2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

doğum izini ve ssk dan alınacak para için gerekli evrak

--------------------------------------------------------------------------------

t. c.
ÇALIŞMA VE SOSYAL ÜVENLIK BAKANLIGI
İSTANBUL SİGORTA IL MÜDURLÜGU

ANALIK İZNİ İÇİN
1-İşyeri sicil no .....................
2-Işyerimiz çaIışanlarından...... .sicil analı istirahatı doLayısyla ...... . . tarihinde lşyerimde doğum Istirahatına ayrılmış olup doğumdan sonra................ tarihinde işyerirnizde işbaşı yapmıştır.”

YA DAAAA

(Doğum sonu Işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılanlar için ait kısım doldurulacaktır)

1-Doğumdan sonra........... tarihinde işbaş yapması gerektiği halde işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılmıştır.

işveren Imza ve Kaşe
içerikli imzalı kaşeli bir işyeri yazısı (dilekçe) ile birlikte aşağıdaki belgelerin getirilmesi gerekmektedır

1- Çocuğun Canlı Doğduğunu Belgeleyen Doğum Raporunun Aslı Veya Nüfus Cüzdanı Asil ve fotokopisi
2.. Varsa ; Doktor Tarafindan Verilen iş Güreınezlik Belgeleri , Doğum Önü Istirahatmı Doğum Sonuna Aktarma Raporu (32, haftada ALINAN çalışabilir raporu)
3- Çocuğun Doğum tarihinden Geriye Dönük 120 Günlük Primi Ve Kazançlarım Gösteren Vizite Kağıdı Asil
4 İşyeri Yazısı Ve Vizite Kağıdına Imza Atan Yetkilinin Imza Sirküler Fotukopisi Veya Imza Beyannamesi Ve Vekaletname Fotokopisi

5- Evlennıe Cüzdanı Ve Sağlık karnesi

not:çalışan anneler yukarıdaki kağıdı bağlı oldunuz ssk dan alacaksınız.

kızlar ben çıkıyorum akşam 9-10 gibi evden giricem detaylı görüşürüz öptüm hepinizi.

CANIM hani çantada yanında heryere götürebilmek için havlulu alt kısmı pc olanlar varya alttaki linki tıkla aynından aldım

http://www.bebekmarket.com/magaza/product_info.php?cPath=6_122&products_id=457

saol canım aldık işte bişiiler sen pantolonunu sıkıyorsa giyme yahuu bebişide geriyon o daracık yerde mahvoluyorlar meleklerimiz zaten o gerilmeler bende de oluyor acayip bir sıkıntı veriyor banada bazen yer değiştiriyorlar ya ondandır uyku sorunu hepimizin ortak derdi ama akşam ayran içiyom ben şimdi birde duş alıp yatıyom dün akşam serindi de hava uyudum accık idare eder yani bu akşam üstüde 2 saat uyumuşum döne döne derin uyuyamıyoz belki ama allah yardımcımız oluyor güç kuvvet veriyor bizlere rabbimin eli üzrimizden eksik olmasın hepimizin inşallah

kimseler yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

BEN BURDAYIIIMMMMMMM

sen muhasebecimisin canım şu doğum iznini nerden sordun ben ssk ya gidip kesin bir bilgi aliim yada müşavirime sorayım dedim ama daha zamanım var diye uğraşmadım pekkk birde benim değişik bir olay ben eşimin fabrikasında muhasebe müdürü olarak ssk lıyım daha doğrusu ordaki elemanı takip ediyordum ayrıca başka elemana maaş vermeyelim diye kendi işim nede olsa diye ben takipteydim şimdi ben istanbuldayım ssk bölgem rize nolcak şimdi doktorumm istanbulda ben ordaki ssk da işlem yapmak zorundayım değilmi malesef nasıl yapcam bilmem doktorumdan izin kağıdını alıp rizeye göndercem eleman halletsin artık ordan
senin bu konuda bir malumatın varmı acep

merhabalarr arkadaşlarr hicrancımm geceliklerin hepsi birbirinden güzel pc eşimde oldugundan bugün pek fazla giremedimm. herkese iyi akşamlar ben bugün uykumu iyi aldıgım için gece nöbete kalacagım gibi görünüyor bakalım hayırlısı.

Slm.kızlar bebişimi gördüm geldim şükürler olsun iyi maşallah kuzuma 1700gr. 42cm.olmuş çok şükürler olsun iyi meleğim ama ben pek iyi değilim bu ay tam tamına 4 kilo almışım:1shok::1shok: dr.umda çok şaşırdı çünkü daha önceki aylarda hiç bu kadar hızlı almamıştım moralimi bozan başka şeyde tansiyonum oldu inanmazsınız tansiyonum 17/2 çıktı senağlama:1shok:hemşire bile şaşırdı büyüğü çok yüksek küçüğü çok düşük ben nasıl hayattayım bilmiyorum çok kötüyüm dr.um cumaya yine kan ve idrar tahlilleri istedi ve 1 hafta boyunca tansiyonun ölç ona göre anlarız dedi,eve geldim ölçtüm 11/7 çıktı ya ben anlamıyorum hem kilo aldım hem tansiyonum berbat Allah ım bişey çıkmadan bi geçse şu zaman artık iyice tedirginim bundan sonra çok dikkatli olmalıyım sanırım,neyse çok uzattım kendinize iyi bakın hepinize iyi geceler dilerim...:a015:

günaydın arkadaşalr...bugünde ben erkenciyim galiba....ayten sen hala gelmedin mi :))

bende geldim cnm bi ıkımız varız herhalde:)))) sanada günaydıınn buaradaa tatlişkommm:1hug:

sabah sabah hemen temmuz annelerı bolumune girdim orda aşkito var dogum yapmıs ay yazısını okurken bi tuhaf oldum yaa tuylerim tiken tiken oldiiisırnaşık şey

birde bu bizim kafamızı karıstıran ssk paraları için soru sordum en ii onlar bilirler cunku hemen hemen yarısı dogum yaptı cvp gelsın buraya aktaracagım cnm.

dun bizim gelının ablasıylada konustum o muhasebecı ve 4 aylık anne:)) bebegı oldu yani ona sordum 32. haftada rapor alıyorsun dedı 37. hafta dıye bisey yok dedı, dogumdan sonrada 2 ay sonra yani gıdıp sskdan paranı alıyorsun dedi. 32. haftada muayene olup defter actırıyormusuz dogumdan sonrada o defterı kapatıp paramızı alıyormusuz oda bole dıyo 37. hafta dıye bişey yok dıyo şaşırdım anam herkes bişiler dıyo bakalım temmuz annelerı nediyeceklaelaelaelaelae

sen nasılsın bebeişin nasıl cnm. ben gece hiç uyuyamadım annemlerde kaldık. ay ınsan yatagını evını arıyor valla bebiş bıle annesının yatagını aradı kıpır kıpırdı valla:bbo:

günaydınlar herkese gerçi deryadan başka kimse yok ama gelen olursa onların yerinede:dance: nasılsın canım benim belim ve ayaklarım birazcık ağrıyo o da çok oturmaktan oluyo ya yürüyüşe çıkamıyorumsenağlama

günaydın seren cim günaydınnnnnnnnnn derya cım. ben dün devlet hastanesinden raporumu aldım. doğum öncesi 8 haftalık iznim resmi olarak başladı. dün gelince ben yazı yazmıştım bu izin konusuyla ilgili serencim istersen bir bak. 37. hafta diye bişey var tabiki. ama ben onu istemiyorum. zaten prosuduru çok bu rapor işinin. birde 37. haftayla uğraşmak istemiyorum.

doğum izini ve ssk dan alınacak para için gerekli evrak

--------------------------------------------------------------------------------

t. c.
ÇALIŞMA VE SOSYAL ÜVENLIK BAKANLIGI
İSTANBUL SİGORTA IL MÜDURLÜGU

ANALIK İZNİ İÇİN
1-İşyeri sicil no .....................
2-Işyerimiz çaIışanlarından...... .sicil analı istirahatı doLayısyla ...... . . tarihinde lşyerimde doğum Istirahatına ayrılmış olup doğumdan sonra................ tarihinde işyerirnizde işbaşı yapmıştır.”

YA DAAAA

(Doğum sonu Işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılanlar için ait kısım doldurulacaktır)

1-Doğumdan sonra........... tarihinde işbaş yapması gerektiği halde işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılmıştır.

işveren Imza ve Kaşe
içerikli imzalı kaşeli bir işyeri yazısı (dilekçe) ile birlikte aşağıdaki belgelerin getirilmesi gerekmektedır

1- Çocuğun Canlı Doğduğunu Belgeleyen Doğum Raporunun Aslı Veya Nüfus Cüzdanı Asil ve fotokopisi
2.. Varsa ; Doktor Tarafindan Verilen iş Güreınezlik Belgeleri , Doğum Önü Istirahatmı Doğum Sonuna Aktarma Raporu (32, haftada ALINAN çalışabilir raporu)
3- Çocuğun Doğum tarihinden Geriye Dönük 120 Günlük Primi Ve Kazançlarım Gösteren Vizite Kağıdı Asil
4 İşyeri Yazısı Ve Vizite Kağıdına Imza Atan Yetkilinin Imza Sirküler Fotukopisi Veya Imza Beyannamesi Ve Vekaletname Fotokopisi

5- Evlennıe Cüzdanı Ve Sağlık karnesi

not:çalışan anneler yukarıdaki kağıdı bağlı oldunuz ssk dan alacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…