2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

herkese selam kimsecikler yok galibaaa, artık bende izne ayrıldım kızlar yarından itibaren evdeyim herkes işyeinde doğum yapacağım diye korkuyordu. ama içim rahat bütün işlerimi hallettim. geçen hafta da ablacım geldi aydından oda evi temziletti 2 kadın tutuuk sağolsun evimi pırıl pırıl yaptı gitti. bebek odasını bile hallettik çantada hazır, artık rahat rahat doğurabilrim.. yaa kızlar bu doğum hikaylerini okuyorum temmuz ağustos annelerinde hepsi de çok kötü bahsetmiş, gerçi benim daha kesin değil nasıl doğum olacağı yarın belli olacak hemotoloji doktoruna gidicem o doktorumla konuşacak ondan sonra belli olacak hayırlısı ne ise o olsunnn

aytencım merhaba dedıgın gıbı bugun kımsecıkler yok:1no2:hava cok sıcak bız kapı dısarı cıkamadık valla herkes gezıyor galıba:))
hayırlısı olsun canım ızne ayrılmısın ne guzel..artık bol bol dınlenırsın.ıslerınde bıtmıs.ne guzel.bızde ınsallah onumuzdekı hafta buyuk temızlık olucak kısmetse:)
canım dogumdan kotu bahsedenlerı bence hıc takma ben hıc onemsemıyorum cunku ınsanda gergınlık yaratıyor.en ıyısı dua etmek..allah hepımıze yardım etsın..bır avazda kurtulalım ınsallah:CüvCüv:

canım sen sezeryan olacaksın sanırım. vallahi ben o doğum hikayelerini okuyunca doktorların kararına bakmadan sezeryanmı olsam acaba diyorum. hayırlısı diyorum hepp ama inan aklım karmakarışık oluyor korkmuyorda değilim.:1shok:

aytencim bende her zaman normal doğumdan yana olan biriyim ama bende bu hikayeleri okurken acaba sezeryan mı olsam diye aklımdan geçmiyor değil ama bide şu açıdan düşün kaç değişik hikaye var hepsi farklı farklı şeyler anlatmış bunların bizim başımızdan geçiceği ihtimali çok düşük hem şöyle de bi durum var okurken herşey daha korkutucu geliyor insana ama yaşarken o duyguları daha dayanılabilir oluyo tabiki sonuç olarak yinede hangisi bizim için daha uygun ve sağlıklı olucaksa onu tercih ederim doktorum sezeryan senin için daha uygun derse normal isterim diye de diretmem

evet canım ben sezeryan olucam.ama ınankı korktugum ıcın degıl...benım tek derdım bebegımın acısından daha az rısk bırde doguma gıderken sevdıklerımın yanımda olması en basta esımın...
herkesın gonlune gore olsun ınsallah..hepımızın ıstedıgı gıbı olsun...a.s.

evet haklısın canım bende öyle düşünüyorum ama işte insanlık haliii bakalım yarın ne diyecekler bana sezeryan derlerse bende haftaya olurun sanırım allah hayırlısını versin hepimiz için.

duygucum senin sezeryan tarihin belli değilmi daha bebiş kaç kiloymuş gelişimi nasılmış?

allah herkesin gönlüne göre ve en hayırlısı neyse onu versin tabiki hepimiz bebişlerimizi en an riskle dünyaya getirmek istiyoruz temennim kalan sayılı günlerimizi de hayırlısıyla bitirip yavrularımıza hayırlısıyla kavuşmak

arkadaslar ıkı gundur enerjımı yogun sekılde kullanıyorum..
geceden ve sabahtan mısafır agırladım.. anca gıttıler.. esımı tarafı ..
coluk cocuk kalabalık nevrım dondu kafamçokkarıştı ama mecbur gayretlı oluyor ınsan bı sekılde..
ay onlar gıdınce ev ne kadar sessız geldı yaa.. huzur bu bence.. :roflol:
bunu da atlattım ya doguma kadar daha mısafır alacagımı sanmıyorum.. :bbo:
yarından ıtıbaren cumartesıye kadar kıtaba gomulucem yıne sonrasında rahatlayacagım Allahın ıznıyle.. :Saruboceq:
artık dogurmak hafıflemek rahatlamak ıstıyorum.. merdıvenlerı hızlı cıkmak, koşmak, spor yapmak ve turk kahvesıyle keyif sigarası tutturmek ıstıyorum..
yuzustu yatmak ıstıyorum.. eşimide özledım.. :asigim:
zayıflamam lazımmm... pff amma mızmızlandım hee.. :çok üzgünüm:

Kızlar selamlar herkesee
Yarın İllk eylül annesi basketchi oluyormuş,tabii bizim yaramazlardan biri hırs yapıp birinci olmak için geceden gelmeye karar vermezse...Hadi bakalım asıl Eylül anneleriii sıraya dizileliiim 2. kim olmak isteeerrr???:1rolleyes:

Ben isterdim ama daha eşim yanım yok,Duygu eşin yanında olabilsin diye sezeryan olmak istiyorum demişsin canıım yarama bastın bazen benimde aklıma gelmedi değil gidip tarihi belirleyelim,eşim bu günü yaşasın diye ama zor tuttum kendimi,normal olsun bakalım,ben ne yapayım,eşim İstanbulda hala 5 Eylüle kadar doğurmazsam gel demiştim,yanımda olmasını çooook istiyorum.İnşallah kızım babasını bekler.:Saruboceq:
Bir de bekleyip bekleyip 17 Eylülde(internette yazan ve doktorun olabilir dediği son tarih) gelirmiş babası gitmeden 2 gün önce ona da çok üzülürüm babası onu doğru dürüst göremez diyee,amaaan benim kaderim hangi güzel günümüzde bir arada olabildik ki,İsyan edesim geliyor ama,allahım sabır ver deyip geçiyorum.senağlama

Betüüş bu yazdıklarını yapmayı ben de deli gibi özledim hele kocamı,bizde söylemesi ayıp 4 aydır tık yok,benim eşim yanımdayken de yapamadık yani ben 6 aylık falandım izine gelmişti o zaman ama eşim uzak durdu,hamilesin bişey olur diye korkuyorum dedi yaklaşmadı bana,e sonra da İstanbula görevinin başına gitti geldiğinde ben zaten 36 haftalık olmuştum yine yapmadık bişey.
:1no2:

duygucum senin sezeryan tarihin belli değilmi daha bebiş kaç kiloymuş gelişimi nasılmış?

aytencım benım sezeryan kısmetse 15 eylul yada 16 eylul olucakbebısımın gelısımı ıyı dedı doktor en son 35.haftada 2600 gr dedı.yanı 10 gun once.doguma kadar 3 kg yu gecer dedı ama bakalım ınsallah:Saruboceq:
yarın 3 boyutlu ultrasona gıdıcem bakalım kılosunuda ogrenıcem ınsallah:1hug:

canım umarım senınde esın dogumda yanında olur allah buyuk bakalım bellımı olur hıc uzme kendını:1hug:
bende yanımda olsun dıyorum ama nasıp tabıkı allah bılır artık...

ay canım sen benden de vahım durumdasın.. :roflol:
yok bızım o kadar olmadı.. daha bır hafta bıle olmadı ama..
hergun bıle olsa ne kadar oncekı gıbı olabılırki.. ben tazecık halımızı ozledım.. :asigim:
eskı formuma donup yıne genc ve taze aşıklar olarak devam etmek ıstıyorum kaldıgımız yerden.. :roflol: :asigim:
neyse fazla özele girdim galiba.. :bbo: ama dıgerlerınıde cok ozledım dedıgım gıbı..
az kaldı sabırr ne edek..

bızımde yaklasık 1.5 ay oldu sanırım ondan sonrasına ikimizde cesaret edemedik:asigim:

betus 1 hafta oncemı dedın:1shok:ay valla ne buyuk cesaret ben hayatta cesaret edemezdım:1no2:valla kutlarım:roflol:

bızımde yaklasık 1.5 ay oldu sanırım ondan sonrasına ikimizde cesaret edemedik:asigim:

betus 1 hafta oncemı dedın:1shok:ay valla ne buyuk cesaret ben hayatta cesaret edemezdım valla kutlarım:roflol:

:roflol:
ya doktor 34 ten sonra onermıyoruz dedıgınde 1 hafta hatta 1, bucuk hafta yaklasmadık bırbırımıze..
ama gecen gun seyedemedık ıste.. konusturmayın benı.. :roflol:
ya ben cok yerde okudum son gune kadar onerılıyormus dogumu kolaylastırırmıs hatta..
ama yınede cok sık olmuyor.. en sondan bu yana 2-3 gun oldu sanırım ama sureklı 2-3 gunde bır olmuyor.. kafamçokkarıştı
neyse.......... :roflol: zayıflamam lazımm... kotlarımı gıymek ıstıyorum ben.. senağlama
38 bedene donmek ıstıyorum.. senağlama

Kız betüüş kot mot lafı değiştirme bakiiim
valla ben de cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum,ben de erken doğumu tetikler veya enfeksiyon falan korkusu oldu o yüzden kociş olsa bile ben cesaret edemezdim...
Bir de bu koca göbekle ne bilim yaa biz hiç denemedik,ama canımız istemiyor değil..

maşallah maşallah :roflol:sen yınede dıkkat et arkadasım:asigim:ustun performansınızdan dolayı kutluyoruz:roflol:

:roflol::roflol:
ay Allah ıyılıgını versın emi.. nereye kadar ıneyım artık lafı degıstırmeyımde..
ya bende onu dıyorum ya ıste koca gobekle her gun olsa ne olur kı dıye..
o yuzden kocamı ozledım dıyorum zaten.. :çok üzgünüm: valla ben cok okudum.. kadın dogumcu bır ablam var yakınım onunla da sureklı konusuyorum.. 34 ten 36 ya pek onerılmez dedı ama 36 dan sonra bır engel olmadıgı surece doguma kadar olabılır dedı sız rahat edebıldıkce..
cunku dogumu kolaylastırırmıs.. a.s
34 hft dan 36 hftya kadar olmamasının sebebı de herhangı bır erken dogum sebebı yaratmasın dıye.. ama 36 yı gectıkten sonra erken dogum denılen sey ortadan kalkıyormus.. a.s
yanı her an dogumun olması normalmıs o haftadan sonra.. bunu kendı doktorumda soylemıstı..
o yuzden 34 ten sonra bızde yapmadık 36 ya kadar..ama 36 dan sonra oldu ıste..
rahatsız hıssetsem bır problem sezsem tabıkı olmaz ama oyle bırsey olmadı.. doktor da oyle dedıgı ıcın oyle cok seyetmedık ıste.. naniknanik

Yok canıııııımm:roflol::hooray:
maşallah allah artırsın ne var rezil olacak kız...
peki doğumdan sonra ne zaman olur dersiniz?fisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…