2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Merhaba biz geldik. Oğlum 3560 gr 52 cm doğdu. Sarılık olduğu için akşam tekrar kontrole gideceğiz.

slm kızlar oglusumu uyuttum sıze geldım:)ozledım valla sızlerle yazısmayı ama ınanın vakıt o kadar cabuk gecıyorkı ve o kadar dolu...
nasılsınız?umarım herkes cok ıyıdır...

merhaba herkese..
sabah dr.a gittik bebişimin suyunun durumuna göre doğumu başlatabileceğini söylemişti dr.um..
iki kere nst ye bağlandık.. suyu da şimdilik idare edecek seviyedeymiş.. çok şükür.. :ecrin_bebek:
pazartesi yeniden görmek istedi ve bizi eve yolladı hihoyyyt
suyunun durumuna göre, uygun gördüğü her an başlatabilir doğumu :ecrin_bebek:
hayırlı zamanda gelsin inşAllah minik kuzum..hepimizinkiler inşAllah..
hepinize sevgiler arkadaşlar..
bugün doğuma girme ihtimalim olduğu için, hayır duasıını eksik etmeyen tüm arkadaşlarımaaa teşekkürler Şeniz
Rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın inşAllah... :Saruboceq:

duygu hoşgeldin canım..ege nasıl ? geceleri çok ağlıyor mu ?
ayy yerim ben onu yavv...resmini koy da sevelim annesi :)

Merhaba biz geldik. Oğlum 3560 gr 52 cm doğdu. Sarılık olduğu için akşam tekrar kontrole gideceğiz.

Nurdancım hoşgeldiniz ..
tebrikler canım...maşaAllah oğlumuza :nazar: Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin..
inşAllah sarılığı da hemen geçer..bebişini ve seni öpüyoruz canım Şeniz

Sevgili Nurdant,

Tebrikler,allah analı babalı büyütsün inşallah... Maaşallah hem kilosu hem de boyu iyi...:nazar::nazar::nazar::nazar: Benim oğliş de herhalde o kiloda olacak;ama sanırım boyu o kadar uzun olmaz...İnşallah ileride dayısına çeker de uzun olur,ne de olsa;"Oğlan dayıya çeker.." demişler, değil mi?:dance::dance::teytey: Normalde bebekler doğduklarında "50 cm." oluyorlarmış zaten...

merhaba herkese..
sabah dr.a gittik bebişimin suyunun durumuna göre doğumu başlatabileceğini söylemişti dr.um..
iki kere nst ye bağlandık.. suyu da şimdilik idare edecek seviyedeymiş.. çok şükür.. :ecrin_bebek:
bugün doğuma girme ihtimalim olduğu için, hayır duasıını eksik etmeyen tüm arkadaşlarımaaa teşekkürler Şeniz

Karçiçekten haberin varmı Merve?Çok merak ettim,aklım onda.

emelcim karçiçek dün akşam 4 te yatışını yapıcaktı...
suni sancı ile doğumunu başlatacaklardı..
şu saatlerde almıştır bebişini kucağına inşAllah..
ama telefonu olmadığı için bende..bunun dışında bilgim yok canım..
Allahım sağlıkla kavuşturmuştur inşAllah yavrusuna..

merhaba herkese..

Merve canım nasılsın,bende seni doğurmuştur sanıyordum akşama msj.atıcaktım inan,hayırlısı güzelim demek dr.geri gönderdi napalım ne kadar uzun kalırlarsa orda o kadar iyi onlar için,benimde dünden beri biraz moralim bozuktu sanırım etkilenmekten gece acaip sancım oldu sürekli belden karna doğru yayılan sancılar ne yapacağımızı şaşırdık uzun süre geçmedi,eşim hastaneye gidelim dedi gitmedim nişan yada su gelmediği için Allah a şükür bebeğin hareketleride iyiydi o yüzden gitmedim,bugünde garibim sağ bacağım aşırı bi şekilde ağrıyo ne oluyo bilmiyorum sanki gelmesi yaklaştı gibi inşallah haftaya doğururum,senin bebişte hayırlısıyla gelsin inşallah:ecrin_bebek:

geçmiş olsun canım...ağrılarımız böyle yavaş yavaş giriyo şimdilk..
artarak devam edecek sanırım canım..sancılar ve kasılmalarla doğum kanalına doğru itiliyormuş bebişler..benim de dün kasılmalarım çok oldu..ama devam etmedii..ayyy hayırlısıyla bi doğursaydıkk..ben de artık bugün alacak niyetiyle gittim geçen muayenede öyle demişti..ama pazartesiye kadar beklesin bakalım dedi...hiçbir faaliyet yok gelmek istemiyo küçük hanım :)) pazartesii çatı kontrolü yapıcakmış ,açılma var mı yok mu ona da bakarız dedi :KK43:
ya işin kötüsü bebiş iyice kilo alırsa normal doğuramıycam ondan korkuyorum :))

hayırlı zamanda sağlıkla gelsinler inşAllah canım..kolayy kolay doğuralım hepimiz.. inşAllah..

geçmiş olsun canım...ağrılarımız böyle yavaş yavaş giriyo şimdilk..
artarak devam edecek sanırım canım..sancılar ve kasılmalarla doğum kanalına doğru itiliyormuş bebişler..benim de dün kasılmalarım çok oldu..ama devam etmedii..ayyy hayırlısıyla bi doğursaydıkk..ben de artık bugün alacak niyetiyle gittim geçen muayenede öyle demişti..ama pazartesiye kadar beklesin bakalım dedi...hiçbir faaliyet yok gelmek istemiyo küçük hanım :)) pazartesii çatı kontrolü yapıcakmış ,açılma var mı yok mu ona da bakarız dedi :KK43:
ya işin kötüsü bebiş iyice kilo alırsa normal doğuramıycam ondan korkuyorum :))

hayırlı zamanda sağlıkla gelsinler inşAllah canım..kolayy kolay doğuralım hepimiz.. inşAllah..

Canım zaten farkediyorum göbeğim biraz ağşağı indi sanırım bikaç gündür böyle galiba dediğin gibi kanala itiyor bu ağrılarda bebişleri,canım valla ya ben çok sıkıldım artık inan doğsun istiyorum,hayırlısıyla önce anneme sonrada oğluma kavuşayım inşallah,inşallah sende bian önce kızına kavuşursun hayırlısıyla,benimkide sonuçta kaldıkça oda kilo alıyo inşallah fazlada iri olmazlarda kolayca doğuverirler,ne güzel seninki hiç olmazsa çatı kontrolü yapacakmış benimkini artık Allah bilir son dakkada öğrenicem ya o sancıları çekipte sezeryanda olmak var işin sonunda ya çatım darsa şimdide o sorun çıktı geçen gittiğimizde yapsa sorun yok,adam öyle rahatki dün bana beni aramayın bişey olursa hastaneye gelin burdan çağırırlar nasılsa diyo boğucam artık ben bu dr.u,aman hayırlısıyla doğurayımda bi daha kesin gitmem yani ona:eek:klava:

off canım ya senin u dr. da bi alem gerçekten...neyse bir dahakine ona gitmezsin şimdi bu saatten sonra dr. değiştiirilmez mecbur inşAllah doğumuna girer .. ya valla insanın aklına kötü şeyler getiriyo bunlar..hediyeler falan mı bekliyo ki acaba daha fazla ilgi için?
aa karnının indiğini hissedersin demişti bana da dr..senin bebiş kanala girmiştir o zaman karnının düştüğünü sen hissettiysen..yok bizimki hala girmdi kanala falan :)))

bacağın komple mi ağrıyo yoksa kasık bölgesi ve biraz aşağısı mı canım benim kasık bölgesi çok kötü yürürken ayrılacakmış gibi hissediyorum..içerde neler oluyo acaba çok merak ediyorum :)

benimde bacaklarım çok ağrıya belden aşşağı kemiklerim sızım sızım..hem kilodan hem varis var hemde gebelik etkisimi işte artık bılemıyorum...sakat atlar gibiyim..kuşumda öldü :KK43:( ama napim çok üzüldüm bi daha hayvan beslemeye tövbe dedim...resmen gözbebeğime bi çentik acıda o attı gitti..rabbim daha büyük acıyla sınamasın..buarada ben hala kararsızımkızlar..dr benı pazartesi sabah sezeryane beklıyo ama malını anlamış gibi hem hiçbir ısrarı yok hemde dedi zaten kararını son ana kadar deiştirebilirsin bekleriz hiç problem deil ben burdayım dedi..ayy ben çok korkuyom yaaa :KK43:(

off canım ya senin u dr. da bi alem gerçekten...neyse bir dahakine ona gitmezsin şimdi bu saatten sonra dr. değiştiirilmez mecbur inşAllah doğumuna girer .. ya valla insanın aklına kötü şeyler getiriyo bunlar..hediyeler falan mı bekliyo ki acaba daha fazla ilgi için?
aa karnının indiğini hissedersin demişti bana da dr..senin bebiş kanala girmiştir o zaman karnının düştüğünü sen hissettiysen..yok bizimki hala girmdi kanala falan :)))

bacağın komple mi ağrıyo yoksa kasık bölgesi ve biraz aşağısı mı canım benim kasık bölgesi çok kötü yürürken ayrılacakmış gibi hissediyorum..içerde neler oluyo acaba çok merak ediyorum :)

Canım ağrı kasığımın alt kısmından başlayıp bacağıma yayılıyo çok garip cidden böyle kıpırdatamıyorum hatta zor yürüyorum özellikle geceleri kalkmak çok problem oluyo kalkınca yerimden yürüyemiyorum kimbilir neler oluyo içerde,indiğini hissettim göbeğimin şimdilerde daha rahat nefes alıyorum gerçi midemin yanması geömedi ama belli oluyo yani belkide göbek indiği için bu kadar ağrılar çekiyorum umarım doğuma az kalmıştır..
dr.a gelince valla ne istediğini bi bilsem kaç ay gittik o kadar mesele paraysa yine veririz ama insan direkte soramıyoki para olayını,o yeterki girsin doğuma valla istediği ne hediyeyse yada ne kadar paraysa veririm hiç önemli değil yeterki bebeğim sağlıklı doğsun,onun yüzünden çok strese girdim bazen çok ilgili ama bu doğum konusunda çok ilgisiz bana belirtilerini bile söylemedi doğru düzgün kendi kendime yaşıyorum işte-tatlicadiarzu-

umut kuşun öldü mü ya hasta diyordun çok üzüldüm ben de..bizim de kuşlarımız eksik olmazdı annemin evinde..abim tam bi hayvan severdir ..ama hastalandıklarına, ölümlerine şahit olmak çok kötü :KK43: elden birşey gelmemesi..
pazartesi sezeryana girmezsen bebişinin kendi gelmeye karar verdiği gününü mü bekleyeceksin sezeryan için? yoksa normal doğumda mı karar kılacaksın ?
hakkımızda hayırlsıı olsun canım..korkma ..en nihayetinde çıkacaklar bi şekilde..en hayırlı zamanda sağlıkla gelirler inşAllah... Rabbim yardımcımız olsun..

benimde bacaklarım çok ağrıya belden aşşağı kemiklerim sızım sızım..hem kilodan hem varis var hemde gebelik etkisimi işte artık bılemıyorum...sakat atlar gibiyim..kuşumda öldü :KK43:( ama napim çok üzüldüm bi daha hayvan beslemeye tövbe dedim...resmen gözbebeğime bi çentik acıda o attı gitti..rabbim daha büyük acıyla sınamasın..buarada ben hala kararsızımkızlar..dr benı pazartesi sabah sezeryane beklıyo ama malını anlamış gibi hem hiçbir ısrarı yok hemde dedi zaten kararını son ana kadar deiştirebilirsin bekleriz hiç problem deil ben burdayım dedi..ayy ben çok korkuyom yaaa :KK43:(

Canım ya kuşun için çok üzüldüm ben o yüzden hiç beslemiyorum çünkü hep yakın çevremden duydum insan çok alışıyo ailesinden biri gibi sonrada onu kaybedince çok kötü oluyosun,neyse bundan sonra bebişinle ilgilenirin artık Allah başka acı keder göstermesin,senin normal doğum yapma imkanında mı var,yoksa zorunlu olduğu içinmi sezeryan oluyorsun,valla bende korkuyorum canım ama şansımı denicem normalden yana,kolayca toparlanmak açısındanda istiyorum ama şans bu ya normal diye girip sezeryanda olabilirim herşey Allah tan hakkımızda hayırlısı olsun:ecrin_bebek:

Canım ya kuşun için çok üzüldüm ben o yüzden hiç beslemiyorum çünkü hep yakın çevremden duydum insan çok alışıyo ailesinden biri gibi sonrada onu kaybedince çok kötü oluyosun,neyse bundan sonra bebişinle ilgilenirin artık Allah başka acı keder göstermesin,senin normal doğum yapma imkanında mı var,yoksa zorunlu olduğu içinmi sezeryan oluyorsun,valla bende korkuyorum canım ama şansımı denicem normalden yana,kolayca toparlanmak açısındanda istiyorum ama şans bu ya normal diye girip sezeryanda olabilirim herşey Allah tan hakkımızda hayırlısı olsun:ecrin_bebek:

amin canım saol..hakketen beslememek lazım...işallah dediin gibi yavrularımız yeter sonucta bize...benım herbişi normal.kendim hariç..bende ayrı bi cinsim yanii..evhamlıyım..paniğim..sıkıntılı tuhaf biriyim işte..gözümü açarım kaparım biterdiye korkularımdan sezeryan demiştim..ama şimdi ondanda korkuyorum:1shok:hakda hayırlısı neyseo olsun..bizdaha burdayız efedım bakalım neyler mevla güzel eylera.s.

Canım ağrı kasığımın alt kısmından başlayıp bacağıma yayılıyo çok garip cidden böyle kıpırdatamıyorum hatta zor yürüyorum özellikle geceleri kalkmak çok problem oluyo kalkınca yerimden yürüyemiyorum kimbilir neler oluyo içerde,indiğini hissettim göbeğimin şimdilerde daha rahat nefes alıyorum gerçi midemin yanması geömedi ama belli oluyo yani belkide göbek indiği için bu kadar ağrılar çekiyorum umarım doğuma az kalmıştır..
dr.a gelince valla ne istediğini bi bilsem kaç ay gittik o kadar mesele paraysa yine veririz ama insan direkte soramıyoki para olayını,o yeterki girsin doğuma valla istediği ne hediyeyse yada ne kadar paraysa veririm hiç önemli değil yeterki bebeğim sağlıklı doğsun,onun yüzünden çok strese girdim bazen çok ilgili ama bu doğum konusunda çok ilgisiz bana belirtilerini bile söylemedi doğru düzgün kendi kendime yaşıyorum işte-tatlicadiarzu-

doğum sancısı da bacaklara ve bele de vuruyormuş sanırım..buradan tecrübeli kişilerden okuduğum kadarıyla..tabii şimdi senin bebek de kanala doğru yerleştiyse dünkü ani ağrıların ondan oldu demek ki canım..
sevin valla kanala girdikten sonra sorunsuzca doğar diyo benim dr..iri bile olsa...
mühim olan kanala girmesi..zaten benim doğumu başlatmaya karar verirse suni sancı ile bebeğin kanala yerleşmesini sağlıyacağız diyo..inşAllah ona gerek kalmaz da kendiliğinden yerleşiverirler ...
dr.ların başı çoğu zaman çok kalabalık canım..biraz da o yüzden sanırım...sen bi dahakii gidişiinde güzel bi hediye götür gömlek olur gravat olur...belki doğumuna girme konusunda daha olumlu düşünür o sayede..dediğin gibi ne istediğini de bilemezsin ki..zaten görevi parasını ödeyip gidiyoruz..bedava bakıyolar sanki yavv aaaa -tatlicadiarzu-

amin canım saol..hakketen beslememek lazım...işallah dediin gibi yavrularımız yeter sonucta bize...benım herbişi normal.kendim hariç..bende ayrı bi cinsim yanii..evhamlıyım..paniğim..sıkıntılı tuhaf biriyim işte..gözümü açarım kaparım biterdiye korkularımdan sezeryan demiştim..ama şimdi ondanda korkuyorum:1shok:hakda hayırlısı neyseo olsun..bizdaha burdayız efedım bakalım neyler mevla güzel eylera.s.

Amin canım amin hakkımızda neyse hayırlısı tabikide hem bizim için hem yavrularımız için o olsun,en sonki muayenede tansiyonum 16 çıktı dr.diyorki aşırı heyecanlısın sen nasıl doğum yapacaksın,nasıl yapacaksam yapıcam Allah sabrını verir elbet dedim,dün sancılarım başlayınca ilk kez bu kadar yakın olduğumu hissttim doğuma korktum biraz ama sonrasını düşündüm sonra yavrumu öpüp koklamak sanırım bütün sıkıntılara değecek:ecrin_bebek:

X