2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

valla canım yanımızda olsalar ne olurdu bilemiyorum yani naniknanik eski insanlar ya aman biz hamileyken bi de onca iş güç yapıyoduk, bu zamane kızları da çok nazlı derlerdi kesin :roflol: :roflol:

Kız benim işin ilginci göbekte yok bi tane bile ama bacaklar ve özellikle kalçam çok fena duba gibi oldum iyice,ay valla şu kilo işi çok moralimi bozdu bide ben tartılmıştım geçen aydan bu yana 1 kilo almış görünüyodum ama orda çıkınca şoka uğradım ya benim aletler bozuk yada dr.unkiler bilmiyorum,sende tartılma boşver inşallah fazla almamışsındır sende,aldıysakta napiyim zaten olmuşum penguen gibi bebiş iyi olsun yeterkigamyoncuiremsu

merhaba arkadaşlar
bişey sorucam size yardımınıza ihtiyacım var
ben bugün doktor kontrolüne gittim. 30+0 haftalık hamileyim kilosu biraz fazla dedi doktor 1880gr.birde gebelik haftama göre bebeğin gelişimi 10 gün öndeymiş.ama bi sorun yok dedi.yinede kafama takıldı bir de bebek doğum pozisyonu almış baş aşağı duruyo.sizce erken değil mi 30+0 haftada bebeğin dönmesi bana garip geldi.genelde son ayda döner öyle değil mi? yani şu an sizin bebekler nasıl ?
nolur bana yardım edin..............................yorumlarınızı bekliyorum

valla canım yanımızda olsalar ne olurdu bilemiyorum yani naniknanik eski insanlar ya aman biz hamileyken bi de onca iş güç yapıyoduk, bu zamane kızları da çok nazlı derlerdi kesin :roflol: :roflol:

Ay zaten sorma burda olduğu günlerde hep kendi doğum hikayelerini anlatıp durdu ya hamile kadına böyle anlatılırmı içim bi tuhaf oldu,sonra bir sürü hurafeler yok efendim 40gün boyunca kırmızı takmalıymışım lohusanın mezarı açık olurmuş kadın bana şimdiden neler diyo baksana hiç olcak şeymi

merhaba kızlarrrrrrrrrrrrrr
hu huuuuuuuuuuuuuuuuuu
nasılsınız gülşah,merve napıyosunuz bakalımm ben de çatlak henüz olmadı
krem kullanıyorum ama kullananlarda da oluyor zaten garantisi yok belki de son ayda olacak amaaan ne yapalım yeni doğurmuş bir arkadaşımın eşine sordum karnı nasıl diye valla şu anda jöle gibi dedi:roflol::roflol:

evet canım bebeklerimiz iyi olsun sağlıkla doğsunlar da kiloları da veririz inşAllah..
benim yalnızca göbüş büyüdü..o da son iki ayda hızlı büyüdüğü için çatladım :çok üzgünüm:
amaan napalım çatlayalım.. artık olan oldu elden ne gelir :bbo:

Mervecim tatlım şimdi çıkmak zorundayım eşim gömlek falan ütüle diyo sonra görüşürüz ok.tatlım sendende bebişindende öptüümmm

Slm.ebrucum geldi kaçtı olmasın diye sanada yazayım dedim çatlakları hiç sorma çatlak tarlası gibi napiyim canımız sağolsun,ben çıkıyorum şimdi seninle bebişinide öptüm canım

Son düzenleme:
ebru hoşgeldin canım...
hangi kremi kullandın kız :)) ben de kullansaydım keşke :) ben bebe yağı ile idare ediyordum sıcaklar gelince onu da bıraktım..ama çatlayacağımı biliyordum yani çünkü ufak tefek minyon biriyim karnım bir anda öyle şişince çatlamasa şaşardım :))

iyi aksamlar kızlar, nasılsınızz. benim bebiş cok hareketli bugun zıpzıp zıplıyo karnımda.

aay tam geldim siteye bişey oldu yazamadım mervecim ben lierac pyhtolastıl kullanıyorum bunu doktorum tavsiye etti 6 aydan sonra başladım onun öncesinde sadece bebe ve kakao yağı kullandım valla keşke kullansaydım dememek için aldım ben de zaten istersen şimdi al daha fazla artmasını önler belki

ebuuş ancak doğumdan sonra geleceğim canım burda annemlerin yanında doğum yapacağım...

Hem evim de daha taşınmadı napim kız şimdi İstanbulda been...
Ben Mustela diye bir krem kullanıyorum baya yağlı şu an çatlama falan olmadı ben de.
Ama çok kilo almışım yaa,7,5 aylık 20 kilo nasıl ama?? Facia valla,:1ninca:doktorum da kızdı,sen almışsın kiloları ama bak bebeğin alacağı kadar almış haftasına göre normal dedi.benneyaptımki

Benim kız da öyle
doktor hergün say hareketlerini 10 kere hareket etmesi lazım dedi ama bana
komik geldi,ben kalkar kalkmaz ilk 15 dakikada 10 kere hareket ediyor.

butun gun saymaktan kurtuluyorsun ıste... :roflol:
öyle depiyorki kerata karnım bı hopluyor bı obur yana bırıkıyor bı obur yana..
noluyor ıcerde ne işler becerıyor anlamadım kazı çalışması mı var acaba.. :roflol:

hoşgeldin ....30-31-32. haftalarda dönemsi normal canım...ben e 31+4 ken gittiğimde baş aşağıdaydı...doktorda normal bir şekilde söyledi zaten...kilosuda 2066 gr dı...

cnım farketmiyo rçatlayacaksa çatlıyor.......ben de lierac kullanıyorum ama çatladı...kullanmaya devam ediyorum ama o da devam ediyor....

teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için rahatladım biraz en azından olağan olduğunu anladım insan en ufak bişeyden bile şüpheleniyo acaba normal mi diye düşünmeye başlıyo
aslında rahat biriyimdir ama bu hamilelik insanın kimyasını bozuyo galiba herşeyi kafama takar oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…