2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

dün gece hiç uyumadık dakka başı mızıklandı bende 40 çıktı normale döndü diye hayal kuruyordum ama nafileeeeeeeeeeeeeeee

dün akşam o kadar stres oldum ki cerenin gaz sancısı tutunca, ondan mı bilmem sütüm azaldı. resmen doymadı kızım. cıyak cıyak emmeye çalışıyor, sonra da sinirle kafasını sağa sola sallayıp bırakıyordu mememi. sağıp bi göreyim dedim. o da ne 20ml anca birikti. çok moralim bozuldu ve hemen mama verdik yaladı yuttu kızım. gece emzirdim doydu gibi. sonra sabah tekrar test pompalaması yaptım. normalde 20dakikada 100ml birikirken bu kez yarım saatte 80ml ancak birikti. tabi sütüm azaldı diye biraz endişelendim. o sırada kızım uyuyordu. ben de sağdığım sütü dolaba koymak için mutfağa gittim e biberonun kapağını kapatayım derken sütü tezgaha boca ettim. zar zor sağdığım sütüm öylece tezgahtan süzülürken gözlerim doldu. resmen paha biçilmez bir şeydi o. dünyaları ersen alamıyorsun. sağana kadar zaten meme uçlarım acıyor. kendimi tutamayıp ağladım. çok koydu kızlar bana. şimdi gögüslerimin tekrar dolmasını bekliyorum. ne güzel mama ermiyorduk kaç gündür. dün e bugün yeniden vermek zorunda kaldık. moralimi bozmamaya çalışıyorum ki sütüm tekrar çoğalsın. ve çoğalacağına da gerçekten inanıyorum. tek kaygım mama ereyim derken kızımın biberona alışması.
sütü az gelen tüm arkadaşlara allahtan BOL SÜT DİLİYORUM.

canim seni cok cok iyi anliyorum, benim bi gidim sutu icip kustumu icim gidiyor..masallah naanim o 100ml-80ml hayal benim icin, benim en fazla 30dk da iki gogusten 40ml cikiyor:KK43:(articak inaniyorum..uzulme sende, seninde articak..
benim dunden beri almiyor gogsumu, resmen savasiyor, halbuki onceki gece hic mama vermedim; hep beni emmisti..bu gece once emdi, savasti, agladi, yirtti kendini, mecbur mama verdik, cok hirsli, bi damla gelmesin hemen deliriyor...

tekrar çok geçmiş olsun amin canım inşallah çabuk iyileşir
nasıl anlaşıldı kan testi filanmı yapıldı biz doktora gidiyoruz normal muayene boy kilo ve nasıl beslendği soruluyor herşey yolundaki birşey denmiyor benimde kafama takıldı şimdi

bebekler ilk doğduğunda alt dizden aşağısı içe doğru yamuk durur anne karnında çapraz bişekilde durduğu için zamanla normale dönüyor sana yamuk olduğunu doktormu söyledi esra geçmiş olsun inşalalh normaldir paşanın bacişleri

bebekler ilk doğduğunda alt dizden aşağısı içe doğru yamuk durur anne karnında çapraz bişekilde durduğu için zamanla normale dönüyor sana yamuk olduğunu doktormu söyledi esra geçmiş olsun inşalalh normaldir paşanın bacişleri

bizimkide yamik:))hata cirpi gibi, carpik bacak...

tekrar çok geçmiş olsun amin canım inşallah çabuk iyileşir
nasıl anlaşıldı kan testi filanmı yapıldı biz doktora gidiyoruz normal muayene boy kilo ve nasıl beslendği soruluyor herşey yolundaki birşey denmiyor benimde kafama takıldı şimdi

canim hani topuk kani aliniyor ya orda bakiliyor tiroid ve diger metabolik hastaliklara..birde cok uzamis sarilik ornegin 3 haftadan fazla suren sariliktan sonra arastiriyorlar..kabizlik, buuk dil vs gibi sorunlari varsa..ama topuk kani temizse zaten problem yok...

ALLAH ALLAH nedir bu ya ammada kafa karıştırdılar ya yazık değilmi minick çbebek nasıl yanlış çekerler doktorda süpermiş yani yoruma bak sen en iyisi sağlam bir ortopediste götür derim iyice karışmış işler için rahat etmesi için doğru bir cevap alana kadar uğraşmak zorundasın zira bebeğinin geleceği var işin içinde
bunlar doktormu doktor bozuntusumu

valla cnm bende anlamadım nasıl doktor bunlar evet burada pazartesi iyi bir doktor duyduk ona götüreceğiz....

DİDE, bizim oto koltuğu (anakucağı) maxicosi cabriofix. ceren içinde iki büklüm gibi duruyor. bana çok rahatsızmış gibi geliyor. ama o gayet keyifli uyuyor. eşim de diyor ki; ana karnında da böyle iki büklüm durduğu için rahatsız olmuyor, alışık o ... ben yine de doktora soracağım. gerekirse boyu uzayıncaya kadar poposunun altına battaniye filan koyup yükseltirim.
buarada biz de dün akşam kızımı ilk defa ev gezmesine götürdük. kayınvalidem pek hoş karşılamadı, 40ı çıkmayan çocuğun ev gezmesinde ne işi var diye ama biz yine de götürdük. 2 saat oturduk döndük. orda uyudu sıpa. rahattı yani.
bence eşin haklı canım..zaten 0-18 kg arası için üretilmiş modeller bunlar.bir de geriye yatıyor oturuyor gibi olmuyor. ben kızmı tanırım rahatsız olsa hemen belli eder.sıkıya gelemiyor hiç.
dün akşam o kadar stres oldum ki cerenin gaz sancısı tutunca, ondan mı bilmem sütüm azaldı. resmen doymadı kızım. cıyak cıyak emmeye çalışıyor, sonra da sinirle kafasını sağa sola sallayıp bırakıyordu mememi. sağıp bi göreyim dedim. o da ne 20ml anca birikti. çok moralim bozuldu ve hemen mama verdik yaladı yuttu kızım. gece emzirdim doydu gibi. sonra sabah tekrar test pompalaması yaptım. normalde 20dakikada 100ml birikirken bu kez yarım saatte 80ml ancak birikti. tabi sütüm azaldı diye biraz endişelendim. o sırada kızım uyuyordu. ben de sağdığım sütü dolaba koymak için mutfağa gittim e biberonun kapağını kapatayım derken sütü tezgaha boca ettim. zar zor sağdığım sütüm öylece tezgahtan süzülürken gözlerim doldu. resmen paha biçilmez bir şeydi o. dünyaları ersen alamıyorsun. sağana kadar zaten meme uçlarım acıyor. kendimi tutamayıp ağladım. çok koydu kızlar bana. şimdi gögüslerimin tekrar dolmasını bekliyorum. ne güzel mama ermiyorduk kaç gündür. dün e bugün yeniden vermek zorunda kaldık. moralimi bozmamaya çalışıyorum ki sütüm tekrar çoğalsın. ve çoğalacağına da gerçekten inanıyorum. tek kaygım mama ereyim derken kızımın biberona alışması.

offf nazan tahmin edebiliyorum bende sağdım sağdım ağlaya zırlaya ne hallerde ama kan karıştı süte dökmek zorunda kaldım kahroldum resmen
sonra sağdım sağdım yine aynı acılarla bu seferde almadı biberonu ne yaptıysam çok zorladım genzine kaçtı resmen kokrtum boğulucak diye Allahım sen koru
benimde sütüm sanki azaldı gibi acıdanmıdır psikilojikmi bilmem offf şu göğüslerim bi iyileşseydi
kıyamam ben size inanın gözlerim doldu.Alah yardımcımı olsun hepimizin.benim de akşamları azalıyor sütüm nedeni bence nevanın akşam huysuzlukları ve benim stres olmam

hatıra canım benim ekleyeceğim kuzunu hiç son sayfalara bakmıyorum kusura bakmasın kemal bey:)

offf nazan tahmin edebiliyorum bende sağdım sağdım ağlaya zırlaya ne hallerde ama kan karıştı süte dökmek zorunda kaldım kahroldum resmen
sonra sağdım sağdım yine aynı acılarla bu seferde almadı biberonu ne yaptıysam çok zorladım genzine kaçtı resmen kokrtum boğulucak diye Allahım sen koru
benimde sütüm sanki azaldı gibi acıdanmıdır psikilojikmi bilmem offf şu göğüslerim bi iyileşseydi

Kızlar valla üzüldüm, ama hiç moralinizi bozmayın. Bu süt meselesi tamamen moral ile ilgili biliyorsunuz! Biraz rezene, biraz incir ama mutlaka yüksek moralle bu süt işi yoluna girer kaydirigubbakcemile5

ÖZLEM canım, sen nasıl insanların eline düştün öyle yaa... Hemen bir çocuk ortopedisti bul ve ona muayene olun. alla allaa ! kasap mı bu insanlar ?

Kızlar size bir türlü yazamıyorum. Foruma girmeye fırsatım kalmıyor. Deli gibi acıktım cokacimcoook yemekten önce kaçıverdim buraya. Kızımın son resmini ekleyeyim size. Yemekten sonra da geçmişe bakmaya çalışacağım. Süt problemi genel konu galiba. Ben sürekli ıhlamur ve günde 1-2 fincan still tee içiyorum. Faydası oluyor. Kaç cc süt çıkıyor hiç ölçmedim ama sütle doyuyor bebiş.

3867608396_2732787b3d.jpg

göğüslerimmmm
hala çok kötüler acı çekmeye devam ediyorum uçlarını kan topladı sağamıyorum çok ama çok acı çekiyorum sağarken bu yüzden o acıyı emzirirken çekmeye razıyım sağdığımda kanda geliyor bu sefer kanlı sütü veremiyorum kaldıki biberonu almıyor çok uğraştım..tazeburcum şırınga ile ver dedi denedim ama doymuyor ağlıyor sürekli bende mecbur mememi veriyorum ağlaya zırlaya..
ama bi arkadaş fito diye bi krem önermişti dünden beri onu sürdüm sanki iyi gelicek gibi son emzirmede çok canm yandı ama ağlamadım belkide alışkanlık etti bu acı ondan ağlamadım bilemiyorum...

Canım ben de aldım fitoyu. Tek göğsüme sürüyorum, bebiş acıkınca sürmediğim göğüsten veriyorum sonraki emzirmeye kadar kremli göğüse dokunmuyorum. Sonra kremli olanı yıkayıp, ondan emzirip diğerini kremliyorum. Lanoise kremi hep kullanıyorum zaten bir de bugün evicap kapsül sıktım meme ucuna. Sağ memede derince bir yarık var feleğimi şaşırtıyor, o bir iyileşse...

kızlar kacgundur giremiodum eceyle ugrasmaktan
dun resmen saat 3 ten gece 12ye kadar uyumadı gecede emdigi uykusunda agzından burnundan geldi , burnunu aspiratorle temizledik sabah solugu dr da aldım neyseki biseyi yok bugun daha ii sayılır. gazınıda cıkarıp yatırmıstım oysaki ins bidaha olmaz sizde dikkat edin lutfen

birde emerken tıkanması devam edio oda normalmis sizde oluyomu ya bitek bizdemi var bu problem herkes normal dio dr da 6.aydan sonra gecer normal dedi ama sanki tek yasayan bizmisiz gibi gelio. oyle olunca ters cevirip sırtına vuruom kuvvetlice anca oksurup kendine gelio yabrucak sonrada sızıo zaten

ve bugun itibari ile yani 25.gunun sonunda 14 kg gitmis bulunuo. 77 ile doguma girdim bugun aynı tartıda 63 cıktım. cok mutluyum karnımda kuculdu hafif sarkması var onu toplamaya calısıyorum . catlakları sormayın onlardan umudum yok .. kremliom ama bakalım

özlem geçmiş olsun canım inşallah bi sorun çıkmaz
benim bebişinde ayaklarında yamukluk varmış dizden ayak bilekleri arası içeri doğru yamuk futbolcu olucak heralde diyorum ultrason çekilcek doktora gitmem gerek..

eceninde aynı hemde ben ice basacak die korkuyodum carpık bacaklı kız die endiseleniodum aynı benim bcak modelimin carpıgı cocuk resmen:=)

Esracim gecmis olsun tatlim, insallah krem iyi gelir, o aci cok fena tahmin ediyorum, ben 1 hafta ellerimi isirdim emziriken, etimden et kopmustu, bikac gun saginca duzeldi, simdi tekrar meme agirlikli basladim ama yine acimaya basladi eskisi kadar degil ama...

Buarad kaka yaptigimizdan beri deliksiz uyuyoruz, bi emmek icin uyandi, birazda mama verdim zeytin yagli ki onu begenmedi bi kismini kustu..simdi yine uyuyor..

Babamizda geldi seyahatten sabah yanimiza ugradi bi 20dk sonra ise gitti yine, acil bisey olsa icim rahat artik:))

canım gecmis olsun kusma problemi yasamıssınız bizde yasadık ama gitgide duzelio oyle fıskırtmalarıda ece cok yaptı beni cok endiselendirdi , uzulme zamanla duzene girecekler ins

Ebrucum bizdede surekli bir miyaklama durumu mevcut, huzursuz..birde resmen yatakta igne batiriyorlar, cocuk yatagina yatirilinca aninda uyaniyor, kucakta uyuyor..aynen memeyi de emzik niyetine kulaniyor...

aynıyız hep aynı :KK43:((

canlarım gercekten cok ama cok uzuldum yasananlara. o bi lokma sut nekadar degerli bebeklerimiz icin.. allahımdan bol bol sut diliorum hepimizin minikleri icin

suanda karnım sıklassın die donusumlu cilek yagı ve kakao yagı suruorum sabah aksamda catlak kremi ama bilmiorum ne olcak sonumuz..4 lt su iciorum bende hemen hemen

10. gün kanamam durmuştu çok sevinmiştim uzun sürmedi diye - zaten öye aşırı da olmadı
ancak bugün 15. günümüzde tekrar başladı heme epey şiddetli bir şekilde - biraz temizlik yaptım sabahtan süpürge toz vileda felan acaba zorlandım mı içerden bişeyler mi kopuştu Öye ağırım felan yok gayet normal hissediyorum nerden çıktı şimdi anlamadım ki
Endişelenmem gerekiyo mu onu da bilmiyorum doktoru da aramadım beklemek istedim biraz bakalım devam edecek mi diye - şimdilik ediyo - yarın da pazar - sizce ciddi bişey mi yoksa normal mi?

Kızlar valla üzüldüm, ama hiç moralinizi bozmayın. Bu süt meselesi tamamen moral ile ilgili biliyorsunuz! Biraz rezene, biraz incir ama mutlaka yüksek moralle bu süt işi yoluna girer kaydirigubbakcemile5

ÖZLEM canım, sen nasıl insanların eline düştün öyle yaa... Hemen bir çocuk ortopedisti bul ve ona muayene olun. alla allaa ! kasap mı bu insanlar ?
bende anlamadım cnm işte şans.... bende olsa zaten... pazartesi götüreceğiz artık rahatlamak iyi haberler duymak istiyorum :Saruboceq:

10. gün kanamam durmuştu çok sevinmiştim uzun sürmedi diye - zaten öye aşırı da olmadı
ancak bugün 15. günümüzde tekrar başladı heme epey şiddetli bir şekilde - biraz temizlik yaptım sabahtan süpürge toz vileda felan acaba zorlandım mı içerden bişeyler mi kopuştu Öye ağırım felan yok gayet normal hissediyorum nerden çıktı şimdi anlamadım ki
Endişelenmem gerekiyo mu onu da bilmiyorum doktoru da aramadım beklemek istedim biraz bakalım devam edecek mi diye - şimdilik ediyo - yarın da pazar - sizce ciddi bişey mi yoksa normal mi?

cnm benim hala devam ediyor sümükümsü kanlı akıntı bazen hafif parçalar dökülüyor ki 20 gün oldu bile ...

Merhabalar herkese,

kızlar açıyorum sayfayı ama yazabilene helal olsun hep mızırdanıyor...
kucağımda şimdi tek elle yazma sanatımı geliştiriyorum...

göğüslerimmmm
hala çok kötüler acı çekmeye devam ediyorum uçlarını kan topladı sağamıyorum çok ama çok acı çekiyorum sağarken bu yüzden o acıyı emzirirken çekmeye razıyım sağdığımda kanda geliyor bu sefer kanlı sütü veremiyorum kaldıki biberonu almıyor çok uğraştım..tazeburcum şırınga ile ver dedi denedim ama doymuyor ağlıyor sürekli bende mecbur mememi veriyorum ağlaya zırlaya..
ama bi arkadaş fito diye bi krem önermişti dünden beri onu sürdüm sanki iyi gelicek gibi son emzirmede çok canm yandı ama ağlamadım belkide alışkanlık etti bu acı ondan ağlamadım bilemiyorum...

Esra, göğüs kalkanı kullanmayı denedin mi? Ben kullanıyorum çok faydasını görüyorum, Deva uyuduğunda bolca lansinoh sürüp, kalkanları takıyorum. Hava aldığından olsa gerek, bir kaç saat içinde bile acısı farkediyor. Meme uçları kapalı kaldığı sürece iyileşme şansı çok düşük çünkü..

Esracim gecmis olsun tatlim, insallah krem iyi gelir, o aci cok fena tahmin ediyorum, ben 1 hafta ellerimi isirdim emziriken, etimden et kopmustu, bikac gun saginca duzeldi, simdi tekrar meme agirlikli basladim ama yine acimaya basladi eskisi kadar degil ama...

Buarad kaka yaptigimizdan beri deliksiz uyuyoruz, bi emmek icin uyandi, birazda mama verdim zeytin yagli ki onu begenmedi bi kismini kustu..simdi yine uyuyor..

Babamizda geldi seyahatten sabah yanimiza ugradi bi 20dk sonra ise gitti yine, acil bisey olsa icim rahat artik:))

Norra, bir kaç yazında bebeğinin sürekli kustuğunu yazmışsın, doğru anladım sanırım, tüm geçmişe bakamadım ama sürekli kusma durumu normal değil sanki..

Çok sıradışı bir durum ama birşey anlatmak istiyorum. Genelde erkek çocuklarda, doğumdan 15-20 gün sonra görülmeye başlayan bir rahatsızlık varmış. Benim yeğenimde olmuştu,ben hatırlamıyorum ama annem anlatmıştı, doğumdan 20 gün kadar sonra bebek sürekli emdiğini kusmaya başlamış, çok huzursuzmuş, sürekli ağlıyormuş. Yediklerinin çok azı midesine gidiyormuş, çoğunu kusuyormuş. Annemin ısrarları ile doktora götürmüşler, röntgende çıkıyormuş zaten ortaya. Mide ve yemek borusu arasındaki alan, bazı bebeklerde kendiliğinden kapanıyormuş.Bu yüzden mideye yemek gitmiyormuş ve bebekler kusuyormuş.
Allah korusun ama aklında olsun. İnşallah düzelir Teo'cuk bir an önce.

slm herkese adalena uyurken bi bakayım dedim bizim kız 2-3 saat uyuyup gene uyanınca 2-3 saat uyanık kalıyo gündüz bişey değilde gece zor oluyo emip hemen uyuyayım demiyo bu kez benim iyice uykum açılıyo zor uyuyorumki gene kalkıyo derken uykusuz kalıyorum akşamları saat 9-9.30 gb uyuyo genelde bende hemen o saatte yatıyorum yaaa hiç vakit ayıramıyorum kendime tv bile bakamıyorum...kırkımızın çıkmasına azkaldı bakalım düzelicekmi annem varken ne iyiydi yaa
yemek yapamadıım bile oluyo artık...
buarada dün kızımıda alıp kuaföre gittik belime kadar olan saçlarımı küt kestirdim sanki çıplak gb hissettim kendi,mi bianda bi garip geliyo resmen kafam havalarda uçuyo kaydirigubbakcemile3

X