2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

temmuz anneleri hep bebeklerinin resimlerini koymuşlar onlara bakıyorum çooook
tatlılar yaa,darısı başımıza biz de koyarız inşallah ,sağ salim bir çıkartalım da şu bıdıkları içimizden
bana fenalık geldi artıııııııııııııııkkkkkkkkkkkk,karpuz yutmuş fil gibi gezmekteeeeeeeeeeennnnnnnn

ya bırde dogumdan sonra 40 gun var ıyımı..:roflol:
40 gunden önce olmaz mıs ya zaten.. hem kanama hem loğusalık..
pff ya ne kaideli işler anacım.. :roflol: töbe töbee.. saglıklı olalımda azcık ertelerik ne edek ya.. naniknanik

valla çokk tebrik ederim betülcüm sizi:))
bencede zararı olmaz,hatta dediğin gibi doğuma yardımcıymış ama benim aşkım nerdeyse başından beri korkuyor,saymadım ama aylardır kardeş kardeş yatıyoruz biz:))
sonra nasıl hatırlıcaz olayı bilmiyorum:))
bana kalsa son ana kadar devam ederdim ama bu koca göbeklerle aslında zor geliyor insana bazen düşünmek bile
ahhh ahhhh eski 34 beden halime dönmek için neler vermezdim:)))

yok betuscum rezıl olcak bır durum ortada:asigim:
sen kendını ıyı hıssettıkten sonraaa hıc sorun yokkk
ya kızlar benım kafama takılıyor dogumdan sonra bebegınızı goturcek cocuk doktoru buldunuzmu?muaynaneye goturceksınız yoksa hastaneye falanmı?mauyeneler cok pahalı ozel hastanelerın hıc degılse ssk anlasması var dıyorum ama bakalım ne olcak sız ne yapmayı dusunuyorsunuz?

bu arada herkeze HAYIRLI RAMAZANlar dilerim kızlarrr
bu sene Ramazan ayında orucumu tutamayacağım ama bakşa bir kutsal görev yapacağım,kızımı emzireceğim inşallahhh

ilk aylar zaten (ilk 6 ay falan) aşıları yapılıyor,kilosu boyu,baş çevresi falan yani gelişimi takip ediliyormuş canım,yani doktorun niteliği çokda önemli değil,tabii Allahtan meleklerimiz sağlıklı olurlarsa,o yüzden ben kendi sağlık sigortamdan kızımada yaptırıp bayındır hastanesinde bebeğiminde kontrol ve aşılarını yaptırmayı düşünüyorum şimdilik

iyi akşamlar hamiş arkadaşlar nasılsınız??????????
yarın 11:30 da randevum var doğum zamanım belli olacak kızlar çok heyecanlıyım..............

iyi akşamlar hamiş arkadaşlar nasılsınız??????????
yarın 11:30 da randevum var doğum zamanım belli olacak kızlar çok heyecanlıyım..............

heyecanlanmakta haklısın canımm yaaa,insanın kalbi bu son zamanlarda daha bir başka çarpmaya başlıyor dimi...
inşallah sende yarın güzel haberlerle geleceksin
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Merhaba, normal doğum yapmak isteyen arkadaşlarım kötü örneklere aldırmayın derim, hatta okumayın, bazen insanlar bazı şeyleri çok abartırlar.Bayılırlar ballandırmaya...Eğerki normale karar verdiyseniz normaden vazgeçmeyin.Ben sezeryan yapıcam çünkü korkuyorum, herkes birbirinin fikrine saygı duysun.Sezeryan içinde bin tane söz söylüyorlar ama umurumda değil.Daha evVel bunun tartışmasını yapmıştım burada, ne normal doğumu kötülerim ne sezeryan yapanı yarım anne vs sayarım.

Son düzenleme:
Kızlar hepinize hayırlı ramazanlar dilerim,Allah ım şu mübarek ayda yavrularımıza sağlıklı bi şekilde kavuştursun inşallah...
Bende dr.umla konuşucam benim sancı eşiğim yüksek acıya sancıya dayanıklıyımdır ama benim heyecanım yokmu,dr.un muayenesine giderken bile elim ayağım titriyor yanlış bişey yapmamak için hangi doğum şeklinin uygun olduğunu danışıcam bakalım hayırlısı olsun..

Ben çarşamba gidicem, bu arada ansiyonum 13 küsurlarda artık öyle bunaldım ki heran korku içindeyim.Keşke yarın doğursam..İçimden hep 1 eylül geçiyor...

Ben çarşamba gidicem, bu arada ansiyonum 13 küsurlarda artık öyle bunaldım ki heran korku içindeyim.Keşke yarın doğursam..İçimden hep 1 eylül geçiyor...

Canım sen çok panik yapıyosun benden bile paniksin inan kendimi öyle sanırdım valla,o yüzden belkide tansiyonun yüksek çıkıyo hep,ama ben önemli bi sorunun olduğunu düşünmüyorum,bu arada zaten az kalmadımı doğuma merak etme çok yakında kızın kollarında olucak sağ salim kavuşucaksın onahihoyyyt

Herkese Hayırlı Ramazanlar arkadaslar!!
mubarek bır aya gırıyoruz bu gece ıtıbarıyle.. Allah hepımıze bol sevap dolu, hayırlara vesile olacak bir ay olmasını nasip etsın ınsallah..
bu ayın ıcınde dunyaya getırecegımız evlatlarımızı bu mubarek aydan nasiplendırsın hayırlı evlat etsın..
kolay doğumlar nasip eylesın, yavrularımızı bagıslasın salıh evlatlardan olsunlar ınsallah..

seda arkadasım, dream81 cok haklı.. sureklı stres ve panık yaparak bebegınede zarar verıyorsun..
her an stres dusunce ıle hem kendını yoruyorsun hem bebegını.. zaten erken dogum rıskı fılan kalmadı ortada artık 37. haftadayız.. herseyı akısına bırak guzel olacagını dusun.. kendını rahatlat kafana takma..
sen rahat olunca bebegınde rahat olur.. bebegını dusun..
surda kac gunumuz kaldı.. Allahın ıznıyle hersey guzel olucak ınsallah..

daha önceki sayfalarda demiştimki sezaryanla doğum yapanlar eşya ne kadar koydular hastane çantasına fazla yada eksik götürmek istemeyiz ve kaç gün kaldılar bilen varsa cevap yazsın lütfen

canım benim doğum hişkayemin olduğu linke yazdım neler kullandığımız...bak istersen..

Kızlar bakın ne buldum....

Doğumun Yaklaştığını Haber Veren Belirtiler

--------------------------------------------------------------------------------

Gebeliğin son aylarında rahim göğüs kafesine kadar yükselir, yaptığı basınç nedeniyle nefes almak zorlaşır, mide ve bağırsak şikâyetleri olur.

İlk gebeliklerde doğumdan bir-iki hafta önce, sonraki gebeliklerde doğumdan yaklaşık birkaç gün önce bebeğin başının doğum kanalına yerleşmesi üzerine rahmin yüksekliği 2-3 cm azalır. Bu durum gebe kadında rahatlama yaratır. Daha rahat nefes alıp verir. Mide ve bağırsak şikayetleri azalır. Bunun yanı sıra idrar torbasına basınç arttığı için sık idrara çıkılır. Gebeliğin 28. haftasından itibaren rahimde zaman zaman kasılmalar, sertleşmeler meydana gelir. Bunlar normaldir ve genelde ağrısızdır. Bazen ağrılı olduğunda bunlara yalancı doğum ağrısı denir. Rahmin doğuma hazırlık yaptığı bu kasılma egzersizleri son haftalarda oldukça sıklaşır.

Doğumdan bir-iki gün önce hormon düzeyindeki değişiklik nedeniyle vücuttan su atılması ve iştah azalması meydana gelir. Bu nedenle 1-2 kg. kilo kaybı görülebilir. Doğumun gerçekleşeceği gün vücutta doğumda kullanılmak üzere kullanılan enerjinin bir kısmı açığa çıkarılır. Birçok gebe kadın bu enerjiyi doğumda kullanmak yerine kendilerini zinde ve dinamik hissettikleri için temizlik, alışveriş, gezme gibi işlerde kullanır. Bu enerjinin amacı dışında kullanılması, gebe kadının doğumda kolay yorulmasına, doğumun zor ve uzun olmasına neden olabilir. Onun için gebelerin 38. haftadan itibaren kendilerini her zamankinden daha iyi ve zinde hissettiklerinde, bunun doğumun yaklaştığını belirten bir belirti olduğunu düşünüp, enerjiyi başka amaçla kullanmaları, aksine istirahat etmeleri ya da hafif işlerle oyalanmaları gerekir. Bazı gebelerde doğumdan bir-iki gün önce vücudun bağırsakları temizleme işleminden dolayı ishal meydana gelebilir.

Doğumun yaklaştığını gösteren bu belirtiler her gebe kadınca yaşanmayabilir ya da fark edilmeyebilir. Bu da normaldir.

yok canım baygın olmuyorsun...ayıksın..beline iğne vuruluyor hissetmşyorsun bşile...sonra uyuşmaya başlıyorsun...sen farkında bile değilken bakıyorsun bebeğin ağlıyor...ikişler yapılıyor...odana geliyuorsun..hep ayıksın...hemen bebeğini kucağına veriyuorlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…