2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canan normal durumun benime kasilmişti sonra korseyi taktım yumruk gibi pıhtı dust sonra huafif kanama basladı ..içimiz tam temizlenmedi daha. az daha sabır canım

gecmis olsun canim bizim kusmalar aza indi, dikkat ettim kabiz oldugunda cok fazlaydi, kaka yapinca daha az kusuyor, herzaman degil, yinede kusuyor..doktorumuz normal dedi..bazen sadece posa kusuyor...

oh masallah benim icin 63 hayal gibi, o gunleri gorebilirmiyim acaba..10 kilo gittti, gerisi kaldi...
korkma canancim, zaman alicak, benimde oh kesildi demistim 10-12.gun, hatta orkitten, gunluk pede gctim , kahve damla damlaydi, sonra tekrar kirmizi kan gelmeye basladi, arar ara kesilip yine birden geliyor..

Sagol canim, dedigin rahatsizlik PILOR STENOZu denilen bir hastalik, daha cok erkek cocuklarda goruluyor dedigin gibi..ama o cocuklar hic durmadan agliyor, vve herseyi fiskirir tarzda kusuyor, ciddi kilo kaybi oluyor ve karin muayenesinde ele mide bolgesinde hafif bir kitle geliyor.Cok sukur oyle bi sorun degil i..bizimki, doktorumuza ilk sordugum da oydu zaten..Muyenesinde bunun normal olgunu soylemisti.ama dikat ettim o kabiz oldugu gun cok fazlaydi sonra sadece fazlasini kusuyor..

Merhabalar Esra;

Mesajlarınızı okurken senin göğüslerinle ilgili problemini gördüm. Ben de 6 Ağustosta doğum yaptım. İlk günlerde çok acıyordu, gözümden yaş geliyordu. uçları çokfazla sertti. ve çatlamıştı. Lansınoh (for cracked skin) un göğüs çatlağı kremini kullandım. Çok çabuk etki etti. Tavsiye ederim. Geçmiş olsun, acil şifalar.

Esrakusum bak deneyimli anneler topigini okurken gordum az once..biriside kakao yagini onermis memisler icin, fayda gormus catlaklarda..onu da bi dene istersen..

buarada o tikanma bizdede mevcut, emerken degilde biberonu alirken, oyle bir ac kurt gibi saldiriyor ve nefes almadan emiyor biberonu ki sonrasinda genzine kaciyor, boguluyormus gibi oksuruyor, kac kere elim ayagim bosaldi..burnuda tikali degil halbuki...
bu arada bizimkinin aciliga hic tahammulu yok;once memeyi veriyorum sut bittigi ve agzi bos kaldigi anda memeyle ve benle mucadele ediyor, eldivenleri cikmissa o tirnaklari memeye geciriyor hirsindan, agliyor ciglik cigliga ta kii mamayi biberonu alip agzi dolana kadar..bazen deli oluyorum sut az da olsa memeyi vermeye calisiyorum ama istedigi kivamda degilse nasil agliyor sonra hirslanip memeye saldiriyor agziyla iki cekiyor yine agliyor, boyle 3-5 seferden sonra katila katila agliyor bu sefer...yani bizimki mi cok obur yoksa sizinde boyle oluyor mu??yani o haline hem guluyorum hemde kahroluyorum sutum yetmedigi icin...

evet bizde de var tıkanma Ödüm kopuyor, hemen çevirip sırtına vuruyorum, gözlerinden yaş geliyor. Bir de sonra emmeye devam etmesi yok mu, bitiyorum. emmeye başladğı anda konuşmaya başlıyorum düşük tonda, "yavaş annecim, hepsi senin, sakin ol yavaş yavaş iç sütünü" diyorum. Muhtemelen sesimi duyduğu için, belki denk geldi, bilmiyorum ama, işe yarıyor.

KANAMAM leke şeklinde devam ediyor. Ve evet, bazen artıyor. 20 gün oldu. Ben ped koymuyorum pişik yapmasın diye, her seferinde 2 kat wc kağıdı koyuyorum.

Hava güzeldi, biraz dışarı çıkalım dedik annemle! Pideciye gittik o da yol kenarındaydı ve biraz gürültülüydü. 3 saat boyunca sakinleşmedi yavrum. Ağlıyor, meme veriyorum, uyuyor, 5 dk da gene uyanıyor. Şimdi babasının göğsünde yatıyor, nispeten daha sakin. Kendimbile rahat edemediğim bir yere DOruk'u hangi akla hizmet götürdüm sanki ? Tam dayaklığım.

Bİr de gözü akıyor, enfeksiyon kapmış. Sürekli kaynamış su ile temizliyorum. Doktor kuzenim bir damla önerdi, onu damlattık. İnşallah sabaha daha iyi olur. Bİr bakıma iyi oldu, Onur hijyen konusunda takıntı yaptığımı düşünüyordu, ona rağmen bu enfeksiyon olunca biraz daha dikkat etmeye başladı. Sakallı sakallı öpülür mü sabi? klava:

nurdancım aynen bizimkide uyku bastırınca memeyle savasa girio napcanı sasırıo bi emio bi birakıo sonra bulamıo bulsa almıo agzında meme zırlıo beni kan tere buluo sonra sızıo kalıo.. memelerim zaten 2 gun iise 3 gun acıo oyle bi cekioku bitam iilesemedim.

tazem aynen bizdede durum aynı sırtından dayagı yiyio banamısın demio emmeye devam edio hic vakit kaybetmeden. arsız bunlar meme arsızı:) aynen bende yavas yavas die konusuyorum senin dedigin gibi hatta arada elimle memeden ayırıp nefes almasını saglıorum ama nekadar kar ederse..yine oluyo yine oluyo..

suanda karnım sıklassın die donusumlu cilek yagı ve kakao yagı suruorum sabah aksamda catlak kremi ama bilmiorum ne olcak sonumuz..4 lt su iciorum bende hemen hemen
harikasın ya bendede çilek yağı jojoba avakado filan var vücut losyonuna ekleyeceğinm birde deracine krem vardı göbişe onu sürmeye başalyacağım da ne zaman oğlan azdı hiç durmuyor saçımı bile taramaya vaktim yok ya
normal onlar bizdede mevcut
sanirim 3 ayi buluyor normal duzene gecmeleri(

deryacim sen gunde ne kadar su veriyorsun kuzuna??
genelde her mamadan sonra içebildiği kadar kabızlık sorunumuz yok canım su çok önemli
sağol canım rahatladım bizde sarılık omadı çok şükür

vallahi bravo tebrik ediyorum seni kız bu ne azim :lepi:alkisalkisalkisdarısı başıma neler yapıyorsun ben hala 70 e takılı kaldım 63 ü görsem şu an için süper olur artı biz kırkımızıda devridik maşallah vallahi alkisalkisalkisalkisalkisalkis

esra esar ben unuttum ya çok doğru kakaoyağı acayiğ işe yarıyor canım benim ya dene mutlaka umarım dahada iyisindir
ben doğum öncesi göğüslerime kakao yağı sürmüştüm hep şükür şiddetli bir çatlak problemi yaşamadım doğum sonrasıda lansinohu sürdüm ama kendime bile kakaoyağı aklıma gelipte sürmedim ya ah bu acılar akıl koymuyor şimdide uykusuzluk feciyim kızlar oğlum saatlerce uyumuyooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ağrımadık kemiğim kalmadı parmak uçlarım tırnaklarımda dahil koy al koy al yat kalk yat kalk of çabuk büyü annem ya

Çok üzüldüm.. kıyamam

Çok cok gecmıs olsun.. Allah yardımcın olsun, tez zamanda saglıgınıza kavusasınız ınsallah.

geçmişi tam olarak okuyamadım ama herkesin ortak sorunu sanırım süt ve gögüs sancıları....bizdede uyku problemi var gündüz bir uyanıyor akşam 10 yada11 e kadar uyumuyor ondada uyutana kadar akla karayı seçiyoruz bir saat dizde sallıyoruz bir saatte beşiğinde anca mıkır mıkır içi geçiyor tam uyudu diyoruz başlıyor tekrar mıyıklamaya çok geriniyor birde gerinirken kendini uyandırıyor sıçrıyor birde 40 ımız çıktı ama hala geçmedi bu sıçramalar.... boğazının tıkanması olayı bizdede var hala korkuyorum hele biberonda daha fazla oluyor bu olay allah hepimizin bebeklerini korusun.... birde geçen akşam yine korkuttu bizi akşam evde hepimiz oturuyoruz selinde oto koltuğunda yatıyordu birden hıkkk hııkk diye bir ses çıkartmaya başladı hani boğazı tıkanınca oluyor ya ne olduğunu anlayamadık hemen başına toplandık kayınvalidem hemen kaldırdı ters çevirip sırtına vurdu ondan sonra düzeldi ya nefesini çeviremedi yada tükürüğü falan tıkadı ama çok korktum arkadaşlar ne zaman büyüyecek bunlarda düzene girecekler acaba.... mama yemeğe devam ediyoruz hala.... arada burnu tıkanıyor sanırım geceleri falan biraz ses çıkartıyor gündüz birşey yok ama gece oluyor nedense....

ha unutmadan bizim kabızlık olayımıza birşey iyi geldi aklınızda bulunsun.... biz mamayla besleniyoruz ya doğduğundan beri milupa pre aptamil veriyorduk ve kabızlık problemimiz vardı hele geçen hafta atağa kalktı fitille falan yaptı üst üste sonra bir arkadaşımın bebeğide kabız oluyormuştu milupa verirken dedi ben bebelak kullanyorum ve kabızlık sorunumuz düzeldi ve bende aldım denedim hakikaten işe yaradı şükürler olsun ve maşallah diyeyim 3 gündür günde1 kere yapıyor kakasını belki mamanın içine günde 1 kere 1 çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum onunda faydası olmuştur ama bu mama olayınınıda yabana atmamak lazım birgün mamaya geçerseniz inşallah hiç geçmezsiniz bol bol sütünüz olur inşallah hepinizin ozaman aklınızda bulunsun...

Gaz cıkarma pozısyonunda omzuma aldıgımda uyumayı seven cocugum yuzunden ıkı elımın boş kaldıgı zamanlar sayılıdır.. arz ederım :))

Zafer Bayramımızı yürekten kutlarım.. Bır Ataturk evladı dogurdugum ıcın de ayrıyetten bu gururu yasıyorum bu sefer.Ne mutlu bana..

Sen doktordun zaten dimi ? :))

Eee aslan burcu bebekleri, beklemeye hiiç tahammülleri yok

Deva'nın da bir gözünde çapak başladı dün sabah,hastanede hemşireler anlatmıştı, kaynamış soğutulmuş su ve temiz pamuk ile tek hamlede silin demişlerdi. Akşam saatlerinde çapak artınca doktorunu aradım, söylediklerini aktarayım size. Eğer gözde çapaklanmanın dışında, göz içinde kızarıklıkta olursa, bu durumda antibiyotikli bir damla kullanılması gerekirmiş. Ama kızarıklık yok ise, endişelenmeyin, temizliğine dikkat edin dedi, kaynamış soğumuş su ile sık sık temizleyin dedi. Bir de masaj yapmak etkili olurmuş. Kaşının başlangıç noktasından, göz başlanıgıcına ve burnuna doğru tek parmak ile hafif hafif ile yapılan masaj, çapaklanmayı azaltırmış. Ben gece boyu gözünü temizleyip,masaj yaptım, bu sabah çapak yoktu.

deryacım bisey yapmıorum acıkcası ama cokta yemiorum aksamları az yiyorum bol su iciorum bide karnım sarılı korseyle ama icler acısı hali hic gormek istemiorum indi ama tipi hala kayık.çok catlak cokkk..bide sıklassa belki daha ii olur bıngıl bıngıl.bide elma yiyorum gunde 1 adet muhakkak kahvaltıdan bi saat sonra filan yani nezaman vaktim olursa ozaman.yorgunluk ve duzensiz beslenmenin etkiside buyuk sanırım..sabahlarıda ballı limonlu i su ac karna.

sıklastırıcı yag deilde krem lazım aslında hangi kreme baslasak bi akıl verin madem topik acmıoruz burdan yazalım bari:))

aynen ya gazını cıkarmak icin alıorum omzumda sızıo yerine yatırıom uyanıo resmen yat kalk kus uykusu. sinirlerim zıplıo bazen

hepimizin zafer bayramı kutlu olsn insss.vatan hasreti cekenler daha ii anlar bugunu..

KIZLAR BEBEGIMDE SIMDIDE KIRMIZI BENEKLER CKTI DUN GECEYI HASTANEDE GECIRDIK YINE KAn aldılar kızımdan allahtan onemlı bısey degıl dedıler bugun yıne cagırdı yınede gelın dedı gıtmedım kan testını tekrarlıcak dıye

göbeğinin daha gergin görünmesi için yosun yağı avakado jojoba fındık bunalrı kat sür sterç filmlede 1 saat kapla birde vucüt losyonu içine jojoba ve avakado fındığı kat onalarıda banyodan banyoya sür çatlak görünümünü azaltıp gerginleştiriyor
bende şükür çatlak yok sadece gevşek deracine kullanmaya başladım bugün
birde krem olarak vichy lipo strech çok iyi süper toparlayıcı bir krem deracine bitsin duruma göre ondan alıcam pahalıda değil 40 45 tl filandı sanırım

turkbayragivereliniortakturkbayragi

Aldığımız puset fiyasko çıktı. PIERRE CARDIN ENIGMA bebek için harika ama, kullanan için çok kötü. Hiç ergonomik değil, iki büklüm oluyorsun kullanırken. Üstelik bozuk market arabası gibi sağa çekiyor 300 TL verdiğime değmedi Aldığım yere götürdüm, fabrikasına göndeririz, dedi. E ben napıcam ki bu arada? Fabrikadan 2 ay sonuç çıkmazsa?

KEDıCı teşekkürler verdiğin bilgiler için!

GÖBEĞıM konusunda; az bir lierac kaldı, içinde lohusalık döneminde de kullanın, yazıyor ama unutuyorum. Hangi arada derede sürücem ki, duştan hemen sonra genelde emişiyoruz. Az daqha zaman tanıyorum kendime. Gebelik döneminde görünmeyen ama, doğumdan sonra ortaya çıkan çatlaklarım var. Çok belli olmuyorlar. Ama görüntü faul ! Gayet gevşek ! BABYMOM şu topiği açsak ya kuzum, neden açmıyoruz?

30 AĞUSTOS, (6.) EVLıLıK YILDÖNÜMÜMÜZ kutlu olsun =) Burkomların da 10. birliktelik yıldönümü!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…