4.aya kadar almamayı planlıyorum ama görcez bakalım.bebeğe de 5.aydan sonra yarıyomuş.dr.um öle söledi.en fazla 15 kilo almalısın dedi.ya kızlar ben bir an önce bebeğimi görmek istiyorum.nasıl bişey olcak kime benziycek.meraktan çatlıycam.siz merak etmiyomusunuz yaaaa:emir_bebek:

Canım ilk bebeğimi kaybettiğim için ben sadece sağlıklı olup olmayacağıyla ilgileniyorum. Nasıl olsa kime benzerse benzesin benim için kainatın en güzel bebeği olacak kuzucuğum:nazar::asigim:

İlla da ilişki şart değil, eşini başka şekilde de mutlu edebilirsin. :eek: anladın sen onu :KK66: a.s
saol cnm benim o senin içinnin güselliğini gösteriyo:1hug: evet ya benki ağrıdan ölsem ilaç almasdım şimdi 2 ilaç birden kullanıyom bebişim için..ya göğüs ağrsı zati var ama geceleri daha bi oluyo olsun ya sağlıklı olalımda razıyım ben bunlara.......anladım ben.. pastayı yemede kokla diyon :eek:evet başka yapcak bişi yok:içelim:

Edepsizler siziiiiiiyerimseniben

kızlar selam.nasılsınız?doktordan geldim.çok enterasan şeyler oldu.benim satımla bebişimin zamanı uyumsuzdu bebişim 4 gün geriden geliyordu.ve bugün 9+2 olmamız gerekirken 9+5 çıktık.bebişim çok iyiymiş maşallah.ultrasonda artık resmen bebek görüntüsü vardı.eli kolu ayakları kıpır kıpırdı.kafasını sağa sola salladı.progestanı bıraktırdı doktorum.kalbi gümbür gümbürdü maşallah.babamız sevinçten ağladı.o kadar hareketliydiki kuzum anlatamam.gelişimi çok iyi olduğu için satı geçmiş dedi.iki hafta sonra ikili testimiz var inşallah.artık kemik yapacak bol bol kalsiyum tüket dedi.2,5 kilo almışım.
hareketlerine dikkat et ani hareketlerden ve kazara bile olsa düşmelerden sakın dedi.işte böyle darısı başınıza kızlar.rabbim zamanında kucağımıza versin kuzularımızı.

Canım nasıl sevindim anlatamam. Bu gerçekten harika bir haber. O sahneyi ben de görsem ağlardım kesin. Allah hepimize böyle ağlamayı nasip etsin:içelim:

selam kızlar,herkese iyi akşamlar,iyi haftasonları...
büyük ikramiye çıkmadı ki yılbaşında,gidip istifayı basalım.çok zor çalıştım bugün,bütün haftasonu yatmayı düşünüyorum.umarım siz iyisinizdir,görüşmek üzere... a.s.

Canım nasıl sevindim anlatamam. Bu gerçekten harika bir haber. O sahneyi ben de görsem ağlardım kesin. Allah hepimize böyle ağlamayı nasip etsin
amin güzelim amin.evet dünyanın en güzel görüntüsü bence.sizde zamanı gelince göreceksiniz canım rabbimin rahmeti sonsuz.eve gelince idrak ettim gözümün önünden hareketleri gitmiyor çok ağladım çok.korku sevince endişeye karıştı.zamanında sağlıkla özürsüz kusursuz gelsinde gerisi çok boş.çok sağol bitanem....

burkocum, evet samimi arkadaşlar arasında da terbiyesiz, utanmaz olarak anılırım. İyi çözdün :KK66: "Burcu lütfen bu kadar açık konuşma" diye baştan uyarırlar, burda gene üstü kapalı söyledim bak :))

kayra çok sevindim canım yaa.. Maşallah ne güzel gelişmiş bebeğin, inşallah hep böyle gider. Ay darısı başımıza.. Benim eşim daha hiç görmedi canlı usg görüntüsünü, kalp atışını. Denk gelmedi, resimlerine bakıyo sadece. 2 hafta sonra randevumuz, inşallah biz de aynı duyguları yaşayacağız.. Off efkarlandım.

Şu yılbaşı partisinde gazdan zehirlenip ölen çocukları da izledim haberlerde, ay nasıl kötü oldum.. Hiç etkilenmezdim ben böyle haberlerden falan, ne olduysa ilk bebeğimi kaybettikten sonra oldu. Büyüyoruz sanırım..

kızlar selam
yarın doktor kontrolüm var çok heyecanlıyım her kontrol öncesi endişeleniyorum daha önceki hamileliklerimde doktorlar kötü haber verdiğinden hala olumsuz etkileri sürüyor
yarın 9+5 olucam ama bakalım ultrason ne diyecek inşallah bebek iyidir gelişmiştir prognexy kestim artık çünkü iyiyim zaten bu haftadan sonra işe yaramıyor dedi doktorum
58 ile hamile kaldım bir hafta önce 56 idim bakalım yarın kaç çıkacak kilom
artık iştahım açıldı mide bulantılarım azaldı gibi
yarın için baa dua edin ancak akşam sonucu bildiririm

X