2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

o nasıl hastalıkmış fundacım ya ilk defa duydum.. benimkilerin bademcikleri şişiyo bide grip nezle oluyolar

bogaz yolu iltihabıymış canım allahtan bizimkinde iltihap yok sadece kızarmış gripten nezleli insanlardan uzak tutun dedi viral bir hastalıkmış faranjit , naz düzelmeye başladı 4 saatte 1 ilaç veriyorum ateşi düştü allah tüm bebekleri korusungamyoncuiremsu

funda geçmiş olsun canım.faranjit kötü bi hastalık tabi tedavi edilmezse. öğretmen hastalığı diyebiliriz. zamanında ben de olmuştum ama çok şükür ki geçti..tozlardan falan koru bebeğini.

elifcim ameliyatının iyi geçmesine sevindim.canım benim inşallah biran önce iyileşirsin ve eski günlerden daha da iyi olursun. hep dua ettim senin için..

kuzeyi geçen cuma 1 günlüğüne teyzeye (bakıcı) bıraktım.sabahtan öğleye kadar baktı.kahvaltı yaptırmış.yoğurt ve çorba yedirmiş.üstü başı tertemizdi geldiğimde ve aç değildi.güzel de uyumuş.hiç eziyet etmemiş. sevindim yani. ama yine aklım hep ondaydı. zor yaa kızlar.ayrı olmak. yeterki iyi bakılsın artık buna razı olcam. kendi annem de çalıştığı için biliyorum. annem okula giderken bizi de götürse diye kardeşimle bacağına yapışırdık..o da üzülürmüş hep böyle yapınca.

günaydın selma.. ela nasıl bakalım bugün. kuzey çok huysuz. diş çıkmak üzere,kabartı vr birz.ondan heralde..kahvaltısını yaptıramadım. erkenden uyandı.geceleri huysuzlanıyor. ay valla çok yoruyor beni.zaten bi dakka yerinde durmuyor koşturuyorum peşinde.

herkese merhaba arkadaşlar...

elifçim...büyük geçmiş olsun canım...

gülhancım bel ağrısı dikkat etmediğim zamanlarda bendede oluyor...bebişe gece sık kalkıyorsan dikkat et...emzirme poziysonun çok önemli arkana yastık koy belinin açık kalmamasına dikkat et...kalktığında üzerine mutlaka birşey giyin...bebe yağıyla masaj yaptır sıcak havlu koy sonra ...geçmiş olsun...

gunaydin selmacim ela nasil,benim oglusum 2 hafta once hastaydi simdi yine hafif oksurmeye basladi korkudan o kadar cok giydirdimki sonra napiyorum ben oldum.tekrar hasta olmasini istemiyorum . bu arada butun hasta bebislere acil sifalar cok gecmis olsun.

gökçen ne diyeyim sabır bu diş çıkarma dönemleri hakikaten zor bizimki 5.yi mi çıkarıyordur nedir dün gece uyutmadı aldık aramıza beraber yattık artık:)hanfendi uyudu aramızda.
sabah da doğru düzgün yapmadı kahvaltısını şimdi de uyudu ee gece uyumayınca ne olur bende kahvemi içeyim dedim:KK66:
isil dikkat et canım ela da bugün öksürüyordu gerçi.
kızlar ben elayı sıkı sıkı giydirmemeye çalışıyorum alışsın biraz metanetli olsun diye son günlerde yelek giydirmeye başladım hatta daha önce giydirmiyordum bile siz nasıl giydiriyorsunuz?
ben hiç soğuğa gelemem ela da ebn gibi olmasın diyorum
bizim burda kaloriferler de yanmıyor ama çok soğuk değil allahtan elektrikliyle duruyoruz kaloriferleri akşam yakıyolar bazen gündüz de birkaç saat :KK43:(

gökçen ne diyeyim sabır bu diş çıkarma dönemleri hakikaten zor bizimki 5.yi mi çıkarıyordur nedir dün gece uyutmadı aldık aramıza beraber yattık artık:)hanfendi uyudu aramızda.
sabah da doğru düzgün yapmadı kahvaltısını şimdi de uyudu ee gece uyumayınca ne olur bende kahvemi içeyim dedim:KK66:
isil dikkat et canım ela da bugün öksürüyordu gerçi.
kızlar ben elayı sıkı sıkı giydirmemeye çalışıyorum alışsın biraz metanetli olsun diye son günlerde yelek giydirmeye başladım hatta daha önce giydirmiyordum bile siz nasıl giydiriyorsunuz?
ben hiç soğuğa gelemem ela da ebn gibi olmasın diyorum
bizim burda kaloriferler de yanmıyor ama çok soğuk değil allahtan elektrikliyle duruyoruz kaloriferleri akşam yakıyolar bazen gündüz de birkaç saat :KK43:(

Ben uyanıkken süeter yada yelek giydiriyorum uyurken çıkarıyorum.Safada ikinci dişi çıkarıcak sanırım dün feci huysuzdu.Yatmadan geçenlerde bir gece calpol verdim o gece süper uyumuştu.Ama çocuğu parasetamol e alıştırnak istemiyorum.Bende inatla şurup ve fitil vermiyorum.Çok huysuzlanırda çığrından çıkarsa jel yada fitil ver,yorum.Gazetede bir yazı okudum ayda 1 kez parasetamol alan bebeklerde astım riski 3 kat artıyormuş.Onun yerine başka bir etken madde var onu kullanın bebeklerinize dedi bu ay doktorumuza soracağım onu çok kafamı kurcaladı.Küçük kardeşim alerjik astımdı ve neler çekmiştik onla.O yüzden çok korkuyorum ve malum istanbulda yaşıyoruz.Aldığımız havada artık %21 oksijen yok egzos ve fabrika baca dumanları çoğunluk.Hatta kerdeşimin doktoru türkiyenin önde astım uzmanlarındandı istanbulda doğan bebeklerin 3 de birinin astım olacağını söylemişti.
İnşallah tüm bebişler sağlıklı olur.Allah kimseye evladının üzüntüsünü göstermesin.

casser doğrusun bu ilaçlar konusunda bende katıyım ne yalan çığrından çıkmadıkça vermiyorum şurup şükür şimdiye kadar fitil vermedik ama sekrol verdik grip olduğunda:KK43:
dayanıklı olsun istiyorum ya en ufak gık demesinde ilaç veren anneler gördüm etrafımda sonra en küçük hastalıkta mızır mızır edip duruyolar.
diyorum ya ben mardin deyim diyarbakır da da öğretmenlik yaptım 2 yıl çocuklar çorapsız gezerler kış günü ama ne sağlam bünye.o kadarını yapamam tabi de çok da üstlerine düşmemek lazım bu konularda..
istanbul öyle maalesef yine iyi bile eskiye göre doğal gaza geçildiğinden beri:KK43:(

merhaba elif çok geçmiş olsun inş.çabucak iyileşip çocuklarının başına geçersn sen beni tanımıyorsn ama ben seni burdan tanıyorum bende hamilelik döneminde sizleri okuyordum ama üye olmadığım için paylaşımlarım olmadı keşke o zaman üye olsaydım bundan sonra inş.olur herkese slm.

selam anneler neler yapıyosunuz yazılarınızı okuyorum ama cevap yazmaya fırsat bulamıyorum doktor bize diş hapı diye bişey verdi içinde flor var diş çıkarmadan önce kullanmaya başlıyosun 16 yaşına kadar kullanabirmişsin sizler kullanıyomusunuz hepinizi öptüm

herkese merhaba kızlar hasta olan mayıs annelerne çok geçmiş olsun elifede çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda ayağa kalkarsın bizde iki gündür fena hastaydık ateş burun tıkanıklığı bugun doktora gittik allahtan ciğerlerinde bişey yokmuş sadece nezle dedi ateş düşürücü burun açıcı damla ve soğuk algınlığı giderici şurup verdi allahım ne olur sanki bu bebkler hasta olmasa kızımı oyle görmeye dayanamıyorum bunada şükür bizden daha kötü hastalıklar var ama rabbim derman bekleyen herkese şifa versin inşallah...

Elif çok geçmiş olsun sana.Umarım bir an önce düzelir ve eski sağlığına kavuşursun.

kızlar nasılız bugün .elifçim çok geçmiş olsun hayatım bir an önce saglıgına kavuşman dilegiyle,naz bugün daha iyi maşallah acaip salgın var dikkat edin bebişlere

herkese merhaba kızlar hasta olan mayıs annelerne çok geçmiş olsun elifede çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda ayağa kalkarsın bizde iki gündür fena hastaydık ateş burun tıkanıklığı bugun doktora gittik allahtan ciğerlerinde bişey yokmuş sadece nezle dedi ateş düşürücü burun açıcı damla ve soğuk algınlığı giderici şurup verdi allahım ne olur sanki bu bebkler hasta olmasa kızımı oyle görmeye dayanamıyorum bunada şükür bizden daha kötü hastalıklar var ama rabbim derman bekleyen herkese şifa versin inşallah...

ikracım nazda 2 gündür ateşi vardı faranjit olmuş bogazı kızarmış dedi dr ilaç verdi 2 gün kullanın düzelme olmazsa antibiyotik başlarız dedi yarın kontrole gidicez ona göre bakıcaz antibiyotik yüklemek istemiyoruz minnacıklar daha inşallah gerek kalmaz bende 2 gündür mahvoldum üzüntüden o kadar korunmasızlarki gece resmen nöbet tuttum uyurken iki güündür allahtan şimdi iyi sizede çok geçmiş olsun canım:teselli:

ikracım nazda 2 gündür ateşi vardı faranjit olmuş bogazı kızarmış dedi dr ilaç verdi 2 gün kullanın düzelme olmazsa antibiyotik başlarız dedi yarın kontrole gidicez ona göre bakıcaz antibiyotik yüklemek istemiyoruz minnacıklar daha inşallah gerek kalmaz bende 2 gündür mahvoldum üzüntüden o kadar korunmasızlarki gece resmen nöbet tuttum uyurken iki güündür allahtan şimdi iyi sizede çok geçmiş olsun canım:teselli:

saol fundacım bizde durum aynı nöbetteyiz sizede çok geçmiş olsun inşallah antibiyotiğe gerek kalmaz rabbim şifa versin

elifcim geçmiş olsun cnm,operasyonun başarılı geçmesine çok sevindim:lepi:.gerçekten çok üzdün beni:KK43:Bende eskilerdenim ama rumuzumu değiştirdim sonradan(şifremi hatırlayamamıştımkafamçokkarıştı)evet cnm eski günlerde çok heyecanlıydık,araştırmacıydık,paylaşımcıydık:CüvCüv:
Şimdide bebeklerimizi bereber büyütüyoruz...:emir_bebek:
Belki düğünlerini de konuşuruz K.K da,ne güzel olur:)))İyi istirahatler cnma.s

Canim benim seni uzdumse binlerce kez ozur...Ben nasil ifade edecgimi bilemedim...Hepiniizn yeri bende cok cok ozel...Artik burda buyuk kocaman bir aileyiz ben kopup giden arkadaslara olan ozlemimi anlatmak istedim...Yoksa biliyorum ki yenilerle daha da guclenerek iyi temmeller atacgiz...yanlis mi anlattim acaba kendimi senağlamasenağlama

funda geçmiş olsun canım.faranjit kötü bi hastalık tabi tedavi edilmezse. öğretmen hastalığı diyebiliriz. zamanında ben de olmuştum ama çok şükür ki geçti..tozlardan falan koru bebeğini.

elifcim ameliyatının iyi geçmesine sevindim.canım benim inşallah biran önce iyileşirsin ve eski günlerden daha da iyi olursun. hep dua ettim senin için..

kuzeyi geçen cuma 1 günlüğüne teyzeye (bakıcı) bıraktım.sabahtan öğleye kadar baktı.kahvaltı yaptırmış.yoğurt ve çorba yedirmiş.üstü başı tertemizdi geldiğimde ve aç değildi.güzel de uyumuş.hiç eziyet etmemiş. sevindim yani. ama yine aklım hep ondaydı. zor yaa kızlar.ayrı olmak. yeterki iyi bakılsın artık buna razı olcam. kendi annem de çalıştığı için biliyorum. annem okula giderken bizi de götürse diye kardeşimle bacağına yapışırdık..o da üzülürmüş hep böyle yapınca.

Canim inan ki doguma girerken de boyle olmustum sanki julagimda dulariniz ve sesleriniz ,daha narkoz verilmeden uzerime bir uyusma ,bir sakinlesme hissi...Allah hepinuizden binlerce kez razi olsun

Canim inan ki doguma girerken de boyle olmustum sanki julagimda dulariniz ve sesleriniz ,daha narkoz verilmeden uzerime bir uyusma ,bir sakinlesme hissi...Allah hepinuizden binlerce kez razi olsun

canım bir an önce iyileşip yavrunun başında sapasaglam olmanı diliyprum allah başta sana ve tüm hastalara şifa versin elifçim dualarım seninle:teselli:

canım çok teşekkür ederim şimdi daha iyi elimden geldigince iyi bakıyorum babasıda sagolsun çok yardımcı allahtan öpüyorum:emir_bebek:

X