2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

ya kalp atışlarını duymak için vajinal ultrasona gerek varMı? normal ultrasonla duyulmuyormu? ay sıkıntı bastı birden...benim ilk gebeliğim ve çok heyecanlıyım.. çok güzel bir duyguymuşş. hep dua ediyorm allah olmayanlara da versin..
bu arada ben çok uyuyorum ya sevmem o kadar uyumayı.. ne zamn geçer acaba bu uykular..?

ya kumralım inş. başlamaz mide bulantılarım. haftaya okullar açılacak.. derslerde öğrencilerin üstüne çıkarmayayım bide..:)) lise öğrencileri zaten haylazların yanına yaklaşıp çıkarırım.. istemeden oldu derim ii fikir dimi.. :))

hiç sorma muscan ben sınıfta ders anlatırken mide bulantım başladı çocugun birini kraker almaya gönderdim.bi gün sonra baktım öğrencilerin herbiri bişe getirmiş mide bulantınıza iyi gelir öğretmenim diye tabi ilkokul çocugu daha saf oluyoo

ya kalp atışlarını duymak için vajinal ultrasona gerek varMı? normal ultrasonla duyulmuyormu? ay sıkıntı bastı birden...benim ilk gebeliğim ve çok heyecanlıyım.. çok güzel bir duyguymuşş. hep dua ediyorm allah olmayanlara da versin..
bu arada ben çok uyuyorum ya sevmem o kadar uyumayı.. ne zamn geçer acaba bu uykular..?

6. ve 7. haftada kalp atışlarını duyarsın güzelim.benim doktorum vajinal bakmadı ama normal görünmezse bakabilir belki.uyku halin 1-2 hafta sürer benim öle oldu ama kişiden kişiye değişir en kısa sürede geçer umarım

hiç sorma muscan ben sınıfta ders anlatırken mide bulantım başladı çocugun birini kraker almaya gönderdim.bi gün sonra baktım öğrencilerin herbiri bişe getirmiş mide bulantınıza iyi gelir öğretmenim diye tabi ilkokul çocugu daha saf oluyoo

ay kıyamam ben onlara ne güzel bi sınıfın var canım çok şanslısın seni üzmezlerde onlar şimdi :dance:laelaelaelaelae:nazar:

hayırlıolsun süreyya tebrik ederim.. ben de 21 eylül de anne olacağım inşAllah
en kısa sürede bulantılardan kurtuluruz inşallah

Merhaba arkadaşlar, nasılsınz ben 3 gündür bakamıyordum.Evde istirahata devam ediyorum.Notbookuda çok fazla kaldırıp indirmemem gerektiği için pek açmıyorum.Eğer hamileliğim devam ediyorsa bugum tam 7 hafta 5 günlük.Kontrolüm tam 1 hafta sonra.Sizde de bendeki gibi korkular oluyor mu? Ben acaba hala yaşıyormudur diye düşünüp duruyorum.Çünkü İnternetten okuduğum kadarıyla ve benim teyzemin de başına geldi bebeğin kalbi durduktan 2 hafta sonra ancak muayenede belli oluyormuş.Kanama ve ağrı sonraları olabiliyormuş.İşte bu beni çok korkutuyor.Doktorum şakayla karışık 2. el ultrason cihazım var sana uygun fiyat çekeriz evde arada bir bakarsın dedi :))

kizlar bugun oktora gittim ,bebegim iyiymis 6 haftalik dedi doktor,eve gelince hafif kan geldi cok korktum doktoru aradik normal dedi ilk muayeneden sonra olur dedi ama ben korktum tabi .

ya bride hepimiz korkuyoruz ,kolay degil icimizde bir can tasiyoruz ve ona zarar verirmiyiz diye korkariz ,benim ikinci hamileligim ,bir oglum var ama ikincisinde dahada cok heyecanliyim ,ben boyle olucagini tahmin etmemistim .

bride hepimiz insallah saglikla bebeklerimizi kucagimiza aliriz .

merhaba bende 7+5 günlük hamileyim 6 haftalıkken gittik doktora doktorum şu tarihte gel demedi 12 haftalıkken bazı testler oluyomuş onu söyledi beklemelimiyim sizceyada 10 haftalıkken gitsemmi acaba sizler ne sıklıkta gidiyosunuz doktora

mehtapelif şimdi yazını okudum benimde ikinci hamileliğim başka cevap yazan olmadısanki ilk hamileliğimmiş gibi çünki oğlum 12 yaşında bayağ bi ara geçti üstünden duygularım çok karışık sevgiler

benim oglum 4 yasinda canim ,sen baya ara vermissin . ama endiselenme hepimiz karisik duygular icindeyiz.
ben bugun doktora gittim ilk kez ,6 haftalik 2 hafta sonra yine cagirdi ,doktorun ne zaman gel derse o zaman git ama bir problem olursa tabiki git doktoruna ,
allah seninde bebegini saglikla kucagina almani nasip etsin canim

cevaplandırdığın için çok teşekkür ederim tüm annelerin bebeklerini sağlıklı şekilde kucaklarına almayı nasip etsin allah

selam arkadaşlar,
bizim bebiş de 26 eylülde gelecek inşallah
ben ilk 25 ocakta gittim doktora sadece kesesi göründü (0,8 mm idi normal mi sizce )
neden bilmiyorum ama çok endişeleniyorum . boş gebelik olabilir mi diye . ilk bebeğim ondan ve çok araştırmaktan sanırım korkularım.
şu anda 6+5 günlük .. cuma doktora gitcem .inşallah problem yoktur
sevgiler & iyi hamilelikler :)

Merhaba gözde Benimki de 6+5 günlükken larından yapılan ultrasonda görünmüyordu.Vajinadan bakınca çok net görülüyor.Kalbi falan bile görünüyor.Ama karından bakılanda kara boş bir leke şeklinde.Birde benim rahmim retrovert yani arkaya dönük dr ondan görülmüyor dedi.

kizlar anlasilan hepimiz cok tedirginiz umarim su 3 ayi atlatinca daha azalicaktir korkularimiz ,kotuyu dusunmeyelim kotu olmasin ,napalim oyle boyle gecicek bu gunler ,insallah hayirlisiyla hepimiz birbirimize guzel haberlerimiz vericez.benim bebegimde vajinal muayenede gorundu ,karnimdan bakilmadi ,daha kucuk gorunmeye bilir canim merak etme.

kıslar bugün size katılamadım özledim valla sizi ama anneciğim sabah ille bana gel diye tutturunca mecburen gittm şimdi döndüm ve geçmişe bakacak halim yok fena uykum var yatıcam hemen artık sabah bakarım geçmişe umarım sorun yoktur .
buyazıyı bu saatte okuyana iyi geceler sabah okuyana günaydınlarrrrrrrrrrrrrr

Merhaba gözde Benimki de 6+5 günlükken larından yapılan ultrasonda görünmüyordu.Vajinadan bakınca çok net görülüyor.Kalbi falan bile görünüyor.Ama karından bakılanda kara boş bir leke şeklinde.Birde benim rahmim retrovert yani arkaya dönük dr ondan görülmüyor dedi.

aynı durum bende de söz konusu ilk muayenede karından bakıldı(2 hafta önce) sadece rahimdeki kalınlaşmayı gördü doktor ve rahmin arkaya dönük dedi alttan bakmadı..Yarın gene gidicem bakalım artık Allah yardımcımız olsun bebeklerimize ve bize sağlık versin ...yerimseniben

kızlar bende eylülde annne olcağım
TAHMİNİ TARİH 12 EYLÜL TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM
HERKESE SELAM

seninle sat tarihlerimiz aynı sanırım aralık 7 degil mi.ama doktorum cumartesi günü gelişimine göre 15 eylül gibi görünüyo dedi kısmet bakalımm

X