2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kırkınız çıkmış hayırlı olsun bizimde yarın çıkıyor
bende mama ağırlıklı besliyorum kabızlığı için mamasına zeytin yağı ekle 1 çay kaışığı işe yarayacaktır
hangi mamayı veriyorsun ben aptamil 1 veriyorum ama önce emziriyorum sonra maam takviyeli devam ediyor bizim kilo alımı nasıl ilk kontrol ve aşı mı<zı senlen ben olduk sanırım
aslında birde bebeklrin boy kilo takip grafiği yapask iyi olur ama kim yapabilir uğraşabilirki
ağlıyor yusuf bey ben kaçar

evet canım kırkımızçıktı allahın izniyle birde 3aylık olsakda şu kabızlık ve gaz sorunu yoluna girse..... mama olarak dr. bize milupa pre aptamil veriyoruz dr. onu tavsiye etmişti düşük kilolu doğduğu için yanlız dün bebelac 1 e başladım bir arkadaşım tavsiye etti kabızlık sorunu milupada daha çok oluyormuş bakalım birde bunu deneyelim..... kilo alımı iyiydi şükürler olsun 1 ayda 1 kilo almış.... kalça çıkığı ultrasonu yapıldı ondada bir sorun çıkmadı..... ilk aşımızı ayın 13. de olduk bir dahaki eylül 17 de bakalım ozaman 3 tane aşı olacaklarmış 5 li karma aşıymış.... zeytinyağıda cumadan beri veriyorum mamasına 1 çay kaşığı katıyorum ama pek bir faydası olmadı cumartesiden beri kakasını yapmadı bakalım bugün fitil verdik biraz yapmış inşallah düzenli olarak yapmaya başlar yeniden fitile falan gerek kalmadan birde başka bir dr. duphalac şurup kullanabilirsin dedi ama daha kullanmadım bakalım onuda deneyeceğim belki bir faydası olur senin bu konuda bir fikrin varmı..... benim emmediği için sağıp veriyorum sütümü ama oda çok çok az 20 cc oda yetmiyor hemen arkasından 90 cc mama veriyorum biberonla besleniyor.....

selam taze anneler,
kızımı uyuttum geldim. uyudu dediğime bakmayın, yarım saatten fazla sürmez. gerçekten çok zor bir durum saatbaşı emzirmek. gögüslerim de helak oldular. ama olsun allaha şükür sütüm var da emziriyorum. şikayet edip de allahı gücendirmeyeyim şimdi. hm zaten emeklerimin karşılığını verdi allahım. en son doktora gidişimizde gördük ki kızım eme eme bir haftada 380gr almış. hep bu hızla gidemez tabi.
AL ıŞTE VIYAKLADI BıLE. ALLAHIM YARIM SAAT BıLE SÜRMEDı UYKUMUZ

selam taze anneler,
kızımı uyuttum geldim. uyudu dediğime bakmayın, yarım saatten fazla sürmez. gerçekten çok zor bir durum saatbaşı emzirmek. gögüslerim de helak oldular. ama olsun allaha şükür sütüm var da emziriyorum. şikayet edip de allahı gücendirmeyeyim şimdi. hm zaten emeklerimin karşılığını verdi allahım. en son doktora gidişimizde gördük ki kızım eme eme bir haftada 380gr almış. hep bu hızla gidemez tabi.
AL İŞTE VIYAKLADI BİLE. ALLAHIM YARIM SAAT BİLE SÜRMEDİ UYKUMUZ

canımbencede allaha şükret bak ne güzel kızın emiyor birde sütün var bana bak sütümbilem yok ki zaten kızımda emmek istemiyor memeyi ağzında öylece tutuyor hiç çekme nedir aklına bile gelmiyor ama biberona gelince nasıl çekiyor çok kızıyorum ona çokk bu konuda... dr. diyor makineyle bebeğin çekmesi bir değil makine 20 çeker bebek 200 çeker diyor amane yapalım benimde kaderim buymuş bu konuda mamayla beslenecek artık,,,,,,hayırlı olsun tekrardan canım allah analı babalı büyütsün.... maşallah 1 haftada çok iyi kilo almış canım bu hızla giderse ceren kocaman olacak.... ortalama haftada normali 200 gr almalarıymış.....

MıLKSHAKE canım seninki neden emmiyor olabilir? başlarda da mı emmiyordu? yoksa biberona alıştı diye mi bıraktı ? ben de bazen 1-2 ölçek pre aptamil veriyorum biberonla ve de çok korkuyorum alışmasından.

Kızlar bizim kızın yanakları boynu göğüs kısmı pütürcük pütürcük sivilce olmuş
Böyle bir sorun yaşayan oldu mu - nedeni ne olabilir acaba?
Sütümden bişey mi dokundu acaba diye düşünmeye başladımCADIARZU

ay ölürüm size yaa şöle bi baktım da meleklerinize maaşallahh sübhanallah bayıldımmm, darısı başımıza inşallahhh çok heveslendimmm çok özendim sizlereeee, benim için koklayın meleklerinisi hadiiiiii :))

şimdi geçmişi okudum MıLKSHAKE , cevabımı ldım, hiç yanıtlamakla uğraşma. üzüldüm bu duruma. inşallah zamanla memene alışır ve emer.

MİLKSHAKE canım seninki neden emmiyor olabilir? başlarda da mı emmiyordu? yoksa biberona alıştı diye mi bıraktı ? ben de bazen 1-2 ölçek pre aptamil veriyorum biberonla ve de çok korkuyorum alışmasından.

yok canım biliyorsunuz benimki erken doğdu 35+6 günlük doğduğunda emme refleksi yoktu benim gögüs uçlarımda yok gibi birşey memeyi alamadı hastanedeki bütün ebeler dr. falan denedi almadı memeyi mecbur hastanede bile 2 gün boyunca mama verildi kasıkla.... eve geldik yine almadı ben birkaç gün sağıp verdim sütümü yine kaşıkla... sonra yeniden denedik silikon uçla almaya başladı 1 hafta kadar emdi onunla zar zor sonra dr. a kontrole gittiğimizde hiç kilo almamış artı kilo vermiş olduğu görüldü mamaya başlayın dedi biz biraz emzirip mama veriyorduk sonra mama miktarı artınca biberona başladık dedik nasıl olsa silikon uçta plastik biberonda plastik memeyi bırakmaz dedik ama bıraktı silikon uçlada artık emmek istemiyor ben yine sağıyorum ama süt gelmiyor gibi birşey bu yüzden mamaya devam.... alışmayınca alışmıyor canım merak etme.....

canım sıcaktan isilik olmuştur çocuk korkulacak birşey yok......

şimdi geçmişi okudum MİLKSHAKE , cevabımı ldım, hiç yanıtlamakla uğraşma. üzüldüm bu duruma. inşallah zamanla memene alışır ve emer.

ahhh nerde be tatlım hiç emmek gibi bir niyeti yok alıştı artık hazırhazır biberondan mamanın gelmesine silikon uçla hala deniyorum bir iki çekeliyor bakıyor süt hemen gelmiyor tabi biberon gibi sonra basıyor yaygarayı açıyor ağzını avazı çıktığı kadar susmuyor malum ağlarkende emmiyor sonra bizde kuzu kuzu mamayı hazırlayıp veriyoruz ozaman susuyor şimdiden inat zaten ters doğmuştu poposundan sezeyanla ozamanlar belliydi inat ve ters olacağı şimdide öyle parmağında oynatıyor bizi.....bundan sonrada emeceğini sanmıyorum zaten haftaya ben işe başlayacağım koca güne yokum ozaman hepten mama yiyecek şimdi azda olsa önden süt içip sonra mama yiyiyor.....keşke emse ama olmayınca olmuyor demek.....

canim bu sorun bendede var ve doktorum bunun cok normal ve hormonlardan kaynaklandigini söyledi.. arkadaslar bende kizimi sadece emziriyorum..arada 2 yada 3 günde bir cok aglarsa cok az pre aptamil veriyorum..kilo alimi ve gelisimi cok güzelmis..ama ilk günler gögüslerim cok yara oldu ve aglaya aglaya emzirdim..simdiyse rahatladim..bakalim haftaya kirki cikiyor..sonra 3 aylikti derken bakmisiz kocaman oluvermisler..

bizimki de emzik almadı - dün tanıştırdım ikisini ama yok miğdesi kaltı - tepti emziği
dün 5-6 saat boyunca iyi emmesine rağmen hala aranıyodu emzik vermeyi denedim aldansın diye ama olmadı
Biberona da hastanede alıştı - sarılıktan yattık 1 gün çok beslenmesi gerekiyodu - 15 saat bounca saat başı biberonla beslediler - çok korktum memeyi bırakır diye - hoş o günlerde memeyi de fazla almıyodu o yüzden aç kalıp sarılık oldu zaten ama Allahtan bırakmadı emmeyi - biberonla ikisi el el gidiyolar - gece biberon gündüz meme
sağlıklı olsun da ne yapacaksın artık
Gypsesrammm.. hanı demıstın ya.. memeyle kavga eder oldu Yahya.. durup durup cıglık atıyor emerken falan dıye.. yavrum o bızde de olmaya basladı, sankı bı yerını sıksıtırıyorum cocugun.. neden bunu yapıyor anlamıs degılım, bılıyorsan bana da yaz be bacım.

Kuzey, dun geceden berıdır bıze mum dıktırdı resmen.. hala daha huzursuz huzursuz uyuyor,basından ayrılamyıorum, aglayarak uyanıyor, huyu her gun degsııyor, benı uyutmadı, kendı uyumadı, sımdı kendı uyuyor, ben hala ayakta.. resmen suyum cıktı. Neden boyle oldu bu cocuk anlamıs degılım bunu da. Bı sıkıntısı mı var dıyecegım, gorunurde bırseyı de yok.. aglayarak uyanıyor, gazını, nazıını,cazını yok edıyorum elımden geldıgınce.. habıre emmek ıstıyor, ayaklı meme gıbı yasıyorum. En kısa zamanda su durumlar bı duzene gırse.. kahvaltımı 2 de yaptım,artık evde kımse de yok,tek basımayım, napıcamı bılemyıorum,Allah yardımcımız olsun.
ben hergün 2 de kahvaltı ediyorum hatta bazen edemiyorum çoğunlukla da ne yediğimi hatırlamıyorum.uykuda sıçrama bizde de mevcut hele zar zor uyuduysa..sıçrama bir tür refleks diye öğrenmiştik okulda.bir de bebeklerin total uykusunun çok azı huzurlu ve dinlendirici oluyormuş.
elifim kıyamam sana ben kolikmi şimdi neva?ya sürekli ağlayınca öylemi oluyormuş belki geçici bi durumdur bizimkide 2 gün boyunca ağladı gece gündüz sebebsz ama sonra sustu umarım düşündüğün gibi değildir Allah yardımcın olsun bitanem
esram hergün aynı saatlerde aynı şeyler.dün mesela sakince duruyor babasının kucağında sonra basıyor çığlıı bir saat zırladı sonra kyduk kendi arabasına sitede tur attık..herkes doşarda ortalık cıvıl cıvıl bizim derdimiz ayrı..başladı bu yine zırlamaya herkes bize bakıyor tabi:) sonra neyse uyudu arabada dolaşmaktan tabanlarım ağrıdı.zaten hala miyom yerim sızlıyor.eve geldik ne oldu bil? uyandı sıpa 2 saat uğraş uğraş uyuttum gece 2.5 da kalktı saat 5 de zor uyuttum.salifoya da vermedim.adam sahur yaptı işe gidecek zaten..gündüz ve gece çok farklı..gündüz emiyor tıpışlıyorum uyuyor 2.5-3 saatte uyanıyor ama akşam kurtadama dönüşüyor resmen
misafir gelicek akşama off off iftardan sonra çaya geliceklermiş sıyırıcam yaaa
nolur 40 ı çıkınca gelse şu misafirler :KK43:(
uykum var yorgunum bebişi yıkıcaktık mami gelince planların hepsi kaldı :KK43:(
yav nedir bu misafirler yaaaaa..yeter ama ayıptır..bizi de iftara çağıranlar var gitmek istemiyorum hem nevenın huysuzlanma vakti gitsem iyice perişan olacağız bir de çağıranı çağırma durumu var..çağırasam ayıp olmaz de mi? nevayla kocama zar zor yemek yapıyorum en fazla iki çeşit..nasıl misafir ağırlayabilirim yardım eden yok bişe yok
BugÜn benİm kontrolÜm vardı dr da gİttİk Önce ultraonda rahİme baktı gÜzel dedİ kesİ yerİm bellİ bİle degİl dr yaptıgı İŞle ÖvÜnÜyor bak hİÇ bellİ degİl dİye
alltan muaynede ettİ ama aynı Şeylerİ orası İÇİn sÖylİyemedİ kızım Çok İltahaplanman var dedİ bİrde bÜtÜn organların sarkmıŞ nasıl İlk dogumu yaptırmıŞlar yazıklar olsun onlara dİye kızdı İdrar torbasının sarktıgını bİlİyordum ama makatıma bİle zarar vermİŞler dr toparlamamız gerek dedİ yanİ tekrar ama bu sefer alttan amelİyat olucam dr bebegİn bİraz bÜyÜsÜn İstersen dedİ ÇÜnkİ amelİyettan sonra benİm hİÇ İŞ yapmamam mgerekmİŞ sana ve bebege bakıcak bİrİnİ bulmalısın dedİ İlk olarak İlaÇ verdİ penİsİlİn ve fİtİl haftaya tekrar gİdİcem gÜnÜnÜ ve Ücretİnİ konuŞacagım allahım İyİyİm dİye sevİnİrken bİrde estetİk oparasyon geÇİrİcem ama Şart kendİm rahatsızlık hİssedİyorum İŞte bÖyle kızlar fazla gİremİyorum bu yÜzden hepsİnİn anlatı verdİm kusura bakmayın artık kontrole gİdİnce alltan tekrar bakıcak ay kurtulamadık Şu muayne masasından resmen gerİlİyorum artık
kadriye çok geçmiş olsun.başka bir doktora da görünsen iyi olur bence
ben geldim güzel anneler hepinizi tebrik ediyorum maşallah kuzularınız çok güzel bayağıdır girememiştim malum gelengiden mevlüt telaşı falan şükür atlattık hepsini anca girmeye vakit buldum hepinizi çok özlemiştim hergün diyorum bugün biri daha doğum yapmıştır falan diye kendi kendime aklımdan geçiriyordum...

selin bana kök söktürüyor emmiyor zaten hiç emememişti silikon uçla kendi çapında emmeye çalıştı sonra malum süt yeterli olmayınca mamaya başladık şimdi silikon uçlada emmek istemiyor sütüm çok azaldı elektrikli pompayla sağıyorum ama anca 20 cc birşey çıkıyor oda yeterli olmuyor mamaya dayandık mecbur ama kabızlık sorunumuz var bugün 3.cü gün oldu hala kakasını yapmadı az önce fitil koyduk biraz yapmış ne yapıcam bilmiyorum keşke benimkide sizlerinki gibi emseydide sabaha kadar emzirmeye razıydım mama çok zor her koşulda su ısıt su soğut tıkanma derdi var o çok kötü oluyor geçen gün öyle bir boğazında kaldıkı kıpkırmızı oldu allah korusun bir daha yaşatmasın zor kendine geldi emzirirken böyle bir dert en azından yok....hepinizi ve kuzularınızı kocaman öpüyorum keşke burda olsaydınız malum bebekler olunca ilk iş onlar görüşmek üzere.....
Allah yardımcın olsun sibel gerçekten zor şeyler yaşadıkların.inşallah yapar kakasını kızı.Allah sağlık sıhhat versin
göğüslerim berbat dün gece kanadı resmen Allahım nasıl bi acıdır bu emdikçe içimden birşey sökülüyor sanki karboantlı su ile masaj yapıyorum sürekli kremler felan hikayeymiş 8 aylıkken başladıkta nolduuuu hiç bi naneye yaramadı :KK43:(
esram çok sık yapma karbonatlı su işini daha çok tahrişe neden oluyormuş uzman tv de izlemiştim..benim sl göğüs ucum ayrılıp gideyim diyor resmen.doğduğundan beri ona garezi var zaten sıpamım.resmen göğüs kafesime bıçak saplanıyor gibi oluyor emzirirken..fena yarıldı.ben de iki ayrı krem kullanıyorum.kullanmasam ne olur kimbilir?

Nazan fotolar gerçekten sanat eseri kıvamında..çok güzeller maşallah size

canan isiliktir o benimkinin yüzünü görsen ergenlik sivilcesi gibi 10 gün oldu geçmedi :KK43:(

didom gündüz uyuyo diyemi gece uyumuyo acaba?bi gündüz uyutmamayı denesen? bizimki gündüz çok uyursa geceleri uyumuyor
karboantlı suyu günde bi defa yapsam olurmu acaba?
evrimle konuştum bepanten sür dedi şimdi bepanteni boca ettim memelerime işe yarasın nolur Allahım pişikler bitti meme derdi başladı bundan sonra ne olcak kimbilr

benim kzında terleyen yerlerinde var boynu ekemleri..dün pudra sürdüm iyi geldi

yav esram bebek bu uyuması lazım günde 16-18 saat arası.uyku düzeniyle oynamayın dedi doktor bu uyandırıp emzirme işini sorduğumda.uyutmasam nasıl cırıldar hayal etmek istemiyorum ..

karbınatlı su işini 2 günde bir falan mı yapsan acep..hergün yıkamayın bile diyorlar bazı sitelerde..oradaki doğal ortamı bozmamak adına

allah sana kolaylık bebeğine de sıhhat versin MıLKSHAKE. peki eşinin işiyle ilgili bi gelişme oldu mu?

evet didom yıkıcam
karbonatlı su olayını iyice araştırim
doğal ortamını yirim ben onun ciğerim sökülüyo resmen ne iyi gelirse sürücem valla boşver doğalını felan

didom gündüz uyuyo diyemi gece uyumuyo acaba?bi gündüz uyutmamayı denesen? bizimki gündüz çok uyursa geceleri uyumuyor
karboantlı suyu günde bi defa yapsam olurmu acaba?
evrimle konuştum bepanten sür dedi şimdi bepanteni boca ettim memelerime işe yarasın nolur Allahım pişikler bitti meme derdi başladı bundan sonra ne olcak kimbilr

canım aynı sorun bendede vardı doktorum fito isimli bi krem verdi kullandığım ilk gün işe yaradı 4 gündür kullanıyorum ve göğüslerim tamamen iyileşti.bi dene istersen.inş.tez zamanda iyileşir.

esracımm canım gecmis olsun
silikon meme ucu tak oyle emzir ozaman rahat edrsin ben 1 gun oyle emzirdim biraz ise yaradı

yav esram bebek bu uyuması lazım günde 16-18 saat arası.uyku düzeniyle oynamayın dedi doktor bu uyandırıp emzirme işini sorduğumda.uyutmasam nasıl cırıldar hayal etmek istemiyorum ..

karbınatlı su işini 2 günde bir falan mı yapsan acep..hergün yıkamayın bile diyorlar bazı sitelerde..oradaki doğal ortamı bozmamak adına

Dido benim ordek gunduz uyuyunca gece zor daliyordu ve cok hafif tilki uykusundaydi, simdi gunduz maksimum uyanik tutuyorum, tabi tum gun degil yine uyuyor ama saatlerce degil birde saat 8-9 gibi banyo yaptiriyorum, en azindan bikac saat deliksiz uyuyor, acikmaya kalkiyor 3 saatte bir..gazi kabizligi olmazsa en azindan bi nefes aliyoruz..

X