2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar herkese merhaba..bu gün inanılmaz derecede moralim bozuk..içimde biriktirdiğim öfke öylesine büyüdü büyüdü ki..kelimelerle ifade edemiyorum..uzun zamandır görmeye tahammül edemediğim din kardeşlerimize yapılan soykırımı dün tv den izleyince hıçkırıklara boğuldum..hala kendimde değilim..insanlık için öyle büyük bir ayıpla karşı karşıyayız ki..bu bir imtihan ve biz sınıfta kaldık bence..hangi milletten olursa olsun inanıyorsanız üstünsünüz diyor Yaradan..üzerimize öyle büyük bir vebal bindi ki..dualara sarılıyorum dilimden başka bişey gelmiyor..bu yapılanlan vahşetin ta kendisi..
İsrail, Uluslararası antlaşmalarla yasaklanmasına rağmen, öldürücü gücü çok yüksek olan fosforlu misket bombası kullanarak soykırıma devam ediyor.

Arkadaşlar herkese merhaba..bu gün inanılmaz derecede moralim bozuk..içimde biriktirdiğim öfke öylesine büyüdü büyüdü ki..kelimelerle ifade edemiyorum..uzun zamandır görmeye tahammül edemediğim din kardeşlerimize yapılan soykırımı dün tv den izleyince hıçkırıklara boğuldum..hala kendimde değilim..insanlık için öyle büyük bir ayıpla karşı karşıyayız ki..bu bir imtihan ve biz sınıfta kaldık bence..hangi milletten olursa olsun inanıyorsanız üstünsünüz diyor Yaradan..üzerimize öyle büyük bir vebal bindi ki..dualara sarılıyorum dilimden başka bişey gelmiyor..bu yapılanlan vahşetin ta kendisi..
İsrail, Uluslararası antlaşmalarla yasaklanmasına rağmen, öldürücü gücü çok yüksek olan fosforlu misket bombası kullanarak soykırıma devam ediyor.

Cnm adaletsiz bir dünyada yaşıyoruz maalesef,sadece seyirci kalabiliyoruz herşeye canımız da sıkılsa,sinirlensekte,üzülsekte...İnsanlık öldü,toplumlar öldü,dünya öldü,maneviyattan uzak yaşıyoruz artık,insanlığımızdan utanarak yaşamayı öğretiyorlar bizekötükedihüso

benimde aklıma geldikçe kötü oluyorum biz burda sıcacık evimizde onlar bu şartlarda nelerle uğraşıyolar yarabbim yardım et.
yazacak diyecek bişey kalmıyor.elimiz kolumuz bağlı.
yardımlar yapılıyor yardımda bulunanınız var mı hem ulaşırmı yardımlarımız bu konuda ciddi anlamda ne yapabilirzi kızlar??

geçmiş olsun cnm,hem bebişinin hasta olması hemde senin çalışmak zorunda oluşun bunaltmış seni anladığım kadarıyla,bebişlerin soğuk yerlerde emekliyor olması çok tehlikeli,beton acayip çekiyor,acil şifalar diliyorum
sağol canım. iyi dileklerin için...

deryacım geçmiş olsun canım hastalıklar hepimizn başında öyle büyüyolar ama onlarında bizmde ömrümüz giidyo tuğbacım nerelerdesin ya hoşgeldin.)))))))) bende merak ediyodum sağolsun elif bilgi verdi ridacım aynı duygu ve düşünceler içindeyiz valla keşke elimizde olsada durdurabilsek nolcak bilmiyorum bugün onlara yarın bizlere dünyanın hali pek iyiye gitmiyo bence Allah yardımcımız olsun hakkımızda hayırlısını versin inşallah

Kizlar gunaydin ..(Sizde aksam olmak uzere) Bugun burasi o kadar soguk ki sabah 6 da kalktim spora gittim ama ins hasat olmam disiri eksi bilmmem kaca ve dusmeye devam edecek...Evim genelde o kadar bayiltici sicak olir ki 4 sender askili tshirt ten baska bir sey giymezdim ..simdi evede giyecek kazak araniyorum ..Mercani da okula kat kat giydirip yolladim .Cocuk astronot gibi oldu hareket edemiyor..
Dunden beri mercanin oksurugu yine basladi 4 aynin sonunda tam kesilmisti ki.....yine...Dunden beri kayranin agzi,burnu,gozu akiyor,,,Karni ac ama uykudan gozunu alamoyor cocuk..Dun hatta ben bi yandan yeidriyorum onun kafa dusuyor,hem uyukluyor hem de yine vazgecmeden agzini aciyor yavrucak..dr goturmuyorum burda ilac vermiyorlar bi bakiyo eve yolluyo cocugu.BU sogukkta bosuna cikarmayayim..Bu arad diyete ve spora basladim bakalim ne kadar surecek
DEryacim cok gecmis olsun canim ..Ise gelmeme durumun yokmuydu..Hem sen dinlenirdin ,hemde kuuzn gozunun onunde olurdu..Hastalaninca annelrini yaninda istiyo kuuzular mercandan biliyorum..Biz bile su yasimizda istemiyormuyuz sanki...tekrra gecmis olsun canim

Ridacim ben olaylarin ilk basladigi gunden beri hic mi hic tv izlemiyorum..Belki beni kinaycaksiniz ama elimden bisey gelmiyoir ve psikolojimi cok bozuyor,,Zaten burda kis benim uzerimde cok olumsuz seyler olusturuyor,bina yapilari olsun ,havasi,eve kapanmak ..hepsi birlesince dah fazla sikinti ve uzuntu beni ucurumun kenarina goturuyor resmen,,,,,Dua etmekten baska bisey gelmiyor elden ..Turkiye bu konuda daha duyarli oldugundan olsa gerek haber bultenleri saniyorum bu haberlerbaslayip bitiyor ama biliyor muusnuz ki amerikan tv leri sadece saniyeler ayiriyor ve sanki yasanmamis gibi geciyorlar uzerinden tabi cnn haric...En sinir oldugum konu da bu...
Tugbacim tekarar hosgeldin canim kendine iyi bak...
Gizemcim bizim su yaramaz mayis bebkelrini bir araya getiirp yaristirmak lazim ...ben merak ediyorum kim birinci olur diye

Bu arad gokcencim nerdesin??????????kac gundur sesin solugun cikmiyor
Bugun cokkkk iism var sanirim uuzn bir sure giremem hepinizi optum..Ins unuttugum bir sey olmamistir

ah rida ah nekadar haklısın geçen gün tv izlerken filistineatılan bombalar yüzünden yanan bir bir bebeği gösterdiler ALLAHIM bağırarak ağladım şok oldum yavrularım benim canlarım minik meleklerim kömür gibi olmuştu adamın biri havaya kaldırmış bakın diyor kahrolsun israil

ridacıgım .enesin annesi.muson marem alperen.ulaseda murgiz ve diger arkadaşlar sizlere alıştım valla boş anımda hemen pc başına geçiyorum cvplarınız için teşekkürler ben nazı erkende yatırsam 2 gibi uyanıp gece basıyo feryadı uyumor 2 saat ama deniycem dediklerinizi böyle çok zor çünkü hem ona yazık hem bana bebeişlerinizi öpün nazoş ve funda teyzesi için hepinize allah kolaylık versin

günaydın kızlar
funda birde nazoşu erken kaldır öyle dene o zaman daha erken uyutmaya alıştırabilirsin birde akşam 6 dan sonra uyutma.
ela da bir ara öyleydi.çıldırtıyordu beni son zamanlarda nasıl olduysa düzeldi ama bu seferde ben erken kalkmaktan şikayetçiyim gerçi. ama napalım bebeklerin erken uyuması daha sağlıklı gelişimleri açısından biliyorsun..

canım söylediklerini denicem inşallah başarırım öpüyorumyerimseniben

kızlar herkese merhaba. anca gelebildim işe. kızım hasta gece ateşlendi. kucağımda sabahladı yavrum. nefes alamıyordu serum fizyolojik verdim 2 defa -şu burna damlatılan, burnuu açması için olan su- ateşlenmişti 3 te ateş düşürücü verdim.. biraz rahatladı 5 gibi uyumuşuz ikimizde.. ama dün akşam 11 den beri hiçbirşey yemedi..
sabah sağlık ocağına götürdüm doktor bi antibiyotik verdi gönderdi. sevk etmedi. biz pilot illerden bir tanesindeyiz. burda hastaneye gitemek için sağlık ocağından sevk almanız gerek. doktor sevk vermedi. bende özel dr umuza götürdüm. bu arada benim kızın 2 tane doktoru var. hastaneyle anlaşmalı olan a değil de özel muayenehanesi olan a götürdüm. antibiyotik verdi balgam söktürücü verdi. ilaçlarını düzenli kullaması gerek dedi. yoksa iğne yaptıkmak zorunda kalırlsınız dedi. cünkü zatürreye çevirebilir dedi.
şimdi eve götürdü dedesi. doğalgazda biliyorsunzu yerler hiç ısınmıyor. ee kayınvalidemin orasıda alt kat yanmadığı için yerler buz... akşama kadar rezil oluyor çocuk ya.. birde görümcemin kızı da hasta. sanırım aynı ortamda oldukları için hasta oldu. gerçi nasıl hasta olduğu önemli değil. sonuçta hasta.. öyle işte.
geçmişi okudum biraz ama keyfim yok. cevap yazmasam darılmazsınız inşyallah. zaten regl im. biraz yoğun. onun sıkıtısıda var. ne bilim ya. haydi iyi sohbetler. öptm

canım bebişine geçmiş olsun havalar soguk evler ısınmıyo sende canını sıkma sen iyi olki bebişine güzel bak:emir_bebek:

Kizlar gunaydin ..(Sizde aksam olmak uzere) Bugun burasi o kadar soguk ki sabah 6 da kalktim spora gittim ama ins hasat olmam disiri eksi bilmmem kaca ve dusmeye devam edecek...Evim genelde o kadar bayiltici sicak olir ki 4 sender askili tshirt ten baska bir sey giymezdim ..simdi evede giyecek kazak araniyorum ..Mercani da okula kat kat giydirip yolladim .Cocuk astronot gibi oldu hareket edemiyor..
Dunden beri mercanin oksurugu yine basladi 4 aynin sonunda tam kesilmisti ki.....yine...Dunden beri kayranin agzi,burnu,gozu akiyor,,,Karni ac ama uykudan gozunu alamoyor cocuk..Dun hatta ben bi yandan yeidriyorum onun kafa dusuyor,hem uyukluyor hem de yine vazgecmeden agzini aciyor yavrucak..dr goturmuyorum burda ilac vermiyorlar bi bakiyo eve yolluyo cocugu.BU sogukkta bosuna cikarmayayim..Bu arad diyete ve spora basladim bakalim ne kadar surecek
DEryacim cok gecmis olsun canim ..Ise gelmeme durumun yokmuydu..Hem sen dinlenirdin ,hemde kuuzn gozunun onunde olurdu..Hastalaninca annelrini yaninda istiyo kuuzular mercandan biliyorum..Biz bile su yasimizda istemiyormuyuz sanki...tekrra gecmis olsun canim

Ridacim ben olaylarin ilk basladigi gunden beri hic mi hic tv izlemiyorum..Belki beni kinaycaksiniz ama elimden bisey gelmiyoir ve psikolojimi cok bozuyor,,Zaten burda kis benim uzerimde cok olumsuz seyler olusturuyor,bina yapilari olsun ,havasi,eve kapanmak ..hepsi birlesince dah fazla sikinti ve uzuntu beni ucurumun kenarina goturuyor resmen,,,,,Dua etmekten baska bisey gelmiyor elden ..Turkiye bu konuda daha duyarli oldugundan olsa gerek haber bultenleri saniyorum bu haberlerbaslayip bitiyor ama biliyor muusnuz ki amerikan tv leri sadece saniyeler ayiriyor ve sanki yasanmamis gibi geciyorlar uzerinden tabi cnn haric...En sinir oldugum konu da bu...
Tugbacim tekarar hosgeldin canim kendine iyi bak...
Gizemcim bizim su yaramaz mayis bebkelrini bir araya getiirp yaristirmak lazim ...ben merak ediyorum kim birinci olur diye

Bu arad gokcencim nerdesin??????????kac gundur sesin solugun cikmiyor
Bugun cokkkk iism var sanirim uuzn bir sure giremem hepinizi optum..Ins unuttugum bir sey olmamistir

canım valla geçmiş olsun şu kiloları da bir versek kurtulsak 4 kilom kaldı benimde dilerim diyetin başarılı olur bence bırakma aynen devamhihoyyyt

merhaba kızlar ilginize çok teşekkür ederim nerden nasıl anlatıcam b,lmiyorum ki iş değişikliği yaptım başkent gaza geçtiğim gün ankarada 7 kişi karbonmonoksitten zehirlendi ve malum medyadan biliyorsunuz olayları(hiç medyanın anlattığı gibi değil kızlar sakın inanmayın ben olayın içindeyim aslını biliyorum) huzursuz başladım işe ve halada öyle gidiyor daha ne masam ne bilgisayarım var o yüzende katılamadım aranıza.mert geçen yine hastaydı yeni iyileşti mahmud hiç iyileşmiyo desem yeridir orta kulak iltihabı için antibiyotik kullanıyoruz aynı zamanda bıktıran hatta kusturan öksürük nöbetlerimiz var gece hiç uyumuyoruz off offff napcam bilmiyorum bu yeni işte kızılayda sabah 7de evden çıkyorum dolmuşla gidiyoum 8de iş başı 5 geçe bide gitsen geç kalmış sayılıyorsun püff....
aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoş gelmişler artık napalım benim yokluğumu aratmasınlar :KK43:(( sevgiler

Arkadaşlar hem çalışıp hem anne olanları canı gönülden kutluyorum,Ayrılığı,merakı,koşuşturması,ev işleri herşeyi çok zor vallahi,ben oğlumdan yarım saat ayrı kalsam içim bir hoş oluyor,sanki bana kızıyor diye düşünüyorum.Çalışan anneleri canı gönülden kutluyorum vallahi.

Yasemincim seni gordugume ne kadar sevindim bilemezsin...Bizim evle senin ev ayni sanki..Mrecaninda 4 aydir devam ediyor biliyorsun su son 2gundur duzeldi allahim bozmasin ama dun gecede kayar basladi..Gitmiycem dedim ama gittim dr a cocuk gzounu acamiyor..Gozleri akiyor,kipkirmizi,burnu da oyle durmadan cesme gibi,silmeketen o da bende biktik...Surekli hapsuruyo durmadan ...DR cok telaslandi virus var dedi..burnundan akinti aldi..Normlade 1hafta suruyo burda tahlil sonucu almak ,ama acil yolladi bugun arayip haber vericem dedi..Gozlerinin kizarikligi sisligi ve akmasi devam ederse gece acile olmadi sabah hemen bana getir dedi.....Evi bi gorseniz sadece dun aksam ustunden beri ilgilenmiyorum resmen batmis durumda...Kayra mizir mizir elimi suremiyorum ki..Simdi biraz tv bakiyor da yanindaolunca sesi cikmiyor....
Mercana hasat olmadan buyumus meger,hastaligin ne oldugunu ben kayara da ogrendim .Isin kotusu mercanin bagisikligida zayifkadi okula gidince oldumu ikisi birden oluyo offfff offffffff

kızlar merhaba çok özledim sizi.
bir süredir yoktum. yazılanlra kabaca baktım. bu ara yine hastalıklar yaygın galiba. çok geçmiş olsun herkese. kimindi hatırlamıyorum antibiyotik kulanımından bebişin altı pişik olmuştu, hatta kanıyor demişti. ulaşta da aynı sorun oldu "travazol" isimli kremi kullanabilirsiniz. bir gecede bayağı toparlıyor, ikinci günün sonunda hiç birşey kalmadığını göreceksiniz.

neyse kızlar benim işim çok malum dönem sonu karnelere hazırlık. şimdilik by. hepinizi öptüm

tuğba ve yasemin hoşgeldiniz sizi görmek gerçekten çok hoş oldu tuğba sorma bu mayıs bebişler çok zorlu çıktı ben uzakta bile olsa pc yi açamıyotum kıyamet kopuyor eline vereyim diye
yasemincim yeni işin hayırlı olsun inş işlerin yoluna girer yakın zamnda
hasta bebişlerie geçmiş olsun ardada hasta hala ayrıca bugün çok felekat yaramaz vede huysuzdu elificim dediğin gibi mıy mıy hep yanında olayım istiyor kuşum benimm
kayranın pişiği geçmedimi elif
gülhan sen naptın dra götürdünmü

arkadaşlar herkese günaydın..hepinize güzel bir gün diliyorum..

günaydın herekese..
geçmişi okudum hep hastalıklar var ela da hasta üstüne bende hasta oldum bugün fena grip olmuşum antibiyotik aldım boğazım kötü:KK43:hepimize birden geçmiş olsun allah acil şifa versin..
tanımadığım arkadaşlar var biz yeni katıldık gerçi onlarada hoşgeldiniz diyeyim memnun oldum:)

X