2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

dr pamukcuk icin ilac vermsti onda hep kusuyod ilaç agır geliodu bende vermedim cunku emdigi hep cıkıodu karbonatla siliom ama oda fayda etmio napcaz bilmiorum

pinky haklısın alt takım yerinde ama gobegi toparlamak icin gobegim catlıo tabiri caizse:) yavrum agrının nesi ozendirici be olmasa daha ii bu halde P

milkshake canım ya ins kızın atlatır acıyı tez zamanda.. haklısın evlat bambaskaymıs deli oluyosun resmen allahım aklımıza mukayet olsun

Benim birkaç kat dikişim var ve ayağa kalktığımda içeridekiler kukudan dışarı çıkmak istiyormuş gibi bir baskı hissediyorum. Acaba rahim ya da mesane sarkması mı oldu diye telaşlandım. İçim rahat etsin diye gittim. Spekulumu ucundan tuttu, iyice itmedi. Dikişler yüzünden çok acı çekersin şimdi, asıl muayene 6 hafta sonra dedi.
pinky haklısın alt takım yerinde ama gobegi toparlamak icin gobegim catlıo tabiri caizse:) yavrum agrının nesi ozendirici be olmasa daha ii bu halde P

Bende göbek namına birşey kalmadı ama ben de alt takımları dağıttımkafamçokkarıştıGerçi şekli şemali bozulmamış ama tükkanı açmam zor olacak:kedi:Yani öyle ya da böyle, doğumun bir izi kalıyor insanda

oyy öldüm yorgunluktan oğluşumu tek başıma gayet güsel yıkıyorum kuzumun hiç sesi çıkmıo ama havluyu sarıp çıkarınca kıyamet kopuo zannediosun canını acıtıo gökhan tutuo ben giydirio yoksa bayodan sonra ağlıo milletinki suda ağlar bizimki sudan çıkınca ağlıokaydirigubbakcemile

burcu bende çok acı çektim oturmadım hiç arkadaşım bi merhem önerdi anestol diye bimiyorum kullnaymusun rahatlatıyo ondan sür dikişlerin olduğu yere rahatlatıyo..bide ben 2. günü bcaklı korse giydim terledi çok daha kötü olmuştu orası yolda yürüyemniyodum bile sarılk için gittğimizde hastaneye perişan oluyodum...daha taze ondan ..bende randevu almıştım noluyo neden geçmiyo bu kadar acımı olur diye randevu günüm geldiğinde acım azlmıştı bende gitmedim dr..şimdi geçti bile...inşallah seninde geçcek......

Son düzenleme:

maşallah yıkıyabilyon..ben hala ellerini tutyom babanesi yıkıyo..ben ilk hafta kucağıma bile zor laıyodum hiç bebk tutmamıştım..yiğenlerimi uzaktan sevmiştim..altını 2. hafta değişmeye başlamıştım hatta...yeni yeni gaz çıkarmayı öğrendim.ben çok acemiydim..allah razı olsun k.validemden..o olmasa ben ne yapardım..doğumda o kaldı yanımda hasta bezini bile o bağladı yorgıunluktan dikişlerden hareket edemiyodum..bide kimsenin yanında emzirmem asla diyodum ben..hele k.validemin yanında eylül memyi almıyodu mıncık mıncık yaptı göğüserimi emmesini sağladı...

aslın da en iisini yapmışsın aslında işin açığı bu huyumu sevmedim ama bebeği acayip kıskanıyorum ve her işini ben yapmak istedim sezeryan oldum perşembe günü cumartesiye kadar annemle k.validem baktılar cumartesiden sonra bebeğimi kimseye bırakmadım annemlere baktım nasıl yıkıolar diee sonra hep ben yıkadadım kendim daha rahat yıkıyorum yatırıyorum güselce her yerini yıkıyorum sonra sol koluma alıp başını yıkıyorum tmm sonra sende yaparsın bende yapamam diodum ama şimdi hepsini yapıorum

Herkes iyi sanıırm, bebişler de aman iyi olsunlar.. Çok dikkatli olmak lazım, artık yavaş yavaş hareketlenecekler, koltukta, yatakta falan 2 dakika bile olsa başıboş bırakmamak lazım. Yani sağlam bir yerde yatmalılar. Kenara köşeye koymaya gelmez... Bizim bilmediğimiz bir anda hareketlenebilirler, yana dönme, sırtını bacağını atma şeklinde...

Böyle düzensiz yazabiliyorum kızlar... Anca işlerimizi halledebiliyoruz...

Bizim oğlan da yalancı memeye alıştı. Ama bazen yalancı memeyi verince midesi bulanıyor, almak istemiyor gibi bir mimiği oluyor.. Bazen de ağzından yanlışlıkla düşse ağlıyor :) ılginç yani...

Hehehee aynisi banada olmustu.emzırmek icin yanima almistim sonra emismemiz bitti hakan "ben gazini cıkarırım sen uyu " dedi.öle uyumusum ve sabaha kadar 3kere hakana "dikkat et cocuk var yanimda sakin ezme" demisim 1kerede kalkip cocuk nerde die hakani sarsmisim :)) sabah baya gülmüstük ogün
Canim o ne ilaciki? Biz kullanmiyoz ilac ama arada oluyo öyle kusmalar
dr pamukcuk icin ilac vermsti onda hep kusuyod ilaç agır geliodu bende vermedim cunku emdigi hep cıkıodu karbonatla siliom ama oda fayda etmio napcaz bilmiorum
Canim sizin pamukcuk gecmedimi hala? Kiyamam eceye ya.simdi tekrar dene ilaci busefer kusmaz belki yada yeni emzirdiginde verme.
Canim nie zorluyon,toktur belki.saat 10dan 4e kadar ortalama 2saatte bi emzirmissin ki cok normal.doktor zaten 1.aydan itibaren emme sikligi azalir demisti.ama su uyku konusunda ayni şevvalde öyle.bugün sirtim koptu.artik günde sadece 1kere derin uykuya daliyo 3saat.11uyudu 2de kalkti.saat 2den buyana koptu sirtimin ortası.bixandan yemek yapiyom tek omzumda sevval.bittim bugün.uykusu var uyuyo yatiriyom uyaniyo.ya kucagimda uyuycak ya omzumda
buarada yine agrı oldu taa en ilerdeyken oluyo agrı sanki ilk evlendigim gunlere dondum hiç hos deil ya.. nezaman gecer bilmiorum
Hay Allah ya,nie aciyoki .bukadar hasretten sonra bide aci cekcez.benim ilk iliskide hic canim yanmamisti insallah buseferde şans benden yana olur

norraa hoşgeldin Türkiye'ye...

dido yok kaç gündür merak etmekteyim????

ve derya yok (

kızlar ses verin lütfen

gypsym esram belki bebişler izin vermiyordur girmelerine... benimki izin vermiyo da :)
şu alıntıyı yapana kadar bile belki en azından 6-7 kere yerimden kalktım geri oturdum ve 1er dakika ara ile :S delikafadulden

Kızlar bizim bebiş son birkaç gündüre çook kusuyor... Önceden de kusardı ama bu kadar değil, hem fışkırır tarzda ağız ve burundan kusuyor hem de bazen peynir olmuş vaziyette çıkıyor... neden acaba arttı bu kusmalar???

Son birkaç zamandır evin alışverişini ben yapmak zorunda kaldım, normalde sezaryende ağır kaldırmak önerilmiyor ama ben mecbur kaldım, birkaç sefer ciddi ağır 5-6 büyük market torbası taşıdım. malum bebek bezleri de ağır yani taşırken zorlanıyor insan:.. ve hala bir kadın doğum doktorum yok, öylesine hangisini bulursam ona gideyim dedim, bakalım yarın sabaha randevu aldım, sanırım dikişlere falan bakacak değil mi... hani şu 6. hafta kontrolü var ya o işte... bakalım ağır kaldırmamdan dolayı birşey olmuş mu?
Kızlar sezaryen dikişlerinizi ölçtünüz mü hiç kesik yeri yani... benim 22 cm ??? çok değil mi ya ? pöffff...

Monolog oldu yine :) Bu topiğin de kaderi bu monolog sanırım... babymin klulakları çınlasın sabah monologları onundu hamileyken biz :) teker teker yazamıyorum ama topikteki tüm arkadaşlara selam ederim, bebişlerinizi de koklayın benim için... Allah'a emanet olun hepiniz...

Ay canim ya bugün itibariyle artti bizim kusmalar.emzirmeye korkuyom inanki bugün.ne is anlamadim.kac posta önlük + benim üstüm + şevvalin tulum ve battaniyesi batti.benimki burnundan kusmustu bi kac kere ama bugün genel olarak peynir kıvaminda.ama süt gibi kustuguda oldu bugün.doktor cok emzirmekten kusar dedi.ama asiri olursa mutlaka gel dedi.asiriyi neye göre baz alicam bilmiyom tabi

mucizeee cok ozledim seni yaa bi denk gelemedik...kusmalar oluyo bizdede.. cokelek gibiyse korkma fazlasını cıkarıo..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…