2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

ya kızlar bende magnezyum ve kalsiyum ilacı alıyorum ama dün sabah feci sol baldırıma kramp girdi ağladım valla nasıl oluyor anlamıyorum ilaçları da alıyorum peynir yiyorum hergün 2 bardak ayran içiyorum sütle aram pek yok şua ara ama zorlada olsa en az 3 gece içiyorum eeee bu neydi şimdiii hala bacağımda sızısı devam ediyor hareket ederken

canım kramp girdiği zaman ayak ucunu kendine (yüz tarafına doğpru) çek..kramp rahatlar ve sonrasında ağrı bırakmaz...yoksa tüm gün devam edebilişr...

kızlarrr yaaa benim göbek feci oldu çatlaklar önemli değilde kaşıntı öldürdü beni krem mrem kar etmiyor neyapsam acepp mahvoldum yahuuuu

Ben senin sorunu yanlış görmüşüm canım çatlaklarla başın dertte sandım geçmiş olsun o zaman o kaşıntı işini bilmiyorum ama randevu almışsın nasılsa inşallah önemli bişey değildir hamilelik işte bütün sorunlar bu dönemde çıkıyo hayırlısı artık

hicran oluyor bendede ama en azından eskisi gibi sık değil inan kimse benim kadar süt içmiyordur herhalde ben süt manyayım çünkü frenliyorum kendimi dr dediği kadar tüketmeye çalışıyorum ama çatlaklar kaşıntılar kramplar olacağı varsa oluyor haplar sadece azaltıyor bence

sizi iyi sohbetler arkadaşlar biz biraz evi toplayalım bari bu tembellik nereye kadar hadi kendinize ve bebişlerinize dikkat edina.s.

papatyam doktoruma sordum herşey iyi dedi o kadar bana hiçbir açıklama yapmadı. kilo boy sağlık hiçbirşey söylemedi.özeline bir gideyim o zaman diyeceğim şeyler çok kendisine.maşallah bebeğime ya 44 cm olmuş. kiloda 2134 grammış...birde doktor 31 haftalık diyor bana ama ultrasonda 33 haftalık gözüküyor. bu sonuç doğum tarihini değiştirirmi ?

muscanım o zaman bu çentik olayı :) tansiyonla alakalı sanırım. kaç haftalık hamiştin sen ? bebeğinin kilosu sağlıksız anlamına gelmiyor üzülme sen. anne baba zayıfmış size çekicek tabi..:)

bebeğin haftasına göre önde olması önce doğacağı anlamına gelmiyormuş.ben araştırmıştım.

hosbulduk canım benım bende ozledım valla:)
allaha sukur bıttı tasınma ıslerı ama hala ıvır zıvır ugrasıyoruz ıste..bu haftada bebek odası gelıcek nasıpse ondan sonra rahatlıcaz ınsallah..valla yaz bıttı tatıl yuzu gormedık hafta sonları dısında ıyıce sıkıldım artık:KK43:
benımde oglum asagı vuruyor zaman zaman ozellıkle tuvalete oturunca oluyor cok korkuyorum bırsey olcak dıye hemen kalkıyorum:1shok:
sen nasılsın canım nasıl gıdıyor?kılolarımız zaten aldı basını gıdıyor ama bu ay tasınma telası ve sıcaklar bırde ustune bende reflu basladı daha az yedım sanırım gecen ay 4.5 kg almıstım bu ay 2 kg aldım ılk olarak..aslında o bıle fazla bana ama ne yapayım ya..

Ay duygu iş yerindeyim yemek yedim ama uyuyacağım şimdide.. Zor duruyorum ya... Hep tuvaletim var gibi... Zor geliyo artık gidip gelmek.. Yarın 37'ye kadar çalışabilir raporunu almaya gideceğim öğleden sonra. vizite kağıdı alıp gidecekmişim. Ağustos 4-16 arası yıllık iznimden 2 hafta izin kullanıp dönüp bi hafta çalışıp doğum iznine çıkacağım. ağustos ayını da o şekilde bitiririm böylece. Bi ay daha maaş alırım bari. Bu şekilde düşündüm. 5 haftayı sonraya aktarırsam iyi olur, yıllık iznimide hiç kullanmadım onu da arada bu şekilde kullanırım artık...
İnşallah zamanında gelir bıdıklarımız, öyle yorgunum ki erken gelirse diye korkuyorum daha hiç toparlanamadım. Birde hastane konusu kafama takılı işte...

ben kızımın son yıkanmayan kalan kıyafetlerini yıkadım...yıkıyorum yıkıyorum bitmiyor sanki..şimdi Allah a şükür herşeyi yıkandı...ütülenenleri yerleştirdim dolabına...yıkananlar askıda :))) sağlıkla gelsin bebişlerimiz aldıkalrımız sağlıkla giysinler inşalah...

Ay duygu iş yerindeyim yemek yedim ama uyuyacağım şimdide.. Zor duruyorum ya... Hep tuvaletim var gibi... Zor geliyo artık gidip gelmek.. Yarın 37'ye kadar çalışabilir raporunu almaya gideceğim öğleden sonra. vizite kağıdı alıp gidecekmişim. Ağustos 4-16 arası yıllık iznimden 2 hafta izin kullanıp dönüp bi hafta çalışıp doğum iznine çıkacağım. ağustos ayını da o şekilde bitiririm böylece. Bi ay daha maaş alırım bari. Bu şekilde düşündüm. 5 haftayı sonraya aktarırsam iyi olur, yıllık iznimide hiç kullanmadım onu da arada bu şekilde kullanırım artık...
İnşallah zamanında gelir bıdıklarımız, öyle yorgunum ki erken gelirse diye korkuyorum daha hiç toparlanamadım. Birde hastane konusu kafama takılı işte...

canım bende aynen senın gıbı tasınırken o kadar yoruldum ve stres yasadımkı o zaman dogurmadım ya bır daha dogurmam dıyorum:))
1 ay daha maas alman senın ıcın tabıkı ıyı olur ama yınede kendını fazla yorma artık dınlen sende tatlım..
bende bu cumartesı doktora gıdıcem nst ye baglancakmısım bırde dogum ıcın konusuruz demıstı ama hastane falan konusulurmu bılmıyorum..

deryacım ben klımayı 26 dereceye ayarlıyorum ama herhalde sabaha kadar calıstıgı ıcın artık buz gıbı oluyor ıcersı...
esım yazık buzulup ortunuyor taaa kafasına kadar:roflol:
bazende gece uyanıp konusuyor kendı kendıne bu neya buzluk gıbı burası dıye ama bende tık yok örtun o zaman dıyorum:roflol:

kızlar bende gogus altında sutyen yuzunden boyle kırmızı bır cızgı olusuyor artık yer yaotı kahverengıye donuyor sırtım genısledıgı ıcınmı nedır bılmem.aslında sutyen bedenımde dar degıl 85 takıyordum gıttım 90 aldım sureklı degıstırıyorum ama neden anlamadım.sızlerdede oluyormu?

bırde bebek deterjanı ne aldınız?granulmatık almayı dusunuyorum ben ama o kucucuk sey kac kere yıkamaya yeterkı acaba azmı koyuluyor o deterjan?

Kolay doğum için.Netten araştırmıştım,paylaşmak istedim.

Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın

Not 1: Hamile bayanlar, ellerini bebeğin üzerine koyarak el-Musavvir (cc) zikrine devam ederlerse inşallah-ü teala doğacak çocuk da bu esma-i ilahi ile güzel ve sağlıklı olur.
Not 2: Kolay doğum yapmanın (ve diğer işleri de kolaylaştırmanın) bir güzel yolu da İnşikak Sûresini çok okumaktır

["YA BEDİ'U"(c.c) ismi celilini "Ya Bedi'us-semavati" şeklinde 70 kere okuyanların bütün zor işleri kolaylaşır.]

(sümme sebile yesserah) okumanın tecrübe ile sabit olarak çok etkili olduğunu yorumunda belirtmiş

Pirince 7 Ayetel kürsi, 3 ihlas 3 felak 3 Nas sureleriniz okuyun yada okutun. Doğum anına kadar yanınızda bulunsun, dayanamayacak hale gelince hap yutar gibi yutun.

7 kere Meryem Suresini okumak.

Bir şişe suya kime okutabilirseniz yasin-i şerif felak ve nas sureleri. ayetel kürsi okutun doğuma giderken içilince ve doğum esnasında sen ve çevrendekiler "sümme sebila yessera" diye tekrar tekrar söylendiği zaman kolay oluyomuş.

Ya kızlar; ben daha yıkamaya başlamadım... ne bulsam alıyom ama emzik, alt açma, boyun yastığı, biberon, derece, oyuncak, beşik, dolap, şifonyer aldık... bi kaç tane yarım kollu zıbın aldım, 2 tane aklet ve kilot aldım . Ama ne giydirileceğine tam kafam basmıyo yani tulum mu çok almamız lazım. 2 tane de hastane çıkışı var. Eşimin annesi ben alacağım diyo , oda battaniye ve yazlık bi iki kıyafet aldı galiba...

en çok kullanacağımız neler olacak... Kollu zıbın ile, tulum mu alayım çok çok? Yün olarak örme yelekler de var.

canım bende aynen senın gıbı tasınırken o kadar yoruldum ve stres yasadımkı o zaman dogurmadım ya bır daha dogurmam dıyorum:))
1 ay daha maas alman senın ıcın tabıkı ıyı olur ama yınede kendını fazla yorma artık dınlen sende tatlım..
Bende bu cumartesı doktora gıdıcem nst ye baglancakmısım bırde dogum ıcın konusuruz demıstı ama hastane falan konusulurmu bılmıyorum..

Deryacım ben klımayı 26 dereceye ayarlıyorum ama herhalde sabaha kadar calıstıgı ıcın artık buz gıbı oluyor ıcersı...
Esım yazık buzulup ortunuyor taaa kafasına kadar:roflol:
Bazende gece uyanıp konusuyor kendı kendıne bu neya buzluk gıbı burası dıye ama bende tık yok örtun o zaman dıyorum:roflol:

Kızlar bende gogus altında sutyen yuzunden boyle kırmızı bır cızgı olusuyor artık yer yaotı kahverengıye donuyor sırtım genısledıgı ıcınmı nedır bılmem.aslında sutyen bedenımde dar degıl 85 takıyordum gıttım 90 aldım sureklı degıstırıyorum ama neden anlamadım.sızlerdede oluyormu?

Bırde bebek deterjanı ne aldınız?granulmatık almayı dusunuyorum ben ama o kucucuk sey kac kere yıkamaya yeterkı acaba azmı koyuluyor o deterjan?

canim o bende de oluyor...pişik gibi birşey oda mantarlaşiyo rdoku...çok terliyoruz ya ondan...
Ben de hacişakir granülmatik aldim...az konuyor o ölçü var üzerinde...,ben daha şimdiden kaç kez yikadimonunla...renklerine göre falan yiadim azicik azicik kiyafetlerini....makinanin b
le başi döndü :)))

[
muscanım o zaman bu çentik olayı :) tansiyonla alakalı sanırım. kaç haftalık hamiştin sen ? bebeğinin kilosu sağlıksız anlamına gelmiyor üzülme sen. anne baba zayıfmış size çekicek tabi..:)[/QUOTE]

canım ya benim haftalığım hiç belli değil.adete göre 30+1, bdp göre 31 , ac ye göre 27 , fl e göre 30 haftalığım. AC ( karın çevrem çok geriden gidiyor).bu zayıflığını gösteriyor.dün büyük ihtimalle genetiktir dedi zayıflık.tansiyon yoktur dedi.bugün tansiyonum yüksek.bir düşüyor bir çıkıyor. evde tek başımayım bi de kafayı yemek üzereyim. doktorumu aradım.düzenli ölç dedi. düşmezse gelirsin dedi..
bu hamileleik ne kadar zor birşeymiş ya hep sıkıntı.. yani benim için.şu bebeğimi allahım hayırlısıyla bir doğurayım artık 2. düşünürmüyüm bilmem.allah kolaylık versin..

canim o bende de oluyor...pişik gibi birşey oda mantarlaşiyo rdoku...çok terliyoruz ya ondan...
Ben de hacişakir granülmatik aldim...az konuyor o ölçü var üzerinde...,ben daha şimdiden kaç kez yikadimonunla...renklerine göre falan yiadim azicik azicik kiyafetlerini....makinanin b
le başi döndü :)))

sonradan gecer ama demı yaa oyle leke kalmaz ınsallah:KK43:
pısık kremı sursekmı acaba deryacım?

nuraycım bende daha hıc bırseyını yıkamadım beklıyorum bu hafta bebek odası gelsınkı ıcıne yerlestıreyım dıye...
hastane cantam bıle hazır degıl daha ıste beklıyorum bebek odası gelsın hepsını halletcem.
bende ne gıydırcegımız konusunda endıselıyım..
kılosu cok olsa kıyafet dar gelır dıye dusunuyorum aldıklarımı gıydırememekten korkuyorum.bılmıyorum ya.
bırde ozel bır yastık varmıs bogulmasın dıye ben gereksız dıye almadım ama gereklı galıba :uhm:

ya kızlar; ben daha yıkamaya başlamadım... Ne bulsam alıyom ama emzik, alt açma, boyun yastığı, biberon, derece, oyuncak, beşik, dolap, şifonyer aldık... Bi kaç tane yarım kollu zıbın aldım, 2 tane aklet ve kilot aldım . Ama ne giydirileceğine tam kafam basmıyo yani tulum mu çok almamız lazım. 2 tane de hastane çıkışı var. Eşimin annesi ben alacağım diyo , oda battaniye ve yazlık bi iki kıyafet aldı galiba...

En çok kullanacağımız neler olacak... Kollu zıbın ile, tulum mu alayım çok çok? Yün olarak örme yelekler de var.

canim ne giydireceğimiz sanirim doğunca belli olacak...ben soruyorum bazilari tulumla çok rahatmiş en çok tulumlar giydirmiş..başkasina soruyorum ben ençok için e çitçitli body üzerine zibin..altina tek ayakli altlardan giydirdim diyor...anlayacağin herkes farklişey giydirmiş...sen hepsinden al ama abrtma derim ben..sonra hangisi ile rahat edersen ondan daha çok alirsin...ben hepsinden aldim...

sonradan gecer ama demı yaa oyle leke kalmaz ınsallah:KK43:
pısık kremı sursekmı acaba deryacım?

Nuraycım bende daha hıc bırseyını yıkamadım beklıyorum bu hafta bebek odası gelsınkı ıcıne yerlestıreyım dıye...
Hastane cantam bıle hazır degıl daha ıste beklıyorum bebek odası gelsın hepsını halletcem.
Bende ne gıydırcegımız konusunda endıselıyım..
Kılosu cok olsa kıyafet dar gelır dıye dusunuyorum aldıklarımı gıydırememekten korkuyorum.bılmıyorum ya.
Bırde ozel bır yastık varmıs bogulmasın dıye ben gereksız dıye almadım ama gereklı galıba :uhm:

canim ben doktoruma sordum göğüs arasinda da kizariklik oluyor ya bazen oralara travazol krem sürebilirsin dedi...travazol mantar kremi ve pişiklere de kullanilabiliyor...ben kahverengi yerlere değil de arada oluşan kizarikliklara birkaç defa sürdüm iyi geldi ama çok rahatsizlik vermediği müddetçe sürmak istemiyorum...sen de öyle yap canim bence...
Yastiğa ben de baktim..ama bebeği olanla çok gereksiz diyorlar...zaten bebkl dönemiyormuşki...normal yastik yapn bence..bir de yan yatma yastiği alin..o da emzirdikten sonra yatinca kusarsa boğazaina kaçmasin diye...diğer boğulma yastiğina hiç gerek yok...

ben çıkıyorum arkadaşlar...6 da doktor randevum var..ondan önce de gidip idrar tahlili yaptırayım diyorum..ödemlerim çok oluyor çünkü 15 gün önce yaptırmıştım...Allah tan idrarda protein çıkmadı ..onu tekrarlayayım..sonuç 20 dk da çıkıyor zaten...kendinize iyi bakın..akşam doktordan gelince yazarım..elime liste hazırladım soracağım sorular :)) Dua edin bebişim sağlıklı tombiş tombiş olsun :)))

Kızlar bu arada siz beraber olmuyorsunuz artık değil mi? Bebeğe artık zararlı mı? bi arkadaş da son zamana kadar oldu bizde dedi. Normal doğum için iyi dedi. Eşimi de ihmal etmek istemiyorum ama ...

bız olmuyoruz canım esımde bende tedırgın oluyoruz ama bılmıyorum dahada baya var aslında bır de ondan sonra logusa donemı...

X