2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim oğlan da yalancı memeye alıştı. Ama bazen yalancı memeyi verince midesi bulanıyor, almak istemiyor gibi bir mimiği oluyor.. Bazen de ağzından yanlışlıkla düşse ağlıyor :) İlginç yani...
aynen bizimkide öle bazen emziğin kenarlarının izi çıkıyo bazende resmen bulanıyo
Kızlar bizim bebiş son birkaç gündüre çook kusuyor... Önceden de kusardı ama bu kadar değil, hem fışkırır tarzda ağız ve burundan kusuyor hem de bazen peynir olmuş vaziyette çıkıyor... neden acaba arttı bu kusmalar???
peynir olarak çıkınca fazla doymuş anlamına geldiğini söylemişti annem yani doyduğunu bilmediğinden fazlalığı öyle çıkarıyo
Son birkaç zamandır evin alışverişini ben yapmak zorunda kaldım, normalde sezaryende ağır kaldırmak önerilmiyor ama ben mecbur kaldım, birkaç sefer ciddi ağır 5-6 büyük market torbası taşıdım. malum bebek bezleri de ağır yani taşırken zorlanıyor insan:.. ve hala bir kadın doğum doktorum yok, öylesine hangisini bulursam ona gideyim dedim, bakalım yarın sabaha randevu aldım, sanırım dikişlere falan bakacak değil mi... hani şu 6. hafta kontrolü var ya o işte... bakalım ağır kaldırmamdan dolayı birşey olmuş mu?
Kızlar sezaryen dikişlerinizi ölçtünüz mü hiç kesik yeri yani... benim 22 cm ??? çok değil mi ya ? pöffff...

hiç ölçmedim canım açıkcası kesik yerime çok takılmıyorum takılaacağım yüzlerce çatlek varkenkafamçokkarıştılaelaelaelaelaelaelaelaelaelae karnım kahverengiliklerle dolu

özlemişim mucizem yazışmaları senle naniknanik

miniş ecede aynı sevval gunduz muhakkak 3 saatlik bir uykusu olur 2-5 genelde..ama 2 gundur uyumadı 20ser dk lık kus uykuları.. bugun inat ettim uyuttum dunden yemegimde vardı ona ayırdım vaktimi..memedede inat etmedim uyanınca saldırdı içim rahatladı

eftelya bende kendim yıkıorum aynı sen , kimsseye mudanam olsun istemiorum cocugumu cok kıskanıorum. neyseki kimse yok burda rahatım

miniş sut izimi pamukcukmu cozemedim dili bazen bembeyaz bazen az beyaz.. damagın ustu beyaz ..bide simdi yanaklarda içten ufak noktalar gordum..sildim yine karbonatla

bu saat oldu kaka yok resmen beklioz

miniş sut izimi pamukcukmu cozemedim dili bazen bembeyaz bazen az beyaz.. damagın ustu beyaz ..bide simdi yanaklarda içten ufak noktalar gordum..sildim yine karbonatla

bu saat oldu kaka yok resmen beklioz
Şevval inde arada dilinde beyazlik oluyo ama o sütten sonra oluyo dıe bilıyom.pamukcuk olunca cocuk resmen agzi acik gezer bide dudaklarinin iç kisminda cok olur.eger sizinkide süt kalintisiysa silme,cok silmekte iyi degil die biliyom sanki.
Kac saattir yapamadi kakasını ece? bagırsaklar alisana kadar cekicez babyim bu durumu..aman nazar degmesin bugün 2kez güzel yapti kakasini.valla şu kakaya gaz cikarmaya pirt pirt osurmasina bukadar sevinecegim aklima gelmezdi :))

kızlar bugün benim oğlan toplan 4 5 saat anca uyanık kaldı acaba gece oturacakmıki banyo yapınca hep böle uyuyor:))

oofff kızımı babasıyla babaannesi aşıya götürdüler şuan nasıl ağlıyor telefondan sesi geliyor bende tam iğne yaparlarken aramışım tesadüfe bak.... içim çok kötü oldu.... yavrum nasıl ağlıyor.... inşallah ateş falan yapmaz.... karma aşımızı olduk bakalım.....offff ne kadar zor evladına çok yakınsın bir okadarda uzaksın evle işin arası otobüsle 10 dk. ama gidemiyorum........işlerim yoğun izin alamıyorum bide dün izin aldım dr. a götürdük bugünde alsam olmayacak......

Allah'ım yaa, senin adına gerçekten çok üzgünüm, keşke bebeğinle biraz daha fazla vakit geçirme şansın olsaydı, inan sen böyle yazdıkça ben çok üzülüyorum :sinifsinif:

Doğum yapmadan evvel, doğum iznine çıktıktan sonra işimi o kadar çok özlemiştim ki, kırkım çıkar çıkmaz dönerim işe herhalde, ben evde oturamam diyordum. Çok büyük konuştum, bugün bir ara doktora gittim, Deva'yı anneme bıraktım, 2 saat sonra eve dönerken bebeğimin kokusu burnumdaydı resmen, koşa koşa geldim eve, işe nasıl başlarım hiç bilmiyorum.. Allah yardımcın olsun canım senin..

Multivitamin kullanan var mı ?[/U][/B][/COLOR]

Var vaaarr, bizde multivitamin kullanıyoruz, Multitabs, a vitamini, d vitamini ve c vitamini içeren bir ilaç. Tadı da çok güzel kaydirigubbakcemile2

Son birkaç zamandır evin alışverişini ben yapmak zorunda kaldım, normalde sezaryende ağır kaldırmak önerilmiyor ama ben mecbur kaldım, birkaç sefer ciddi ağır 5-6 büyük market torbası taşıdım. malum bebek bezleri de ağır yani taşırken zorlanıyor insan:.. ve hala bir kadın doğum doktorum yok, öylesine hangisini bulursam ona gideyim dedim, bakalım yarın sabaha randevu aldım, sanırım dikişlere falan bakacak değil mi... hani şu 6. hafta kontrolü var ya o işte... bakalım ağır kaldırmamdan dolayı birşey olmuş mu?
Kızlar sezaryen dikişlerinizi ölçtünüz mü hiç kesik yeri yani... benim 22 cm ??? çok değil mi ya ? pöffff...

Benim ameliyat yerimde ölçmedim ama hemen hemen o kadar. Ben bu kadar büyük hayal etmemiştim..

Yanaklarda varsa pamukçuktur sanırım, sen normal doğummu yapmıştın, normal doğum yapan annelerin bebeklerinde pamukçuk daha fazla oluyormuş

Dıdonun telefonu hep kapalı, mesaj attım..

Deryam da ev degıstırıyormus, tasınma telası var dedı, annesınde kalıyormus, ınternetı yokmus, haberınız ola.. bilginize,muck.

Dıdonun telefonu hep kapalı, mesaj attım..

Deryam da ev degıstırıyormus, tasınma telası var dedı, annesınde kalıyormus, ınternetı yokmus, haberınız ola.. bilginize,muck.
Didenin dedigi kadar varmis tlfn kullanmaya hala alişamadi demekki.insallah msjini gördügü gibi geri döner sana.merakta birakmaz bizi daha fazla.deryayada kolay gelsin bebekle cok yoruluyordur mutlaka.
Buarada sen nerelerdesin kuzum ya,,kuzey beyimiz izin vermiyo galiba nete girmene.neyse kuzeyi öptm gidisindan

Bızde de oluyor.. ben cozumunu kendımce buldum.. emerken hava yutuyor.. o da ona o an sancı yapıyor ve ondan dolayı ememıyor.. hemen omzuma koyup o havayı cıkartıyorum ve rahat rahat emmeye devam edıyoruz.. bızdekı cozum bu dur. Umarım sızde de ıse yarar.

Sağol Evriş aynen anlattıgın gibi yaptım bugün yinede ağladı emerken
stel tea rezene çayı aldım 3 çay kaşığı verdim biraz iyi geldi... umarım devam etmez

canım niye duz yatırmayı istiyorsun oglanı anlamadım kafasınınarkasıduz olur yan yatırırsanbombeli guzelkafalı olur esas insanlar yan yatırır sıra sıra bir o yanabir bu yana guzelkafalı olsun diye benmi yanlıs anladım yazdıgın soruyu acaba?

bizim ecede oyle sırt ustu yatarken bile kafa yanlara donuyor hah diyorum aman kendi dedonduruyor kusup bogulma ihtimali azalıyor boyle olunca kiben zatenyan yatırıyorum ama hani anlıkbiryere biraktı isem sırt ustukafa hep yanlarda

Esra o kadar çok yan yapıyorki başını , neredeyse ensesine yakın resmini çekerim anca öyle anlarsınız, sivri olacak başı ondan korkuyorum

Benimkide bazen yapıyo memeyi ağzına verince ağlamaya başlıyo sinirleniyo geriliyo..sonra memeyi çekiyorum kolumda sallıyorum susuyo uyuyo...bende anladımki yeterince acıkmamış olduğu için emmek istemiyo memeyi zorla vermeye çalışınca sinirleniyo..emmeden uyumak istiyo..belki seninkide emmek istemediği için ağlıyodur..

Ben hala cok terlıyorum.. gunde üç-beş tane tişört degıstırdıgım oluyor.. bıktım terlemekten, resmen gına geldı artık.. hala bu durumda olan var mı?? Yoksa hayatım boyunca yazın bıle koltuk altımın terledıgını hatırlamayan bende mı bı problem var??? ÇILDIRICİĞİMMMMM YAFFF :bbo:

ben varım fecii terliyorum emzirirken oturuken en çokda uyurken 2 bardak su dökülmüş sanki enseme üstüm başım yastık çarşaf hepsi değişiyor her sabah
ne zaman geçicek hasta olucam diye korkuyorum

slm herkese
dilek özellikle sana yazıyorumm
bende dün doktora gittim kadın doğumcuya dikiş yerimde akıntı oldu diye hiçbir sorun yokmuş muayene etti zaten bu kadar süre sonunda olmaz dedi ilk başlarda olsaydı ilaç verirdim dedi
dün kızım tam iki kez kustu içim parçalandı resmen birinde acd3 ilacından midesi bulundı kustu bardak dolusu ikincisinde de emerken ıkındı ve öyle kustu resmen 3 defa üst üste emzirmek zorunda kaldım bayılacaktım annem sağolsun uyttu eceyi ben iyi değildim yattım Allah razı olsun annemden
sizlerde de ilaçtan kusma oluyor mu??

geçmiş olsun Meltem ne oldu dikişlerde problemmi var?
ACD 3 ü bende kullanıyorum kusma olmadı çok şükür

Hehehee aynisi banada olmustu.emzırmek icin yanima almistim sonra emismemiz bitti hakan "ben gazini cıkarırım sen uyu " dedi.öle uyumusum ve sabaha kadar 3kere hakana "dikkat et cocuk var yanimda sakin ezme" demisim 1kerede kalkip cocuk nerde die hakani sarsmisim :)) sabah baya gülmüstük ogün

bende uyurken arada eşimi pış pışlıyormuşum kaydirigubbakcemile3
birazda gazımı çıkar diyor sırnaşık şey

korse kullanmaya başladınız mı?
nasıl korse aldınız paylaşırsanız sevinirim

petrik ben ilk gunden beri kullanıoruö kusak sekline..2 kerede diktim daralsın die artık cırt cırtlar tutmuo..yine dikcem haftaya..

minşim bugu hiç yapmadı ondan rahatsız bende cıkmadım demek yediğim bişey etkiledi bizi bilmiorum..

bugün evlenme yıldönümümüz
3 kişilik çekirdek aile olduk çok şükür
halen inanamıyorum : )))

buaksam bu kiz beni manyak etti.Allahim saat 3den bu yana kus uykusunda.oda yetmezmis gibi aglıyo 6dan beri.biyerimi aciyo anlamadım gıttı.oturup bende agliycam simdi.duruyo duruyo bi aglamaya baslıyo,sanki biri okkali bi çimdik atmis gibi.kaka desem sanmam bugün yapti.gazimi var desem üstten her emmeden sonra genelde cikariyo alttanda cikardi bi ara.zaten ayaklarinida karnina toplamiyo.göz kapaklari sisti aglamaktan ve derin uykuya dalamamaktan of of.derdini bilememek ne kötü yaa offf.

bu arada sezeryanın hoşuma giden tek kısmı alt takımlarda tahribat olmaması aynen devam yani gevşeme buyume olmadı:)
tesellimiz bu napalım. poliyannacılık işe yarıyor yoksa bu psikoloji zor giderkaydirigubbakcemile3

canım bende siziznle birlikte normal doğum beklerkan sezeryan olmuştum hatırlarsın..5 saat sancıdan sonra sezeryana dönmek zorunda kalmıştım..inan bana sezeryan çok konforlu normal doğuma göre iyikide sezeryan olmuşum dedim doğumdan sonra..hem alt takımlar sağlam hem ağrı durumları çok farklı normal doğum sancısı kesinlikle dayanılcak gibi değil..o yüzden bende böle teselli oluyorum..

İZMİRLİ ARKADAŞLAR
25 eylül cuma gündüz buluşmaya ne dersiniz? BURKO müsaitseniz size de gelebiliriz. ben perşembe akşam izmirde olacağım. cmts akşam düğünümüz var. pazar sabah da döneceğiz. cmts gündüzü kuzenlerimle geçiririz. ama onlar çalıştığı için cuma günü boşuz. sinan kendi kendine takılır. ben sizle görüşebilirim müsaitseniz. inşallah müsaitsinizdir. fotolardan sevdiğimiz bebeklerimizi de görmüş oluruz. sohbet ortamı olabilecek mi , bebecikler izin verir mi bilmem.... kimler müsaitse bana özelden mesaj atarsa sevinirim. yarın sabah evrimi de ararım ben. kendinize iyi bakın.

2 gün sonra 40'ımız çıkacak kısmetse, ama 41'imiz girecek bu sefer de :roflol:

ben miyim delüü =) Sensin bence =)))

İZMİRLİ ARKADAŞLAR
25 eylül cuma gündüz buluşmaya ne dersiniz? BURKO müsaitseniz size de gelebiliriz. ben perşembe akşam izmirde olacağım. cmts akşam düğünümüz var. pazar sabah da döneceğiz. cmts gündüzü kuzenlerimle geçiririz. ama onlar çalıştığı için cuma günü boşuz. sinan kendi kendine takılır. ben sizle görüşebilirim müsaitseniz. inşallah müsaitsinizdir. fotolardan sevdiğimiz bebeklerimizi de görmüş oluruz. sohbet ortamı olabilecek mi , bebecikler izin verir mi bilmem.... kimler müsaitse bana özelden mesaj atarsa sevinirim. yarın sabah evrimi de ararım ben. kendinize iyi bakın.

İZMİRLİ KIZLAR !!! Ben de müsaitim, bana da gelebilirsiniz !!!

sabah zeytinyaglı cubukla kakasını yaptırdım anında fosladı oda bende rahatladık..

minik kelebegim eceyede oluyo beb gazı yok sanıorum cıkarmıs oluyo ama ufakta olsa bi gak cıkınca rahatlıo..dun bende agladım resmen onunla susmuodu gak yaptı sustu uyudu

meme kopcak giibi sagcam mecbur dolaba koyunca sıcak suda nekadar ısıtcaz saganlar yardım etsin lutfen cok acil

X