2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

yağmur benim normal yolla oldu, hamilelikte bir sorunum da yok şimdilik, herkese veriliyor sanırım.. bana da ; progestan,çocuk asprini,folbiol verdi doktor...
Allah hepimizin bebişlerine sağlık versin..

demir ilacını da son aylarda vereceğiz dedi şimdilik gerek yokmuşş
ama kanda demir eksik olsa verirdi sanırım..
herkese sağlıklı hamişlikler ve bebişler..

Canım ya çok sağol inan içimi rahatlattın aynı ilaçları kullanıyosak benimkide sağlıkla ilerliyor demekki...Demir ilacını başlarda kullanılıyo sanıyodum iyi oldu yazdığın...İnsan ister istemez doktorundan şüphe duyuyor....

Temennilerine bende katılıyorum canım allah bebeklerimize ve bize sağlık sıhhat versin....

Canım ya çok sağol inan içimi rahatlattın aynı ilaçları kullanıyosak benimkide sağlıkla ilerliyor demekki...Demir ilacını başlarda kullanılıyo sanıyodum iyi oldu yazdığın...İnsan ister istemez doktorundan şüphe duyuyor....

Temennilerine bende katılıyorum canım allah bebeklerimize ve bize sağlık sıhhat versin....

canım bende demir eksikliği vardı hamilelik öncesi ; tadavi olmuştum..
o yüzden kan sayımı istedim doktordan ama değerler normal çıktı.
sende de kansızlık sorunu yaşadıysan kan sayımı yaptır en güzeli..
ama kansızlık problemi yaşamadıysan ; demir ilaçları ileriki dönemlere :1hug:

kizlar bulantisi olan varmi ,benim simdiye kadar yoktu ,6 .hafta icindeyim dun butun gun icim karisti ,cikaramadimda ,cikarsam rahatlardim belki neyse ki bugun yok ..sizde varmi bulantisi olan ?

kızlar 8 haftalık hamileyim benim de sorunum hergün karnım ağrıyo miğde bulantısınada su tavsiye ederim ve ara öğünlerde meyva yersek mide bulantısı çok olmuyo az ve sık yemek gerçekten işe yarıyo anne adayları

kizlar bulantisi olan varmi ,benim simdiye kadar yoktu ,6 .hafta icindeyim dun butun gun icim karisti ,cikaramadimda ,cikarsam rahatlardim belki neyse ki bugun yok ..sizde varmi bulantisi olan ?

ben de 6 haftalık hamileyim düne kadar yoktu dün sabah su içtim o bile geri çıktı yaa :KK43:(
bugün iyiydim ama akşam yemeğinden sonra kötü oldum :KK43:(
sea-band diye bir ürün varmış akupunktur gibi etki ediyormuş ilaç içermiyormuş ve yan etkisi yokmuş
ben bunu denemeye karar verdimm.. :1hug:

kızlar 8 haftalık hamileyim benim de sorunum hergün karnım ağrıyo miğde bulantısınada su tavsiye ederim ve ara öğünlerde meyva yersek mide bulantısı çok olmuyo az ve sık yemek gerçekten işe yarıyo anne adayları

canım su derken çok su içmek mi iyi geliyo diyorsun ??

ben büyük bi bardağa suyu doldurup yudum yudum içiyorum hem rahatsız etmiyo hemde günlük su ihtiyacımı gideriyorum sanki meyva suyu içer gibi birden yüklenmiyorum ve de acıkmaya fırsat vermeden bişeyler atıştırırsan pek bulantıda olmuyo

kaç haftalık hamilesin canım ??
bende birşeyler yedikten sonra bulantı oluyo dün başladı düne kadar rahattım
:KK43:(

ben 8 haftalık hamileyim yediğin şeyleri çok yersen şişkinlik yapıyo oda bulantı yapar dediğim gibi az ve sık yemelisin doktorlarda aynı şeyi söylüyo ve birde üşütmemeye bak oda yapar zaten arada bulanmasıda normaldir olacak o kadar

evet haklısın canım üşüttüm de sanırım çarşamba günü dışarıda perşembe başladı bulantılar yoksa rahattım :KK43:(
sağol canım önerilerin için ..

Benim su içince midem bulanıyor.Doktor ne kadar iç dediyse de içemiyorum.Birte sabaha karşı 4-5 gibi koca bir bardak suyu içebiliyorum o zaman midem hiç bulanmıyor.Fakat gün içinde içemiyorum.

merhaba kızlar
benim hamileliğim de 10+3 te.SATıma göre 28 ağustos ama 7 ocakta dr.a gittiğimde muhtemel doğum tarihin 1 eylül dedi.sanırım ilk eylül annesi ben olacağım inşallah.allah hepimize sağlıklı evlatlar versin.benim mide bulantılarım oluyordu sabahları.kraker yiyince geçiyordu.artık yok denecek kadar azalmaya başladı.
dr.a gittiğimde herşeyin normal olduğunu söylemişti.olması gereken yere yerleşmiş dedi.yumurtalıklarımda bir sorun olmadığını filan söyledi.
bu ayın 7 sinde gitmemiz gerekiyodu aslında ama biz gidemeyeceğiz galiba.çünkü kooperatife yazılmıştık.para biriktirmemiz gerekiyor.sağlıklı olduğunu duyunca bir ay gidip bir ay gitmeme kararı aldık.ama ben bebeğimi çok merak ediyorum ve vicdan azabı duyuyorum.napacağımı bilmiyorum ya kızlar.

canım allah bebeğine sağlık versin inşallah ama ne yap et aylık kontrollerini aksatmamaya gayret et allah yardımcınız olsun rızkı ile gelir bebeğiniz inşallah

Benim su içince midem bulanıyor.Doktor ne kadar iç dediyse de içemiyorum.Birte sabaha karşı 4-5 gibi koca bir bardak suyu içebiliyorum o zaman midem hiç bulanmıyor.Fakat gün içinde içemiyorum.

fazla değil ama tuzlu leblebi falan al ye canım elinin altında olsun bulantıyada yarar su da içiriz muz ve zencefil de bulantıya birebirmiş hamişlere öneriliyormuşşşş

Günaydınn 2008 Eylül anneleri... :teytey::dance:

Ne kadar güzel artık yavaş yavaş korkularımız azalıyor kalp atışlarımız duyuyoruz.. İnşallah 9 ayımızda böyle sağlıkla geçer... Allah hepimize hayırlı doğumlar ve hayırlı sağlıklı bebişer nasip eder..
Ben bulantılarım için badem yiyorum.. Bende işe yarıyor.. Bir de çok az ama sık sık yemeği deneyin... Suyu da yemek aralarında içmeyin ki mideniz fazla dolmasın.. O da bulantı yapar.. Aralarda yudum yudum içmek daha iyi...
:nazar:a.s.

:nazar:arkadaşlar günaydın... geçen gün bebeğimin kalp atışlarını duyamamıştık. sonra başka doktora gidip gördük bebişimin kalp atışlarını. yeni doktorum 16. haftaya kadar gelmenize gerek yok dedi. ama ben merak ediyorum. bebişimi görmek istiyorum hep. martın 20'sine kadar beklmemem gerekiyor. nasıl geçer zaman bilmiyorum. birde arkadaşlar bebeklerimizin cinsiyeti ne zaman belli olacak. 4. ayda diye biliyorum ben ama bilgisi olan varsa...:nazar:a.s.

sağo papatyam amin inşallah.allah hepimizin bebeklerine sağlık versin.dün eşimle konuştuk.gitmemiz gerkiyorsa gideriz o zaman sen ayarla dedi.içim rahatladı biraz.

güüüüüünaydıııııııııııııııınnnnnnn anniş adayları bugün nasılız bakalımmmmmm benim kasık ağrım devm ediyor bel ağrım hafif gibi henüz artış yok bakalım nasıl devam edecek

sağo papatyam amin inşallah.allah hepimizin bebeklerine sağlık versin.dün eşimle konuştuk.gitmemiz gerkiyorsa gideriz o zaman sen ayarla dedi.içim rahatladı biraz.

snin için sevindim canımmmm hadi bakalım bebişini rahat rahat görürsün inşallah resmini almayı unutmmmaaaa ben ilk resmi aldımmmm her ay alacağım albüm yapacağımmm defter aldım çokkk hoş bişiii hem resim yapıştırıp hem doğuma kadar anılarımı yazacağımmmmm

kızlar ben bebişim daha hayatımda yokken başlamıştım günlük tutmaya.. Aralık ayında bir blog oluşturdum. Gelmekte nazlanan bebeğime diye... Hergün onun gelmesini çok istediğimi yazdım..Ve hayatımda olan olayları.. Ve meleğim sesimi duydu...aralık ayında geldi.. şimdide hergünümüzü olan olayları yazıyorum..
Bana yaptıklarını doktorumuzun söylediklerini... Babamızın hislerini... Göbek fotolarımızı da 8. hafta itibariyle çekmeye başladık... Ona güzel bir anı bırakmak istiyorum...
Herkese de tavsiye ederim.. Bebeğime şimdiden gelen hediyelerinde resimlerini çekip tarihine göre sitemize ekliyorum...

kızlar ben bebişim daha hayatımda yokken başlamıştım günlük tutmaya.. Aralık ayında bir blog oluşturdum. Gelmekte nazlanan bebeğime diye... Hergün onun gelmesini çok istediğimi yazdım..Ve hayatımda olan olayları.. Ve meleğim sesimi duydu...aralık ayında geldi.. şimdide hergünümüzü olan olayları yazıyorum..
Bana yaptıklarını doktorumuzun söylediklerini... Babamızın hislerini... Göbek fotolarımızı da 8. hafta itibariyle çekmeye başladık... Ona güzel bir anı bırakmak istiyorum...
Herkese de tavsiye ederim.. Bebeğime şimdiden gelen hediyelerinde resimlerini çekip tarihine göre sitemize ekliyorum...

nerde kıs bu blogggggg merak ettim bu sitedemiiii özellmmiiii

X