2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

selam kimler var bakalım?

Gülden oğluşuna maşallah canım..

hadi bakalım kızlar artık heyecanlanıyorum,benim doktorum hiç sezeryandan bahsetmiyor herşey normal görünüyor doğumu 15 eylül gibi bekle dedi o kadar NSt den de bahsetmedi taaa 12 ağustosa gün verdi bir dahaki randevu için,bana hala daha çok var gibi geliyor ama zaman su gibi akıp geçiyor.

Selam kızlar doğum tarihini aldık,eğer yaramazlık yapmazda erken gelmezse bebişimiz 28 Ağustos da doğum olacak yani Ağustos annesi olacağım :)...Hepinize bol tekmeli günler...

sezeryanmı olacaktı seninde canım allah kurtarsın hadi bakalım hayırlısıyla kucağına al bebişiii sen bizim için eylül annesisin bizden ayrılma bebişinin resminide istiyoruz burada emii hadi bakalımmm

merhaba güzel anneler bugün pazar o yüzden azınlık var sanırım nasılsınız bakalım

bizim dün dr randevumuz vardı ogluşumu gördük yalnız biraz aksi olcak sanırım ters duruyor dedi dr geçen seferde aynı pozisyondaydı ama sorun değilmiş zaten sezeryan ihtimalimiz vardı buda üstüne eklendi ogluşum saglıklıymış bu cuma nst ye girçekmişiz artık 33+4 haftalık 2kilo 250 gr. Ve 2 günde önde giidyormuş oglumun gelişimi umarım bütün annişler güzel bebekleri iyidir

bu arada beşiğini aldık yatağını aldık :dance:

maşallah büyümüş valla insanin inanasi gelmiyor değilmi içimizde yaşayan bir insan var ve hergün daha da gelişiyor büyüyor yakinda kucağimiza alacağiz inşallah bebişlerimizi sağlicakla

Slm.kızlar nasılsınız neler yaptınız bugün...Bende daha yeni fırsat bulabildim gelmeye,size bişey sorucam kızlar bi fikir verin karar veremiyorum,ben bebişime oda yapmadım hem taşınıcağım içinde şimdilik pek düşünmedim ama baktım oğluşumun eşyalarını kıyafetlerini koymaya yer yok bi dolap yada şifonyer gibi bişeyler almayı düşünüyorum,şifonyer baktım bebek odası takımının bi parçasıydı 5 çekmeceli bişey,bugünde dolap baktık mdf.den 3 kapılı ama çok geniş ve ferah sizce hangisi daha çok kullanışlı olur bi türlü karar veremiyorum dolabı ilerdede kullanırmı acaba diye düşündüm yinede bi fikir verin kızlar çok kararsız kaldım

merhaba güzel anneler bugün pazar o yüzden azınlık var sanırım nasılsınız bakalım

bizim dün dr randevumuz vardı ogluşumu gördük yalnız biraz aksi olcak sanırım ters duruyor dedi dr geçen seferde aynı pozisyondaydı ama sorun değilmiş zaten sezeryan ihtimalimiz vardı buda üstüne eklendi ogluşum saglıklıymış bu cuma nst ye girçekmişiz artık 33+4 haftalık 2kilo 250 gr. ve 2 günde önde giidyormuş oglumun gelişimi umarım bütün annişler güzel bebekleri iyidir

bu arada beşiğini aldık yatağını aldık :dance:

Güldencim çıktın galiba yinede yazmak istedim maşallah canım oğluşuna ne güzel kocaman olmuş Allah ım hepimize hayırlısıyla yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin..Bu arada sezeryan olucaksan ağustostamı gelicek senin yaramaz,bu arada dönme ihtimali yokmuymuşki yinede ne olursa olsun sağlıklı olsun inşallah,yatağınında güle güle kullansın minik beyefendi mışıl mışıl uyusun inşallah içinde:1hug:

Merhaba herkese...Ben bugün çok duygusalım aslında 2 gündür böyle, ağlıyorum, alınganlık yapıyorum.
Bugün eşim çalışıyordu, babamlar beni sabahtan evden aldılar onlara gittik sonra öğlenleyin yemeğe dışarıya gidelim dediler ve annem değişiklik losun diye tuzlaya gidelim dedi.Köfte yemeğe, 1 saat yol gittik, ben zaten buna gerildim sonra tam öğle sıcağında babam arabayı gideceğimiz lokantanın uzağına parketti 10 dk güneşin alnında yürüdük, Ona da canım sıkıldı, gittiğimiz köfteciyede cehennem sıcağı vurmuştu, benim hem stresten hemde sıcaktan tansiyonum yükseldi gibi hissettim.Başladım annelere kızmaya, oturdum çocuk gibi ağladım.Çok üzüldüler değişiklik olsun diye getrdik dediler, bende sıcaktan tansiyonum çıkar diye korkuyorum dedim.Onları kırdım, şimdide onları kırdım diye eve gelip oturup ağlıyorum :KK43:((

Telefon açtım az evvel özür diledim, annemler aşkolsun kızım sen üzme kendini falan dedi ama genede kendimi kötü hissediyorum.Ama o anda çok panik yaptım, sıcak, yürümek beni korkuttu onlara çattım.Canım annem babam benim :KK43:(

Merhaba herkese...Ben bugün çok duygusalım aslında 2 gündür böyle, ağlıyorum, alınganlık yapıyorum.
Bugün eşim çalışıyordu, babamlar beni sabahtan evden aldılar onlara gittik sonra öğlenleyin yemeğe dışarıya gidelim dediler ve annem değişiklik losun diye tuzlaya gidelim dedi.Köfte yemeğe, 1 saat yol gittik, ben zaten buna gerildim sonra tam öğle sıcağında babam arabayı gideceğimiz lokantanın uzağına parketti 10 dk güneşin alnında yürüdük, Ona da canım sıkıldı, gittiğimiz köfteciyede cehennem sıcağı vurmuştu, benim hem stresten hemde sıcaktan tansiyonum yükseldi gibi hissettim.Başladım annelere kızmaya, oturdum çocuk gibi ağladım.Çok üzüldüler değişiklik olsun diye getrdik dediler, bende sıcaktan tansiyonum çıkar diye korkuyorum dedim.Onları kırdım, şimdide onları kırdım diye eve gelip oturup ağlıyorum :KK43:((

Telefon açtım az evvel özür diledim, annemler aşkolsun kızım sen üzme kendini falan dedi ama genede kendimi kötü hissediyorum.Ama o anda çok panik yaptım, sıcak, yürümek beni korkuttu onlara çattım.Canım annem babam benim :KK43:(

Canım yaa öncelikle bi sakinleş bizlerin anne babaları anlayışlıdır kırılmamışlardır sana,zaten psikolojimiz bi garip eminim seni anlayışla karşılamışlardır,bu durum geçen hafta benim başımdaydı kayınvalidem hergün beni güneşin altında saatlerce yürüttü benimde sonra hep tansiyonum çıktı ama annenler iyi niyetli bu konuda seni sıkılmasın diye dışarı çıkarmak istemişler bizde sadece kendimizi değil bebeklerimizi düşünüyoruz daha çok endişelenmen ve böyle bi tepki göstermen normal,Allah ın izniyle bişey olmaz arkadaşım hem bak özürde dilemişsin üzme kendini yoksa bak kızında etkilenir annesi,sende onların kızısın kimse kırılmaz sana merak etme canım okiş:1hug:

Seni çok iyi anlıyorum tatlım bende öyleyim herşeyden çok kolay etkileniyorum,ama sabır az kaldı bugünler geçicek inşallah,ne güzel olmuş avatarın annenle sensin galiba..Annelerimiz olmasa naparız zaten bende çok uzağım anneme bazen o kadar ihtiyaç duyuyorumki bende bunun için ağlıyorum keşke yanımda olsaydı diye:a015:

Slm.kızlar nasılsınız neler yaptınız bugün...Bende daha yeni fırsat bulabildim gelmeye,size bişey sorucam kızlar bi fikir verin karar veremiyorum,ben bebişime oda yapmadım hem taşınıcağım içinde şimdilik pek düşünmedim ama baktım oğluşumun eşyalarını kıyafetlerini koymaya yer yok bi dolap yada şifonyer gibi bişeyler almayı düşünüyorum,şifonyer baktım bebek odası takımının bi parçasıydı 5 çekmeceli bişey,bugünde dolap baktık mdf.den 3 kapılı ama çok geniş ve ferah sizce hangisi daha çok kullanışlı olur bi türlü karar veremiyorum dolabı ilerdede kullanırmı acaba diye düşündüm yinede bi fikir verin kızlar çok kararsız kaldım

canım ya bende çok kararsızım ben de beşik bulamadım beşikler 400 milyon 8 ay anca kullanacak karyola alayım desen odama sığmaz öteki odayıda boşaltamam şimdilik ve bebeğin sesinide duymam ordan bende çok karasızım karyola alsam oda yapmaya kalktığımda onun takımını bulabilirmiyim onuda bilmiyorum.

Evet benim annem o, annelerimizi allah başımızdan eksik etmesin gülşahcım çok mu uzakta annen?

Uzakta sedacım ben afyonluyum gerçekte ailemde orda yaşıyo zaten buraya tam 12 saat bu senede hiç gidemedim iyice bunalıma girdim canım ya çok özledim valla neyse derdim depreşti yine boşver..Oda işi benimde öyle malesef ben şimdilik kullanacağı bi yatak aldım ama şifonyermi alsam dolapmı karar veremedim zaten yerimde bol değil ay çok zormuş bu işlerde valla sen karar verirsen banada bi fikir ver nolur düşünmekten sinirlerim bozuluyo artık

Bende karar veremiyorum şifonyer alsam ilerde oda yapmak istediğimde onun takımını bulabilirmiyim bilmiyorum.
Ama sen bana dolap mı şifonyer mi daha kullanışlı dersen ben iri çekmeceli şifonyer derim.

canım ben de kendimi çok duygusal hissediyorum.bişey aklıma geliveriyo ve hemen aglamaya başlıyorum.hamilelikten sanırım.

iyiakşamlar kızlarrrrrrrrrrrr
bu haffta sonu bizim için çok yoğundu bebişin odası geldi dün onu yerleştirdik ayrıca tüm torbada duran eşyalarını açıp şimdilik yıkamaya hazırladım,ayrıca bebişin bizim odada kalırken yatacağı beşiği de kurup hazırladık ayyy çok heyecanlandım hatta ağladım bile valla
gülşahcım merhaba tatlım kararsız kalmışsın eğer ikisinden biri olacaksa şifoniyer sanki daha kullanışlı çünkü asacak çok fazla şeyleri olmayacak bence bebişlerin bu arada kızlar eşime bez aldırdım ama primanın 1 boyunu almış allahtan 50 li paket sizce kullanıp bitirr miyiz????

herkese merhaba ben geldim.sohbet konuşarı bayagı ilerlemiş.dünden bugüne hepsini okumaım ama şöyle bi baktım.
Bride,canım benim aynı dertten muzdaribiz.benim de eşim pazarlaroı çalışıyor annemler yalnızım diye beni alıyolar.herseferinde de güneşin tepede olduğu bir vakit açık alana gidiyoruz.bir de burda öyle ağaçta yok.her gidişimde pişman olup gitmicem diyorum.babamdan utanıp şikayette edemiyorum çok.aynıyız yani canım benim eşlerimiz gibi olamıyolar.anne-babamız allah başımızdan eksik etmesin ama düşünemeyebiliyolar bazı şeyleri.sen üzme artık kendini onlar hamilelikten dolayı hassas olduğunu anlamışlardır.annen zaten babana da söylemiştir.

dream cim, bence dolap al canım ben de oda yapmıcam küçük bir dolabım var yanları çekmeceli ortası askılıklı.eşimin ve benim kitaplarımız falan vardı içinde onu oğluşuma dolap yapcam.çekmece aç-kapa zor birde asılacakları katlaman daha zor olacak bence aradığını bulmanda zor.ilerde de kullanabilirsin bence..

bride; ben saçımı kestirdim.bilmiyodum öyle bi inanç olduğunu.mantıklı düşününce zaten anlamsızx geliyor

ya izmir güzeli ne yaptı? akşamdan beri aklımda gelmiş mi eşi?

uff ammada yazdım bi çırpıda...coksekeriremsu

Bende karar veremiyorum şifonyer alsam ilerde oda yapmak istediğimde onun takımını bulabilirmiyim bilmiyorum.
Ama sen bana dolap mı şifonyer mi daha kullanışlı dersen ben iri çekmeceli şifonyer derim.

ben bebek karyolasını mother careden aldım şifonyerini daha doğrusu dolabınıda aldım eve geldi beğenmedim çok kaba kaldı yatak odasına aldığım için odayı da kapattı geniş olduğu için bende iade ettim şimdi karyolanın mobilyasoından 4 çekmeceli ama derin çekmeceli dolap yaptırmak istiyorum mobilyacılara bakıyorum özel yapabiliyorlar neticede ve uygun da oluyor bakıcam artık hem bebek çamaşırları için derin çekmeceli bir şifonyer daha kullanışlı olur,ben linkteki şifonyerin derin çekmecelisini yaprırıcam 5 çekmece üstte kapaklı tek raflı boyu 1,60 civarında bişii olucak

http://www.tepehome.com.tr/urundetay.aspx?urun=3577

http://www.koctas.com.tr/U/Tvilum-Sifonyer/3-Cekmeceli/10159?R=149

Son düzenleme:
Kızlar bu oda yapma işi hepimizin kafasını meşgul ediyor heralde..
Ben doğumu adanada annemlerin yanında yapacağım doğumdan sonra İstanbula geöeceğim zaten bu arada evim ancak taşınmış olur evimi taşımaya yerleştirmeye bile gidemeyeceğim yani.Burada ilk etapta kuzenim bana bebek sepeti verdi kızımı burada olduğum zaman içinde onun içinde yatıracağım zaten dönmeye başlayınca sepet dar geliyormuş bu arada İstanbulda kayınvalidemle eşim bir karyola alıp yatak odama kurduracaklar ama dolap alsammı,yoksa şifonyer mi alsam yoksa ikisini de alıp oda mı yapsak biz de karar veremedik.

Zaten benim çocuk odamda bilgisayar masası,ütü masası ve ıvır zıvır eşyalarım var oda yapmak iyi ama oraya bir de tek kişik bir karyola almayı düşünüyorum annem ya da kayınvalidem gelir kalır diye,odaya bunların hepsinin sığması İMKANSIZ...

X