2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Canım göz göre göre sezaryen istenirmi sakın yapma ne olur.Allahın verdiği doğal bi olayı bütün dişilerin yaptığı olayı gerçekleştirmek varken,riske gitmen yazık değilmi?Bende korkuyorum ama sezeryandan kesinlikle daha çok korkuyorum.Bile bile büyük ameliyata gireceksin.Güzel bişey olsa kimse sancı çekmez normal doğurmak istemez yatar yatar kalkar ameliyata,ama çok daha zorlu çok daha riskli bir olay.Dün komşumun eltisi anlattı sancısının en son aşamasıymış sezeryana almamız lazım demişler olmazz olmazzz normal doğurucam ben demiş,o sırada acil hasta gelmiş o tarafa doğru yonelmış hemşireler felan ,2 dk içinde çocuk doğmuş nasıl sevinmiş kadın.Daha öncede yazdığım gibi hem normal doğum yapan hem sezeryan olan arkadaşlarımdan hemen hemen hepsi sezeryanı batsın aman aman normal doğum gibi varmıymış.İki ay uy diyosun bitiyor.Mahfetti sezeryan beni diyorlar.Saatlerce sancıdan bağırmayacaksın zaten yavaş yavaş başlıyor biliyorsunn sancın gitgide şiddetleniyor,yengem hemşire doğumhanede felan çalıştı yıllarca en sıkıntılı anların en fazla 2 saat sürer diyor,tabi bazılarınında 10 dk.Biraz sıkarsın dişini sancı aralarında uyuklarsın bile diyor.Hıı bide doğum hikayelerini okuyormuş oda benim gibi,doğumhanede işe başlayacağını öğrendiği zaman çok korkmuş kıyamet günü gibi sahneler beni bekliyor demiş.Ama kesinlikle ilgisi yok dedi.bağıranlar var elbet ama yaptıkları acıdan değil korkudan bilinçsizlikten dedi.Yanlarına gidip ilgilendiğim yapması gerekenleri söylediğim zaman hepsi sustu diye anlattı.

canım haklısın..ben de aynı düşüncedeyim..ama inanır mısın doğumdan bahsedince bile ağlamaya başlıyorum..bilinçli değil yani...acayip korkuyorum ve bunu rahatlatabilmemin yolu da yok..az önce annemle konuştum telefonda ağlayarak...arkadaşımın biri erken doğum yapmış 4 hafta....ondan bahsederken doğum konuu açıldı ve yine hüngür hüngür oldum ben...o kadar korkuyorum ki anlatamam...etrafımda sezeryan ve epidural sezeryan yapan bir sürü arkadaşım var..hepsi de çok memnun...kesinlikle sezeryan yap diyorlar...ben zaten epidural istiyorum...biraz önce benim doktoruma giden bir arkadaşımla konuştum hatta kızı 1 yaşına girdi..ben çokmeenunum ağrım falan da yok dedi...kesinlikle epidural yap diyor...siz nasıl sezeryandan korkuyorsanız ben de normalden çok korkuyorum canıom...

canım haklısın..ben de aynı düşüncedeyim..ama inanır mısın doğumdan bahsedince bile ağlamaya başlıyorum..bilinçli değil yani...acayip korkuyorum ve bunu rahatlatabilmemin yolu da yok..az önce annemle konuştum telefonda ağlayarak...arkadaşımın biri erken doğum yapmış 4 hafta....ondan bahsederken doğum konuu açıldı ve yine hüngür hüngür oldum ben...o kadar korkuyorum ki anlatamam...etrafımda sezeryan ve epidural sezeryan yapan bir sürü arkadaşım var..hepsi de çok memnun...kesinlikle sezeryan yap diyorlar...ben zaten epidural istiyorum...biraz önce benim doktoruma giden bir arkadaşımla konuştum hatta kızı 1 yaşına girdi..ben çokmeenunum ağrım falan da yok dedi...kesinlikle epidural yap diyor...siz nasıl sezeryandan korkuyorsanız ben de normalden çok korkuyorum canıom...

Bende doğum hikayelerini okudukça ağlıyordum.Arkadaşlarımı arıyorum ben nasıl doğurucam diye.Korkmamız normal tabi.Şu hikayeler beni çok etkiliyor.Okumayayım diyorum dayanamıyorum.Ama sonra olaya güzel tarafından bakıp rahatlıyorum taki yeni bir hikaye okuyana kadar.Zaten eşim buraya yazıklarımı okusa kelin ilacı olsa başına sürer der.Görende hiç korkmuyo sanar der.kafamçokkarıştı

Bende doğum hikayelerini okudukça ağlıyordum.Arkadaşlarımı arıyorum ben nasıl doğurucam diye.Korkmamız normal tabi.Şu hikayeler beni çok etkiliyor.Okumayayım diyorum dayanamıyorum.Ama sonra olaya güzel tarafından bakıp rahatlıyorum taki yeni bir hikaye okuyana kadar.Zaten eşim buraya yazıklarımı okusa kelin ilacı olsa başına sürer der.Görende hiç korkmuyo sanar der.kafamçokkarıştı

doğum videoları falan seyredemiyorum artık...hem çok güzel bir duygu hem de korkunç :)) suda doğum videoları falan....bebeğin kafası çıkıyor ya işte o anda bana orada kalır gibi geliyor.... hayırlısı bakalım hepimiz için......

doğum videoları falan seyredemiyorum artık...hem çok güzel bir duygu hem de korkunç :)) suda doğum videoları falan....bebeğin kafası çıkıyor ya işte o anda bana orada kalır gibi geliyor.... hayırlısı bakalım hepimiz için......

İlahi kız.En kolay aşamasıymış geriye kalan.Kafası çıktınmı kayar gelir gerisi.Onu düşünme sen Allah yolunu verir onun.Hangi kafa kalmış orda.Kafa tam çıkmassa atarlar bi kesi kenardan hoop çıkar kafası.jeyyar

hepimiz için hayırlısı ilk önce.bende allah kısmet ederse normal istiyorum.hatta benim oğluş sokmuş bile kafasını.bende sezeyanda sonda kısmından çok korkuyorum.çok acı veren bişeymiş o ya.bide herkesin bünyesine göre değişiyor galiba bu acı olayı.içimde korku yok değil var biraz ama sanki çok kolay doğum yapacakmışım gibi geliyor.hep hayallerimde 2.ıkınmada çıkcakmış gibi geliyor bebeğim.inş.hayal ettiğim gibi olur.

Yaa kizalr Ben kendimi son zamanlarda çok mutsuz hissediyorum böyle hayatimda hiçbirşey istediğim gibi de gtmiyor gibi yaa. çok karamsar bir hal aldim niye acaba. Hormonlardan mi acaba.

Son düzenleme:
hepimiz için hayırlısı ilk önce.bende allah kısmet ederse normal istiyorum.hatta benim oğluş sokmuş bile kafasını.bende sezeyanda sonda kısmından çok korkuyorum.çok acı veren bişeymiş o ya.bide herkesin bünyesine göre değişiyor galiba bu acı olayı.içimde korku yok değil var biraz ama sanki çok kolay doğum yapacakmışım gibi geliyor.hep hayallerimde 2.ıkınmada çıkcakmış gibi geliyor bebeğim.inş.hayal ettiğim gibi olur.

Yok be canım arkadaşıma tedavi aşamasında taktılar,komşuma sezaryende taktılar için bi hoş oluyo bi kaç saniyelik olay dedi ikiside.Burdaki yazılara bakılırsa can yakmayan olay yok.Tetanoz aşısı içinde çok can yakıcı dediler hissetmedim,şeker yüklemesi için berbat dediler alakası yok,spekulum denen alet öldürüyor yazmışlar,kanamamın olduğu zaman spekulumla bakıldı hiç birşey anlamadım içimi bayada kurcaladı ay dedim bi ara 1 saniyelik bi baskıydı hissetttiğimBiri seni cimciklese kesinlikle daha çok acır.Çatı muayesi berbat yazmışlar yengeme sordum spekulum acıtmassa iki parmak hiç acıtmaz dedi doktorumda ne alakası var acıyla dedi.Umarım doğumuda böyle abartıyorlardır.

kızlar bu arada size söylemeyi unuttum patronumun kızı pazar günü dünyaya geldi 6 ağustosdu normalde doğum tarihi birazcık erken geldi kendileri sabırsız bebek :))))))))2700 gram doğmuş dün gördüm simsiyah saçlı kırmızı yanaklı küçüçük bişeydi ya ama çok şekerdi ben gittiğimde uyuyodu

Selam izmirgüzeli;
hayırlı olsun patronun kızı. Bu arada ne kadar erken geldi.Bayağı küçük doğmuş kerata ama. :nazar:

merhaba bayanlar..
doğumlar fılan konusulmus bakıyorum..
ama yıne tenhalasmıs burası.. :sm_confused:

amin...................hatta size değişik birşeyden daha bahsedeyim..bende aksesuar meme var :) 3 sene önce kendiliğinen çıktı koltuk altımda..ben önceleri içinde minicik beze var sandım kimse inanmadı bana...psikolojik dediler...zamanla 2-3 ayda o dışarı doğrı çıkıp gösterdi kendini ..doktora gittim ultrason falan aksesuar meme dedielr....hamilelikte emzirmede şişecek deiler...ve şişti...koltuk altımda dışardan hoş görünmeyen bir şişlik var...askılı bluz giyemiyorum utanıyorum..herkes bana bakıyormuş gibi geliyoır ....

Deryacım selam;
arkalardan okuyarak geliyorum ama, nasıl bişey o ya.. Hamilelikte çıkmadı dimi? Benimde bi iki kere bu ara sağ göğüs altıma ağrı girdi, beze gibiydi, sanki sıkmışsın. doktora söyledim, o da süt bezlerinden dedi de. o yüzden merak ettim.

Yok be canım arkadaşıma tedavi aşamasında taktılar,komşuma sezaryende taktılar için bi hoş oluyo bi kaç saniyelik olay dedi ikiside.Burdaki yazılara bakılırsa can yakmayan olay yok.Tetanoz aşısı içinde çok can yakıcı dediler hissetmedim,şeker yüklemesi için berbat dediler alakası yok,spekulum denen alet öldürüyor yazmışlar,kanamamın olduğu zaman spekulumla bakıldı hiç birşey anlamadım içimi bayada kurcaladı ay dedim bi ara 1 saniyelik bi baskıydı hissetttiğimBiri seni cimciklese kesinlikle daha çok acır.Çatı muayesi berbat yazmışlar yengeme sordum spekulum acıtmassa iki parmak hiç acıtmaz dedi doktorumda ne alakası var acıyla dedi.Umarım doğumuda böyle abartıyorlardır.

Kesinlikle katılıyorum insanların abartmakta üstlerine yok...
Banada tetanoz vurulunca 1 hafta kolun ağrır dediler, 10 dk bile ağrımadı...
Şeker yüklemesinde bayılacak gibi oldum dediler, benim sadece içim fena oldu o kadar.
Normal doğumda inanılmaz ağrıçekiyorsun diyorlar şimdi artık epidural var...
Sezeryanda ikiye yarılıyorsun diyorlar halbuki olan tanıdıklarım var gayet memnunlar....
Eğer spekulum dediği plastik aletse eğer hani garç garç açılan, oysa eğer o hakikaten acıtmıştı ama dayanılmayacak acı değildi yani...10 sanliyelik bir olaydı...

Yaa kizalr en kendimi son zamanlarda çok mutsuz hissediyorum böyle hayatimda hiçbirşey istediğim gibi de gtmiyor gibi yaa. çok karamsar bir hal aldim niye acaba. Hormonlardan mi acaba.

Aynen öyleyim canım.Depresyona girerim bu gidişle.Eşim kaç gündür çok ters çok soğuk.3 saatte 5 kez ağlatıyor.Bebeğe etkisi olur diye fazla ağlayamıyorumda bi hıçkıra hıçkıra bi ağlasam rahatlıyacağım.Aslında içime atmasını asla beceremeyen ben içime atar oldum kaç gündür.Ağladığım zaman kasılmalar oluyor.İki damla akıtıyorum gözyaşlarımı toparlanmaya çalışıyorum hemen.Hep eşimin yüzünden ama.Düzgün konuş,niye böylesin demektende yoruldum kaç gündür.Daral geliyor vallahi.O kdar mutsuz hissediyorumki kendimi kaç gündür.Ne desem ters cvp,her cümlesi her konuşması azarlar gibi sert sert.Tam sakinliyorum yine ters konuşuyor aynen devam.Nefrer eder gibi.Kaç gündür bi kere bile canım demedi.Oturuyo pc başına kalktığı yok.Söyleyince kalk diye bi sus bi kes bi dur.Bütün günde evdeyim ağrılar felanda var bu sıra.Çıldırıvericem valla.Sabahta bişey olmamış gibi arıyor ben sana küsüm beni çok krıyorsun diyorum yok canıımm diyor şakaya vuruyor yada olmadık saçma şeyler söylüyor.Bak istemiyosan söyle bana niye böyle davranıyorsun diyorum ne alakası var diyor.Dün tlfnumdaki müziklerı bulamıyorum dedi bi bulsana dedi.Tlf yeni olduğu için bulamamış bende baktım bulamadım zil seslerinin içine bakıyım dedim.Ordamıda,onumu diyorum bensana,malmısın yok herhalde orda...Ayy onun için bişey yapmaya çalıştığımda bile tersliyor.Önceden olsa hemen başlardım niye böyle konuşuyorsun diye bağırıp ağlamaya şimdi çoğu zaman sesimi bile çıkarmıyorum direk gözlerim doluveriyor çekiliyorum odaya ağlayıp geliyorum.Oda görüyor bunu ama 15 dk sonra aynı şekilde konuşmaya devam.İçimdeki yavrumda kıpır kıpır hep.Tlfnda başka biri evde başka biri,karısımıyım nefretimiyim anlamadım.Aslında çok iyi bir insandır anlayışlıdır.Ama ayda bi kaç gün böyle olur sonra tekrar normale döner.İstediği zaman nasıl ilgili nasıl tatlı dilli.Böyle olduğu zamanları bildiğim için bu tersliklerini kabullenemiyorum.Akşam olunca eşim geldi dıye mutlu olma onunla konuşmak paylaşamak istiyorum o ise kaç gundur bana mutsuzluktan başka bişey vermiyor.Dün yanıma çağırdım bak oğlun coştu azıcık bizimle ilgilen dedim.Karnımda müthiş hareketler yapıyordu..Geldi yanıma oturdu ve 5 sanıye sonra pc başına geçti.Dalga geçer gibi.Anlayamadım bile.Yine gözlerim dolarak kalktım,ağladım içerde biraz.Nesini sevicem doğmamış bebeğin diyor.Bi tuhaf biri oldu,bakalım ne zaman düzelecek.Ortası yok adamın ya çocuk gibi yada böyle.Oysa ben onu canımdan çok seviyorum hep dua ediyorum ben ondan önce öleyim diye.Dedimya iyi olduğu zaman dünyanın en iyi insanı.Dün artık yattık uyuyacağız elini yüzüme sürüyor kızdırmak için en sevmediğim şey yapma diye elini ittirirken parmağım ters dönüverdi yaaa acıttın dedim.O an ah canım felan demesını yada daha çok kızdırmasını bekledım şakalaşırız gün güzel biter diye düşündüm.Sonuçmu biipppp (bipliyorum burda küfür etti çunku) çeksene elini sende parmağın ne geziyo orda dedi.Anlam bile veremedim parmağımın duruş pozizyonunuda ayarlayamamki hem ben onun elini çekiyordum yüzümden beni kızdıran oydu.Öyle basit sebeplerki.Yine yutkundum akıttım gözyaşlarımı hiçbirşey söylemedım.Gecenin son saatlerınde ağlatarak uyumayı başardı.O uykuya daldı zaten hemen.Ah eskıden olsaydım öylemı yapardım iyi bir kavga ederdım 3 gun terslemeye korkardı beni.Napıyım milletemı duyurayım sesımı.Kavgaya dönüşsün istemedikçe daha çok kırıyor beni.Bakalım bu akşam nasıl davranacak.

Evet kızlar ya ;
herkes birşeyler söylüyor. Dün de benim bi çocukluk arkadaşım aradı, Tekirdağ'da oturuyor. Birisi doğum yapmış ve epudural istiyomuş hep, öylede olmuş. fakat sonradan kızın gözleri görmemeye başlamış. bana sakın yaptırma dedi. Su hiç vermemişler, ondan mı bilemiyorum artık. sonrasında düzelmiş gözleri.. Biride , epururalden 1 sene sonra kendini toplayamıyosun dedi, ne bileiym Allah yardımcımız olsun ve her işimiz rast gitsin.

Aynen öyleyim canım.Depresyona girerim bu gidişle.Eşim kaç gündür çok ters çok soğuk.3 saatte 5 kez ağlatıyor.Bebeğe etkisi olur diye fazla ağlayamıyorumda bi hıçkıra hıçkıra bi ağlasam rahatlıyacağım.Aslında içime atmasını asla beceremeyen ben içime atar oldum kaç gündür.Ağladığım zaman kasılmalar oluyor.İki damla akıtıyorum gözyaşlarımı toparlanmaya çalışıyorum hemen.Hep eşimin yüzünden ama.Düzgün konuş,niye böylesin demektende yoruldum kaç gündür.Daral geliyor vallahi.O kdar mutsuz hissediyorumki kendimi kaç gündür.Ne desem ters cvp,her cümlesi her konuşması azarlar gibi sert sert.Tam sakinliyorum yine ters konuşuyor aynen devam.Nefrer eder gibi.Kaç gündür bi kere bile canım demedi.Oturuyo pc başına kalktığı yok.Söyleyince kalk diye bi sus bi kes bi dur.Bütün günde evdeyim ağrılar felanda var bu sıra.Çıldırıvericem valla.Sabahta bişey olmamış gibi arıyor ben sana küsüm beni çok krıyorsun diyorum yok canıımm diyor şakaya vuruyor yada olmadık saçma şeyler söylüyor.Bak istemiyosan söyle bana niye böyle davranıyorsun diyorum ne alakası var diyor.Dün tlfnumdaki müziklerı bulamıyorum dedi bi bulsana dedi.Tlf yeni olduğu için bulamamış bende baktım bulamadım zil seslerinin içine bakıyım dedim.Ordamıda,onumu diyorum bensana,malmısın yok herhalde orda...Ayy onun için bişey yapmaya çalıştığımda bile tersliyor.Önceden olsa hemen başlardım niye böyle konuşuyorsun diye bağırıp ağlamaya şimdi çoğu zaman sesimi bile çıkarmıyorum direk gözlerim doluveriyor çekiliyorum odaya ağlayıp geliyorum.Oda görüyor bunu ama 15 dk sonra aynı şekilde konuşmaya devam.İçimdeki yavrumda kıpır kıpır hep.Tlfnda başka biri evde başka biri,karısımıyım nefretimiyim anlamadım.Aslında çok iyi bir insandır anlayışlıdır.Ama ayda bi kaç gün böyle olur sonra tekrar normale döner.İstediği zaman nasıl ilgili nasıl tatlı dilli.Böyle olduğu zamanları bildiğim için bu tersliklerini kabullenemiyorum.Akşam olunca eşim geldi dıye mutlu olma onunla konuşmak paylaşamak istiyorum o ise kaç gundur bana mutsuzluktan başka bişey vermiyor.Dün yanıma çağırdım bak oğlun coştu azıcık bizimle ilgilen dedim.Karnımda müthiş hareketler yapıyordu..Geldi yanıma oturdu ve 5 sanıye sonra pc başına geçti.Dalga geçer gibi.Anlayamadım bile.Yine gözlerim dolarak kalktım,ağladım içerde biraz.Nesini sevicem doğmamış bebeğin diyor.Bi tuhaf biri oldu,bakalım ne zaman düzelecek.Ortası yok adamın ya çocuk gibi yada böyle.Oysa ben onu canımdan çok seviyorum hep dua ediyorum ben ondan önce öleyim diye.Dedimya iyi olduğu zaman dünyanın en iyi insanı.Dün artık yattık uyuyacağız elini yüzüme sürüyor kızdırmak için en sevmediğim şey yapma diye elini ittirirken parmağım ters dönüverdi yaaa acıttın dedim.O an ah canım felan demesını yada daha çok kızdırmasını bekledım şakalaşırız gün güzel biter diye düşündüm.Sonuçmu biipppp (bipliyorum burda küfür etti çunku) çeksene elini sende parmağın ne geziyo orda dedi.Anlam bile veremedim parmağımın duruş pozizyonunuda ayarlayamamki hem ben onun elini çekiyordum yüzümden beni kızdıran oydu.Öyle basit sebeplerki.Yine yutkundum akıttım gözyaşlarımı hiçbirşey söylemedım.Gecenin son saatlerınde ağlatarak uyumayı başardı.O uykuya daldı zaten hemen.Ah eskıden olsaydım öylemı yapardım iyi bir kavga ederdım 3 gun terslemeye korkardı beni.Napıyım milletemı duyurayım sesımı.Kavgaya dönüşsün istemedikçe daha çok kırıyor beni.Bakalım bu akşam nasıl davranacak.

Canım yaaa ağlama bak tansiyonun çıkar üzülmekten...
Çok hassaslaşmışsın, çok zor dönemlerden geçiyoruz biraz görmemezlikten gelelim, erkeklerde stresliler, bu dönemde cinsellik yaşanmadığından çok gerginler.

arkadaslar sıze katılıyorum abartanlar tabıkı var ama ..
herkesın bunyesının agrı eşiğinin de farklı oldugunu unutmayın..
mesela ben şekerli şeylerı zaten pek yıyemem bırde ac karnına şekerlı su fılan tam mıdemı kaldırır yanı..
şeker yuklemesı yapıldıgında midem ınanılmaz kötü olmustu en cok ta karnım ac oldugu ıcın..
kusucaktım zor tuttum kendımı..
tetanoz asısındada görümcem filan mesela bana da dedı 1 hafta kolumu kullanamadım dıye..
ama bende yapıldıgının ertesı gunu gece uyutmadı ağrı kolumu oynatamadım ama ondan sonra azalarak hemen gectı..
herkeste hersey tabıkı aynı olmuyor.. cok agrıdı dıyenler yalan soylemıyordur tabıkı..
kımısınınde canı tatlı oluyor iğne acısını bıle abartıyor.. ama yınede cok abartıp ınsaları korkutanlara bende kızıyorum..
lağman olsun, sonda takılması olsun bır cok dogum hıkayesı okudum..
bırınde berbat bırsey cok acıdı cok kotuydu dıyor dıgerınde hıcte abartıldıgı gıbı degılmıs cok basıt dıyor herkesınkı bır baska ıste..
yınede cok acı cekmıs olsalar bıle ınsanları korkutmamak gerek..

Canım benimkinin de işleri sıkışık bu aralar... Birde evde pc başında hep... Bebek de geliyor diye kasıyor kendini, bizde izine çıkınca para alamayacağız ya. Anlıyorum onuda tabii ama. Kaç akşamdır bende dışarı sahile çıkmak istiyorum. Birileri geliyor yada onun işi oluyor ondan sonrada uyuyor.Benimde çok canım sıkılıyor buna... Akşamda yine uyudu ve öylece de geçti. Geçen doğum günümdü telefon almış ,eskimişti telefonum ama zaten şu aralar sıkışığız almasaydın dedim , olsun dedi. Bana sadece ilgi göster yeter dedim.İnsana ne zaman sarılacağı, öpeceği de söylenmezki diyor.. ama ben yakınmasam da yapmıyor...Erkeklere de noluyosa, buda baba psikolojisi mi? Taşıyan,ağrı çeken biziz...
Ben uyuyacağıma o uyuyor, deli oluyorum..
Hepsi böyle yani güzelim ama sana laf söylemesine asla izin verme.. Hele küfür etmesine...Annen falan yakınsa git biraz orada kal, yada o anda dışarı çık hava al biraz nebileyim.

Canım yaaa ağlama bak tansiyonun çıkar üzülmekten...
Çok hassaslaşmışsın, çok zor dönemlerden geçiyoruz biraz görmemezlikten gelelim, erkeklerde stresliler, bu dönemde cinsellik yaşanmadığından çok gerginler.

Evet bak o olabilir belki.Bide çok yoğun çalışıyor bu aralar.Ama benim ona zararım yokki hiç konuşmasın öyleyse durmadan terslemekte niye?Allahtan özünde iyi bir eş sevmese bütün gün aramazdı herhalde umarım düzelir ama böyle devam ederse çok günaha giriyor.Kaç gündür gözümde parlamalar felan oluyordu tansiyondan olabilir.

evet iştebende buna benzer şeyler yaşıyorum yani sadece eşimle değil yakınımda ki herkes sanki bana ters gibi geliyor hiçbirşeyi sevemez oldum eşimin evde offf demesi bile beni üzüyor böyle çıkıp gidesim geliyor. hiç kimse benim hamile olduğumun farkında değilmi gibi. tamam allaha şükr sağlığımda bir sorun yok şimdilik. ama genede ne bileyim ayrıcalık görmek istiyor insan ama ne işte ne evde ne arkadaşlarımdan göremiyorum. ben olsam hamile bir yakınıma sen otur sen dur sen düşünme derim elimden geleni yaparım. ama nerde beni hiç ama hiç düşünen yok. güçlüyüm ben yaaa she man herşeyi yapar herşeyin üstesinden gelir diye bakıyolar sanırım offfffffffff yaaa ağlamakta istiyorum böyle patlıycak gibiyim:tomato:herşey üstüme üstüme geliyor.........

Son düzenleme:
X