2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ESRAKO, biz d floretten i biraz aradık bulamadık. benim eczane önce var dedi sonra getirmeye gittiğinde "aa kalmamış" dedi. bazı eczaneler ise hiç getirmiyormuş bile. biz de çok aramaya değer görmedik ve yerlisini aldık. d flor tablet aldık. ama tableti vermesi zor oluyor, bence siz damlasını alın. ben hata ettim.

ayy burkom nbr
ya varya seninle ikiz gibiyiz sen ne yaşarsan aynısını bende yaşıyorum bizimkide malesef artık battaniyeye alışmış durumda şimdilik kayınvalidemler var onlar sallıyor ama onlar gidince ben ne yapıcam bilmiyorum

nazan d flor un damlası varmi ki alabiliyormuyuz ki yoksa herkesin kullandıgı devit damlayımı al diyorsun

d fluretten çok kolay eriyordu suda berkeyede onu vermistik birkaç damla su dokuyorsun cay kasgına hemen sallayıncya elinde kasıgı eriyordu yerlisi kolay erimiyorbelkide

Esraaaaaaa naber canım benim
Nezamandır sana denk gelemiyorum- nasılsınız Ecemiz nasıl annesinin prensesi :)

burkom ve dilek yahu siz naptınız battaniyeyle sallma işi en zorudur bari beşikde sallayın şimdi yanınızda birileri var ama onlar gidinceçok zorlanıraınız. inşallah alımazlarda rahat edersiniz..

hametanı alalım ozaman bugun hemen.

esrako canım kavunu hergun yiyorum gaz yapmadı bende. malum kabız olmamak için hergun kavun yiyip üstüne su içiyorum hergun aç karnına kayısı ve elma birde elma kompostosu valla etrafımdaki herkes sakın kabız olma diye o kadar uyardıki korkumdan sürekli bişeyler tuketiyorum

ayrıca baa hastanedeyken sadecemuz ve şeftaliyi yeme diğer tummevsim meyvelerini yiyebilirsin dediler.

selam olsun herkese.tam girdim yazayım dedim ki oğlum başladı ağlamaya.bayramda 55 günlük olacağız ve ben memleketime Samsuna gitmeyı düşünüyorum umarım hatalanmayız.

birde açılış yapmıssınız.benim kırkım cıktı ancak cıktığı gibide hastalandım.sanırım süt korur denilen şey benim için geçerli olmayacak.ha birde açılış yapamadık haliyle.eşim gün değil saat saymaya başlayacak ama ben oralı olmuyorum hiç.bayram geldi annemlere gideceğiz sonrada mevlüd okutacağım annemler konyaya gelecek falan sen 1 ay daha unut beni diyorum ama nerde.ödüm kopuyor valla 10 aydır ilişkiye girmemiş ve doğum yaptıktan sonrakı ilk ilişki nasıl olur hayal bile edemiyorum.Allah yardımcımız olsun.
çıkmam gerek muhabbeti çook özledim sizlerle.

Merhaba güzel anneler..

Birileri tükkanı açmış, hayırlı uğurlu olsun kaydirigubbakcemile3 Bizde ne niyet var ne de fırsat. Zaten evde de yalnız değiliz hala.. Ama ben geçen haftaki doktor kontrolümde epey zorlandım. Smear için spekulum dedikleri meretle örnek aldı, epey canım yandı.. Eve geldikten sonra bile acısı duruyordu üzerimde.. Acaba ben mi stres yapıp kendimi çok kastım da böyle oldu bilmiyorum. Gerçi dikkatimi ekti doktorum normalde vajinal muayenelerde "sizi hiç üzmeyeceğim" diyerek sakinleştirirdi beni, bu sefer böyle birşey demedi, heralde canımın yanması normaldi.. :sinifsinif:
Bu arada, 1.5 aylık olduk ama hala uyku-beslenme düzenini sağlayamadık, çok bozuluyorum bu duruma.. Kızım memede uyumayı çok seviyor, geceleri bile ikinci memeye geçemeden uyuyor, ne denersem deneyeyim uyanmıyor. Böyle olunca en fazla 1.5 saat uyuyor sonra gene acıkıyor.. Gündüzleri neyse de geceleri 1.5 saatte bir uyanmak hırpalıyor bayaaa.. Memede uyanık tutmak için topuk cimcikleme vs gibi kızımı uyuz eden hareketlerden de kaçınıyorum bilhassa, sonra meme emmekten soğur da beni bırakır diye korkuyorum.. Ama bu "uyanık tutma" konusunda ÖNERİLERİNİZİ merak ediyorum sevgili dostlar...

Ben genelde tek meme emzırıyorum ebruska uyuma onla alakalı olmayabılır yanı karnı az doyuyordıye uyanıyor dıye dusunuyorsun ama bızımkıde tek meme emıyor bazenbır saat sonra bazen 4 saat sonra uyanıyor yanı ona baglı olmayabılır

Sagol canancımm ıyıız dun kırkımız Çıktı meshur kırk olayına vardık sırada uÇ ay var:) ama artık lohusa degılım Çok mutluyum:))) uyuz oluyordum o lohusasın kelımesıne herkes herseyılohusa olusuma baglıyordu falan Çok sukur artık degılım

bu hafta annemle son haftam bayram sonrası annem bıze gelmeyecek halıyle evınde kalmak ıstıyorkadıncagızdab babam 70 yasında yanlız kendı annemın toplu yaptıgg yemeklerı ısıtıp yıyor falan annemın aklı hep baamda o yuzden gıtmesıne bırsey demıycemgıtsın bende tek basıma takılmaya alıscam adasım gıbı

adas tek basına yıkıyor bıle oglunu bende yanlız kalmaya alıscamm

Kızlar bır stıl gelıstırdım sabahları 11 den evel yataktan kalkmıyorum ece bır yandan emıyor bıryandan uyuyor sonra memeyı bırakıyor bıra ara bakıyorum vıyaklamaya baslıyor ama ufaktan hemen memeyı yıne acıp verıyoromu ve susuyor emıyor oarada bende mısıl mısıl uyuyorum yukseltılmıs uÇ yastıkla ve yanımda ortopetık duz hanı sekıllı yastıklar var ya ece yı onayatırıyorum hıÇbırsekılde burnu kapanmıyor benım uzerıne dusme tıkama ıhtımalım olmıycak bır pozısyon buldum yan donuyorum arkama pıke sıkıstırıyorum rahat durayımkasmayayım kendımı yan durmak ıÇnı dıye valla ruyalar bıle goruyorum bu sayede uykumu almaya basladım nasılsa emerken uyuyor emme bıtınce gozunu acıyor uyanıkken yapsam yatır kaldır olmuyor bu sekıl epey uyuyorum valla ınsan kafayı Çalıstıra Çalıstıra yontem stıl olusturuyormus ıs basa dusunce:))

ben tek meme emziriyorum dediğin gibi 1.5 2 saatte uyanıuyo ama onda bile zor duruyoki gıdıklaya gıdıklaya emziriyorum iki göğüstemi emzirilmesi gerekliymiş akannehir

ohh keyfin yerinde ne güzel biz yalnız yalnız :1no2:

Ben de günde 3 damla bir seferde veriyorum. Arada unutuyorum vermeyi lmaz:

Eylül daha güzelmiş. Ben de kızım olsaydı eylül koyabilirdim..

ya ben de süt kavun karpuz yiyorum hiçbişey olmuyor. Esrako boşver anacım hamilelikte çok hasret kaldın tatlı yiyemedin, şimdi de sütlü tatlı mı yasak..Açıkcası ben anne beslenmesiyle bebek gazı arasında çok güçlü bir bağ olduğunu düşünmüyorum. Etkili olabilir ama çok fazla old. sanmıyorum.Ya da ben yaşamıyorum bilmiyorum.. Önüme ne gelirse yiyorum valla napıyım..Bebeğe bişey olduğu yok..

esra bende aynen böyle emziriyorum birlikte uyuyoruz dinlenmiş oluyorum tek problem gazını çıkarmak oluyor
birde beni çok uyardılar yanında çok yatırma kokuna alışırsa kendi yatagında yatmaz diye onu nasıl çözerim bilmiyorum şimdilik bu yöntem çok kolayıma geliyor : ))

Iyi neyse tek benim kizim degilmis :))
Eyvah eyvah ne yaptiniz burkom.cok erken alistirmissinız battanıyeye.ben direndim ama cok darda kalirsam sallarmiyiz bilmem.hos bizımkide saatlerce ayakta kalabilıyo bazen.yandik ki ne yandik bu kuzular bizi daha nasi maymun etcekler bakalım :)) insallah bu aglama nöbetleri gecicidir ve 40indan sonra düzelir bebeklerimiz

Ohh keyfe bak keyfe.ana kiz sabah keyfi yapiyosunuz demek yatakta..aman yinede dikkat.ben cok korkuyom ya emzirirken uyuya kalirsam falan die.size bol keyifler sekerim yerimseniben

Gülistan Esrako
bende 1 haftadır süt içiyorum yoğurt yiyorum bi problem olmadı çok şükür
her meyveyi yiyorum zararını görmedim sadece soğuk şeyler yememeye dikkat ediyorum o kadar
çok fazla yemek ayırmyorum açıkçası
sadece Hunama stil tea içmeyince sütüm azalıyor
tahin helvasıda sütü arttırıyor aklınız da olsun

doğumdan 1 gün önce 72 kiloydum eve gleince 63 e inmiştim
şimdi 65 kiloyum sütüm olsun diye bol bol yemek yiyorum umarım daha da kilo almam sonra veremem
zaten hiçbir pantalonuma sığamıyorum alışverişe gitmek lüks pijamayla dolaşmaktan sıkıldım...

Tam doymadığı için 1.5 saatte bir kalkıyordur.Bizimki de bazen öyle. Benim de aynı soru kafama takıldı iki memeyi de emmesi gerekiyor ki. Benim tek göğsümü emerken uyuyor.

Yaa bana da böyle yöntem gerek. gece uyuya kalcam kucağımdan düşcek diye ödüm kopuyo. Bide gece emziriken artık sıkılmaya başladım. İlk günler onu izliyordum ağlıyordum duygusal anlar yaşıyordum, uykuyu unutuyordum bi şekilde, şimdi hem canım sıkılıyo hem uyku ağır basıyor.

Bu arada ben de delilik edip arabayla bayramda Trabzona gidicem. Çarşamba yola çıkmayı düşünüyoruz..Duyanlar neeeeeee küçücük bebekle diyorlar ama napıyım kafaya koyduk bi kere. Mevlüdünü de orda yapıcam..

arkadaşlar bu bpa konusunu ben çok araştırmıştım doğumdan önce. türkiye de bir tek nuby biberon bpa free. ondan almıştım. bir de amerika'ya giden bir arkadaşıma sipariş etmiştim,o getirdi başka bir marka. zira oralarda bpa free olmayan biberon yok nerdeyse! bize kakalıyorlar işte! biberona ihtiyacım olmaz diyodum ama maalesef oldu kızım fizyolojik sarılık nedeniyle 3 gün hastaneye yatınca üzüntüden sütüm çok azaldı, besleyemedim yavrumu. besleyemeyince kilo alamadı sarılık çok geç geçti bu nedenle. inat ettim maalesef sütüm yetiyor diye. annemle kayınvaldemle ters düştüm.. keşke yapmasaydım.. şimdi yarı anne sütü yarı mamayla besleniyor, 23 günlük oldu ve doğum kilosuna 1 hafta önce anca ulaştı. şimdi iyi çok şükür.. inat etmemek lazımmış.. bir de bu arada böbrek taşı düşürdüm! o ne korkunç bir ağrı yarabbim! kızımı bile görmedi gözüm.. nazara mı geldik ne oldu anlamadım.. atlattık neyseki.. allah devasız dert vermesin.. kuzuları kokluyorum derin derin.. nazardan uzak olsunlar hepsi..

Ya Nuby biberonda yokmuymus o madde.bende ne olur ne olmaz die nuby almistim.insallah bendekindede yoktur.kagidini attıgım ıcın bilgim yok.
Buarada cok gecmis olsun ama neyseki atlatmissiniz.nerdeyse bizde yatıcaktık sariliktan sebeb.cünkü sarilik uyku yapmisti kizima uyanamiyodu emmeye.ama zorla falan derlen 2gün 2gece nerdeyse araliksiz emzirdim.benimde üzüntüden gidicekti sütüm ki inatla emzirdim hem sütüm geldi hemde cok sükür atlatti kizim yatmadan.sütün az olsa bile emdigi icin sanslisin.anne sütünü alabildigi icin sansli.kimi bebek biberona alisinca memeyı reddediyor cünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…