2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

TUANA kızının adı değişmiş canım EYLÜL koymuşsunuz. bence çok güzel bir isim. hayırlı olsun. bu arada kan alma meselesi nedir anlamadım , galiba bir sorun var ama bulamadım mesajını... geçmiş olsun canım, umarım önemli bişey yoktur.

ıZMıRLı ARKADAŞLAR
27 eylül pazar günü BURKOya gidiyor muyuz? NORRAAcım eşli olsun istemişsin ama benim eşim muhtemelen gelemez. ben onun yerine kuzenimle gelsem olur mu? onun da 3 yaşında bir kızı var ve bebek yetişme konusunda süperdir kendisi. tabi onun bu plandan haberi yok, gelmek ister mi bilmiyorum. ama eşim yüzde yüz kuzenimin eşiyle takılır. zira bizimde izmirde pek vaktimiz olmayacak, ama ben gelmişken sizlerle muhakkak tanışmak istiyorum. o yüzden pek çok arkadaşımı ihmal edip sizle buluşmaya çalışacağım. (biliyorsunuz ben izmirde okumuştum üniversiteyi) keşke sadece haftasonu için gelmesek, o zaman haftaiçi daha rahat buluşurduk di mi?

ben şu kanguruyla dolaşma işini çok sevdim. çok büyük rahatlıkmış. bugün fotolar da çektik. birara eklerim kangurulu fotolarımızı.

kizlarr bugun 40imizi yaptik duamizi okuduk ama dolasmaya cikamadik cunku ben gripim:'((dunden beri bogazim agriyordu, bugun aksam banyodan sonra tum kemiklerim agriyor burnum akiyor insallah bebisi etkilemez,..

ve cok uzucu ama bugun sutumu sagayim dedim 1gidim gelmedi buraya geldigimden beri azalmisti ama bugun sok oldum, cok uzuldum:'(( sizce gelirmi yeniden, geldigimdem beride pek bisi yemiyorum o dami etkiledi acaba??

canim bize doktor teyzemiz önce her istediginde ver demisti fakat benim kizım 15günlükten sonra artik kusmaya basladi.doydugunu anlamiyodu.doktorda ondan sonra dediki bebekler doydugunu anlamaz kilo
Alimida gayet iyi,bosuna midesini yorma dedi.çünkü tok oldugu halde emince tam uykuya dalicak kusuyodu.enazindan emzirme arasi 1.5saat olsun dedi.bazen oldu bazen olmadi.simdi daha iyi emzirme sikligi düzeldi.ama eger bebek kusmuyosa zaten her istediginde memeyi vermek lazim

NORRAA üzülme canım, benim de öyle hiç gelmediği günler oldu canım. ben de çok şaşırmıştım. göğsümü çok şiş hissettiğim anlarda bile bazen sağıyordum bakıyordum sadece 10 cc... şok oluyordum. bazen de yoktur ama yine de sağayım diyorum ve foşur foşur akıyor 100cc filan sağıyorum. bi de hemen bırakma pompayı, bazen ilk beş dakika tek damla bile gelmezken 6.dakikada bi bakıyorum akmaya başlıyor yavaş yavaş... sabır gerekiyor yani

sizin dönence 10 yıllık mı yani? iyi saklamışsınız. demek ece sultan sevdi dönenceyi. inşallah bizimki de sever...

canım, önce moralini çok yüksek tutmaya çalış. bence en önemlisi stresli olmamak. ben şahsen senin için çoook dua ediyorum. cereni her emzirişimde selin için de dua ediyorum... o yüzden sakın pes etme de bizim dualar araya gitmesin tamam mı?

evroşum geldi annem tatlımmm valla keyif yapıyorum yan gelip yatıyorummmm
dışarı çıkıyorum
pazara gidiyorum çarşıya iniyorum uyuyorum çok mutluyummmm opuyorumnanaktan
ohhhh be kendine gelmişsin sonunda... eeee ne zaman bana mantı borcunu ödüyorsun?

evet nurse harvey bazen işe yarıyor. ama bazı kolik saatlerimizde hiç ama hiç birşey işe yaramıyor.

eğer sütün ÇOK yemekle çok alakası olsaydı benim göğüslerden foşur foşur süt akmalıydı.içinizde benim kadar çok yiyen olduğunu sanmıyorum ama yine de cerene ancak yetiyor. bi de görseniz göğüslerimi kafamçokkarıştı kafam kadar oldular. ceren emerken bakıyorum da onun kafasndan büyükler valla....

EVRıŞ kuzey beyin fotolarını şimdi gördüm. çok tatıl olmuş. maşallah. güzel pozlar yakalamışsınız. ben de eklemek istiyorum ama vaktim olmuyor. oysa çok güzel pozları var cerenin elimde. büyüyünce çok eğlenecek bakarken.

ohhohh gözünüz aydın bizde bugün yaptık kırkımızı dualarımızı rahatça yaptık o yüzden
biz aynı gün mü doğurduk norra

ben şu kanguruyla dolaşma işini çok sevdim. çok büyük rahatlıkmış. bugün fotolar da çektik. birara eklerim kangurulu fotolarımızı.

valla ekle de bende göreyim evde kanguru var kullanmaya cesaretim yok :sinifsinif::sinifsinif:

EVROŞ, girip okumaya bile fırsat bulamıyorum evdeyken. şimdi ablamlardayım da ancak öle girdim foruma. ama ilk fırsatta bol bol foto ekleyeceğim. ben de kızım 4 kiloyu geçene kadar bekledim kanguruyu kullanmak için. seninki eminim daha iridir, yani kullanabilirsin. bizimki babybjörn marka. sizinkini bilmiyorum ama eğer rahatsız olabileceğini düşünüyorsan hemen kullanma biraz daha sabret.

tabi canım en iyisini yapmıssın bizde ece 15 gunlukken falan buyonteme geçtik sarılıkriski azalınca kan degerleri dusmeyebaslayınca kesinlikle adam gibi daha sıkı guzelhizla emiyor ve doyuptekrar uyuyor
karanlıkta emzirdim derkentamamenkaranlıkta emzirmeyi basarabiliyormusun yoksa losisiktanmı bahsettin ben 40 çıkanakadar ısıkyaktım odada ama artık isga gerekyokdiyorum kapatıyorum uyandıgı zaman abajur yakıyorum da ondansordum

oyy massallah yahuu
yanlız kızlarımız aynı oranda kilo alıyormu bilmemhep erkeklerinyuksek kilolarıdan bahsedildi benim oglumda çok alırdı ece hanım milim milimbuyuyor annesutu ile oyleaman amankilo alamıyor
sınırda yani mama kullansakmı derken oburhafta alıyordr tamamy ine sadece sutle devam diyorbakalım bayram sonrası tartılcaz kac olmusuz goreceğiz

kesinlikle beslenmenin sutle ilgisi var nazan ç okyiyen olarak çoksutu olmadıgından bahsetmis ama normal sutu olanbiri kotu beslenmeye basladı ise sutu azalabilir bence bu kisiden kisiye gore deisir aman dengeli beslenmeye devam etbol su iç meyi ihmal ettin belki ona dikkat et

ayy ilahı nazan ya 10 senelik donenceyi saklamadım tabiki oburunu kaldırıp atmısımdır benim atma evi temizlemehastalıgım var çunku herseyi atıyorum isi bitti diye nerdeee donenceyi saklıycam yeni aldık tabi ama basit kurmalı olan ucuzlardan o fisherlerden falanalmaya gerekyokbence
donencelerin uzakatan kumandalısıbile varmıs çok sasırdım okuyunca nette alemler yani kumanda gerci iyi fikir ama nekadar saglıklı olur obur odadan kumanda calısmazkii:)

bugecenin nöbetcisi benim sanirim.dün kizimin massallahi vardi uyku konusunda.gece beni ayaga dikmesinden korkuyodum.8.5da gece uykusuna yatti 11de emmeye kalkti uyku dagilmadan tekrar uyudu 2de kalktı emdi ama simdi uyumuyo.bide kaka yapmaya calisti agladi biraz huysuzlandi yapamadi kustu vs. Heran cigligi basicak die ödüm kopuyo. Neyse ayagimda derin uykuya daldirma çabalarıma devam edıyim eniyisı

minikim ne yaptın uyutamadın herhalde hala kızını.....aynı sorun bizdede var ya insan uyumıcam diye ağlarmı ya....

canım yardımın için çok teşekkür ederim.... bugün eve gidince hemen deneyeceğim.... benimki zaten uçsuz hiç emmedi anca silikon uçlada 1 hafta kadar emdi hepsi bu kadar biberonla mamanın çok gelmesine alışınca süt gelmesini beklemekle ugraşmıyor..... şimdi nasıl olacak ben silikon ucu yine takıcam yandanmı enjektörle mamayı akıtacağız hakikaten zor olacak ama denemek lazım..... zaten uç kayıyor normalde tutmak çok zor oluyor ama kafama yattı biran önce zaman geçsin eve gidip deneyim bakalım sonuç ne olacak... gelişmelerden haber ederim......opuyorumnanaktan

saol cnm...topuk kanı alınıyo ya zeka testi için bi değer yüksek çıkmış..tekrar alındı inşallah düişmüş olur d

kızlar benim kurs olayı çıktı ayın 28 inde ankaraya gidiyorum malesef 5 gün kalacağım orada ihtiyaç halinde 6 günede çıkabilirmiş..... ne yapıcam ben ya...... gözüm arkada değil allah razı olsun kayınvalidem benden iyi bakıyor ama zaten işe başladım akşama kadar kayınvalidem bakıyor ama en azından burdayken öğle arası ve akşam kızımı görebiliyordum ama şimdi 5-6 gün görememek çok uzun.... birde mama yerken tıkanıyor arada hızlı çekiyor işte ondan korkuyorum allah korusun..... 2 kere kızardı boğulma tehlikesi atlattık allah korusun onun korkusunu hala atlatamadım......offff offff..... ne kadar şanslısınız 1- şuan çalışmıyorsunuz yada işe başlamadınız 2- işe başlasanız dahi şehir dışına çıkıp bebeğinizden ayrı kalmayacaksınız......

Mama veren ve aynı zamanda emziren anneler, bebeğin memenizi bırakmaması için ve mama yerken mamanın fazla gitmesinden dolayı boğazına kaçmasını, hava yutmasını engellemek için en uygun biberonlar Dr.Brown's ın biberonları.

Piyasada bulunan hemen her marka biberonu denedim, Chicco, Bebedor, Avent, Nuk.. En küçük delikli dedikleri biberonla bile mama kızımın ağzından taşacak kadar çok akıyordu. En son Dr.Browns aldık, aynı anne memesi gibi, çok az akıyor ve bebek çekmeden biberondan mama akmıyor. Bir de içinde hava sistemi var, bu şekilde bebek mama yerken daha az hava yutuyor, dolayısıyla daha az gazı oluyor. Biberonla mama verenlere, vereceklere , bebeği henüz doğmamış ama araştırma yapan annelere şiddetle tavsiye ederim kaydirigubbakcemile5

Ya kızlar dün akşamdan beri kızım bir türlü derin uykuya geçemiyor:gitme:Tavşan uykusunda sürekli, çıt çıksa uyanıyor. Akşam yemeğinde kola içmiştim. :gitme:Uykusunu kaçırmış olabilir mi sizce:uhm:

ayy sibel ya sana çok üzülüyorum cidden bak çok samimiyim ..

Allah yardımcın olsun ve yöneticilerine vicdan versin insaf versin. senden çok fazla beklentileri var.ess diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…