2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

mrb kızlar bende 10 eylülde dogum yapacagm bi kız bebişim olacak adını ecrin koymayı düsnyorm sizce nasıl???? yada fazla duyulmams kız isimleri biliyosnz lütfen bana yardmcı olun cok kararszm

mrb kızlar bende 10 eylülde dogum yapacagm bi kız bebişim olacak adını ecrin koymayı düsnyorm sizce nasıl???? yada fazla duyulmams kız isimleri biliyosnz lütfen bana yardmcı olun cok kararszm

Ecrin ismi güzel,fakat bende tam tersi duyulmamış isim koymayı hiç düşünmedim.Komşunun yeni doğan bebişinin adı Ecrin ismini sürekli unutuyordum.Kızım olsaydı adını Selin yada Ezgi koyacaktım.İsim zor olunca sorun olabiliyor.Neydi onun kızının adı felan denebiliyor.

iyi aksamlar arkadaslar,hosgeldin sebiha ,ecrin guzel isim ,hayirlisiyla saglikla kavus bebegine...
kizlar gecmis sayfalari okudum , ilk cocugumda yeni evliyken bende sizin yasadiklarinizi yasadim ama su an ikinci bebegimde esimle hic problemimiz olmadi cok sukur ..ama ben problem onlarda degil diye dusunuyorum ..cunku benimde basimdan gecti ..hele ilk cocuk oldugu icin hamile kalinca insan esinden aldigi ilginin cok ustunde bir ilgi bekliyor ve zamanla esinide farkinda olmadan biktiriyor..zamanla este siz daha cok ilgi bekliyorken tam tersi olan ilgide azaliyor..
sonucta su an ilgileneceginiz tek kisi var oda esiniz ama ikinci cocukta ,esinizin ilgisini beklemeye firsatiniz bile kalmiyor cunku bir yandan bir cocugunuzla ilgileniyor ,bos zamandada karninizdaki bebekle ilgileniyorsunuz esi dusunmeye cok az zaman kaliyor ,bu sefer beklemediginiz ilgiyi esten daha cok goruyorsunuz ..
bilmem anlatabildim mi CADIARZU esinizin ustune gitmezseniz cok ilgi ,beklemezseniz belli zaman sonra fazlasini alirsiniz diyorum ben ..

iyi akşamlar herkese..nasılsınız arkadaşlar ?
sebiha hoşgeldin kızını sağlıkla alırsın kucağına inşAllah..
benim de kızım olacak inşAllah.. ecrin güzel kulağa hoş gelen bir isim, manası da güzel canım...

meraba kızlar benim havuzbaşında bugün tansiyonum 16 ya çıktı öylesine ölçmüştüm halbuki, normalde hem 12-13 çıkardı çok korktuk eşimle otelin doktoruna göründüm 1 saat sonra düşmüştü yalnız adam çok fazla çarpıntın var kardioloğa gitmelisin dedi.Nabzım 110-120 atıyor bu seni çok yorar dedi.Yarın istanbula dönücem inşallah bişey olmaz, tansiyon bi daha 16 olmadı olsaydı hemen istanbula dönücektik.

merhaba arkadaşlar
bişey sorucam size yardımınıza ihtiyacım var
ben bugün doktor kontrolüne gittim. 30+0 haftalık hamileyim kilosu biraz fazla dedi doktor 1880gr.birde gebelik haftama göre bebeğin gelişimi 10 gün öndeymiş.ama bi sorun yok dedi.yinede kafama takıldı bir de bebek doğum pozisyonu almış baş aşağı duruyo.sizce erken değil mi 30+0 haftada bebeğin dönmesi bana garip geldi.genelde son ayda döner öyle değil mi? yani şu an sizin bebekler nasıl ?
nolur bana yardım edin..............................yorumlarınızı bekliyorum

Bu arada kızlar ben yeşim salkım hayranıyımdır çocukluğumdan beri ve bugün onu gördüm çok güzel bir kadın inanılmaz yanii...Bu arada tansiyonun onunla alakası yok :)))

merhaba arkadaşlar
bişey sorucam size yardımınıza ihtiyacım var
ben bugün doktor kontrolüne gittim. 30+0 haftalık hamileyim kilosu biraz fazla dedi doktor 1880gr.birde gebelik haftama göre bebeğin gelişimi 10 gün öndeymiş.ama bi sorun yok dedi.yinede kafama takıldı bir de bebek doğum pozisyonu almış baş aşağı duruyo.sizce erken değil mi 30+0 haftada bebeğin dönmesi bana garip geldi.genelde son ayda döner öyle değil mi? yani şu an sizin bebekler nasıl ?
nolur bana yardım edin..............................yorumlarınızı bekliyorum

Canım bazı bebekler iri olur seninkide öyle olacak galiba,benimde dün kontrolüm vardı benimkide doğum pozisyonu almış hatta dr.a sordum dönermi diye kolaykolay dönmez dedi ama erken doğumdan falan bahsetmedi öyle olsaydı söylerdi heralde,korkma bence içini ferah tut canım benim dr.um kötü bişey demedi yani panik yapma...

Nurdan merhaba hoşgeldin..
benim bebeğim de iki hafta önden gidiyor bütün ölçümlerde.. boy kilo baş çevresi vs.. doktorum 1,5 - 2 hafta erken doğabilir dedi.. bunun dışında bir problem yok.. doğum pozisyonu konusunda bi fikrim yok canım..

Son düzenleyen: Moderatör:
sagol gülşahcım iyiyim çok şükür sen nasılsın ?
bebişine maşaAllah büyümüş iyice annesi yerim ben onu :)) tansiyonun da yükselmiş bi ara canım kendine dikkat et fazla sıcakta dışarıda kalmamaya çalış canım..

meraba kızlar benim havuzbaşında bugün tansiyonum 16 ya çıktı öylesine ölçmüştüm halbuki, normalde hem 12-13 çıkardı çok korktuk eşimle otelin doktoruna göründüm 1 saat sonra düşmüştü yalnız adam çok fazla çarpıntın var kardioloğa gitmelisin dedi.Nabzım 110-120 atıyor bu seni çok yorar dedi.Yarın istanbula dönücem inşallah bişey olmaz, tansiyon bi daha 16 olmadı olsaydı hemen istanbula dönücektik.

Seda canım benim dün dr.un yanında ölçüldüğünde tansiyonum 17/2 çıktı benim moralim çok bozuldu ama dr.um yine 1 hafta boyunca ölçmemi istedi dünden beri ölçüyorum normal çıkıyo bilmemki bendede dijital var doğru çıkıyomu emin değilim ama iyi çıkıyo yani,inşallah seninde bişeyin çıkmaz sen henmen dr.a danış büyük ihtimal senide gözetim altına alıcaktır,geçmiş olsun...

gülşah 17- 2 mi ?? o nasıl birşey yahu :)) hiç başın falan dönmedi mi canım .. çok garip çıkmış ya..bi yanlışlık olmasın ..

sagol gülşahcım iyiyim çok şükür sen nasılsın ?
bebişine maşaAllah büyümüş iyice annesi yerim ben onu :)) tansiyonun da yükselmiş bi ara canım kendine dikkat et fazla sıcakta dışarıda kalmamaya çalış canım..

İyiyim mervecim bugün daha iyiyim şükürler olsun,ben o tansiyonu çözemedim zaten heralde tıp tarihinde ilkim bilmiyorum canım hemşire yanlışmı ölçüyo ne,geçen ayda 13/2 ölçmüştü anlamıyorum ama evde normal çıkıyo,bebiş büyümüş teyzesi zaten eve gelince bakıp resmine ağladım Allah ım bi hayırlısıyla kucağımıza alsaydık kuzucuklarımızı,sen neler yaptın eşin geldimia.s.

İyiyim mervecim bugün daha iyiyim şükürler olsun,ben o tansiyonu çözemedim zaten heralde tıp tarihinde ilkim bilmiyorum canım hemşire yanlışmı ölçüyo ne,geçen ayda 13/2 ölçmüştü anlamıyorum ama evde normal çıkıyo,bebiş büyümüş teyzesi zaten eve gelince bakıp resmine ağladım Allah ım bi hayırlısıyla kucağımıza alsaydık kuzucuklarımızı,sen neler yaptın eşin geldimia.s.

çok şükür canım iyi olmana sevindim..yanlış mı ölçüyor bilemem ama biri yüksek diğeri de o kadar düşük olunca; baş dönmesi, göz kararması, bayılma falan olurdu..dijital olanlar hamilelerde doğru sonuç vermeyebiliyormuş canım damarlardaki kan basıncımız arttığından dolayı..ama yine de bilemiyorum..ben de alacaktım vazgeçtim..benim genelde hep düşük çıkardı 10- 6 falan.. ama son iki aydır 11- 8 çıkıyo ..
eşim bu sabah geldi çok şükür canım sağoll

gülşah 17- 2 mi ?? o nasıl birşey yahu :)) hiç başın falan dönmedi mi canım .. çok garip çıkmış ya..bi yanlışlık olmasın ..

Mervecim ya kayınvalidem o güneşin en çok olduğu zamanlar hergün dışarı çıkarttı kadın beni öldürecekti nerdeyse aman gittide kurtuldum inan,hiç acımada kalmamış insanlarda zaten dr.da yorgunlukla ilgisi olabilir dedi 1 hafta ölçücem inşallah iyi çıkar,yarında hastanedeyim yine kan ve idrar tahlili istedi dr.um umarım onlarda iyi çıkar:çok üzgünüm:

çok şükür canım iyi olmana sevindim..yanlış mı ölçüyor bilemem ama biri yüksek diğeri de o kadar düşük olunca; baş dönmesi, göz kararması, bayılma falan olurdu..dijital olanlar hamilelerde doğru sonuç vermeyebiliyormuş canım damarlardaki kan basıncımız arttığından dolayı..ama yine de bilemiyorum..ben de alacaktım vazgeçtim..benim genelde hep düşük çıkardı 10- 6 falan.. ama son iki aydır 11- 8 çıkıyo ..
eşim bu sabah geldi çok şükür canım sağoll

Sende kendine dikkat et canım,napiyim işte sağlık ocağı uzak hergün iki kere gidemeyeceğim için mecburen bununla ölçüyorum umarım doğru ölçüyodur,işin ilginç tarafı dediğin gibi ne baş dönmesi ne bayılma falan olmadı hatta o kadar iyiydimki hiçbişey hissetmiyodum bile anlamadım gitti,ayrıca 4 kilo almışsın dedi sinir oldum nasıl olduysa valla dünden beri ekmeği kestim tatlıysa hiç yemiyorum,çatlamış bacak,kalça filan moralim bozuldu

Mervecim ya kayınvalidem o güneşin en çok olduğu zamanlar hergün dışarı çıkarttı kadın beni öldürecekti nerdeyse aman gittide kurtuldum inan,hiç acımada kalmamış insanlarda zaten dr.da yorgunlukla ilgisi olabilir dedi 1 hafta ölçücem inşallah iyi çıkar,yarında hastanedeyim yine kan ve idrar tahlili istedi dr.um umarım onlarda iyi çıkar:çok üzgünüm:

canım yaa :teselli: çıkmayalım ben kötü oluyorum deseydin canım.. olan sana olmuş..inşAllah tahlil sonuçların iyi çıkar sen kendine ve bebişimize iyi bak canım..maşaAllah doğum pozisyonunu da almış ne güzel yaa..ayy benim bebeğin duruşuyla ilgili birşey söylemedi henüz dr.um..inşAllah normal doğum yapabilirim..biraz iri bebek diyor ama bakalım hayırlısı :çok üzgünüm:

Sende kendine dikkat et canım,napiyim işte sağlık ocağı uzak hergün iki kere gidemeyeceğim için mecburen bununla ölçüyorum umarım doğru ölçüyodur,işin ilginç tarafı dediğin gibi ne baş dönmesi ne bayılma falan olmadı hatta o kadar iyiydimki hiçbişey hissetmiyodum bile anlamadım gitti,ayrıca 4 kilo almışsın dedi sinir oldum nasıl olduysa valla dünden beri ekmeği kestim tatlıysa hiç yemiyorum,çatlamış bacak,kalça filan moralim bozuldu

olsun canım sen yine de takibini yap evde..
çatlakları hiç sorma canım karnımın en altından, kasıklardan ortaya doğru başlamış çatlaklar kırmızı kırmızı :çok üzgünüm:

geçen ay ben de 4 kilo birden almıştım bu ay hiç tartılmıyorum moralim bozuluyo dr a gidince göreceğim bakalım kaç kilo olmuşum :lepi:

canım yaa :teselli: çıkmayalım ben kötü oluyorum deseydin canım.. olan sana olmuş..inşAllah tahlil sonuçların iyi çıkar sen kendine ve bebişimize iyi bak canım..maşaAllah doğum pozisyonunu da almış ne güzel yaa..ayy benim bebeğin duruşuyla ilgili birşey söylemedi henüz dr.um..inşAllah normal doğum yapabilirim..biraz iri bebek diyor ama bakalım hayırlısı :çok üzgünüm:

Öyle canım benimki pozisyonu almış ama daha belli olmazki,benimkinede iri dedi son anda bişey çıkmazsa bende çok istiyorum normal doğum yapmayı umarım ikimzinkide normal olur hemen toparlanırız en azından..Hayatım kime diyosun sen ben kayınvalideme kaç defa dedim kötü oluyorum dedim her seferinde bişey olmaz yürümezsen kötü diye kendini gezdirdi anca dedim ya şükürler olsun uzaktayım azıcık aşım kaygısız başım en güzeli bua.s

X